HWSW Informatikai Kerekasztal: Mindent a GPS navigációról - HWSW Informatikai Kerekasztal

Ugrás a tartalomhoz

Mellékleteink: HUP | Gamekapocs

  • (79 Oldal)
  • +
  • 1
  • 2
  • 3
  • Utolsó »
  • Nem indíthatsz témát.
  • A téma zárva.

Mindent a GPS navigációról (hátha nem csak én küszködök...)

#1 Felhasználó inaktív   Denniss 

  • Tag
  • PipaPipa
  • Csoport: Fórumtag
  • Hozzászólások: 222
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2005. 08. 17. 10:05

Azért nyitottam így a topicot, hátha van igény arra hogy
legyen egy a GPS navigációval kapcsolatos probléma- , és
megoldásgyűjteményre.
(Ha esetleg már lenne ilyen, akkor irányítsatok át pls!)

Első körben nekem lenne kettő problémám is:

1. Az AeroMap térkép mozgatása, és nagyítás közben egészen
egyszeűen elfelejti a térképet.
Mitől lehet, és mi a megoldása?

2. TOMTOM Navigator indításkor azt írja ki hogy: "Cannot determine
location of data. Please reinstall data and/or application"
Viszont újrainstalláltam, akkor sem lett jobb. Áttettem az installálás
helyét a memóriára is, de az sem segített.
Elképzelésem szerint nem találja a térkép anyagokat, de nem tudom hogy
hova kellene tegyem. (Esetleg ha valaki ismertetné a TOMTOM fájlrendszerét,
azért nagyon hálás lennék  :respect: )

Ha valaki tud akkor előre is köszönöm!

Denniss
-Tessék mondani dán gomb van?
-Dán gom nincs.
-És finn gomb van?
-Fingom sincs.

#2 Felhasználó inaktív   Lipy 

  • Senior tag
  • PipaPipaPipaPipa
  • Csoport: Fórumtag
  • Hozzászólások: 2.501
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2005. 08. 17. 10:40

Sajnos nem tudok neked segíteni mert én destinatort használok és tökéletesen meg vagyok elégedve vele!
Akárki is lopta el a hitelkártyámat, kevesebbet költ, mint a feleségem.

#3 Felhasználó inaktív   Feco 

  • Tag
  • PipaPipa
  • Csoport: Fórumtag
  • Hozzászólások: 462
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2005. 08. 17. 10:53

Idézet: Denniss - Dátum: 2005. aug. 17., szerda - 11:05

1. Az AeroMap térkép mozgatása, és nagyítás közben egészen
egyszeűen elfelejti a térképet.
Mitől lehet, és mi a megoldása?

Hmm....., csak nem roppantott szoftver. :D
Aeromap - Gyakran Ismételt Kérdések (FAQ 1.1):
"...
Felraktam a programot, elkezdtem használni, aztán egyszer csak eltűnt a térkép, mi történt?
Rossz az authcode (élesítő kód) és a szoftverben lévő védelem aktiválódott. Ha rendesen megvásároltad, akkor lépj kapcsolatba velünk: aeromap@navisys.hu .
...."
Térkép és navigációs szoftverek
"Roppantott" sw-nél megoldás: irány a vásárlás.

Szerkesztette: Feco 2005. 08. 17. 10:58 -kor

IBM ThinkPad 390E l 256 MB RAM l Intel PRO/Wireless 2200 BG Mini-PCI
IBM X60 1706-8AG l 4 GB RAM l Kingston SNM225-S2B/160GB (Intel SSDSA2M160G2GC) l X6 UltraBase l Plextor PX-608CU
ThinkPad X301
Netgear WNDR3700, iPhone 3G, HTC TyTN II, Plantronics Voyager 510

#4 Felhasználó inaktív   GoLAN 

  • Törzsvendég
  • PipaPipaPipa
  • Csoport: Fórumtag
  • Hozzászólások: 913
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2005. 08. 17. 11:37

Idézet: Feco - Dátum: 2005. aug. 17., szerda - 11:53

Hmm....., csak nem roppantott szoftver. :D
Aeromap - Gyakran Ismételt Kérdések (FAQ 1.1):
"...
Felraktam a programot, elkezdtem használni, aztán egyszer csak eltűnt a térkép, mi történt?
Rossz az authcode (élesítő kód) és a szoftverben lévő védelem aktiválódott. Ha rendesen megvásároltad, akkor lépj kapcsolatba velünk: aeromap@navisys.hu .
...."
Térkép és navigációs szoftverek
"Roppantott" sw-nél megoldás: irány a vásárlás.

A fenti lehetőséget nem kizárva, azért megjegyezném, hogy az én AeroMap (PC) verzióm jogtisztán is produkált ilyet. Reklamáció azért nem lett belőle, mert a tavaszi térképfrissítések helyrerázták az agyát, legalábbis azóta nincs ilyen hiba. kop. kop.

#5 Felhasználó inaktív   Denniss 

  • Tag
  • PipaPipa
  • Csoport: Fórumtag
  • Hozzászólások: 222
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2005. 08. 17. 17:46

Idézet: Lipy - Dátum: 2005. aug. 17., szerda - 10:40

Sajnos nem tudok neked segíteni mert én destinatort használok és tökéletesen meg vagyok elégedve vele!

A DESTINATOR nekem is tökéletes.
Viszont nekem most horvát térkép kellett volna, és
gondoltam kipróbálom az AEROMAP-et, háthta, de
sajnos nem tűnik túl jónak, vagy egyszerűen én nem értek hozzá :( .
Esetleg ha lenne Destinatorhoz horvát térkép, az nagyon jó lenne...
-Tessék mondani dán gomb van?
-Dán gom nincs.
-És finn gomb van?
-Fingom sincs.

#6 Felhasználó inaktív   Denniss 

  • Tag
  • PipaPipa
  • Csoport: Fórumtag
  • Hozzászólások: 222
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2005. 08. 17. 17:50

Idézet: Feco - Dátum: 2005. aug. 17., szerda - 10:53

Hmm....., csak nem roppantott szoftver. :D
Aeromap - Gyakran Ismételt Kérdések (FAQ 1.1):
"...
Felraktam a programot, elkezdtem használni, aztán egyszer csak eltűnt a térkép, mi történt?
Rossz az authcode (élesítő kód) és a szoftverben lévő védelem aktiválódott. Ha rendesen megvásároltad, akkor lépj kapcsolatba velünk: aeromap@navisys.hu .
...."
Térkép és navigációs szoftverek
"Roppantott" sw-nél megoldás: irány a vásárlás.

Hmmm...

Szegény ember vizet főz.
Hogy adjak ki egy vagon pénzt akkor amikor azt se
tudom hogy tényleg el tudja-e navigálni a program
a kis Trabantomat a célhoz?
Főleg úgy ha nem műxik :( a PDA-n.

Mindenesetre jogos az észrevétel, de azért én is óvatosan
veszegetek drága szoftvereket (mint bárki más is).
-Tessék mondani dán gomb van?
-Dán gom nincs.
-És finn gomb van?
-Fingom sincs.

#7 Felhasználó inaktív   Burn 

  • Törzsvendég
  • PipaPipaPipa
  • Csoport: Fórumtag
  • Hozzászólások: 662
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2005. 08. 17. 18:44

Aeromap horvátba nem irányítja, a usert, csak megmondja hol vagy...

Nem mondom meg, hogy honnan, de van egy sor térképem destihez, ha kell :)

Milyen géped van amúgy?
Asus Striker Extreme, Core 2 Duo E8500 3,16GHz 6MB, 2 x 2GB CSX , ~4TB HDD, nVidia GTX 280, Sharkoon világítós bill, Logitech MX-1000 Potkány, Samsung 244T

Tools, Brushes, Tapes
Egyedi óra
HuBid ingyenes aukciós portál

#8 Felhasználó inaktív   TromF 

  • Törzsvendég
  • PipaPipaPipa
  • Csoport: Fórumtag
  • Hozzászólások: 676
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2005. 08. 18. 15:39

Idézet: Denniss - Dátum: 2005. aug. 17., szerda - 18:50

Hmmm...

Szegény ember vizet főz.
Hogy adjak ki egy vagon pénzt akkor amikor azt se
tudom hogy tényleg el tudja-e navigálni a program
a kis Trabantomat a célhoz?
Főleg úgy ha nem műxik :( a PDA-n.

Mindenesetre jogos az észrevétel, de azért én is óvatosan
veszegetek drága szoftvereket (mint bárki más is).

Pedig azt hittem, nekem van a legbénább GPS-sel felszerelt kocsim a világon :)

(GPS-sel és audioval kb 2-2.5* annyit ér a kocsim, mint nélküle :) )
4 8 15 16 23 42

#9 Felhasználó inaktív   Lipy 

  • Senior tag
  • PipaPipaPipaPipa
  • Csoport: Fórumtag
  • Hozzászólások: 2.501
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2005. 08. 18. 15:43

Idézet: Burn - Dátum: 2005. aug. 17., szerda - 19:44

Aeromap horvátba nem irányítja, a usert, csak megmondja hol vagy...

Nem mondom meg, hogy honnan, de van egy sor térképem destihez, ha kell :)

Milyen géped van amúgy?

Engemet érdekel!
Akárki is lopta el a hitelkártyámat, kevesebbet költ, mint a feleségem.

#10 Felhasználó inaktív   Jahno 

  • vérképkeretezés occsón
  • PipaPipaPipaPipaPipa
  • Csoport: Stábtag
  • Hozzászólások: 109.369
  • Csatlakozott: 2001. jan. 15.

Elküldve: 2005. 08. 18. 17:28

Idézet: Denniss - Dátum: 2005. aug. 17., szerda - 18:50

Hogy adjak ki egy vagon pénzt akkor amikor azt se
tudom hogy tényleg el tudja-e navigálni a program
a kis Trabantomat a célhoz?
Főleg úgy ha nem műxik :( a PDA-n.

Mindenesetre jogos az észrevétel, de azért én is óvatosan
veszegetek drága szoftvereket (mint bárki más is).

Kampó szöveg, topikon már 1-2 emberkének megmutattam, Neked is meg bírom, ha tényleg komolyan érdekel.
Make love not Wor.

#11 Felhasználó inaktív   Burn 

  • Törzsvendég
  • PipaPipaPipa
  • Csoport: Fórumtag
  • Hozzászólások: 662
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2005. 08. 19. 07:13

Idézet: Jahno - Dátum: 2005. aug. 18., csütörtök - 18:28

Kampó szöveg, topikon már 1-2 emberkének megmutattam, Neked is meg bírom, ha tényleg komolyan érdekel.

Én pl nem tennék ilyet, mert személyesen ismerem a szoftver készítőjét :)
Asus Striker Extreme, Core 2 Duo E8500 3,16GHz 6MB, 2 x 2GB CSX , ~4TB HDD, nVidia GTX 280, Sharkoon világítós bill, Logitech MX-1000 Potkány, Samsung 244T

Tools, Brushes, Tapes
Egyedi óra
HuBid ingyenes aukciós portál

#12 Felhasználó inaktív   GoLAN 

  • Törzsvendég
  • PipaPipaPipa
  • Csoport: Fórumtag
  • Hozzászólások: 913
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2005. 08. 19. 09:46

Idézet: Burn - Dátum: 2005. aug. 19., péntek - 8:13

Én pl nem tennék ilyet, mert személyesen ismerem a szoftver készítőjét :)

Akkor mond meg neki, hogy ilyen gyatra térképért pofátlanság pénzt kérni. Van olyan 150 m-es, boltokkal, éttermekkel, céges székhelyekkel ellátott óbudai utca, ami egész egyszerűen nincs a térképen. A körúton ott akart befordítani, ahol öt méteres járda és oszlopok zárják el a mozi zsákutcáját már több évtizede.  :reklamacio:  De nem csak a belvárosban ilyen gyatra, van olyan vidéki város, aminek az egyik, kb. 30 utcából álló településrészét, a szomszéd városhoz tartozó szántóföldként jelöli.  :eek:  Ahogy én ki tudom következtetni, ennek az alaptérképnek 1954 előttinek kell lennie. Eleinte még küldtem be hibajelentéseket, de meguntam. Ezt az őskövület térképet nem lehet riportolással használhatóvá tenni. A háromszori telepítésre szóló limitált licence meg egy vicc. Nekem a legapróbb TotalCommander-em is jogtiszta, de ez esetben tökéletesen megértem, ha valaki babrálja a kulcsokat. Terjessze shareware-ként, én dotálni fogom, de kereskedelmi forgalomba kiadni egy ilyen munkát... ha az AIDA így kezdte volna, sose lett volna belőle Lavalys Ultimate.

#13 Felhasználó inaktív   szeder 

  • Senior tag
  • PipaPipaPipaPipa
  • Csoport: Fórumtag
  • Hozzászólások: 3.009
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2005. 08. 19. 09:49

Üdv.

Adott Garmin 60CS + City Select 7. Hosszú hétvégés könnyed bicajos túrára mennék egy kerékpáros útikönyv útvonala alapján. Az útvonalhoz szükséges utak majdnem teljesen megvannak a CS7-ben, de minden 50 km-re jut kb három-négy rövid szakasz (legrosszabb esetben kb 600m), ami nincs benne.
Ha úgy tervezem az útvonalat, h auto routing be van kapcsolva, és így jelölgetem a waypointokat egészen addig, amíg hiányzó szakaszhoz nem érek, ott Preferencesben átváltok direkt routesra, majd azzal jelölök waypointokat, addig, amíg megint meglesz az út, aztán vissza auto routingra, stb... akkor a monitoron igen jól látszik, h merre is kellene majd menni a túra folyamán.
A gond az, h mikor ezt a route-ot áttöltöm a GPS-re, majd ott elindítom a navigációt, akkor csak vagy teljesen off-road vagy teljesen follow road tud navigálni, és a hiányzó szakaszoknál marhanagy kerülőket csinál mindenfelé.
Meg lehet ezt oldani valahogy, hogy a készülék is olyanra generálja az utat, ahogy az a MapSource-ban kinéz, s ha igen, akkor hogyan? Ha nem lehet, akkor mi a "best practice" hasonló esetekben? Gondolom nem én vagyok az első, aki rövid szakaszokra "le akart menni a térképről"... Érdekelne, h más ezt hogyan oldotta meg. Esetleg van arra valahogy lehetőség, h egy route-ból már a számítógépen tracket csináljak (nem is a navigáció lenne annyira fontos, hanem a térképen bejelölt útvonal)?
Köszönöm.

indexes szaktopikba is beírtam, de hátha itt előbb tud rá választ valaki...

#14 Felhasználó inaktív   Jahno 

  • vérképkeretezés occsón
  • PipaPipaPipaPipaPipa
  • Csoport: Stábtag
  • Hozzászólások: 109.369
  • Csatlakozott: 2001. jan. 15.

Elküldve: 2005. 08. 19. 11:36

Idézet: GoLAN - Dátum: 2005. aug. 19., péntek - 10:46

Akkor mond meg neki, hogy ilyen gyatra térképért pofátlanság pénzt kérni. Van olyan 150 m-es, boltokkal, éttermekkel, céges székhelyekkel ellátott óbudai utca, ami egész egyszerűen nincs a térképen.

A körúton ott akart befordítani, ahol öt méteres járda és oszlopok zárják el a mozi zsákutcáját már több évtizede.  :reklamacio:  De nem csak a belvárosban ilyen
gyatra, van olyan vidéki város, aminek az egyik, kb. 30

dotálni fogom, de kereskedelmi forgalomba kiadni egy ilyen munkát... ha az AIDA így kezdte volna, sose lett volna belőle Lavalys Ultimate.

"A háromszori telepítésre szóló limitált licence meg egy vicc."

Akkor lehet nem egyről beszélünk...

http://imgfrm.index...._0000769726.jpg

Utcákat meg folyton megfordítanak, lezárnak. Míg külföldön kormányzatilag nyilván van tartva, és térképészek csak licenszelik a dolgot, addig itthon ilyen kis piacra 1-2 ember egyik térképészprogginál sem fogja tudni azt megcsinálni, hogy ha lezárják egyik irányból a Gömb utcát, aztán úgy is marad, akkor online belekerüljön a térképbe... Ez tényleg csak úgy működik, ha valaki szól, hogy yááááj, bazge ezt itt nem smafu.

Mostanság voltak látványos javulások, javult a tervezés, belekerült a Csemegy utca, Batthány utcában a lakótelep, meg ilyesmik, szóval haladunk, és durva közlekedésellenes hibák nincsenek, tervezés is javul jól.

Aztán néha ugatok, hogy Nagykónyi biza Naygkónyinak van írva, és ez hónapok óta nem változik... Előfordul ez is, de occsóbb, mint egy igényes offline térkép.

De mondhatod melyik az az utca, lelogolom gyorsan és pikkpakk belerakatom a köv verzióba, az tuti.
Make love not Wor.

#15 Felhasználó inaktív   Jahno 

  • vérképkeretezés occsón
  • PipaPipaPipaPipaPipa
  • Csoport: Stábtag
  • Hozzászólások: 109.369
  • Csatlakozott: 2001. jan. 15.

Elküldve: 2005. 08. 19. 11:38

Idézet: Burn - Dátum: 2005. aug. 19., péntek - 8:13

Én pl nem tennék ilyet, mert személyesen ismerem a szoftver készítőjét :)

Másrészt mondjatok egy olyan szoftverfejlesztő céget, aki az endusert céges ivászatra fizeti be év végén céges, nomeg szopóskurva included :-D
Make love not Wor.

#16 Felhasználó inaktív   GoLAN 

  • Törzsvendég
  • PipaPipaPipa
  • Csoport: Fórumtag
  • Hozzászólások: 913
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2005. 08. 19. 12:10

Idézet: Jahno - Dátum: 2005. aug. 19., péntek - 12:36

"A háromszori telepítésre szóló limitált licence meg egy vicc."

Akkor lehet nem egyről beszélünk...


Mint korábbi posztomban szerepelt, én a PC-s verzióról tudok nyilatkozni.

Idézet

Utcákat meg folyton megfordítanak, lezárnak. Míg külföldön kormányzatilag nyilván van tartva, és térképészek csak licenszelik a dolgot, addig itthon ilyen kis piacra 1-2 ember egyik térképészprogginál sem fogja tudni azt megcsinálni, hogy ha lezárják egyik irányból a Gömb utcát, aztán úgy is marad, akkor online belekerüljön a térképbe... Ez tényleg csak úgy működik, ha valaki szól, hogy yááááj, bazge ezt itt nem smafu.


Már nem igen szenvedek táblapc-n AeroMap-el, de a te kedvedért, meg saját hitelességemért: pld. hány éve is, hogy zsákutcát csináltak a Hollán Ernő utcából? Elég drasztikus lenne oda bekanyarodni a Szent István körút felől.  :)

Szóval egy térkép sem tökéletes, de itt valami őskövület lehet az alaptérkép (szvsz, jogdíjak miatt) ami a userek logolása nélkül lehet használhatatlan lenne. Aztán a magától érthetődő részeken, vagy ahol a madár se jár, nem készülnek logok, oszt kilátszik a selyem alól a darócz.

Szerintem az ilyen aktív enduser kör, akik folyamatosan javítgatja a szoftverfejlesztő produktumát, meg is érdemli az év végi partit.  ;)

#17 Felhasználó inaktív   Burn 

  • Törzsvendég
  • PipaPipaPipa
  • Csoport: Fórumtag
  • Hozzászólások: 662
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2005. 08. 19. 12:25

Idézet: GoLAN - Dátum: 2005. aug. 19., péntek - 10:46

Akkor mond meg neki, hogy ilyen gyatra térképért pofátlanság pénzt kérni. Van olyan 150 m-es, boltokkal, éttermekkel, céges székhelyekkel ellátott óbudai utca, ami egész egyszerűen nincs a térképen. A körúton ott akart befordítani, ahol öt méteres járda és oszlopok zárják el a mozi zsákutcáját már több évtizede.  :reklamacio:  De nem csak a belvárosban ilyen gyatra, van olyan vidéki város, aminek az egyik, kb. 30 utcából álló településrészét, a szomszéd városhoz tartozó szántóföldként jelöli.  :eek:  Ahogy én ki tudom következtetni, ennek az alaptérképnek 1954 előttinek kell lennie. Eleinte még küldtem be hibajelentéseket, de meguntam. Ezt az őskövület térképet nem lehet riportolással használhatóvá tenni. A háromszori telepítésre szóló limitált licence meg egy vicc. Nekem a legapróbb TotalCommander-em is jogtiszta, de ez esetben tökéletesen megértem, ha valaki babrálja a kulcsokat. Terjessze shareware-ként, én dotálni fogom, de kereskedelmi forgalomba kiadni egy ilyen munkát... ha az AIDA így kezdte volna, sose lett volna belőle Lavalys Ultimate.

Térképfrissítések folyamatosan jönnek ki a szoftverhez...

A 3szori telepítéses dolog, lehet, hoyg félreértetted, mert összesen 3 különböző vasra lehet feltelepíteni, mert hdd sorozatszámot, és alaplap sorozatszámot regisztrál, mint pda-nál a pda szériaszámát.

Kérlek mondj egy olyan térképprogramot pc-re, ami jobb, és ugyanebben az árban van.
Asus Striker Extreme, Core 2 Duo E8500 3,16GHz 6MB, 2 x 2GB CSX , ~4TB HDD, nVidia GTX 280, Sharkoon világítós bill, Logitech MX-1000 Potkány, Samsung 244T

Tools, Brushes, Tapes
Egyedi óra
HuBid ingyenes aukciós portál

#18 Felhasználó inaktív   GoLAN 

  • Törzsvendég
  • PipaPipaPipa
  • Csoport: Fórumtag
  • Hozzászólások: 913
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2005. 08. 19. 16:17

Idézet: Burn - Dátum: 2005. aug. 19., péntek - 13:25

Térképfrissítések folyamatosan jönnek ki a szoftverhez...

Aha, csak helyenként leragadtak az 1954-es esztendőnél a közigazgatási határok, de gondolom 10-20 év és pótolják. Folyamatosan...

Idézet

A 3szori telepítéses dolog, lehet, hoyg félreértetted, mert összesen 3 különböző vasra lehet feltelepíteni, mert hdd sorozatszámot, és alaplap sorozatszámot regisztrál, mint pda-nál a pda szériaszámát.

Nem értettem félre semmit. A mobil eszközök nem az örökkévalóságnak készülnek, időnként újat vesz az ember. Nálam már a második kulcs fut, vagyis kb. két-három év múlva dobhatom a kukába a szoftvert, mert elfogyott a licence kulcsom.

Idézet

Kérlek mondj egy olyan térképprogramot pc-re, ami jobb, és ugyanebben az árban van.

Mihez képest? Mert nekem 5-6 évente akkor is újra meg kellene vennem az AeroMap licencet, ha nincs szükségem új szoftverre, és akkor még az olyan, folyamatot gyorsító eseteket, mint HDD csere, vagy hogy feltörik az csomagtartóm, még nem is számolom. Egyébként inkább adok 120eFt-ot egy olyan csomagért, ami nem ennyire elavult adatokkal és sokkal magasabb színvonalon dolgozik, mint ötödannyit egy olyanért, ami számtalan bosszúságot okoz. Egyébként van még ebben az árkategóriában szintén magyar ajánlat, de azok után, hogy mások mennyit áradoztak az AeroMap-ról nekem teljes csalódás volt, most már maradok az új csomagomnál. Kereskedelmi forgalomba hozni 50-60 éves adatokkal térképet, az pofátlanság. Akkor csináljon belőle shareware-t, fejlesszük közösen az adatbázist, és jó szívvel támogatnám a munkáját kb. ugyan annyival, mint ami a mostani kisker ár. Biztos vagyok benne, hogy van olyan ember, aki 1-2 éven belül elfogyasztotta a licence készletét - bármennyire is ellenzem, ez esetben meg tudom érteni, ha feltöri a szoftvert.

szerk:
AeroMap PC v2 > 23.900,-
NaviGuide Magyarország v4.0 > 34.900,-
Magyarország Útinfo > 24.900,-

Szerkesztette: GoLAN 2005. 08. 19. 17:06 -kor


#19 Felhasználó inaktív   GoLAN 

  • Törzsvendég
  • PipaPipaPipa
  • Csoport: Fórumtag
  • Hozzászólások: 913
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2005. 08. 19. 16:26

Hmm, az előző postom olvasható indulatosnak is, pedig nem az!

#20 Felhasználó inaktív   Jahno 

  • vérképkeretezés occsón
  • PipaPipaPipaPipaPipa
  • Csoport: Stábtag
  • Hozzászólások: 109.369
  • Csatlakozott: 2001. jan. 15.

Elküldve: 2005. 08. 19. 17:25

Idézet: GoLAN - Dátum: 2005. aug. 19., péntek - 17:17

Aha, csak helyenként leragadtak az 1954-es esztendőnél a közigazgatási határok, de gondolom 10-20 év és pótolják. Folyamatosan...

múlva dobhatom a kukába a szoftvert, mert elfogyott a licence kulcsom.

Mihez képest? Mert nekem 5-6 évente akkor is újra meg kellene vennem az AeroMap licencet, ha nincs szükségem új
szoftverre, és akkor még az olyan, folyamatot gyorsító

áradoztak az AeroMap-ról nekem teljes csalódás volt, most már maradok az új csomagomnál. Kereskedelmi forgalomba hozni 50-60 éves adatokkal térképet, az pofátlanság. Akkor csináljon belőle shareware-t, fejlesszük közösen az adatbázist, és jó szívvel támogatnám a

Nézd, árban mindeki annyiért adja, amennyiétr hajlandóak a népek megvenni. Egy PDAcsere az GPScserével, autós tartó cseréjével is együtt jár, sajna máshogy nem lehet megoldani a szoftvert, hogy elég másolásvédett legyen.

Egy fejlesztőtől meg azt sem várhatjuk el, hogy évekig suppotrálja ingyen... Igazából ahogy az 1.5-ös verzió sok év múlva teljesen free lett, szeirintem ha nem akarsz újítást bele, akkor 5-6 év múlva a V2 is ingyen van, sőt, most már 2.63-nál járunk, aztán ha HP PDA mellett döntesz, akkor biza bele van csomagolva a dobozba.

Egy fejlesztői, vagy szótárprogram sokkal rosszabb, kolléga rá van lkényszerítve évente az új verzióra, mert csak, holott újítás nincs benne, bugot pedig nem javítják. De ebben kell leadni a melóit, így évi 165ezer forint körül mozog a cucc. Ez már kicsit elrémísztőbb nem?

Másrészt ilyen árban egy offline PC-s térkép nincs ilyen minőségben, ha pedig egy team naprakészen mérné fel a poikat/utcákat, akkor darabonkénti 30ezres árból ilyen ki sországban nem lehet kitermelni.

A Naviguide mellé Garmin GPS is kell, tehát itt már egy cég kezébe folyik be a lóvé, és abból 1 évvel ezelőtt még egy tervezős verzió bizony nem volt occsó, igaz ki lehet vinni terepre, meg ütésálló, de naptárat már nem szinkronizált a PCvel. Színekről nem is beszélve, de szerintem itt már megint az igények lesznek mások.

Ha már árak:

Asus A620 PDA+GPS+memkártya: kb. 90ezer
Aeromap: kb. 30ezer
TomTom CitySelect EU: 26ezer

Aztán ugyanez HPval:

PDA+Aeromap kb. 75ezer
BT GPS: 30ezer
TomTom CityS EU: 26ezer

+autós tartó, izébizé, bogyó. Akárhogy nézzük, opciós a cucc, nekem bevált. Valamint ha bent lesz az EU térkép, akkor ha abban fordítva lesz az egyirányú, akkor az összes Garmin cuccotokban is fordítva lesz, de amíg források nincsenek rá, és országhatáron belüli a közigazgatásunk, valamint a hivatalokban sincsenek rendes térképek, addig néha eleve azt csodálom, hogy eddig eljutottak a fejlesztők, mert légi fotókról és papírtérképekről összerakni egy fél országot, az nem gyenge...
Make love not Wor.

Téma megosztása:


  • (79 Oldal)
  • +
  • 1
  • 2
  • 3
  • Utolsó »
  • Nem indíthatsz témát.
  • A téma zárva.

1 felhasználó olvassa ezt a témát.
0 felhasználó, 1 vendég, 0 anonim felhasználó