HWSW Informatikai Kerekasztal: CATIA - HWSW Informatikai Kerekasztal

Ugrás a tartalomhoz

Mellékleteink: HUP | Gamekapocs

  • (58 Oldal)
  • +
  • « Első
  • 53
  • 54
  • 55
  • 56
  • 57
  • Utolsó »
  • Nem indíthatsz témát.
  • A téma zárva.

CATIA Mindenki ide aki ért egy picit is hozzá Értékeld a témát: -----

#1081 Felhasználó inaktív   ruhaszarito 

  • Újonc
  • Pipa
  • Csoport: Alkalmi fórumtag
  • Hozzászólások: 49
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2009. 10. 09. 07:34

Idézet: kovsol - Dátum: 2009. okt. 4., vasárnap - 17:50

Sziasztok

CATIA Machining moduljához értő embertől szeretném megkérdezni, hogy egy fogaskereket milyen módon tudom kimaratni ? catia v5r19 -t használok és egy fogaskerék halytáson dolgozom

üdv
kovsol

A CAD-Terv-nél foglalkoznak a Machining modullal. Egy kérdést szerintem megérhet.

#1082 Felhasználó inaktív   kovsol 

  • Újonc
  • Pipa
  • Csoport: Alkalmi fórumtag
  • Hozzászólások: 80
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2009. 10. 14. 08:39

hello
megint lenne egy kérdésem:
CATIA ban lehetséges az, hogy egy már létező tervet 1:10 arányba le kellene kicsinyíteni, de tele van felületekkel így a kényszerek átméretezés nem megoldás, valami módszer nincs erre, hogy ne kelljen újat tervezni ?
a munka tárgya egy autó modell amit le kell egyszerűsítenem és kicsinyítenem, hogy egy játék autót tudjanak belőle gyártani, ami cnc maró géppel lesz kimaratva
a mostani tervek méretarányosak így több ezer mm-ről van szó
Alaplap: Asus K8N-E Deluxe CPU: AMD Atlon64 3000+@2500Mhz RAM: 2*512MB DDR400VGA: Geforce 6600GT + Zalman VF700CU  Hang: Audigy2 HDD: Samsung 200 GB 8MB Sata2 Monitor: SAMSUNG SyncMaster 713n 8ms Net: 2MBit/s ADSL / 100Mbit/s kollégium Egyébb Pioneer 108 16x DVD+-RW, Toshiba 16x DVD-rom, MX518

#1083 Felhasználó inaktív   Balazs4 

  • Újonc
  • Pipa
  • Csoport: Alkalmi fórumtag
  • Hozzászólások: 84
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2009. 10. 14. 11:31

Idézet: kovsol - Dátum: 2009. okt. 14., szerda - 8:39

hello
megint lenne egy kérdésem:
CATIA ban lehetséges az, hogy egy már létező tervet 1:10 arányba le kellene kicsinyíteni, de tele van felületekkel így a kényszerek átméretezés nem megoldás, valami módszer nincs erre, hogy ne kelljen újat tervezni ?
a munka tárgya egy autó modell amit le kell egyszerűsítenem és kicsinyítenem, hogy egy játék autót tudjanak belőle gyártani, ami cnc maró géppel lesz kimaratva
a mostani tervek méretarányosak így több ezer mm-ről van szó

Helló!

Próbáld meg az insert->operations->scaling parancsot.
Értéknek 0,1 vagy amit szeretnél. Ha több scalinged van mindig ugyan azt a referenciát ad meg. Ha több alkatrészed van akkor csinálj egy allcatpart-ot, hátha úgy egyszerűbb...

B.

#1084 Felhasználó inaktív   ruhaszarito 

  • Újonc
  • Pipa
  • Csoport: Alkalmi fórumtag
  • Hozzászólások: 49
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2009. 10. 20. 14:04

Idézet: kovsol - Dátum: 2009. okt. 14., szerda - 8:39

hello
megint lenne egy kérdésem:
CATIA ban lehetséges az, hogy egy már létező tervet 1:10 arányba le kellene kicsinyíteni, de tele van felületekkel így a kényszerek átméretezés nem megoldás, valami módszer nincs erre, hogy ne kelljen újat tervezni ?
a munka tárgya egy autó modell amit le kell egyszerűsítenem és kicsinyítenem, hogy egy játék autót tudjanak belőle gyártani, ami cnc maró géppel lesz kimaratva
a mostani tervek méretarányosak így több ezer mm-ről van szó

Én is egy AllCatPart-ot csinálnék és Part szinten kicsinyíteném le.

#1085 Felhasználó inaktív   Bazsessz 

  • Újonc
  • Pipa
  • Csoport: Alkalmi fórumtag
  • Hozzászólások: 18
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2009. 10. 26. 18:02

Sziasztok!

Gyakorlati helyet keresek, ahol a diplomatervem keszitese kozben elmelyithetem a catia-s tudasomat.
BME-re jarok, kozlekedesmernoki karon, repulogep-gepeszmernok szakon, ez az utolso evem, ugyhogy
februarban kezdodik a diplomatervezesi felevem.

Meg nincs konkret otletem, de az biztos, hogy valami catia+vegeselem feladatot csinalnek, mivel
a kesobbiekben is ezzel keresnem a kenyerem.

Elso korben a gyori edag-ra gondoltam, de meg gyujtom az infokat. Budapesti vagyok, de videkre is
szivesen mennek.
Ha van valakinek otlete, tanacsa, hogy hova lenne erdemes menni, az legyen szives irjon nekem.
Termeszetesen tudok cv-t kuldeni.

Koszi!

Balazs

#1086 Felhasználó inaktív   Balazs4 

  • Újonc
  • Pipa
  • Csoport: Alkalmi fórumtag
  • Hozzászólások: 84
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2009. 10. 27. 08:14

Idézet: Bazsessz - Dátum: 2009. okt. 26., hétfő - 18:02

Sziasztok!

Gyakorlati helyet keresek, ahol a diplomatervem keszitese kozben elmelyithetem a catia-s tudasomat.
BME-re jarok, kozlekedesmernoki karon, repulogep-gepeszmernok szakon, ez az utolso evem, ugyhogy
februarban kezdodik a diplomatervezesi felevem.

Meg nincs konkret otletem, de az biztos, hogy valami catia+vegeselem feladatot csinalnek, mivel
a kesobbiekben is ezzel keresnem a kenyerem.

Elso korben a gyori edag-ra gondoltam, de meg gyujtom az infokat. Budapesti vagyok, de videkre is
szivesen mennek.
Ha van valakinek otlete, tanacsa, hogy hova lenne erdemes menni, az legyen szives irjon nekem.
Termeszetesen tudok cv-t kuldeni.

Koszi!

Balazs

Szia!

esetleg keresd meg a györi egyetemen Horváth Zoltánt.
http://www.sze.hu/~horvathz/
Matematikus, de oktat és dolgozik is végeselem témakörben.
Pontosan nem tudom hogy állnak, de érdemes rákérdezni!

Balázs

#1087 Felhasználó inaktív   Bazsessz 

  • Újonc
  • Pipa
  • Csoport: Alkalmi fórumtag
  • Hozzászólások: 18
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2009. 10. 28. 08:03

Idézet: Balazs4 - Dátum: 2009. okt. 27., kedd - 8:14

Szia!

esetleg keresd meg a györi egyetemen Horváth Zoltánt.
http://www.sze.hu/~horvathz/
Matematikus, de oktat és dolgozik is végeselem témakörben.
Pontosan nem tudom hogy állnak, de érdemes rákérdezni!

Balázs

Szia!

Koszi szepen az infot!

Udv,
Balazs

#1088 Felhasználó inaktív   ruhaszarito 

  • Újonc
  • Pipa
  • Csoport: Alkalmi fórumtag
  • Hozzászólások: 49
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2009. 11. 04. 16:29

Idézet: Bazsessz - Dátum: 2009. okt. 26., hétfő - 18:02

Sziasztok!

Gyakorlati helyet keresek, ahol a diplomatervem keszitese kozben elmelyithetem a catia-s tudasomat.
BME-re jarok, kozlekedesmernoki karon, repulogep-gepeszmernok szakon, ez az utolso evem, ugyhogy
februarban kezdodik a diplomatervezesi felevem.

Meg nincs konkret otletem, de az biztos, hogy valami catia+vegeselem feladatot csinalnek, mivel
a kesobbiekben is ezzel keresnem a kenyerem.

Elso korben a gyori edag-ra gondoltam, de meg gyujtom az infokat. Budapesti vagyok, de videkre is
szivesen mennek.
Ha van valakinek otlete, tanacsa, hogy hova lenne erdemes menni, az legyen szives irjon nekem.
Termeszetesen tudok cv-t kuldeni.

Koszi!

Balazs

A CAD-Tervnél is szoktak diplomatervezőket vállalni

#1089 Felhasználó inaktív   Bazsessz 

  • Újonc
  • Pipa
  • Csoport: Alkalmi fórumtag
  • Hozzászólások: 18
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2009. 11. 05. 21:42

Idézet: ruhaszarito - Dátum: 2009. nov. 4., szerda - 16:29

A CAD-Tervnél is szoktak diplomatervezőket vállalni

Koszi!

#1090 Felhasználó inaktív   CDman 

  • Törzsvendég
  • PipaPipaPipa
  • Csoport: Fórumtag
  • Hozzászólások: 872
  • Csatlakozott: --

Hozzászólás ikon  Elküldve: 2009. 11. 16. 09:02

Win7+CATIA

Mivel előbb-utóbb felmerül a kérdés - mint ahogy az Vistánál is megtörtént - megosztom a tapasztalataimat.

Hangsúlyozom a tesztelési fázis még hátravan - legalábbis részemről -, de az első benyomás az, h. frankón együttműködnek. :)

Hogy korrekt legyen az infó:
Windows 7 Ultimate 64bit Hun +  CATIA P2 V5R19 32bit SP6
(SP nélkül nem tudtam kipróbálni, mert a nem működött a törés, ami lehetett a Norton IS műve is...)

A 64bit-es (ill. a P3-as) CATIA beszerzése folyamatban van, de erősen kétlem h. az lenne a rosszabb variáció. :cool:

A SP a torrentzilla-ról "ingyé" leszedhető...
"Gyakori hiba, hogy amikor valami nagyon tökéleteset akarnak tervezni az emberek, alábecsülik a nagyon tökéletlenek leleményességét."

Douglas Adams

#1091 Felhasználó inaktív   Helga 

  • Újonc
  • Pipa
  • Csoport: Alkalmi fórumtag
  • Hozzászólások: 7
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2009. 12. 15. 23:14

Sziasztok!!!

Örülök, hogy ismét nagy az élet a fórumon!  ;)

Szeretném a hozzáértő hölgyek/urak véleményét kérni videó kártya témájában!
Mégpedig: egy új laptopot szeretnék venni, amire V5R19 Studentversiont telepítenék. Szeretném, ha stabil lenne, a cél csak otthoni alkalmazás, ami azt jelenti, hogy egy fél autót persze azért nem hívok be, de pl. egy B oszlopot igen, amin aztán dolgoznék is. Szükségem lenne, hogy elfogadható sebessége legyen. Milyen kritériumokat kell(ene) figyelembe vennem?
-memória sávszélesség?
-órajelek?
-OpenGL támogatás?
Mindenképp külön memóriával venném.

Idáig két gépet nézegettem:
1. DELL Studio 1555 (ATi Mobility Radeon® HD4570)
2. DELL Vostro 1510 (NVIDIA GeForce 8400M G 256MB)

Köszi az infókat és a tapasztalatokat!  :rolleyes:

Nagy Robi, ha erre jársz! Üdv!

#1092 Felhasználó inaktív   Bazsessz 

  • Újonc
  • Pipa
  • Csoport: Alkalmi fórumtag
  • Hozzászólások: 18
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2009. 12. 16. 17:43

Idézet: Helga - Dátum: 2009. dec. 15., kedd - 23:14

Sziasztok!!!

Örülök, hogy ismét nagy az élet a fórumon!  ;)

Szeretném a hozzáértő hölgyek/urak véleményét kérni videó kártya témájában!
Mégpedig: egy új laptopot szeretnék venni, amire V5R19 Studentversiont telepítenék. Szeretném, ha stabil lenne, a cél csak otthoni alkalmazás, ami azt jelenti, hogy egy fél autót persze azért nem hívok be, de pl. egy B oszlopot igen, amin aztán dolgoznék is. Szükségem lenne, hogy elfogadható sebessége legyen. Milyen kritériumokat kell(ene) figyelembe vennem?
-memória sávszélesség?
-órajelek?
-OpenGL támogatás?
Mindenképp külön memóriával venném.

Idáig két gépet nézegettem:
1. DELL Studio 1555 (ATi Mobility Radeon® HD4570)
2. DELL Vostro 1510 (NVIDIA GeForce 8400M G 256MB)

Köszi az infókat és a tapasztalatokat!  :rolleyes:

Nagy Robi, ha erre jársz! Üdv!

Szia!

Sajnos nem tudom a valaszt a kerdeseidre, de van egy oldal, ami hasznos lehet,
itt laptop videokartyak benchmark listaja talalhato, az egyes tipusok osszehasonlitasa vegett:

http://www.notebookcheck.net/Mobile-Graphi...List.844.0.html

Udv,
Balazs

#1093 Felhasználó inaktív   CDman 

  • Törzsvendég
  • PipaPipaPipa
  • Csoport: Fórumtag
  • Hozzászólások: 872
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2009. 12. 17. 10:51

Idézet: Helga - Dátum: 2009. dec. 16., szerda - 0:14

Sziasztok!!!

Örülök, hogy ismét nagy az élet a fórumon!  ;)

Szeretném a hozzáértő hölgyek/urak véleményét kérni videó kártya témájában!
Mégpedig: egy új laptopot szeretnék venni, amire V5R19 Studentversiont telepítenék. Szeretném, ha stabil lenne, a cél csak otthoni alkalmazás, ami azt jelenti, hogy egy fél autót persze azért nem hívok be, de pl. egy B oszlopot igen, amin aztán dolgoznék is. Szükségem lenne, hogy elfogadható sebessége legyen. Milyen kritériumokat kell(ene) figyelembe vennem?
-memória sávszélesség?
-órajelek?
-OpenGL támogatás?
Mindenképp külön memóriával venném.

Idáig két gépet nézegettem:
1. DELL Studio 1555 (ATi Mobility Radeon® HD4570)
2. DELL Vostro 1510 (NVIDIA GeForce 8400M G 256MB)

Köszi az infókat és a tapasztalatokat!  :rolleyes:

Nagy Robi, ha erre jársz! Üdv!

Az Én laptopomba még ATi Mobility Radeon® 9700/256MB van és gond nélkül megbirkózik akár a fél autóval is.  (d870p) Sőt Én jobban meg vagyok elégedve vele mint Quadro-kkal...

A videoRAM is már GB-oknál jár, pedig egy 128MB-as kártya a legtöbb dologra elég. 1 komplett autóváz is kb. 60-70MB-ot igényel. Akkor mire is kell 1GB? Max. 1 profi munkaállomásba ahol nem csak a komplett autót, de még a teljes szerelőállást behívód mellé a gyártásszimulációhoz...

Ebből kiindulva ez a videokártya dolog eléggé túl van lihegve. Ha van érdemi 3D-s teljesítménye a kártyának akkor alapdolgokra jó. A CATIA elvileg Nvidiára van optimalizálva, de az Én tapasztalatom szerint ATI-val egyértelműen jobb.
Ami fontos az az OpenGL bármilyen CAD-es alkalmazáshoz!

Szerkesztette: CDman 2009. 12. 17. 11:01 -kor

"Gyakori hiba, hogy amikor valami nagyon tökéleteset akarnak tervezni az emberek, alábecsülik a nagyon tökéletlenek leleményességét."

Douglas Adams

#1094 Felhasználó inaktív   Helga 

  • Újonc
  • Pipa
  • Csoport: Alkalmi fórumtag
  • Hozzászólások: 7
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2009. 12. 18. 16:08

Nem szerettem volna túlozni a videókártya témában, csak szerettem volna elkerülni, ahogyan egy kollégám járt, aki tavaly vett egy meglehetősen rosszabb minőségű laptopot (mármint 3D-hez nem olyan jó), és "szaggat" rajta a V5. Amit Balázs küldött linket, azon viszonylag jól össze vannak foglalva a videókártyák tulajdonságai, bár sztem a táblázat utolsó 4 oszlopa a 3D-s játékra vonatkozó adatok, nem cad 3d-re.

Nem érdemes egyébként otthoni felhasználásra "izmosabb" gépre beruházni (gondolnunk kell a drága elektronikára ;), ha nagyon megdolgoztatjuk), de a kollégám által elkövetett hibát sem szertetem volna elkövetni. Amit végül megrendeltem, abban NVIDIA Geforce 9600m GS van, 512 MB memóriával. A gép Dell Vostro 1720, ez sem kimondottan otthoni felhasználásra ajánlott, de nem is egy Precision :wub:, talán egy köztes, de nem mobil workstation. Figyelembe vettem, amit a Win7-ről írtatok, volt olyan lehetőség, hogy Win7 downgrade XP-re, de ez csak 32 bit-es, így inkább a 64 bites W7-et választottam. Hát nagyon bízom benne, hogy minden ok lesz a W7 és a V5 között. Sajna csak január közepén érkezik meg, de majd telepítés után beszámolok, hogy mi a helyzet. Hacsak nem közben majd segítséget kell kérnem  :rolleyes:

Ja, a 9600-os NV kártya memory bus 128 bit, a Quadro-ké jellemzően 256

#1095 Felhasználó inaktív   CDman 

  • Törzsvendég
  • PipaPipaPipa
  • Csoport: Fórumtag
  • Hozzászólások: 872
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2009. 12. 19. 12:42

Ha megkérdezel 1 "szakértőt", tutira a Quadro-t fogja ajánlani a CATIAhoz. Én évekig dolgoztam Quadro-val és ahhoz képest h. több 100e-s kártyák elég sz@rok.
Viszont 1 3D játékra való középkategóriás kártyán vígan elfut...

1 integrált videon - ami laptopokon még mindig többségben van - már egy 2D-s rajz is szép fekete képernyőt produkálhat, 3D-ről ne is beszélve.
Szaggatást Én leginkább un. "result" modelleknél tapasztaltam, amiket V4-ből v. egyéb programból importált be. Ez nem feltétlen a gép hibája, még bivalyerős workstation-ön is előfordul.

Rossz minőségű gépet meg semmilyen más célra sem ajánlatos venni. 1 DELL-el kétlem h. gond lesz...
"Gyakori hiba, hogy amikor valami nagyon tökéleteset akarnak tervezni az emberek, alábecsülik a nagyon tökéletlenek leleményességét."

Douglas Adams

#1096 Felhasználó inaktív   kisa2003 

  • Újonc
  • Pipa
  • Csoport: Alkalmi fórumtag
  • Hozzászólások: 41
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2009. 12. 20. 19:28

De rég jártam erre! Nincs kedvetek versenyezni? Vagy esetleg élményt megosztani! Eddigi legszebb modellezés...ilyesmi  :D
Ki mivel dicsekszik? Kíváncsi vagyok  :Đ

#1097 Felhasználó inaktív   ruhaszarito 

  • Újonc
  • Pipa
  • Csoport: Alkalmi fórumtag
  • Hozzászólások: 49
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2009. 12. 21. 18:27

Idézet: Helga - Dátum: 2009. dec. 15., kedd - 23:14

Sziasztok!!!

Örülök, hogy ismét nagy az élet a fórumon!  ;)

Szeretném a hozzáértő hölgyek/urak véleményét kérni videó kártya témájában!
Mégpedig: egy új laptopot szeretnék venni, amire V5R19 Studentversiont telepítenék. Szeretném, ha stabil lenne, a cél csak otthoni alkalmazás, ami azt jelenti, hogy egy fél autót persze azért nem hívok be, de pl. egy B oszlopot igen, amin aztán dolgoznék is. Szükségem lenne, hogy elfogadható sebessége legyen. Milyen kritériumokat kell(ene) figyelembe vennem?
-memória sávszélesség?
-órajelek?
-OpenGL támogatás?
Mindenképp külön memóriával venném.

Idáig két gépet nézegettem:
1. DELL Studio 1555 (ATi Mobility Radeon® HD4570)
2. DELL Vostro 1510 (NVIDIA GeForce 8400M G 256MB)

Köszi az infókat és a tapasztalatokat!  :rolleyes:

Nagy Robi, ha erre jársz! Üdv!

Szia

Nekem itthon egy atlagos laptopom van (ami mar tobb, mint 3 eves) es korabban kiprobaltam, hogy hogyan fut rajta a Catia. 1 Gb memoria, meg 128 Mb-os Ati X700-as videokartya, tehat mai szemmel tenyleg nagyon alap. Normal feladatokra tokeletesen megfelelt, olyan 300 alkatreszes osszeallitasokra is remekul lehetett hasznalni. Igy szerintem az altalad kinezettek siman jok lehetnek arra a celra, amit leirtal.

Ez a laptop kerdes mindig erdekes, en biztos, hogy nem vennek Catia celra laptopot. Inkabb csak egy masodlagos gepnek hasznalnam (megbeszelesekre, bemutatokra, stb.).
Szerintem a napi munkahoz jobban megfelel egy eros munkaallomas, lehetoleg Quadro kartyaval. Nalunk igen nagy szamitasi kapacitasra van szukseg (2 illetve most mar 4 magos gepek futnak, Quadro FX 4800 ill. FX 5800-as videokartyakkal) es szerintem nagyon megerik az arukat ezek a high-end videokartyak.

#1098 Felhasználó inaktív   ruhaszarito 

  • Újonc
  • Pipa
  • Csoport: Alkalmi fórumtag
  • Hozzászólások: 49
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2009. 12. 21. 18:31

Idézet: CDman - Dátum: 2009. nov. 16., hétfő - 9:02

Win7+CATIA

Mivel előbb-utóbb felmerül a kérdés - mint ahogy az Vistánál is megtörtént - megosztom a tapasztalataimat.

Hangsúlyozom a tesztelési fázis még hátravan - legalábbis részemről -, de az első benyomás az, h. frankón együttműködnek. :)

Hogy korrekt legyen az infó:
Windows 7 Ultimate 64bit Hun +  CATIA P2 V5R19 32bit SP6
(SP nélkül nem tudtam kipróbálni, mert a nem működött a törés, ami lehetett a Norton IS műve is...)

A 64bit-es (ill. a P3-as) CATIA beszerzése folyamatban van, de erősen kétlem h. az lenne a rosszabb variáció. :cool:

A SP a torrentzilla-ról "ingyé" leszedhető...

Ha esetleg nem lenne ennyire uj oprendszer a cegnel, akkor ime a sajat tapasztalat:
Win XP 64 bit (12 GB RAM) + V5R18 = remekul fut

#1099 Felhasználó inaktív   BaDaBoo 

  • Újonc
  • Pipa
  • Csoport: Alkalmi fórumtag
  • Hozzászólások: 1
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2010. 02. 16. 18:56

Hello Mindenkinek!

Szakdolgozat téma választás előtt állok. Catia-ban szeretnék valamit megvalósítani (hogy mit, azt még sajnos nem tudom). 2 félévig "tanultam"(tanítottak :) ) Catia-t egyetemen, illetve végigolvastam Füredi Krisztián könyvét is. Elsősorban kismotorblokkot, esetleg régebbi autók blokkját (lada, skoda, kispolák) szeretném lemodellezni. A tanárom még "végeselem modellezést és a műanyagok fröccsöntését" javasolta szakdogatémának, de ezekről fogalmam sincs.  :rolleyes: Van valakinek esetleg elképzelése az említett dolgokról, illetve valami jó ötlete a témát illetőleg? Válaszokat előre is köszönöm!

#1100 Felhasználó inaktív   CDman 

  • Törzsvendég
  • PipaPipaPipa
  • Csoport: Fórumtag
  • Hozzászólások: 872
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2010. 03. 01. 15:54

Idézet: BaDaBoo - Dátum: 2010. febr. 16., kedd - 19:56

Hello Mindenkinek!

Szakdolgozat téma választás előtt állok. Catia-ban szeretnék valamit megvalósítani (hogy mit, azt még sajnos nem tudom). 2 félévig "tanultam"(tanítottak :) ) Catia-t egyetemen, illetve végigolvastam Füredi Krisztián könyvét is. Elsősorban kismotorblokkot, esetleg régebbi autók blokkját (lada, skoda, kispolák) szeretném lemodellezni. A tanárom még "végeselem modellezést és a műanyagok fröccsöntését" javasolta szakdogatémának, de ezekről fogalmam sincs.  :rolleyes: Van valakinek esetleg elképzelése az említett dolgokról, illetve valami jó ötlete a témát illetőleg? Válaszokat előre is köszönöm!

Úgy látszik hasonló az érdeklődési körünk.

Anno Én is nekiestem vizsgamunka gyanánt egy 12 hengeres motornak, persze erősen leegyszerűsítve. Csak eléggé túl lőttem a célon. Akkor még SG O2-es munkaállomásokon - amik már akkor sem voltak korszerűek - V4-el ez elég nagy falat volt.  :ninja:

Később diplomamunkának a végeselem-feladat szintén nem volt túl jó választás. Már csak azért sem mert ugye a V4 otthon nem igazán elérhető...

Nyilván ma már V5-ben ezek sokkal egyszerűbben megvalósíthatók. Ezzel együtt ha túl komplex feladatot választasz azzal magaddal szúrsz ki, és még ha sikerül is megcsinálni, sem jár semmi előnnyel.
Sokkal jobban jársz ha egyszerűbb dolgot választasz, de azt kivesézed rendesen, mintha nehéz feladatot csinálsz meg félig...

A végeselemet nem javaslom, max. 1 nagyon egyszerű variációt. Látványos dolgokat lehet belőle kihozni, de nehéz valóban jól megcsinálni. 

A kismotorblokk szerintem bőven elég, esetleg némi kinematikával "megfűszerezve". 1 mozgó modellel is el lehet kápráztatni a kevésbé hozzáértőket. ;)
"Gyakori hiba, hogy amikor valami nagyon tökéleteset akarnak tervezni az emberek, alábecsülik a nagyon tökéletlenek leleményességét."

Douglas Adams

Téma megosztása:


  • (58 Oldal)
  • +
  • « Első
  • 53
  • 54
  • 55
  • 56
  • 57
  • Utolsó »
  • Nem indíthatsz témát.
  • A téma zárva.

4 felhasználó olvassa ezt a témát.
0 felhasználó, 4 vendég, 0 anonim felhasználó