HWSW Informatikai Kerekasztal: CATIA - HWSW Informatikai Kerekasztal

Ugrás a tartalomhoz

Mellékleteink: HUP | Gamekapocs

  • (58 Oldal)
  • +
  • « Első
  • 9
  • 10
  • 11
  • 12
  • 13
  • Utolsó »
  • Nem indíthatsz témát.
  • A téma zárva.

CATIA Mindenki ide aki ért egy picit is hozzá Értékeld a témát: -----

#201 Felhasználó inaktív   3DFan 

  • Tag
  • PipaPipa
  • Csoport: Fórumtag
  • Hozzászólások: 369
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2007. 04. 15. 20:29

Idézet: Balazs4 - Dátum: 2007. ápr. 15., vasárnap - 18:26

DELMIA-hoz nem ertek.

Szerintem fellehet eleszteni! A problema inkabb otvan, hogy a felhasznalok alapgondolkodasahoz nem tartozik hozza, hogy forumozzon. Megossza az infokat es ha problemja van kerdezzen.
Jo a ceges gondokat nem lehet egy az egyben feltenni, de egy pelda formajaban ra lehet kerdezni.
Itthon a szoftver felhasznalasnak es tanulasnak nincs kulturaja es multja...sajnos:(
En inkabb ugy latom, hogy mindenki tolja a programot es kozben kuzd kulonbozo alap problemakkal amiket mar tapasztaltabbak meg oldottak. Magyar forumon megoldast talalhatna. En nem hiszem, hogy az emberkek annyira jok lennenek az idegen nyelvekben, hogy kulfoldi oldalon inditananak topicot. Vagy legalabbis ez a kisebbik hanyad.
a forum celja inkabb a kezdok/haladok osszefogasa lenne.
A cad.de az evek alatt egy eleg komoly tudasbazist halmozott fel. Szerintem ez valamennyire kovetendo pelda.

Az egy topic dolgot pedig ugy ertettem, hogy mar volt szo vazlat keszitesrol, osszeallitasrol, oktatasrol.
Ezt igy egyben eleg nehez szurni. Ha valaki keres valamit akkor olvashatja vegig az egeszet.
Amihez szerintem nincs kedve senkinek.

Ez az egsz rajtunk mulik. A forum mar adott csak hasznalni kell.

B.

Van igazság a mondandódban. De: beleolvastam néhány témába és angol írásokat láttam  :confused:

#202 Felhasználó inaktív   kisa2003 

  • Újonc
  • Pipa
  • Csoport: Alkalmi fórumtag
  • Hozzászólások: 41
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2007. 04. 15. 20:56

Kollega én regisztráltam!!!! És készülj fel hogy megpörgetem a fórumot, egy csomó mindenre nem tom a választ..... :think:

#203 Felhasználó inaktív   3DFan 

  • Tag
  • PipaPipa
  • Csoport: Fórumtag
  • Hozzászólások: 369
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2007. 04. 17. 08:54

Idézet: kisa2003 - Dátum: 2007. ápr. 15., vasárnap - 7:58

Naon jó!  :D Most már föl le mozog az emelöm!!!! Az orsót még nem dobtam be. De itt lenne egy kérdésem. Lehet hülyeség, de erre még nem találtam választ.  :think: A meneteket lehet e használni így összeszerelésnél???
Nem igazán tetszik a progiba,hogy felrakok egy menetet és nem látni a fogakat... de most nem is ez a lényeg, hanem meg lehet e csinálni azt, hogy tekekerem a hajzókart, és az orsó menete húzza magára a csapot....elQre is kösz a választ :respect:

Szia! Ismét javítanom kell magamat. Az említett távolság kényszer szügségtelen, mivel ez pont a le-fel mozgás lehetőségét korlátozza. Elnézést, de keveset foglalkozom a programmal, viszont annál többet felejtek.

#204 Felhasználó inaktív   3DFan 

  • Tag
  • PipaPipa
  • Csoport: Fórumtag
  • Hozzászólások: 369
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2007. 04. 17. 16:40

Idézet: kisa2003 - Dátum: 2007. ápr. 15., vasárnap - 7:58

Naon jó!  :D Most már föl le mozog az emelöm!!!! Az orsót még nem dobtam be. De itt lenne egy kérdésem. Lehet hülyeség, de erre még nem találtam választ.  :think: A meneteket lehet e használni így összeszerelésnél???
Nem igazán tetszik a progiba,hogy felrakok egy menetet és nem látni a fogakat... de most nem is ez a lényeg, hanem meg lehet e csinálni azt, hogy tekekerem a hajzókart, és az orsó menete húzza magára a csapot....elQre is kösz a választ :respect:

Készítettem valami hasonlót. Video

#205 Felhasználó inaktív   kisa2003 

  • Újonc
  • Pipa
  • Csoport: Alkalmi fórumtag
  • Hozzászólások: 41
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2007. 04. 17. 19:47

Hüü (nem tok hosszú ékezeteket írni  :mad: ) Nagyon jó lett!! Hogy csináltad meg hogy a menet magára húzza a csapot??? Kérdeztem tanáromtól, így gyorsba...és hát valami kinematikai, vagy már nem is tudom mit mondott...szóval ezek szerint nem olyan egyszerü. Te a videón hogy tudtad megcsinálni?  :think:

#206 Felhasználó inaktív   kisa2003 

  • Újonc
  • Pipa
  • Csoport: Alkalmi fórumtag
  • Hozzászólások: 41
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2007. 04. 17. 19:50

Egyébként honnan tanultátok a CATIA-t? Most igyekszem minden tutorialt magamhoz venni, meg minden információt szívni....képzem magam :D
Volt ma egy külsös cég elöadás és hát tetszett  :respect:

#207 Felhasználó inaktív   3DFan 

  • Tag
  • PipaPipa
  • Csoport: Fórumtag
  • Hozzászólások: 369
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2007. 04. 17. 20:09

Idézet: kisa2003 - Dátum: 2007. ápr. 17., kedd - 19:50

Egyébként honnan tanultátok a CATIA-t? Most igyekszem minden tutorialt magamhoz venni, meg minden információt szívni....képzem magam   :D
Volt ma egy külsös cég elöadás és hát tetszett  :respect:

Én önképzés útján szereztem meg a tudásomat. A net a tanítóm. Meg sok-sok gyakorlás, mérgelődés. Természetesen nekem is lenne jó néhány kérdésem egy szakértőhöz, de apránként fény derül mindenre.

#208 Felhasználó inaktív   3DFan 

  • Tag
  • PipaPipa
  • Csoport: Fórumtag
  • Hozzászólások: 369
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2007. 04. 17. 20:25

Idézet: kisa2003 - Dátum: 2007. ápr. 17., kedd - 19:47

Hüü (nem tok hosszú ékezeteket írni  :mad: ) Nagyon jó lett!! Hogy csináltad meg hogy a menet magára húzza a csapot??? Kérdeztem tanáromtól, így gyorsba...és hát valami kinematikai, vagy már nem is tudom mit mondott...szóval ezek szerint nem olyan egyszerü. Te a videón hogy tudtad megcsinálni?  :think:

Nem a menet húzza magára a csapot. Nem is alkalmaztam menetet, sem a furatban, sem a hajtókaron. Persze kellene a menet a valóságban. A kisebbik ablakban látni, hogy kettő command dolgozik, az egyik a hajtókar forgatásáért felelős, a másik mozgatja a csúszkát. Igen, kinematika. Attól függ mit nevezünk egyszerűnek. Kb milyen szinten vagy a programban?

#209 Felhasználó inaktív   3DFan 

  • Tag
  • PipaPipa
  • Csoport: Fórumtag
  • Hozzászólások: 369
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2007. 04. 17. 20:48

Idézet: 3DFan - Dátum: 2007. ápr. 17., kedd - 20:09

Én önképzés útján szereztem meg a tudásomat. A net a tanítóm. Meg sok-sok gyakorlás, mérgelődés. Természetesen nekem is lenne jó néhány kérdésem egy szakértőhöz, de apránként fény derül mindenre.

Még egy kis kedvcsináló. Video Video

#210 Felhasználó inaktív   3DFan 

  • Tag
  • PipaPipa
  • Csoport: Fórumtag
  • Hozzászólások: 369
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2007. 04. 17. 20:55

Egy örökzöld kérdés: spirálrugó mozgás-szimulációja. Írják mindenfelé, hogy nem lehet CATIA alatt. Egy helyen viszont ezt találtam:
"It is possible to make some relations between the Height and Pitch Paremeters of the Helix and the Time parameter of the DMU track. You will also need to have the automatic update option checked."
Video
Nekem ez alapján nem sikerült megcsinálnom.

Szerkesztette: 3DFan 2007. 04. 17. 20:56 -kor


#211 Felhasználó inaktív   3DFan 

  • Tag
  • PipaPipa
  • Csoport: Fórumtag
  • Hozzászólások: 369
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2007. 04. 17. 21:02

Bocs, ez véletlen volt, törölni nem tudtam.

Szerkesztette: 3DFan 2007. 04. 17. 21:05 -kor


#212 Felhasználó inaktív   kisa2003 

  • Újonc
  • Pipa
  • Csoport: Alkalmi fórumtag
  • Hozzászólások: 41
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2007. 04. 17. 21:23

És dolgozol valahol a tudásoddal??? Egyébként bizti meg lehet csinálni azt a rudót is...majd hétvégén kiokoskodom....
Egyébként nemrég kezdtem, van CAD modellezés órám is, csakhát nem igazán lehet haladni, annyi órában, meg sokan nem értik, szóval lemaradnak sokan...
A tanfolyamok meg kb 80.000 HUF-tól kezdödnek. szóval nekem is marad az önképzés  :mad:
Egyébként ott tartok, hogy alap szinten vágom az part-ot, meg ezt az összeszerelést. Próbálok minél több és bonyolúltabb dolgot összeguberálni. Hát az összeszereléssel mint láttad, még ismerkedem azért:D

#213 Felhasználó inaktív   3DFan 

  • Tag
  • PipaPipa
  • Csoport: Fórumtag
  • Hozzászólások: 369
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2007. 04. 18. 06:25

Idézet: kisa2003 - Dátum: 2007. ápr. 17., kedd - 21:23

És dolgozol valahol a tudásoddal??? Egyébként bizti meg lehet csinálni azt a rudót is...majd hétvégén kiokoskodom....
Egyébként nemrég kezdtem, van CAD modellezés órám is, csakhát nem igazán lehet haladni, annyi órában, meg sokan nem értik, szóval lemaradnak sokan...
A tanfolyamok meg kb 80.000 HUF-tól kezdödnek. szóval nekem is marad az önképzés  :mad:
Egyébként ott tartok, hogy alap szinten vágom az part-ot, meg ezt az összeszerelést. Próbálok minél több és bonyolúltabb dolgot összeguberálni. Hát az összeszereléssel mint láttad, még ismerkedem azért:D

Nem dolgozom vele. Pusztán hobbi, szórakozás.

#214 Felhasználó inaktív   kisa2003 

  • Újonc
  • Pipa
  • Csoport: Alkalmi fórumtag
  • Hozzászólások: 41
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2007. 04. 18. 07:59

És tanulsz, vagy dolgozol? Gépészkedsz??? :Đ

#215 Felhasználó inaktív   3DFan 

  • Tag
  • PipaPipa
  • Csoport: Fórumtag
  • Hozzászólások: 369
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2007. 04. 18. 08:08

Idézet: kisa2003 - Dátum: 2007. ápr. 18., szerda - 7:59

És tanulsz, vagy dolgozol? Gépészkedsz??? :Đ

Dolgozom. Itt nézz körül: Link
Nem gépészkedek.

Szerkesztette: 3DFan 2007. 04. 18. 08:08 -kor


#216 Felhasználó inaktív   kisa2003 

  • Újonc
  • Pipa
  • Csoport: Alkalmi fórumtag
  • Hozzászólások: 41
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2007. 04. 18. 18:53

Köcce megnéztem! Nagyon jó kis dolgok vannak! HÉtvégn neki si ugrok asszem!!!
Nem tudtok valami helyet ahol lehetne CATIA-t nézni  ;)  Úgy értem, látni, hogy csinálják a nagyok!

#217 Felhasználó inaktív   cadmester 

  • Újonc
  • Pipa
  • Csoport: Alkalmi fórumtag
  • Hozzászólások: 30
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2007. 04. 19. 00:34

Haló!
Szeretnélek meginvitálni a most alakult CAxx-el foglalkozó oldalunkra, ahol sokféle oktatóanyagot elérhetsz mindenfajta regisztráció nélkül. Remélem, megnyrei az oldalunk a tetszésed, s visszatérő vendégként üdvözölhetünk!

A címünk: http://cadmester.extra.hu

Üdv!
miq :)

#218 Felhasználó inaktív   kisa2003 

  • Újonc
  • Pipa
  • Csoport: Alkalmi fórumtag
  • Hozzászólások: 41
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2007. 04. 19. 07:12

Már benéztünk...és nagyon jó az oldal! Köccce! :respect:

#219 Felhasználó inaktív   3DFan 

  • Tag
  • PipaPipa
  • Csoport: Fórumtag
  • Hozzászólások: 369
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2007. 04. 19. 17:41

Idézet: kisa2003 - Dátum: 2007. ápr. 18., szerda - 18:53

Köcce megnéztem! Nagyon jó kis dolgok vannak! HÉtvégn neki si ugrok asszem!!!
Nem tudtok valami helyet ahol lehetne CATIA-t nézni  ;)  Úgy értem, látni, hogy csinálják a nagyok!

Gondolod egy olyan munkahelyre ahol a "nagyok" dolgoznak csak úgy bemész nézelődni?

#220 Felhasználó inaktív   kisa2003 

  • Újonc
  • Pipa
  • Csoport: Alkalmi fórumtag
  • Hozzászólások: 41
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2007. 04. 20. 05:21

:think:  nem egészen... :D
Nem multira gondoltam. Van egy csomó kisebb cég, ahol ezzel foglalkoznak. Valami ilyesmire gondoltam

Téma megosztása:


  • (58 Oldal)
  • +
  • « Első
  • 9
  • 10
  • 11
  • 12
  • 13
  • Utolsó »
  • Nem indíthatsz témát.
  • A téma zárva.

3 felhasználó olvassa ezt a témát.
0 felhasználó, 3 vendég, 0 anonim felhasználó