HWSW Informatikai Kerekasztal: CATIA - HWSW Informatikai Kerekasztal

Ugrás a tartalomhoz

Mellékleteink: HUP | Gamekapocs

  • (58 Oldal)
  • +
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • Utolsó »
  • Nem indíthatsz témát.
  • A téma zárva.

CATIA Mindenki ide aki ért egy picit is hozzá Értékeld a témát: -----

#21 Felhasználó inaktív   SuMMeR 

  • Őstag
  • PipaPipaPipaPipaPipa
  • Csoport: Fórumtag
  • Hozzászólások: 7.193
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2005. 10. 13. 20:28

Idézet: bajsz - Dátum: 2005. okt. 13., csütörtök - 17:02

Értem már hogy mire gondolsz.  ;)
Nem gondoltam volna hogy egy ilyen alap dolog hiányzott belőle. Erről jut eszembe, hogy AutoCAD-es tervrajzokat mennyire lehet megnyitni a Catiában? Pl a Sketcher üzemmódba? Valami import?

Számomra egyértelműen a Drawing modul mutatja a legösszegányoltabb képet magáról, rengeteg kis apró, idegesítő hiba, bug (feature... :D ) van benne, de azért néha sikerül javítaniuk.

Import formátumok: így itthon nem tudom megnézni, de ha jól emlékszem dwg és dxf fájlokat a Drawing modul megnyit elég nagy sikerrel. Viszont lehetséges, hogy a szövegeket is széttördeli rajzelemekké (körívek-egyenesek), gondolom, ha valami nem ismert betűtipussal találkozik például.

Sketcherbe is lehet beilleszteni idegen rajzelemeket (copy-paste módon), de azért én ettől inkább eltanácsolnálak, ha nem túl bonyolult, akkor érdemesebb a sketcheket normálisan felépíteni, rengeteg hiba okozói lehetnek.

#22 Felhasználó inaktív   bajsz 

  • Törzsvendég
  • PipaPipaPipa
  • Csoport: Fórumtag
  • Hozzászólások: 704
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2005. 10. 15. 15:10

Na akkor majd lassan nekiállok tesztelgetni... :)

#23 Felhasználó inaktív   bajsz 

  • Törzsvendég
  • PipaPipaPipa
  • Csoport: Fórumtag
  • Hozzászólások: 704
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2005. 10. 17. 12:12

Elkészült az acc a szerveremhez, ha valakinek kellenek Summer cuccai, akkor szóljon, és küldöm e-mailben vagy priviben.

Üdv, Bajszi

#24 Felhasználó inaktív   PeppeR 

  • Senior tag
  • PipaPipaPipaPipa
  • Csoport: Fórumtag
  • Hozzászólások: 2.339
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2005. 10. 25. 06:15

Idézet: bajsz - Dátum: 2005. okt. 17., hétfő - 12:12

...

En szivesen fogadnam az anyagot! :)
Egyszer valaki megpróbált elmondani Jack Bauernek egy „kip-kopp, ki kopog?” viccet. Jack megtudta ki az, kinek dolgozik, és hogy hol van a bomba...

#25 Felhasználó inaktív   debaj 

  • Őstag
  • PipaPipaPipaPipaPipa
  • Csoport: Fórumtag
  • Hozzászólások: 29.476
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2005. 10. 25. 07:26

Nem kapcsolódik szorosan a CATIA-hoz, de azért van köze hozzá: itt a munkahelyen a technológusok használják (nem tudom, milyen kiadás, még a UNIXos változat), de használnak hozzá egy elég érdekes eszközt: spacemouse a neve. Nem tudjátok, hogy ilyet hol lehet beszerezni, és körülbelül mennyibe kerül?

#26 Felhasználó inaktív   SuMMeR 

  • Őstag
  • PipaPipaPipaPipaPipa
  • Csoport: Fórumtag
  • Hozzászólások: 7.193
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2005. 10. 25. 14:34

Idézet: debaj - Dátum: 2005. okt. 25., kedd - 8:26

Nem kapcsolódik szorosan a CATIA-hoz, de azért van köze hozzá: itt a munkahelyen a technológusok használják (nem tudom, milyen kiadás, még a UNIXos változat), de használnak hozzá egy elég érdekes eszközt: spacemouse a neve. Nem tudjátok, hogy ilyet hol lehet beszerezni, és körülbelül mennyibe kerül?

Én kipróbáltam már egyszer a Catia-t a Spacepilot nevű kontrollerrel, elég érdekes az irányítása, de meg lehetne szokni.  :)
Viszont ennek horribilis az ára, ha jól tudom olyan 150-200k Ft (talán a HaiSystem-nél lehet kapni), a cégünk szerintem még csak nem is gondolkozna egy percig se, hogy ennélkül is elég produktívak vagyunk.  ;)

#27 Felhasználó inaktív   debaj 

  • Őstag
  • PipaPipaPipaPipaPipa
  • Csoport: Fórumtag
  • Hozzászólások: 29.476
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2005. 10. 25. 14:59

Idézet: SuMMeR - Dátum: 2005. okt. 25., kedd - 15:34

Én kipróbáltam már egyszer a Catia-t a Spacepilot nevű kontrollerrel, elég érdekes az irányítása, de meg lehetne szokni.  :)

Hát, ami itt a cégnél van, az ennél valamivel egyszerűbb, meg kevésbé digitális :Đ Szerintem egész könnyen megszokható a kezelése, és igen jól jönne otthon 3dsmaxhoz :)

#28 Felhasználó inaktív   bajsz 

  • Törzsvendég
  • PipaPipaPipa
  • Csoport: Fórumtag
  • Hozzászólások: 704
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2005. 11. 05. 23:45

Sziasztok!

Amcsiból 2 hét alatt megjött a könyv az 5-6 hét helyett, ugyhogy nagyon boldog voltam.
Elkezdtem olvasgatni, és nagyon jó a könyv. Úgyhogy aki tud angolul, és meg tudja rendelni, annak nagyon ajánlom a használatát. :)

Üdv, Bajsz

#29 Felhasználó inaktív   Sziki 

  • Tag
  • PipaPipa
  • Csoport: Fórumtag
  • Hozzászólások: 107
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2005. 12. 18. 14:02

Szevasztok!

Ugyan a Catia használatában nem vagyok nagy májer, de vagy 40 unix ws-t üzemeltetünk itt a cégben amiken catia fut. Több évvel ezelőtt V4-volt még, az több nagyságrenddel jobb volt (az üzemeltetés szempontjából is) mint a V5. Most a mérnökök panaszkodnak. Nem jó, lefagy, ez nem jó, az nem jó, nem nyitja meg, stb. . Ilyen a V4-ben nem volt... Ráadásul a unix support szinten aluli. De mi nem használhatunk mást. Mondjuk nálunk bekavar a TCe is. Az sem piskóta.

A SpaceMouse valóban nagyon jól használható. Nálunk minden géphez van.

http://www.3dconnexi...products/3a.php

Van kérdésem is:

Ti mit tudtok arról. hogy a V5 relese-számainál a páratlanok egyfajta teszverziót jelentek, míg a párosak a stabil produktívat (mint a linux kernel)? Nekem ezt a németek mondták.
sziki

#30 Felhasználó inaktív   debaj 

  • Őstag
  • PipaPipaPipaPipaPipa
  • Csoport: Fórumtag
  • Hozzászólások: 29.476
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2005. 12. 18. 15:16

Nemsoká érkezik az én szpészmauszom is, már megrendelte a rendszergazdi :) (bár nem ilyen hiperhuszonegyedikszázadit, mint a linken vannak ;) )
Nálunk még CATIA v4 van, annál, ha jól tudom, páros-stabil, páratlan-tesztverzió, szerintem az ötösben is így lehet.

#31 Felhasználó inaktív   bajsz 

  • Törzsvendég
  • PipaPipaPipa
  • Csoport: Fórumtag
  • Hozzászólások: 704
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2005. 12. 19. 11:16

Sziasztok!

Nekem egy technikai kérdésem lenne most.. :)

Megoldható az a sketcher-ben, hogy úgy kényszerezel be valamit, hogy egy x vagy y változoval adod meg. Tehát pl egy olyan távolságot kéne bekényszereznem, ami egy másik távolság függvényében változhat, de geometriai és távolság kényszerekkel ez nem megoldható. Csak az egyszerűség kedvéért... Egy távolság pl 100mm, és teljesen függetlenül a rajzon van egy másik távolság, amit pl ugy akarok megadni hogy azzal a 100-al legyen egyenlő, de ha a 100 változik, akkor a második is változzon.

Ez megoldható?

#32 Felhasználó inaktív   Sziki 

  • Tag
  • PipaPipa
  • Csoport: Fórumtag
  • Hozzászólások: 107
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2005. 12. 19. 14:49

Idézet: bajsz - Dátum: 2005. dec. 19., hétfő - 10:16

Sziasztok!

Nekem egy technikai kérdésem lenne most.. :)

Megoldható az a sketcher-ben, hogy úgy kényszerezel be valamit, hogy egy x vagy y változoval adod meg. Tehát pl egy olyan távolságot kéne bekényszereznem, ami egy másik távolság függvényében változhat, de geometriai és távolság kényszerekkel ez nem megoldható. Csak az egyszerűség kedvéért... Egy távolság pl 100mm, és teljesen függetlenül a rajzon van egy másik távolság, amit pl ugy akarok megadni hogy azzal a 100-al legyen egyenlő, de ha a 100 változik, akkor a második is változzon.

Ez megoldható?

Hali!

Hát, ha jól értem amit kérdezel, akkor szerintem megoldható. Persze nem biztos, hogy az a tuti amit írok, mint mondottam nem használom naponta a catia-t.

Van ugye egy távolságod amit referenciának akarsz használni (legyen első). Elkezded beméretezni a második távolságot, majd amikor megkapod a mérőszámos ablakot, akkor a mérőszám mezőjébe nyomsz az egérrel egy jobb gombot -> Edit formula, majd ráböksz az első távolság mérőszámára.
sziki

#33 Felhasználó inaktív   bajsz 

  • Törzsvendég
  • PipaPipaPipa
  • Csoport: Fórumtag
  • Hozzászólások: 704
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2005. 12. 20. 09:50

Oksa, köszi kipróbálom, csak nem tom hogy igy ha az első változik, akkor a második tartja-e a távolságot... majd kipróbálom

#34 Felhasználó inaktív   SuMMeR 

  • Őstag
  • PipaPipaPipaPipaPipa
  • Csoport: Fórumtag
  • Hozzászólások: 7.193
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2005. 12. 20. 21:34

Idézet: bajsz - Dátum: 2005. dec. 20., kedd - 9:50

Oksa, köszi kipróbálom, csak nem tom hogy igy ha az első változik, akkor a második tartja-e a távolságot... majd kipróbálom

A dolog működik természetesen, alapesetben amit Sziki írt (bár nem kell a méretlerakáskor az Edit formula, azt el lehet érni később is jobbklikkre) az a méretet, amit fügvényként rendelsz egy másikhoz, módosítható marad, a függő méret viszont nem, és egyformák lesznek. Ezt jó mondjuk olyan esetben használni, ha teszem fel egy hajlított lemezalkatrész profilját rajzolod, akor a vastagságát mindehol beméretezed, majd az egyik vastagsághoz függővé teszed a többit, így egy méret módosításával változik mindenhol a vastagság.

Természetesen egész bonyolult függvények is felírhatók, de én ilyesmivel nem kísérletezek, az alapeseten kívűl mást nem használok.

#35 Felhasználó inaktív   bajsz 

  • Törzsvendég
  • PipaPipaPipa
  • Csoport: Fórumtag
  • Hozzászólások: 704
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2005. 12. 25. 00:55

Idézet: SuMMeR - Dátum: 2005. dec. 20., kedd - 20:34

A dolog működik természetesen, alapesetben amit Sziki írt (bár nem kell a méretlerakáskor az Edit formula, azt el lehet érni később is jobbklikkre) az a méretet, amit fügvényként rendelsz egy másikhoz, módosítható marad, a függő méret viszont nem, és egyformák lesznek. Ezt jó mondjuk olyan esetben használni, ha teszem fel egy hajlított lemezalkatrész profilját rajzolod, akor a vastagságát mindehol beméretezed, majd az egyik vastagsághoz függővé teszed a többit, így egy méret módosításával változik mindenhol a vastagság.

Természetesen egész bonyolult függvények is felírhatók, de én ilyesmivel nem kísérletezek, az alapeseten kívűl mást nem használok.

Oksa köszi a segítségeket, majd kipróbálom, csak most itthon vagyok ahol nincs Catia. :( De pár nap, azt már ki is tudom próbálni...

Üdv, és kellemes ünnepeket mindenkinek!

Bajszi

#36 Felhasználó inaktív   Sziki 

  • Tag
  • PipaPipa
  • Csoport: Fórumtag
  • Hozzászólások: 107
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2006. 01. 24. 15:52

Hali!

Próbáltátok már a 64 bites R16-ot (vagy R15-öt)?
sziki

#37 Felhasználó inaktív   SuMMeR 

  • Őstag
  • PipaPipaPipaPipaPipa
  • Csoport: Fórumtag
  • Hozzászólások: 7.193
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2006. 01. 24. 18:01

Idézet: Sziki - Dátum: 2006. jan. 24., kedd - 15:52

Hali!

Próbáltátok már a 64 bites R16-ot (vagy R15-öt)?

Még alig tértünk át egész céges (multinacionális) szinten R14-re, semmi esély, hogy mostanában megint váltsunk.

Amúgy 64 bites Catia-hoz kell egy 64 bites oprendszer (Windows XP Professional x64 Edition) és egy 64 bites processzor, ezek egyike se teljesül nálunk, de azért én is kiváncsi lennék, profitál-e a Catia ebből.

#38 Felhasználó inaktív   Sziki 

  • Tag
  • PipaPipa
  • Csoport: Fórumtag
  • Hozzászólások: 107
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2006. 01. 25. 08:46

Idézet: SuMMeR - Dátum: 2006. jan. 24., kedd - 17:01

Amúgy 64 bites Catia-hoz kell egy 64 bites oprendszer (Windows XP Professional x64 Edition)

Na azért ne legyünk ennyire földhözragadtak. Jó oda más is: AIX, Solaris, stb.
Ezekből már régen van 64 bites (nem úgy mint MS)...ahogy a hozzájuk tartozó processzorokból is.

Nemsokára úgy is ki kell próbálnom egy R15-öt 64 biten, majd beszámolok.
sziki

#39 Felhasználó inaktív   SuMMeR 

  • Őstag
  • PipaPipaPipaPipaPipa
  • Csoport: Fórumtag
  • Hozzászólások: 7.193
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2006. 01. 25. 15:28

Idézet: Sziki - Dátum: 2006. jan. 25., szerda - 8:46

Na azért ne legyünk ennyire földhözragadtak. Jó oda más is: AIX, Solaris, stb.
[...]

Csakhogy egy rakás windows-os programot kell használnunk (Lotus Notes alapú adatbázisok például), így akkor kellene egy másik gép is (haha..., a mostanit is három évig fogjuk használni, ennyi az amortizációja ugyanis).  ;)

Amúgy meglepődnék, ha az egyszem rendszergazdánk értene a Unix rendszerekhez vagy a Solarishoz... :)

#40 Felhasználó inaktív   bajsz 

  • Törzsvendég
  • PipaPipaPipa
  • Csoport: Fórumtag
  • Hozzászólások: 704
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2006. 01. 26. 23:38

Sziasztok!

Ujra itt vagyok, sajna egy picit off voltam a vizsgáim miatt. Nos én is kiváncsi lennék, mert már tapasztaltam hogy a 64bites procik odavágnak a 32biteseknek... az asztali P4es "brutálgépemet"  :D  a 64es laptopom odavágja az olyan alkalmazásoknál, amik csak procitól függenek, néha 2x olyan gyors a laptop...
De sajna abban a laptopban csak intágrált szar videókari van meg 512 ram, szoval catia nem megy. Egyébként már a 64bites dolgok elérhetők... Van már vindóz is, igaz még csak angol, de azon is fut a Catia. :) A gondom hogy az asztali gépemet még nem mostanában fogom lecserélni 64bitesre... úgyhogy a tesztben csak rátok tudok számitani    ;)

Üdv, Bajszi

Téma megosztása:


  • (58 Oldal)
  • +
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • Utolsó »
  • Nem indíthatsz témát.
  • A téma zárva.

2 felhasználó olvassa ezt a témát.
0 felhasználó, 2 vendég, 0 anonim felhasználó