HWSW Informatikai Kerekasztal: CATIA - HWSW Informatikai Kerekasztal

Ugrás a tartalomhoz

Mellékleteink: HUP | Gamekapocs

  • (58 Oldal)
  • +
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
  • Utolsó »
  • Nem indíthatsz témát.
  • A téma zárva.

CATIA Mindenki ide aki ért egy picit is hozzá Értékeld a témát: -----

#41 Felhasználó inaktív   croland 

  • Törzsvendég
  • PipaPipaPipa
  • Csoport: Fórumtag
  • Hozzászólások: 1.738
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2006. 02. 15. 11:55

Mi a suliban most ismerkedünk meg az 5-ös verzióval, állítólag most készítik a magyarosítást is, mekkora a gpéigénye ennek a proginak?

#42 Felhasználó inaktív   SuMMeR 

  • Őstag
  • PipaPipaPipaPipaPipa
  • Csoport: Fórumtag
  • Hozzászólások: 7.193
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2006. 02. 15. 14:55

Idézet: croland - Dátum: 2006. febr. 15., szerda - 11:55

Mi a suliban most ismerkedünk meg az 5-ös verzióval, állítólag most készítik a magyarosítást is, mekkora a gpéigénye ennek a proginak?

Nem találkoztam még minimálkonfiggal, de a második hozzászólásban említett gépen mondhatni elfogadható.

Szerintem olyan 1GHz-es processzorral 256MB RAM-al valamilyen középkategóriás home videókártyával már elindul és dolgozni is lehet rajta, de lehet, hogy a műveletek utáni frissítések sokáig tartanak majd, és a 3D mozgatások is lehetnek akadozóak.

#43 Felhasználó inaktív   bajsz 

  • Törzsvendég
  • PipaPipaPipa
  • Csoport: Fórumtag
  • Hozzászólások: 704
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2006. 02. 26. 10:57

Fontos a videókártya!!!

A laptopomon nem akar elindulni, mert mindig lefagy. Integrált 128 megás a videókari... :( e mellett 512 ram és egy AMD Athon 64bit-es 3200+ os proci van benne. Nos ezen nem megy, de mondom a vidkari a probléma.

Amit hallottam még, és picit tapasztalat is, hogy memória neki sosem elég. Én 1,5 giga memmel dolgozom rajta, és amig nem csinálok nagy dolgokat addig rezzenéstelenül megy. Ez az gép egy 3GHz-es P4es gép Ati 9600XT-vel...

Biztos hogy alapon nem kell neki ilyen gép, de ha már egy-két hónapot foglalkozol vele, akkor eljutsz oda, hogy már nincs kedved szenvedni azzal hogy egy művelet után 5 percig számol a gép.

Ja és attól függ hogy milyen rendszeren futtatod. Ha XP-n akkor már az XP-hez ajánlott minimum 512 ram!

De a legegyszerűbb...: kipróbálod a gépeden! :)

Üdv, Bajszi

#44 Felhasználó inaktív   zoxo 

  • Tag
  • PipaPipa
  • Csoport: Fórumtag
  • Hozzászólások: 172
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2006. 02. 27. 17:04

Hi!

Nagy problémávol állok szembe.
Egy barátom szeretne ismerkedni a catia-val, mivel a köv. munkahelyén ezen fog kelleni dolgoznia.
Megszereztem a CATIA P3 V5R14-et, hogy az otthoni gépén tudja átnézni, belejönni a cuccba.
A gondom az, hogy telepítésnél Error-t dob "Error copying files. Contact your administrator", és "Setup transfer has failed. For more information, consult log file C:/docum........../cxinst.log" szöveggel.

a cxinst.log fájl utolsó sorai:
"(1 of 497) Unload CATMoldCatalog - CDROM 1
Error copying files.
Contact your administrator.
File C:\Program Files\Dassault Systemes\B14\intel_a\control\CATMoldCatalog.toc was not found"

a gép nem nevezhető erőgépnek, inkább egy kalkulátornak
Win XP Hun SP2
Intel P4 1,4GHz
256 MB RAM

van valakinek 5lete, hogy mi lehet a gond?
>>Hogy írjuk a nullát római számokkal?????????

#45 Felhasználó inaktív   SuMMeR 

  • Őstag
  • PipaPipaPipaPipaPipa
  • Csoport: Fórumtag
  • Hozzászólások: 7.193
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2006. 02. 27. 17:46

Idézet: zoxo - Dátum: 2006. febr. 27., hétfő - 17:04

[...]
van valakinek 5lete, hogy mi lehet a gond?

Sejtésem szerint nem eredeti lehet a telepítőlemez (cáfolj, ha nem így van... ;) ), akkor lehet, hogy tényleg sérült/hiányzik a kérdéses fájl, mondjuk rosszul lett letöltve.

Amúgy te vagy a második (ill. a topik szerint a harmadik), akinek ez a hibája előjön: CatiaWorld Discussion Board -  CATIA V5R14 installation problem:D

#46 Felhasználó inaktív   zoxo 

  • Tag
  • PipaPipa
  • Csoport: Fórumtag
  • Hozzászólások: 172
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2006. 02. 27. 17:53

Idézet: SuMMeR - Dátum: 2006. febr. 27., hétfő - 16:46

Sejtésem szerint nem eredeti lehet a telepítőlemez (cáfolj, ha nem így van... ;) ), akkor lehet, hogy tényleg sérült/hiányzik a kérdéses fájl, mondjuk rosszul lett letöltve.

Amúgy te vagy a második (ill. a topik szerint a harmadik), akinek ez a hibája előjön: CatiaWorld Discussion Board -  CATIA V5R14 installation problem:D

Nem cáfolok :)
van rá valami megoldás? -új telepítőlemez beszerzésén kívül.
>>Hogy írjuk a nullát római számokkal?????????

#47 Felhasználó inaktív   SuMMeR 

  • Őstag
  • PipaPipaPipaPipaPipa
  • Csoport: Fórumtag
  • Hozzászólások: 7.193
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2006. 02. 27. 18:13

Idézet: zoxo - Dátum: 2006. febr. 27., hétfő - 17:53

Nem cáfolok :)
van rá valami megoldás? -új telepítőlemez beszerzésén kívül.

Nem tudom, esetleg azt a fájlt megszerezni valahonnan, és kicserélni a telepítő CD-n lévőt. Ettől függetlenül az se biztos, hogy csak ez az egy fájl sérült, ha ezt ki is cseréled, és ezen túllép a telepítő, jöhet egy újabb hiba.

Ha nem túl sok, akkor mégis érdemes lenne újra letölteni (ha jól sejtem a windowsos Catia 1 CD méretű lehet kb.).

#48 Felhasználó inaktív   zoxo 

  • Tag
  • PipaPipa
  • Csoport: Fórumtag
  • Hozzászólások: 172
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2006. 02. 27. 19:38

Idézet: SuMMeR - Dátum: 2006. febr. 27., hétfő - 17:13

Nem tudom, esetleg azt a fájlt megszerezni valahonnan, és kicserélni a telepítő CD-n lévőt. Ettől függetlenül az se biztos, hogy csak ez az egy fájl sérült, ha ezt ki is cseréled, és ezen túllép a telepítő, jöhet egy újabb hiba.

Ha nem túl sok, akkor mégis érdemes lenne újra letölteni (ha jól sejtem a windowsos Catia 1 CD méretű lehet kb.).

2 CD, és csak ezt az egyet találtam :(
>>Hogy írjuk a nullát római számokkal?????????

#49 Felhasználó inaktív   SuMMeR 

  • Őstag
  • PipaPipaPipaPipaPipa
  • Csoport: Fórumtag
  • Hozzászólások: 7.193
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2006. 02. 27. 19:57

Idézet: zoxo - Dátum: 2006. febr. 27., hétfő - 19:38

2 CD, és csak ezt az egyet találtam :(

Ment PÜ.  ;)

#50 Felhasználó inaktív   bajsz 

  • Törzsvendég
  • PipaPipaPipa
  • Csoport: Fórumtag
  • Hozzászólások: 704
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2006. 03. 08. 12:44

Na sikerült már valakinek kipróbálni a 64bit-es új verziót?

#51 Felhasználó inaktív   basilio 

  • Újonc
  • Pipa
  • Csoport: Alkalmi fórumtag
  • Hozzászólások: 1
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2006. 03. 26. 17:12

Catia V5 R8 - oktató progi vagy oktató doksi ( angol vagy magyar ) érdekelne .
Minden ötlet érdekel vagy ha esetleg valaki kűld ( doc vagy pfd) előre is megköszönöm. 
hodreal@freemail.hu
:respect:
Üdv mindenkinek.

#52 Felhasználó inaktív   kovacskata 

  • Újonc
  • Pipa
  • Csoport: Alkalmi fórumtag
  • Hozzászólások: 4
  • Csatlakozott: --

Hozzászólás ikon  Elküldve: 2006. 04. 13. 11:56

Sziasztok!

Megbízónk számára (autóipari beszállító vállalat Győr-Mosonban) catiás tervezőmérnököket keresek !!! [/B][/SIZE][/COLOR]
Azok jelentkezését várom, akik legalább 2 éve használják a catia v4,v5-öt vagy a unigraphicsot és legalább gügyögnek németül  :)
A cég kiemelkedő juttatási csomagot és egy 3 hónapos németországi képzést biztosít!

Jelentkezés és több infó: Kovács Katalin , katalin.kovacs@ekler.hu

Csatolt fájl:



#53 Felhasználó inaktív   SuMMeR 

  • Őstag
  • PipaPipaPipaPipaPipa
  • Csoport: Fórumtag
  • Hozzászólások: 7.193
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2006. 04. 13. 13:46

Ejj, ha tudnék németül... ;)

#54 Felhasználó inaktív   Boba 

  • Őstag
  • PipaPipaPipaPipaPipa
  • Csoport: Fórumtag
  • Hozzászólások: 24.741
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2006. 06. 03. 15:26

Sziasztok! Kis helpet kernek... nempont Catia, de megiscsak ez a tema, hatha vannak itt errefele hozzam hasonlo emberkek.

Szoval is eddigi eletemben Maya-t es Studio Toolst hasznaltam, azonban most ICEM Surf-ot kellene hasznalnom (nyaron kezdek az audinal ipari formatervezokent es ott kell ezt a szoftot hasznaljam majd) es valami help kellene hozza. A program meg nincs meg (juniusban lesz az eligazitas, studio bemutatas es betanitas) de nemszeretnek abszolute hulyen bambulni ott a sok germanra meg ilyenek... Szoval valami info kellene a progirol. Studio tools-t tudom a magam szintjen hasznalni, kis olvasnivalora gondoltam.

Szoval kezeket fel, aki ismeri a programot, dolgozik vele vagy tud rola valamit is.

Kis kerdoiv... Ki mire hasznalja Catiat vagy hasonlo programokat, ki hogy tanulta (jomagam magamtol kellett megtanuljam a kulonbozo programokat sajna...) es meddig jutott vele (hobbi, munka) ?

(off... kovacskata, ez nem az ahova enfogok menni? Bar en nem tervezomernokkent megyek hanem formatervezokent szoval gondolom nem... meg melyik ceg? Hatha van info...)
Ő lesz az adott idő alatt a legtöbb japán kutya!

#55 Felhasználó inaktív   SuMMeR 

  • Őstag
  • PipaPipaPipaPipaPipa
  • Csoport: Fórumtag
  • Hozzászólások: 7.193
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2006. 06. 03. 17:37

Erről az ICEM Surf-ről most hallok először, bár ez nem csoda, nem felületmodellező (designer) programokkal dolgozom... ;)

Nekem a Catia a munkámat jelenti, a munkaidőm legalább 70%-ában ezt bámulom (maradék Pro/E, ősrégi szekennelt rajzok esetében meg Paint... :D ). Az oktatást a cég szervezte, nekem anno 3 munkanapig tartott, de ez csak egy alapismereti tanfolyam volt.

#56 Felhasználó inaktív   Boba 

  • Őstag
  • PipaPipaPipaPipaPipa
  • Csoport: Fórumtag
  • Hozzászólások: 24.741
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2006. 06. 03. 21:25

Hja, en eddig Maya es Shake folott gornyedtem napi 10-12 oraban, most ha osszejon ICEM Surf folott fogok gornyedni... szeptembertol proba melo rulz.

Csak kivancsisag keppen ez a 3 nap mire volt eleg, es utana mennyit kellett magadtol improvizalni? Mert nekem az volt pl a (Alias, mostmár Autodesk) Studio Tools-al a bajom, hogy annyit tudtam a dologrol, hogy Mayaban modelleztem mar NURBS alapokon, es pl 2 oramba telt egy sorosdobozt ugyahogy lemodellezni, es ebbol 1.5 ora volt azt keresgetni, hogy a racshalot hol allitom adaptivra, az intersect-et hol talalom, a trim tool merrefele van meg ilyenek... Szoval emiatt kerdezem, hogy a 3 nap mire volt eleg. Bar gondolom munka alatt tanul leggyorsabban az ember, nekunk allitolag 5 nap lesz... varom mar nagyon.

(off, gondolom az irasombol is erzodik, hogy fiatal vagyok es ez az elso designer melom, jo  izgatott vagyok... :D  Meg lefarasztott is... pl felveteli feladatokon (marha valakit erdekel... szivesen varok mas tapasztalatokat is, kit hogyan vettek fel) volt ilyen, hogy adva volt 20-25 osszekapcsolt fogaskerek meg szij meg lanc kapcsolat es ha jobbra forgattam a legelso fogaskereket megkellett mondani (termeszetesen ranezesre), hogy az utolso fogaskerek merrefele fog elfordulni, es varhatolag mennyit. Masik feladat amin meglepodtem, hogy adtak 15 percet arra, hogy cerkaval vazoljak fel egy tetszolegesen kivalasztott kocsit (audi RSQ... en a robot kocsi. bar nemtudom eletben mennyire lenne mukodokepes) majdpedig 2 orat arra, hogy szamitogepen is megvalositsam annyira, amennyire az idombol futja. Meg a tobbi atlagos kezzel irt 1 oldal meg elbeszelgetes es logikai feladatok utan alltak csak neki megnezni mit is tud a jomunkas ember. Hat sorry off, aki meg vegigolvasta annak gratula. :D  Kulon gratula Paintben dolgozni :respect: )
Ő lesz az adott idő alatt a legtöbb japán kutya!

#57 Felhasználó inaktív   SuMMeR 

  • Őstag
  • PipaPipaPipaPipaPipa
  • Csoport: Fórumtag
  • Hozzászólások: 7.193
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2006. 06. 04. 10:35

A 3 nap szinte csak arra volt elég, hogy a később felmerülő problémákra majd tudjuk, hogy hol kell keresgélni a megoldást. Az tényleg csak alapszint volt, azóta a használat közben vagy 10x többet tanultam meg. Egyébként érdekesség, hogy először hármunkat oktattak ki erre a három napos tanfolyamon, majd rá egy évre a többi munkatársunkat (olyan 5-6 ember) küldték el egy bővített, 2 hetes tanfolyamra, de még mind a mai napig hozzán fordulnak kérdésekkel, mert a két hét arra se volt elég, hogy akár a mindennaposan használt funkciókat is jól megtanulják.  ;)

#58 Felhasználó inaktív   kovacskata 

  • Újonc
  • Pipa
  • Csoport: Alkalmi fórumtag
  • Hozzászólások: 4
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2006. 06. 06. 08:46

Boba!

Nemtom hol kezdesz szeptembertől, ahova én keresek mérnököket az egy német autóipari cég Mosonszolokon...

#59 Felhasználó inaktív   Boba 

  • Őstag
  • PipaPipaPipaPipaPipa
  • Csoport: Fórumtag
  • Hozzászólások: 24.741
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2006. 06. 06. 12:33

:(  Akkor gondolom elkerultuk egymast... a nemet ceg az stimmelne (audi) de a Mosonszolok az mar lehet nem. Nemetorszag, de gondolom Berlin, juliusban megyunk gyarlatogatasra meg korulnezesre, akkor majd tobbet tudok meg hova is megyek, mi is lesz pontosan a feladatom. Annyit tudok, hogy exterrior formatervezokent megyek. Beszeltem egy ott dolgozoval (egyik mostani tanarom volt osztalytarsa dolgozik most ott, ahova en is fogok menni) es elkuldte a vazlatot mit is kernek az urgektol... eleg csunyan padlot fogtam, dehat nem is tudom mit vartam. Az az igazsag, hogy en eddig a filmiparban dolgoztam animatorkent es kompozitalokent es elegge mas terulet lesz ez nekem.

(Marha ott maradok a proba ido utan, allitolag joval tobb embert hivtak be probaidore mint amennyit tenylegesen ott fognak tartani. Nekem alapbol furcsa lesz a milimeter tort reszeivel dolgozni Class-A feluletekkel.)
Ő lesz az adott idő alatt a legtöbb japán kutya!

#60 Felhasználó inaktív   bigrobi 

  • Újonc
  • Pipa
  • Csoport: Alkalmi fórumtag
  • Hozzászólások: 31
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2006. 08. 02. 15:43

Sziasztok!
Látom, hogy okatási anyagot kerestek. Nálunk a cégnél készült egy három kötetes Catia V5 könyv. Testmodellezés, felületmodellezés, összeállítás, rajzkészítés. 4000Ft/garnitúra. Számlát tudunk adni.
Főleg a parancsok (teljes) ismertetését tartalmazza.
Üdv:
Robi

Téma megosztása:


  • (58 Oldal)
  • +
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
  • Utolsó »
  • Nem indíthatsz témát.
  • A téma zárva.

2 felhasználó olvassa ezt a témát.
0 felhasználó, 2 vendég, 0 anonim felhasználó