HWSW Informatikai Kerekasztal: CATIA - HWSW Informatikai Kerekasztal

Ugrás a tartalomhoz

Mellékleteink: HUP | Gamekapocs

  • (58 Oldal)
  • +
  • « Első
  • 3
  • 4
  • 5
  • 6
  • 7
  • Utolsó »
  • Nem indíthatsz témát.
  • A téma zárva.

CATIA Mindenki ide aki ért egy picit is hozzá Értékeld a témát: -----

#81 Felhasználó inaktív   Balazs4 

  • Újonc
  • Pipa
  • Csoport: Alkalmi fórumtag
  • Hozzászólások: 84
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2006. 09. 26. 15:54

Szia!

Nincs a gepemen autoCAD de lehet, hogy ezzel a szoftverrel is meg lehet oldani a problemadat(suly meghataarozast)...Majd megnezem.
Az AutoCAD es a Catia kozott eleg nagy a kulonbseg. Amibe most nem mennek bele! De szerintem nem lenne olyan veszes a hajtokar elkeszitese. Foleg, hogy van egy ilyen jellegu leiras. Autocad-ben sokkal tobbet fogsz a 3d-s modellel szenvedni.
A harom nezetbol osszehozott axonometrikus dologban en kevesbe hiszek. Szerintem eleg keves az esely, hogy ossze jon. Forditva se nagyon szokott mindig mukodni!
Majd megnezem, hogy autocad-ben mit lehet tenni...
Tovabbi jo munkat!

Balazs

#82 Felhasználó inaktív   SuMMeR 

  • Őstag
  • PipaPipaPipaPipaPipa
  • Csoport: Fórumtag
  • Hozzászólások: 7.193
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2006. 09. 26. 16:01

Idézet: TescoJim - Dátum: 2006. szept. 26., kedd - 16:23

[...]
Na most találtam a neten valami féle leírást, hogy hogyan lehet a AutoCAD-ba 3 nézetet egyesíteni, és akkor megkapom elvileg az axonometrikus rajzát, a nézetekből. A kérdés csak, az, hogy ezzel mire megyek??? Lehet-e ezt valahogy, vagy valamivel konvertálni, hogy CATIA-ban megnézhessem végre a 3D-s rajzát a munkadarabnak?
[...]

AutoCAD-ben már régóta nem dolgoztam, de ha sikerül egy 3D testet kreálnod (vonalas felépítésben), amit ki tudnál menteni step vagy iges formátumban, wireframe módban; akkor azt a Catia be tudja olvasni, de csak a vonalai lennének meg. Ezeket ki kellene tölteni első lépésben surface-ekkel, majd ha a felületek már folytonosak, akkor lehet belőle testet kreálni. Ekkor már egy-két kattintás és van tömeg/térfogat/stb., de szerintem egyszerűbb újra felépíteni a modellt.

#83 Felhasználó inaktív   TescoJim 

  • Újonc
  • Pipa
  • Csoport: Alkalmi fórumtag
  • Hozzászólások: 23
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2006. 09. 26. 16:16

Oké, köszönöm a segítségeket. Ha meg lehetne oldani AutoCAD-be a dolgot, nekem az lenne a legjobb, mert akkor nem kellene 1 alkatrész miatt "megtanulnom" egy másik progit. De utánna néztem, remélem a hétre meglesz a CATIA, és megnézem, hogy azzal is mit tudok csinálni. Most már azért kíváncsi is vagyok rá.

Köszönöm!

Imre

#84 Felhasználó inaktív   Invisibleman 

  • Tag
  • PipaPipa
  • Csoport: Fórumtag
  • Hozzászólások: 192
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2006. 09. 26. 17:32

Szvsz semmi ertelme Autocad-bol Catia-ba atvinni a modellt, az Autocad is megmondja a darab terfogatat, azt pedig mar csak a suruseggel kell beszorozni. Van egy toolbar amiben benne van a hosszmeres, feluletmeres es terfogatmeres funkciok,  de ha kell, utananezek hogy melyik parancs az. Az viszont igaz hogy en is inkabb Catiaban csinalnam meg, sokkal gyorsabban megy.
Amugy hogyan gondoltad a hajtokar kivitelezeset? Hagyomanyos (kezi), vagy CNC marogepen?

#85 Felhasználó inaktív   Balazs4 

  • Újonc
  • Pipa
  • Csoport: Alkalmi fórumtag
  • Hozzászólások: 84
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2006. 09. 27. 06:35

Hali!

Az Autocad-ben az eszkoztar->lekerdezesek->lemez es fizikai jellemzok menupontal tudod lekerdezni a test tulajdonsagait. A parbeszed ablakban kilistazza neked a szukseges infokat. (tomeg, terfogat stb...)
A tomeggel az a baj, hogy a szoftver egysegnyi suruseget hasznal, szoval a terfogat es a tomeg minig megegyezik. De ha megvan a terfogat akkor onnantol kitudod sajat magad is szamolni a megoldast...
Invisibleman altal felvetett kerdes viszont jogos! Ha beakarod szerelni egy autoba az alkatreszt akkor nem mindegy hogy gyartod le...

B.

#86 Felhasználó inaktív   TescoJim 

  • Újonc
  • Pipa
  • Csoport: Alkalmi fórumtag
  • Hozzászólások: 23
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2006. 09. 27. 09:16

Oké, de hogyan tudom meg a 3 nézetből a darab térfogatát??? A legyártás még ráér, a CNC túl drága, az NC, pedig túl pontatlan. Bár ha valaki látott már gyárilag készült hajtókarokat, és jobban megvizslatja, akkor felmerülhet benne jogosan a kérdés, hogy "ezzel ment az autó?" És itt most elsősorban BMW-ről beszélek. Annyira nem vészes a dolog. Most amiket mértem gyári (!) hajtókarokat 30 gramm diferencia volt az öntésben. És azért 30 gramm egy 600 grammos hajtókarnál igencsak nem elenyésző különbség. Amit én szeretnék csinálni, azokat jelképes 300 ft/garniturában (6db) meg lehet vásárolni az USA-ból, + szállítási költség + vám. Úgy gondoltam ez nekem picit sok. De ennyire ne térjünk el a lényegtől. Remélem hamarosan meglesz a CATIA, de az sem lenne utolsó, ha a 3 nézetből valahogy kiszámolná az AutoCAD a súlyt.  :)

#87 Felhasználó inaktív   Atti 

  • Őstag
  • PipaPipaPipaPipaPipa
  • Csoport: Fórumtag
  • Hozzászólások: 11.674
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2006. 09. 27. 09:19

Idézet: Invisibleman - Dátum: 2006. szept. 26., kedd - 18:32

Amugy hogyan gondoltad a hajtokar kivitelezeset? Hagyomanyos (kezi), vagy CNC marogepen?

:offtopic:  Én úgy tudom, a hajtókarokat kovácsolással készítik
WoT nick: Atti77

#88 Felhasználó inaktív   Balazs4 

  • Újonc
  • Pipa
  • Csoport: Alkalmi fórumtag
  • Hozzászólások: 84
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2006. 09. 27. 10:00

Idézet: TescoJim - Dátum: 2006. szept. 27., szerda - 9:16

Oké, de hogyan tudom meg a 3 nézetből a darab térfogatát??? A legyártás még ráér, a CNC túl drága, az NC, pedig túl pontatlan. Bár ha valaki látott már gyárilag készült hajtókarokat, és jobban megvizslatja, akkor felmerülhet benne jogosan a kérdés, hogy "ezzel ment az autó?" És itt most elsősorban BMW-ről beszélek. Annyira nem vészes a dolog. Most amiket mértem gyári (!) hajtókarokat 30 gramm diferencia volt az öntésben. És azért 30 gramm egy 600 grammos hajtókarnál igencsak nem elenyésző különbség. Amit én szeretnék csinálni, azokat jelképes 300 ft/garniturában (6db) meg lehet vásárolni az USA-ból, + szállítási költség + vám. Úgy gondoltam ez nekem picit sok. De ennyire ne térjünk el a lényegtől. Remélem hamarosan meglesz a CATIA, de az sem lenne utolsó, ha a 3 nézetből valahogy kiszámolná az AutoCAD a súlyt.  :)

A fizikai jellemzok lekerdezese (terfogat,tomeg) csak terbeli testeknel mukodik. Nezetekbol nem tud ilyet szamolni az Autocad!
Kezd eleg ilyeszto lenni ez a tortenet...

B.

#89 Felhasználó inaktív   TescoJim 

  • Újonc
  • Pipa
  • Csoport: Alkalmi fórumtag
  • Hozzászólások: 23
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2006. 09. 27. 10:08

Idézet: Atti - Dátum: 2006. szept. 27., szerda - 8:19

:offtopic:  Én úgy tudom, a hajtókarokat kovácsolással készítik

Ez így is van. De tényleg ne térjünk el a lényegtől. De egyébként a hajtókarok nagy részét öntik!!! Ez azért nem felejtős! Csak a tuning hajtókarok készülnek kovácsolással!!! Több féle kovácsolási technológia létezik, és általában a kovácsolt "nyers" munkadarabot, még meg kell munkálni. De az anyag, és a megmunkálás legyen az én problémám. Remélem a CATIA-val egyszerűbb lesz a dolog. Töltök hozzá valamit tutorialt is (DVD). Remélem segít majd valamelyest.

#90 Felhasználó inaktív   Invisibleman 

  • Tag
  • PipaPipa
  • Csoport: Fórumtag
  • Hozzászólások: 192
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2006. 09. 27. 10:31

Idézet: TescoJim - Dátum: 2006. szept. 27., szerda - 12:08

Ez így is van. De tényleg ne térjünk el a lényegtől. De egyébként a hajtókarok nagy részét öntik!!! Ez azért nem felejtős! Csak a tuning hajtókarok készülnek kovácsolással!!! Több féle kovácsolási technológia létezik, és általában a kovácsolt "nyers" munkadarabot, még meg kell munkálni. De az anyag, és a megmunkálás legyen az én problémám. Remélem a CATIA-val egyszerűbb lesz a dolog. Töltök hozzá valamit tutorialt is (DVD). Remélem segít majd valamelyest.

OFF: Ontott hajtokar?  :oops:  Tudomasom szerint kizarolag kovacsolt hajtokarokat hasznalnak az autok motorjaiban. Amugy a dugattyukat valoban ontik, de ujabban kezdenek atterni a kovacsoltakra. Regebben a kovacsolt dugattyuk voltak a tuningalkatreszek, manapsag viszont mar tobb gyar kezd szeriaban is kovacsolt dugattyukat hasznalni.

#91 Felhasználó inaktív   Balazs4 

  • Újonc
  • Pipa
  • Csoport: Alkalmi fórumtag
  • Hozzászólások: 84
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2006. 09. 27. 11:44

Az alap kerdesre a valasz:
Lemodellezed a hajtokart Autocadben es lemered a terfogatat a mar emlitet modon. Aztan szamolsz...
Vagy catiaban csinalod meg a 3d-s alkatreszt es ott kozvetlenul letudod merni a sulyt.
Valaszthatsz!

:offtopic: Az emberiseg erdekeben es a sajat testi epseged erdekeben, en arra kerlek, hogy ha sikerul legyartani a hajtokart, forgalomba levo jarmube ne szereld be!!!!
Ilyeszto dolgokat irsz! 
pl:A kovacsolt es az onntott mdb-nal a rendezett szaliranyokbol fakadoan sokkal nagyabb az alaktresz szilardsag mint a tombbol forgacsolt alkatresznel! Szemrevetelezessel nem igazan lehet megmondani, hogy mit bir a darab. stb...

Balazs

#92 Felhasználó inaktív   TescoJim 

  • Újonc
  • Pipa
  • Csoport: Alkalmi fórumtag
  • Hozzászólások: 23
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2006. 09. 27. 12:15

Idézet: Balazs4 - Dátum: 2006. szept. 27., szerda - 10:44

Az alap kerdesre a valasz:

:offtopic: Az emberiseg erdekeben es a sajat testi epseged erdekeben, en arra kerlek, hogy ha sikerul legyartani a hajtokart, forgalomba levo jarmube ne szereld be!!!!
Ilyeszto dolgokat irsz! 
pl:A kovacsolt es az onntott mdb-nal a rendezett szaliranyokbol fakadoan sokkal nagyabb az alaktresz szilardsag mint a tombbol forgacsolt alkatresznel! Szemrevetelezessel nem igazan lehet megmondani, hogy mit bir a darab. stb...

Balazs

Sziasztok!

Invisibleman!
Ebben tévedsz, a leg több ma is gyártott autónak öntött a hajtókarja! Most pontosan nem tudom, az összetételét, de ha nagyon érdekel, délután beírom. A dugattyúk nagy részét is szintén öntik, de valóban több márka is kovácsolt dugattyúkat rak az autójába, de ez még mindíg nem nevezhető jellemzőnek, és általánosnak. Pár példát tudok rá mondani pl. Audi A4 1.8T (TT 1.8T), vagy BMW E30 318IS.

Balázs!
Köszönöm az építő hozzászólást, remélem mielőbb meglesz, a progi, és akkor konkrétabb kérdésekkel állhatok elő.
:offtopic:
A jó hír számomra, és ezt ne vegyétek sértésnek, az az, hogy nem fórumokon kell, minden dolgomhoz hivatalos engedélyt kérnem, mert akkor igen hamar, eldöntenék mások ismeretlenül helyettem, hogy mit tudok, és mit nem. Ezzel most arra célzok, hogy nem most kezdtem érdeklődni a dolgok iránt, és azt hiszem újdonságot a hajtókarok anyagából nem innen fogok megtudni. Most mondok egy még meglepőbbet. Tudta itt valaki, hogy alumíniumból is csinálnak hajtókarokat?? Csak azért kérdem, mert ha abból szeretném csinálni, akkor egészen biztosan itt mindenki lebeszélne, hogy "te tiszta hülye vagy" , csak azért mert az illető erről nem is hallott. De nem azért jöttem ide, hogy órákat vegyetek a hajtókarok anyagából, hanem, hogy segítsen valaki kiszámolni a súlyát, azaz, hogy hogyan kell majd kezelni ezt a CATIA nevű szoftvert. Tisztában vagyok mit jelent a rendezett szálirány, és hogy az miért jó. Én nem aggódok az anyagminőség miatt. De ne értsen férre senki, nem akartam megbántani senkit, csak azért nem szeretek írni fórumokba, és kérdezni, mert a kérdésemre még több kérdést kapok, és minden esetben a topicból offtopic lesz. Mindenki tesztelget, és kiváncsiskodik. Legyetek szívesek szorosan a témába vágóan válaszolni. Szívesen válaszolnék mindenki kérdésére is, ha az őt valóban érdekelné, de úgy érzem itt néha csak a kötekedés megy, mert hogy "te ehhez úgy is hülye vagy". Viszont, ha valaki itt a fórumon egyáltalán fogott már kézben igazi hajtókart, vagy dolgozott öntödében, annak szívesen meghallgatom a véleményét. Privátban! :)  Nem akarom én is az off topic irányába fordítani a fórumot. Ami viszont egészen biztos és elismerek, hogy a CAD tervezéshez hülye vagyok, és abból szívesen várok minden kiokítást!  ;)  Remélem nem sértettem meg senkit, mert nem vagyok az a típus!

Szerkesztette: TescoJim 2006. 09. 27. 12:19 -kor


#93 Felhasználó inaktív   TescoJim 

  • Újonc
  • Pipa
  • Csoport: Alkalmi fórumtag
  • Hozzászólások: 23
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2006. 09. 27. 12:21

Most találtam egy cikket a progiról, gyorsan bescanneltem, remélem még érdekel valakit a CATIA.  :)
Kép
[ Kattints ide a teljes méretű képhez ]

#94 Felhasználó inaktív   Balazs4 

  • Újonc
  • Pipa
  • Csoport: Alkalmi fórumtag
  • Hozzászólások: 84
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2006. 09. 27. 12:35

Idézet: TescoJim - Dátum: 2006. szept. 27., szerda - 12:15

Sziasztok!

Invisibleman!
Ebben tévedsz, a leg több ma is gyártott autónak öntött a hajtókarja! Most pontosan nem tudom, az összetételét, de ha nagyon érdekel, délután beírom. A dugattyúk nagy részét is szintén öntik, de valóban több márka is kovácsolt dugattyúkat rak az autójába, de ez még mindíg nem nevezhető jellemzőnek, és általánosnak. Pár példát tudok rá mondani pl. Audi A4 1.8T (TT 1.8T), vagy BMW E30 318IS.

Balázs!
Köszönöm az építő hozzászólást, remélem mielőbb meglesz, a progi, és akkor konkrétabb kérdésekkel állhatok elő.
:offtopic:
A jó hír számomra, és ezt ne vegyétek sértésnek, az az, hogy nem fórumokon kell, minden dolgomhoz hivatalos engedélyt kérnem, mert akkor igen hamar, eldöntenék mások ismeretlenül helyettem, hogy mit tudok, és mit nem. Ezzel most arra célzok, hogy nem most kezdtem érdeklődni a dolgok iránt, és azt hiszem újdonságot a hajtókarok anyagából nem innen fogok megtudni. Most mondok egy még meglepőbbet. Tudta itt valaki, hogy alumíniumból is csinálnak hajtókarokat?? Csak azért kérdem, mert ha abból szeretném csinálni, akkor egészen biztosan itt mindenki lebeszélne, hogy "te tiszta hülye vagy" , csak azért mert az illető erről nem is hallott. De nem azért jöttem ide, hogy órákat vegyetek a hajtókarok anyagából, hanem, hogy segítsen valaki kiszámolni a súlyát, azaz, hogy hogyan kell majd kezelni ezt a CATIA nevű szoftvert. Tisztában vagyok mit jelent a rendezett szálirány, és hogy az miért jó. Én nem aggódok az anyagminőség miatt. De ne értsen férre senki, nem akartam megbántani senkit, csak azért nem szeretek írni fórumokba, és kérdezni, mert a kérdésemre még több kérdést kapok, és minden esetben a topicból offtopic lesz. Mindenki tesztelget, és kiváncsiskodik. Legyetek szívesek szorosan a témába vágóan válaszolni. Szívesen válaszolnék mindenki kérdésére is, ha az őt valóban érdekelné, de úgy érzem itt néha csak a kötekedés megy, mert hogy "te ehhez úgy is hülye vagy". Viszont, ha valaki itt a fórumon egyáltalán fogott már kézben igazi hajtókart, vagy dolgozott öntödében, annak szívesen meghallgatom a véleményét. Privátban! :)  Nem akarom én is az off topic irányába fordítani a fórumot. Ami viszont egészen biztos és elismerek, hogy a CAD tervezéshez hülye vagyok, és abból szívesen várok minden kiokítást!  ;)  Remélem nem sértettem meg senkit, mert nem vagyok az a típus!

Oke! Igazad van! Tenyleg maradjuknk a CAD-temanal. A kerdeseimet meg majd kuldom privatban! 

Balazs

#95 Felhasználó inaktív   TescoJim 

  • Újonc
  • Pipa
  • Csoport: Alkalmi fórumtag
  • Hozzászólások: 23
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2006. 09. 28. 08:16

Lejött a CATIA P2 V5r16. Hét végén remélem ki is tudom próbálni. Tud valaki valamit erről a verzióról? Pozitív, esetleg negatív vélemény?

#96 Felhasználó inaktív   Balazs4 

  • Újonc
  • Pipa
  • Csoport: Alkalmi fórumtag
  • Hozzászólások: 84
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2006. 09. 28. 11:25

Idézet: TescoJim - Dátum: 2006. szept. 28., csütörtök - 8:16

Lejött a CATIA P2 V5r16. Hét végén remélem ki is tudom próbálni. Tud valaki valamit erről a verzióról? Pozitív, esetleg negatív vélemény?

Nincs semmi extra tudnivalo. R16 kivaloan alkamas arra, hogy meg old a problemadat. 
Szeptember elejen mutattak be az r17-tet.
Hajra... :)

B.

#97 Felhasználó inaktív   neer 

  • Újonc
  • Pipa
  • Csoport: Alkalmi fórumtag
  • Hozzászólások: 6
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2006. 09. 28. 11:51

Idézet: crescent - Dátum: 2005. okt. 4., kedd - 20:07

Hali mindenkinek.
Catia V5/(1-2 V4 is van benne) van némi anyagom.
Kb 50 MB, tutorial pdf-ek, nagyjából 20 különböző gyakorlat.
Ezen a két linken elérhetőek:

->1<-  47 MB
->2<-  6 MB

Javarészt angol, de van benne 1-2 német nyelvű is.

Szia crescent
A 47 MB anyagod nem elérhető, és nekem nagyon hiányzik.
Sürgősen meg kéne tanulnom minnél többet a progiról, de hiányzik belőle az online tutorial, ami Solidworksben van.
Vissza tudnád tölteni a kedvemért?
Thx
neer

#98 Felhasználó inaktív   neer 

  • Újonc
  • Pipa
  • Csoport: Alkalmi fórumtag
  • Hozzászólások: 6
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2006. 09. 28. 12:26

Idézet: bajsz - Dátum: 2006. szept. 23., szombat - 13:23

Szia, az a gond, hogy az az ftp hely az a PC-men volt, és azóta már eltelt egy jó kis idő, és már azt sem tudom pontosan, hogy mi volt az.

Mi kéne egyébként? vagy csak gyűjtesz infókat meg doksikat?

SZia.
Az topic első oldalán a SuMMer-től kapott oktatási anyagot tetted fel ftp-re. Arra vadászok, de érdekel minden más oktatási anyag is. A legjobban a lépésről-lépésre leckék érdekelnek.
Nem csak általában gyűjtögetek, hanem álmaim munkahelyén ezt a progit használják, és a felvételi előtt bele akarok jönni. És erre nincs sok időm:(

:offtopic: nekem sem megy az értesítő...

#99 Felhasználó inaktív   TescoJim 

  • Újonc
  • Pipa
  • Csoport: Alkalmi fórumtag
  • Hozzászólások: 23
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2006. 09. 28. 12:34

Idézet: neer - Dátum: 2006. szept. 28., csütörtök - 10:51

Szia crescent
A 47 MB anyagod nem elérhető, és nekem nagyon hiányzik.
Sürgősen meg kéne tanulnom minnél többet a progiról, de hiányzik belőle az online tutorial, ami Solidworksben van.
Vissza tudnád tölteni a kedvemért?
Thx
neer

Szia!

1. Töltsd le a uTorrent nevű programot.

2. Tallózd le neki ezt a két file-t.

-DASSAULT.SYSTEMES.CATIA.V5R15.DOCUMENTATION-FoRTuNe
-CATIA Tutorials

3. Kicsit lassan indul majd be, de légy türelmes.

ui. Mindegyik letöltésnél egy jobb egérklikk-el és a tulajdonságokra kattintva állítsd a feltöltési sebességet 1-re!

Remélem ezek segítenek majd valamit.

#100 Felhasználó inaktív   neer 

  • Újonc
  • Pipa
  • Csoport: Alkalmi fórumtag
  • Hozzászólások: 6
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2006. 09. 28. 13:10

Idézet: TescoJim - Dátum: 2006. szept. 28., csütörtök - 12:34

Szia!

1. Töltsd le a uTorrent nevű programot.

2. Tallózd le neki ezt a két file-t.

-DASSAULT.SYSTEMES.CATIA.V5R15.DOCUMENTATION-FoRTuNe
-CATIA Tutorials

3. Kicsit lassan indul majd be, de légy türelmes.

ui. Mindegyik letöltésnél egy jobb egérklikk-el és a tulajdonságokra kattintva állítsd a feltöltési sebességet 1-re!

Remélem ezek segítenek majd valamit.

köszi megpróbálom
melyik torrent oldalon találtad?

Téma megosztása:


  • (58 Oldal)
  • +
  • « Első
  • 3
  • 4
  • 5
  • 6
  • 7
  • Utolsó »
  • Nem indíthatsz témát.
  • A téma zárva.

1 felhasználó olvassa ezt a témát.
0 felhasználó, 1 vendég, 0 anonim felhasználó