HWSW Informatikai Kerekasztal: CATIA - HWSW Informatikai Kerekasztal

Ugrás a tartalomhoz

Mellékleteink: HUP | Gamekapocs

  • (58 Oldal)
  • +
  • « Első
  • 8
  • 9
  • 10
  • 11
  • 12
  • Utolsó »
  • Nem indíthatsz témát.
  • A téma zárva.

CATIA Mindenki ide aki ért egy picit is hozzá Értékeld a témát: -----

#181 Felhasználó inaktív   Balazs4 

  • Újonc
  • Pipa
  • Csoport: Alkalmi fórumtag
  • Hozzászólások: 84
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2007. 04. 11. 21:35

Idézet: 3DFan - Dátum: 2007. ápr. 11., szerda - 20:52

Megcsinálod a görbét rajz módban, méretezed, elmented DXF formátumba. Megnyitod, kijelölöd, jobb egér másolás majd beilleszted a megfelelő vázlatba. A gond az, hogy nem tudsz a görbére vezető méretet tenni, pl egyenesnél ezt engedi a program.

3DFan: Mert jo ez a DXF keszites, masolos dolog?

Sketcherben ott van a projected 3d element parancs. Ugyanazt ered el vele.
Geometriai elemek vetitett kepet tudod atvenni a vazlatba.

B.

#182 Felhasználó inaktív   SuMMeR 

  • Őstag
  • PipaPipaPipaPipaPipa
  • Csoport: Fórumtag
  • Hozzászólások: 7.193
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2007. 04. 12. 14:21

Nem egészen értem ezt az ívhossz kavarást, a rajzkészítőben erre van lehetőség, nem kell semmit se trükközni:
Kép
[ Kattints ide a teljes méretű képhez ]

Vagy az egész kérdés a sketcherre vonatkozott? Nekem nem egyértelmű...

#183 Felhasználó inaktív   Balazs4 

  • Újonc
  • Pipa
  • Csoport: Alkalmi fórumtag
  • Hozzászólások: 84
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2007. 04. 12. 18:19

SuMMer: En csak sketcher-ben gondolkodtam...rajzkeszitesben abszolut nem.

A valasz talan a kerdes feltevojetol meg kapjuk!

B.

#184 Felhasználó inaktív   adad0422 

  • Újonc
  • Pipa
  • Csoport: Alkalmi fórumtag
  • Hozzászólások: 5
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2007. 04. 13. 16:21

Köszi a segítséget !

#185 Felhasználó inaktív   adad0422 

  • Újonc
  • Pipa
  • Csoport: Alkalmi fórumtag
  • Hozzászólások: 5
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2007. 04. 13. 16:29

Bocsi egy kicsit le vagyok maradva  ;)
A kérdésem a sketcher-den történő rajzolásra vonatkozott

#186 Felhasználó inaktív   3DFan 

  • Tag
  • PipaPipa
  • Csoport: Fórumtag
  • Hozzászólások: 369
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2007. 04. 13. 20:11

Idézet: Balazs4 - Dátum: 2007. ápr. 11., szerda - 21:35

3DFan: Mert jo ez a DXF keszites, masolos dolog?

Sketcherben ott van a projected 3d element parancs. Ugyanazt ered el vele.
Geometriai elemek vetitett kepet tudod atvenni a vazlatba.

B.

Szia! Igazad van, a Te megoldásod jó. Mármint a felület munkatérben rajzolt ívre célzok. De van amit  az általam említett módszerrel lehet elkészíteni. Csak egy alternatív lehetőség volt. A kérdésben nem szerepelt, hogy csak vázlat mód.

Szerkesztette: 3DFan 2007. 04. 13. 20:16 -kor


#187 Felhasználó inaktív   3DFan 

  • Tag
  • PipaPipa
  • Csoport: Fórumtag
  • Hozzászólások: 369
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2007. 04. 13. 20:26

Idézet: SuMMeR - Dátum: 2007. ápr. 12., csütörtök - 14:21

Nem egészen értem ezt az ívhossz kavarást, a rajzkészítőben erre van lehetőség, nem kell semmit se trükközni:
Kép
[ Kattints ide a teljes méretű képhez ]


Vagy az egész kérdés a sketcherre vonatkozott? Nekem nem egyértelmű...

Szia! Nem a méretezéssel van a gond. Ráteszed az ívre a méretet, majd 2x katt rá. Van ott olyan, hogy Drive geometry, ha ezt bekapcsolod akkot a méretablakban a méretszám szerkeszthetővé válik és az új méret alapján módosulna az ív hossza. Csakhogy ez a kapcsoló szürke marad ívhossz méretezésénél. Ugyanez egy egyenes rajzolásánál működik. Átírod a méretet, a vonal pl rövidebb lesz ezáltal és a méretezés kék színű lesz.

#188 Felhasználó inaktív   kisa2003 

  • Újonc
  • Pipa
  • Csoport: Alkalmi fórumtag
  • Hozzászólások: 41
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2007. 04. 14. 16:19

Hahó! Assembbly Design-ba szenvedek az autó emelövel. Hobbyból csinálgatom. De egy ezek a lekötések nem igazán mennek....:s
Valahogy nem jön össze a mozgás...a Fix parancsal sikerült elérnem, hogy a hajtókar mozgatáskor együtt mozogjon az orsóval....de a tartó karok...pff azok nem akarnak elmozdulni a helyükröl mozgatáskor...hiába mozgatom öket.... tud valaki nagy vonalakban mondani valami jó tippet amivel szinkronba hozhatom a kis szerkezetem?
Tudom nem könnyü fába vágtam a fejszém, de most épp ez volt a Géprajz házi, ennek a méreteit tudom

Csatolt fájl:



#189 Felhasználó inaktív   kisa2003 

  • Újonc
  • Pipa
  • Csoport: Alkalmi fórumtag
  • Hozzászólások: 41
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2007. 04. 14. 16:22

És még lenne egy kérdésem a kollegák felé! Nem tud valaki valami céget, ahol nyári gyakorlat ként lehetne ezzel a programmal foglalkozni? Nagyon érdekel és mélyebben is bele akarok mászni...
Jó lenne látni hogy dolgoznak vele a nagyok, és esetleg ellesni ezt azt! Elöre is köszönöm a választ, és az autóemelövel kapcsolatban is!

#190 Felhasználó inaktív   3DFan 

  • Tag
  • PipaPipa
  • Csoport: Fórumtag
  • Hozzászólások: 369
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2007. 04. 14. 17:14

Idézet: kisa2003 - Dátum: 2007. ápr. 14., szombat - 16:19

Hahó! Assembbly Design-ba szenvedek az autó emelövel. Hobbyból csinálgatom. De egy ezek a lekötések nem igazán mennek....:s
Valahogy nem jön össze a mozgás...a Fix parancsal sikerült elérnem, hogy a hajtókar mozgatáskor együtt mozogjon az orsóval....de a tartó karok...pff azok nem akarnak elmozdulni a helyükröl mozgatáskor...hiába mozgatom öket.... tud valaki nagy vonalakban mondani valami jó tippet amivel szinkronba hozhatom a kis szerkezetem?
Tudom nem könnyü fába vágtam a fejszém, de most épp ez volt a Géprajz házi, ennek a méreteit tudom

Szia!
Lekötések helyett használd a kényszerek kifejezést. Az alsórésznek (ami a földön van használat során) adj egy fix kényszert, de ha jól látom az már rajta is van. Ezt a sok síkot kapcsold ki mert zavaróak szerintem. A legalsó meg a legfelső felületet jelöld ki és párhuzamos kényszer rá, akkor nem fog a felső rész oldalt fordulni (szög kényszer-párhuzamos jelöl). Ugyanezt megteszed az említett elemek egy-egy oldallapjával is. Ennek hatására a mozgó felső elem mindig az alsórész fölött fog liftezni. Adhatsz a mozgáshoz egy távolság kényszert oda ahová az első párhuzamos kényszert javasoltam. Ezzel tudod mozgatni a felsőrészt. A menetes orsónak annyi szabadságfokot hagyj, hogy forgatni lehessen. Ez egy kicsit barkács módszer mivel nem az orsó tekerésével generálod az emelőmozgást (de a kész videón ez nem látszik :-D ) Ez a ménkű sok FixTogether kényszer mi? Esetleg elküldhetnéd azt a rajzot. A hajtókar meg az orsó összekapcsolására jó a FixTogether kényszer, mivel az orsót mozgatod, a kar meg csak forog vele.

#191 Felhasználó inaktív   3DFan 

  • Tag
  • PipaPipa
  • Csoport: Fórumtag
  • Hozzászólások: 369
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2007. 04. 14. 17:34

Idézet: kisa2003 - Dátum: 2007. ápr. 14., szombat - 16:19

Hahó! Assembbly Design-ba szenvedek az autó emelövel. Hobbyból csinálgatom. De egy ezek a lekötések nem igazán mennek....:s
Valahogy nem jön össze a mozgás...a Fix parancsal sikerült elérnem, hogy a hajtókar mozgatáskor együtt mozogjon az orsóval....de a tartó karok...pff azok nem akarnak elmozdulni a helyükröl mozgatáskor...hiába mozgatom öket.... tud valaki nagy vonalakban mondani valami jó tippet amivel szinkronba hozhatom a kis szerkezetem?
Tudom nem könnyü fába vágtam a fejszém, de most épp ez volt a Géprajz házi, ennek a méreteit tudom

Én is csináltam régebben egy egyszerűbb kivitelt. Videó

Szerkesztette: 3DFan 2007. 04. 14. 17:39 -kor


#192 Felhasználó inaktív   Balazs4 

  • Újonc
  • Pipa
  • Csoport: Alkalmi fórumtag
  • Hozzászólások: 84
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2007. 04. 14. 17:37

Talan hasznos lehet a planek NO SHOW-ba tetelehez!

Edit-> search (ctrl+F)
Type->from element->raboksz egy planre
aztan click a tavcsore (search)
Click a selectre es a faban az egyik Planre viszed az egeret->jobb gomb Hide/Show

Ha jol csinaltad eltunik az ossze plan vagy megjelenik!

Mielott meg nekialnal egyesevel...:)

Szerkesztette: Balazs4 2007. 04. 14. 17:38 -kor


#193 Felhasználó inaktív   3DFan 

  • Tag
  • PipaPipa
  • Csoport: Fórumtag
  • Hozzászólások: 369
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2007. 04. 14. 17:47

Idézet: Balazs4 - Dátum: 2007. ápr. 14., szombat - 17:37

Talan hasznos lehet a planek NO SHOW-ba tetelehez!

Edit-> search (ctrl+F)
Type->from element->raboksz egy planre
aztan click a tavcsore (search)
Click a selectre es a faban az egyik Planre viszed az egeret->jobb gomb Hide/Show

Ha jol csinaltad eltunik az ossze plan vagy megjelenik!

Mielott meg nekialnal egyesevel...:)

Az sokáig tartana  :)
Nekem egy órával késik az üzenetek idejének a kijelzése. Az utolsó hsz-od 17:37.  :think:

#194 Felhasználó inaktív   3DFan 

  • Tag
  • PipaPipa
  • Csoport: Fórumtag
  • Hozzászólások: 369
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2007. 04. 14. 18:41

Idézet: kisa2003 - Dátum: 2007. ápr. 14., szombat - 16:19

Hahó! Assembbly Design-ba szenvedek az autó emelövel. Hobbyból csinálgatom. De egy ezek a lekötések nem igazán mennek....:s
Valahogy nem jön össze a mozgás...a Fix parancsal sikerült elérnem, hogy a hajtókar mozgatáskor együtt mozogjon az orsóval....de a tartó karok...pff azok nem akarnak elmozdulni a helyükröl mozgatáskor...hiába mozgatom öket.... tud valaki nagy vonalakban mondani valami jó tippet amivel szinkronba hozhatom a kis szerkezetem?
Tudom nem könnyü fába vágtam a fejszém, de most épp ez volt a Géprajz házi, ennek a méreteit tudom

Szia! Hibás tanácsot adtam. A párhuzamos kényszerek sztornó. Helyette egybeeső a kép alapján. Kép

#195 Felhasználó inaktív   3DFan 

  • Tag
  • PipaPipa
  • Csoport: Fórumtag
  • Hozzászólások: 369
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2007. 04. 14. 21:04

Idézet: kisa2003 - Dátum: 2007. ápr. 14., szombat - 16:22

És még lenne egy kérdésem a kollegák felé! Nem tud valaki valami céget, ahol nyári gyakorlat ként lehetne ezzel a programmal foglalkozni? Nagyon érdekel és mélyebben is bele akarok mászni...
Jó lenne látni hogy dolgoznak vele a nagyok, és esetleg ellesni ezt azt! Elöre is köszönöm a választ, és az autóemelövel kapcsolatban is!

Ha jól látom a képeden az alsó elem szélesebb mint a felső. Ha így van akkor hozz létre munkasíkokat az alkatrészek közepén a képemen kékkel jelölt felülettel párhuzamosan, és azokra tedd az egybeeső kényszert, különben nem lesz középen a mozgó felső elem a fix alsó fölött. Macerás így segíteni. Szívesen látnám azt a rajzot, hogy én is lemodellezem. Persze megoldhatnám kitalált méretekkel is, ahhoz viszont nincs kedvem mert sok időt elszúrok a találgatással.

#196 Felhasználó inaktív   kisa2003 

  • Újonc
  • Pipa
  • Csoport: Alkalmi fórumtag
  • Hozzászólások: 41
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2007. 04. 14. 21:59

Aha, így már naon mükszik!!!
Igaz, beleestem én is abba a hibába,hogy az talp szélesebb mint a felsQ elem, és csúszott oldalra minden...ezért azt találtam ki, hogy csinálok egy pici kis téglatestet a talpon és a felsQ elemen is...ezek a kis téglatestek egymással egybeesnek, és így naon jól menni fog. A csapban kapcsolódó karokra, ugyanezt a parancsot használtam, csak ott a tengelyekre használtam....és nagyszerqen mozog. Igaz még nincs összehozva, de majd holnap megcsinálom. Köcce a segítséget.
Egyébként be volt nyomva egy gomb, most nem tudom mi a neve, nincs bekapcsolva, de azoknál a mozgatás parancsoknál volt. És kikapcsoltam, így a helyükre ugrálnak mozgatáskor. Amikor meg be volt kapcsolva, akkor meg nem igazán ugráltak oda...

#197 Felhasználó inaktív   kisa2003 

  • Újonc
  • Pipa
  • Csoport: Alkalmi fórumtag
  • Hozzászólások: 41
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2007. 04. 15. 07:58

Naon jó!  :D Most már föl le mozog az emelöm!!!! Az orsót még nem dobtam be. De itt lenne egy kérdésem. Lehet hülyeség, de erre még nem találtam választ.  :think: A meneteket lehet e használni így összeszerelésnél???
Nem igazán tetszik a progiba,hogy felrakok egy menetet és nem látni a fogakat... de most nem is ez a lényeg, hanem meg lehet e csinálni azt, hogy tekekerem a hajzókart, és az orsó menete húzza magára a csapot....elQre is kösz a választ :respect:

#198 Felhasználó inaktív   Balazs4 

  • Újonc
  • Pipa
  • Csoport: Alkalmi fórumtag
  • Hozzászólások: 84
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2007. 04. 15. 17:34

Van kimondottan Magyar nyelvu Catia forum! Csak sajna nem hasznaljuk...
Habar szerintem erdemes lenne azt megcelozni a jobb attekinthetoseg vegett! Es nem igy mindent bele egy topicba!

a cim:

http://www.haisystems.hu/index.php?option=...board&Itemid=46

Szerintem probaljunk meg abba forumba eletet lehelni!

B.

#199 Felhasználó inaktív   3DFan 

  • Tag
  • PipaPipa
  • Csoport: Fórumtag
  • Hozzászólások: 369
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2007. 04. 15. 18:04

Idézet: Balazs4 - Dátum: 2007. ápr. 15., vasárnap - 17:34

Van kimondottan Magyar nyelvu Catia forum! Csak sajna nem hasznaljuk...
Habar szerintem erdemes lenne azt megcelozni a jobb attekinthetoseg vegett! Es nem igy mindent bele egy topicba!

a cim:

http://www.haisystems.hu/index.php?option=...board&Itemid=46

Szerintem probaljunk meg abba forumba eletet lehelni!

B.

Elég halottnak tűnik a dolog. Gondolod fel lehet még azt éleszteni? Prohardveren is van valami hasonló, onnan néztem át ide, de az is igen lagymatag. Aki ezzel foglalkozik az érti az angolt vagy németet, ilyen nyelveken pedig sok jó fórum van. Ez a mindent bele egy topicba kicsit erős kifejezés volt, néhány naponta valaki feldob egy témát...
DELMIA-hoz nem értesz véletlenül? Lenne egy két kérdésem vele kapcsolatban.

#200 Felhasználó inaktív   Balazs4 

  • Újonc
  • Pipa
  • Csoport: Alkalmi fórumtag
  • Hozzászólások: 84
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2007. 04. 15. 18:26

DELMIA-hoz nem ertek.

Szerintem fellehet eleszteni! A problema inkabb otvan, hogy a felhasznalok alapgondolkodasahoz nem tartozik hozza, hogy forumozzon. Megossza az infokat es ha problemja van kerdezzen.
Jo a ceges gondokat nem lehet egy az egyben feltenni, de egy pelda formajaban ra lehet kerdezni.
Itthon a szoftver felhasznalasnak es tanulasnak nincs kulturaja es multja...sajnos:(
En inkabb ugy latom, hogy mindenki tolja a programot es kozben kuzd kulonbozo alap problemakkal amiket mar tapasztaltabbak meg oldottak. Magyar forumon megoldast talalhatna. En nem hiszem, hogy az emberkek annyira jok lennenek az idegen nyelvekben, hogy kulfoldi oldalon inditananak topicot. Vagy legalabbis ez a kisebbik hanyad.
a forum celja inkabb a kezdok/haladok osszefogasa lenne.
A cad.de az evek alatt egy eleg komoly tudasbazist halmozott fel. Szerintem ez valamennyire kovetendo pelda.

Az egy topic dolgot pedig ugy ertettem, hogy mar volt szo vazlat keszitesrol, osszeallitasrol, oktatasrol.
Ezt igy egyben eleg nehez szurni. Ha valaki keres valamit akkor olvashatja vegig az egeszet.
Amihez szerintem nincs kedve senkinek.

Ez az egsz rajtunk mulik. A forum mar adott csak hasznalni kell.

B.

Téma megosztása:


  • (58 Oldal)
  • +
  • « Első
  • 8
  • 9
  • 10
  • 11
  • 12
  • Utolsó »
  • Nem indíthatsz témát.
  • A téma zárva.

4 felhasználó olvassa ezt a témát.
0 felhasználó, 4 vendég, 0 anonim felhasználó