Hogy került raw fájlrendszer egy ntfs helyére?
#21
Elküldve: 2009. 05. 08. 06:09
#22
Elküldve: 2009. 05. 08. 10:17
Idézet: N0zer0 - Dátum: 2009. máj. 8., péntek - 6:09
Mégis mit lehet kezdeni azzal a "kérdéssel", hogy a felhasználó 2009-ben fogalom nélkül, egy SP nélküli telepítővel áll neki a dolognak, és egy 2004-óta javított, ismert, jól dokumentált problémát nem sikerül elkerülni szegénynek?
#23
Elküldve: 2009. 05. 08. 20:15
Idézet: RaidX - Dátum: 2009. máj. 7., csütörtök - 13:12
Úgylátszik, most ez a RAW jön divatba. Egyre többfelé hallani és esküsznek, semmit nem csináltak.
Nem lehet ez valami új fajta kártevő műve?
Nem új dolog ez a RAW, az XP létezése óta időnként felbukkan a fórumokon. Általában az adatmentést javasolják mindenhol, vagy lehet próbálkozni a bootszektor helyreállításával (a közismert fixboot parancs ilyenkor többnyire nem hajlandó segíteni, beint).
Először is a RAW jelentése nyers adat, vagyis fájlrendszer nélküli meghajtó. Egy meghibásodás miatt, aminek sokféle (hardver?) oka lehet, a Windows számára olvashatatlanná válik az egész cucc.
Például egy partíció legelső szektora (bootszektor) meghibásodása hihetetlen kárt bír okozni. Hiába mindössze 512 byte, enélkül egyszerűen semmire nem tudja (és nem hajlandó) használni az oprendszer az egész partíciót. Nem bírja megállapítani a fájlrendszer nevét sem, ami ott van bejegyezve.
Ha előveszünk egy diskeditort (Runtime Disk Explorer, HxD freeware stb.) egész könnyen felfedezhetjük, hogy a bootszektornak található egy másolata is, mégpedig NTFS-nél a partíció legutolsó szektorában, FAT32-nél pedig a partíció elejétől számított 7. szektorban. Ha ezeket a szektorokat egy-egy 512 bájtos image-fájlba mentjük, majd a fájlokat Total Commanderrel összehasonlítjuk, hamar felfedezhető egy esetleges eltérés is. Ebben az esetben meg is próbálhatjuk felülírni a hibás szektort a jó szektorral, amitől az addig olvashatatlan meghajtó varázsütésre megjavulhat. Ha tényleg csak ennyi volt a baj.
(Már csak tudom, egyszer magam vágtam agyon egy NTFS bootszektort, a LiLo-val bénáztam valamit, de a fenti módon legalább vissza is tudtam csinálni.)
MBR-szektort már igen kezdő koromban egész jól tudtam megsemmisíteni. Akkor az öreg Easy Recovery segített (GDB-hez hasonló program, eleinte még csak DOS változata volt). Vajon miért szoktam rá később az MBR és a bootszektorok lementésére?

Szerkesztette: Signal 2009. 05. 08. 20:23 -kor
#24
Elküldve: 2009. 05. 09. 22:04
Mindenesetre ezek után csináltam egy full backupot, majd ráeresztettem a CHKDSK-t. Az talált egy raklap index és journal hibát, a journalt újjá is építette. Ezek után már az XP is hajlnadó volt látni a merevlemezt, azaz újra bootolt az eredeti notebookban.
Tehát ha RAW lesz egy partíció, akkor érdemes megvizsgálni a HDD-t egy vistás géppel is.
Ami hordozható, az nem megbízható!
#25
Elküldve: 2009. 05. 11. 12:33
#26
Elküldve: 2009. 05. 11. 15:30
Idézet: Signal - Dátum: 2009. máj. 11., hétfő - 12:33
Vannak ott érdekes dolgok, leggyakrabban a Vista új partíció igazítási/illesztési szabályai miatt szokott gubanc lenni... http://support.micro...om/?kbid=931854 ill. http://www.multiboot...partitions.html
#27
Elküldve: 2010. 05. 24. 11:48
Idézet: RaidX - Dátum: 2009. 05. 07. 13:12
Úgylátszik, most ez a RAW jön divatba. Egyre többfelé hallani és esküsznek, semmit nem csináltak.
Nem lehet ez valami új fajta kártevő műve?
De akkor nem töröli a hdd-n tárolt adatokat? vagy csak én vok sötét?!
#28
Elküldve: 2010. 05. 24. 12:03
Mostanában tényleg gyakori ez a probléma. Pár gép már járt nálam ilyen ügybe és volt amiről alig tudtam lementeni az adatokat. A tulaj ugyan esküdött, nem nyúlt hozzá! Olyan is volt, az Acronis rendesen látta, a Win meg Raw-nak! A végén le kellet 200 Gigát menteni és újra formázni, hogy elfogadja a Win.
#29
Elküldve: 2010. 05. 24. 12:11
Idézet
* In the partition table (MBR, sometimes referred to as a legacy-style partition) or in the LDM database (when dynamic disks are used).
* In the volume boot sector.
Three significantly different combinations are thus possible.
* Both partition table and volume boot sector provide consistent information about the filesystem type. This is how the things are supposed to be when the volume is online and operational.
* Only one of these places contains proper information, or the information is contradictory (e.g. partition table lists the volume as NTFS, while the boot sector indicates it is the FAT32).
* Neither partition table nor volume boot sector contains filesystem type information (the partition table will in this case indicate the special filesystem type of zero, i.e. unused volume). This can happen during normal operation and is pretty legal configuration state. It appears when you create a volume (e.g. using Disk Management applet) but do not format it at the same time. You can even assign a drive letter to this unformatted volume.
If the volume filesystem type information is unavailable, attempting CHKDSK against the volume will result in the following message:
The type of the filesystem is RAW.
CHKDSK is not available for RAW drives.
Sometimes, the volume fails in such a way that it becomes RAW. In most cases the failure will be associated with a sudden reboot (per power failure or the STOP error). Several causes are possible: partition table, LDM database, or the volume boot sector corruption, or (on the NTFS volume) when certain records in both MFT and MFT mirror are damaged beyond easy recognition.
Ha az agyatok fele akkora lenne, mint az arcotok… zsenik lennétek.. (T.B.)
#30
Elküldve: 2010. 05. 24. 16:41
2 Fontos ! dolog :
NE próbálkozz a chkdsk-val , mert szét is "fötörheti" a winyódat úgy, hogy utána már a GetDataBack szoftverek SEM tudják visszaállítani !
valamint
NE pörgesd a winyót továbbá csak az adatvisszaállítás erejéig, ugyanis az általad leírtak alapján én leginkább fizikai sérülésre gondolok, és onnan nagyon nehéz adatot visszaállítani ha sokat pörög utána a winyó !
ha sikerült lementeni az adatokat utána elsőkörben tölts le egy Hiren's Boot CD-t és a HDD Sentinel nevű progival nézd meg milyen egésségi állapotban van a winyó
majd (ha sikerült az adatmentés ha nem) nyomj egy HDD regenerator-t FULL RECOVERY opcióval !
Ez ki fogja szűrni az esetleges fizikai hibákat de a filerendszer és a rajta lévő adatok maradnak (!)
ezek után már nyomhatsz akár egy chkdsk /f x: -et is ahol az x a meghajtód betűjele a windowsban.
mindezek után , legvégül töröld (pl.) a PQMagic-kel az egész particiót és hozz helyette létre egy újat, ha a chkdsk sem segített volna.
Szerkesztette: BigiCigi 2010. 05. 24. 16:43 -kor
#31
Elküldve: 2010. 10. 18. 17:52
Az ember fia este (vagy akármikor


Próbáltam sok mindent a javításra, a GDB nem mindent hozott vissza, most van egy programom, amely MARADÉKTALANUL visszaállítja a vinyót. Az eljárás nagyon sokáig tart (több óra), de hatékony. Persze, én nem bízok abban, hogy továbbra is minden úgy marad, ahogy én szeretném, az adatok mentése után javasolt a hard disk formázása, újratelepítése.
Ha ilyen gondod van, jelezd!