HWSW Informatikai Kerekasztal: Milyen defrag progi Win XP SP2-re? - HWSW Informatikai Kerekasztal

Ugrás a tartalomhoz

Mellékleteink: HUP | Gamekapocs

  • (4 Oldal)
  • +
  • « Első
  • 2
  • 3
  • 4
  • Nem indíthatsz témát.
  • A téma zárva.

Milyen defrag progi Win XP SP2-re? A beépítetten kívűl, esetleg freeware

#61 Felhasználó inaktív   Csalsz 

  • Újonc
  • Pipa
  • Csoport: Alkalmi fórumtag
  • Hozzászólások: 9
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2008. 05. 03. 20:05

Idézet: goodbyte - Dátum: 2005. szept. 6., kedd - 15:40

Hi!

Szerintem a témacímben mindent leirtam, kéne egy jó kis Win Xp alatt futó defrag progi, ami gyors, és tényleg rendberakja az NTFS particiót. (kb 80Gbyte-ból 4-5 van szabadon)
Ha lehet olyat irjatok amiről van tapasztalat, es stabil...
Előre is köszi...

Üdv.

1. Diskeeper
2. Perfectdisk
3. OO defrag
4. Ultimate Defrag.

Mind próbáltam. Szerintem ez a rangsor. Sajna mindegyik fizetős. Bár, ha rákeresel a neten, ha jól emlékszem, a Diskeeper-ből és az OO Defragból van ingyenes otthoni használatra.

Üdv.
Csalsz

#62 Felhasználó inaktív   Root_Kiskacsa 

  • Senior tag
  • PipaPipaPipaPipa
  • Csoport: Fórumtag
  • Hozzászólások: 3.379
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2008. 05. 03. 20:47

Idézet: szabi - Dátum: 2008. máj. 3., szombat - 10:58

Hi

ultradefrag-ról mi a vélemény?
Ingyenes.
Probálta már vki?

Üdv
szabi

Használgattam.
Egy észrevételem van vele kapcsolatban, mégpedig hogy a defrag végén (vagy ha leállítom a defragolást) befagy a program vagy 5 percre minden indok nélkül. Ezt leszámítva teszi a dolgát. Hogy mennyire effektív, azt passzolom.
Az viszont nagyon pozitív, hogy nem használ semmi low-level hozzáférést, hanem a Windows defragolásra fenntartott API-jaival mozgatja az adatokat. Ezáltal garantáltan nem kutyulja össze a fájlrendszert egy esetleges bug vagy inkompatibilitás esetén. Lényegében csak annyit ad át API-n keresztül a Windowsnak, hogy az x-edik clustert tegye y helyre. A tényleges mozgatás és a fájlrendszer utánállítása már a Windows feladata. Az optimalizálási algoritmus a programban van, ami a foglaltsági térkép alapján dolgozik.
Pen-drive-on, notebookon, PDA-n kizárólag máshonnan reprodukálható/visszamásolható adat legyen!
Ami hordozható, az nem megbízható!

#63 Felhasználó inaktív   Root_Kiskacsa 

  • Senior tag
  • PipaPipaPipaPipa
  • Csoport: Fórumtag
  • Hozzászólások: 3.379
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2008. 05. 03. 20:49

Idézet: Csalsz - Dátum: 2008. máj. 3., szombat - 20:05

Üdv.

1. Diskeeper
2. Perfectdisk
3. OO defrag
4. Ultimate Defrag.

Mind próbáltam. Szerintem ez a rangsor. Sajna mindegyik fizetős. Bár, ha rákeresel a neten, ha jól emlékszem, a Diskeeper-ből és az OO Defragból van ingyenes otthoni használatra.

Üdv.
Csalsz

Véleményem szerint a kérdés óta eltelt majd' 3 év alatt már elévült a dolog. ;)
Pen-drive-on, notebookon, PDA-n kizárólag máshonnan reprodukálható/visszamásolható adat legyen!
Ami hordozható, az nem megbízható!

#64 Felhasználó inaktív   Szabcsi 

  • Őstag
  • PipaPipaPipaPipaPipa
  • Csoport: Fórumtag
  • Hozzászólások: 7.582
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2008. 05. 03. 21:17

Idézet: Root_Kiskacsa - Dátum: 2008. máj. 3., szombat - 21:47

Az viszont nagyon pozitív, hogy nem használ semmi low-level hozzáférést, hanem a Windows defragolásra fenntartott API-jaival mozgatja az adatokat. Ezáltal garantáltan nem kutyulja össze a fájlrendszert egy esetleges bug vagy inkompatibilitás esetén. Lényegében csak annyit ad át API-n keresztül a Windowsnak, hogy az x-edik clustert tegye y helyre. A tényleges mozgatás és a fájlrendszer utánállítása már a Windows feladata. Az optimalizálási algoritmus a programban van, ami a foglaltsági térkép alapján dolgozik.

Én látok egy elég alacsony szintű ultradfg.sys drivert zakatolni, meg ezt olvasom: "It is very fast, because the defragmenting is done by kernel-mode driver." Ha ez rakoncátlankodik akkor defrag API ide vagy oda szopás lehet belőle...
"A gugliban rákeresve porcos hal is és emlős is."/"Megoldás: keress rá a hal.dll fájlra, és töröld ki, majd indítsd újra a gépedet. Utána jó lesz!"/"mutasd meg a gyakorlatban ezt a technológiát és esküszöm dollármilliárdost csinálok belőled ! "/"Rakjunk egy jo kib@szottnagy KERESS gombot a kepernyo kozepere es csumi"

#65 Felhasználó inaktív   Root_Kiskacsa 

  • Senior tag
  • PipaPipaPipaPipa
  • Csoport: Fórumtag
  • Hozzászólások: 3.379
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2008. 05. 03. 22:57

Idézet: Szabcsi - Dátum: 2008. máj. 3., szombat - 21:17

Én látok egy elég alacsony szintű ultradfg.sys drivert zakatolni, meg ezt olvasom: "It is very fast, because the defragmenting is done by kernel-mode driver." Ha ez rakoncátlankodik akkor defrag API ide vagy oda szopás lehet belőle...

Márpedig a HDD-hez csak API-n keresztül nyúl hozzá, pár sorral arrébb írja is: "Safety, because the file moving is accomplished with Microsoft's own Defrag API".
A legnagyobb szopás ami a kernel módból eredhet, hogy egy esetleges programhiba esetén kékhalálozza a Windowst. Lekopogom, de eddig nem volt ilyen.
Pen-drive-on, notebookon, PDA-n kizárólag máshonnan reprodukálható/visszamásolható adat legyen!
Ami hordozható, az nem megbízható!

#66 Felhasználó inaktív   Szabcsi 

  • Őstag
  • PipaPipaPipaPipaPipa
  • Csoport: Fórumtag
  • Hozzászólások: 7.582
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2008. 05. 03. 23:15

Idézet: Root_Kiskacsa - Dátum: 2008. máj. 3., szombat - 23:57

Márpedig a HDD-hez csak API-n keresztül nyúl hozzá, pár sorral arrébb írja is: "Safety, because the file moving is accomplished with Microsoft's own Defrag API".
A legnagyobb szopás ami a kernel módból eredhet, hogy egy esetleges programhiba esetén kékhalálozza a Windowst. Lekopogom, de eddig nem volt ilyen.

Értem én hogy a lemezműveletek szabványos és biztonságos csatornán folynak, de ha egy rakoncátlan driver kirántja a segge alól az oprendszert az azért rizikós. Még ha nincs is gond vele amúgy, de pl összeakad egy szintén kernel módu antivirus driverrel...
"A gugliban rákeresve porcos hal is és emlős is."/"Megoldás: keress rá a hal.dll fájlra, és töröld ki, majd indítsd újra a gépedet. Utána jó lesz!"/"mutasd meg a gyakorlatban ezt a technológiát és esküszöm dollármilliárdost csinálok belőled ! "/"Rakjunk egy jo kib@szottnagy KERESS gombot a kepernyo kozepere es csumi"

#67 Felhasználó inaktív   szabi 

  • Őstag
  • PipaPipaPipaPipaPipa
  • Csoport: Fórumtag
  • Hozzászólások: 5.957
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2008. 05. 04. 11:01

Tegnap lefuttattam az analizálást, de kb 10x tovább tartott neki mint a win sajátja vagy a perfectdisk 2008.
Igy nem volt kedvem hozzáfogni a töredezettség mentesítéshez.

Ezzel a biztonságos vagy nem dologgal kicsit összezavartok.  :smoker:

Üdv
szabi
az internet vajon mi!? # Mire jó az ipad! # Mass Effect 2 vége
BF2 / Kép / BF3
1103hrs / 1042hrs / 66hrs

#68 Felhasználó inaktív   vasy 

  • Újonc
  • Pipa
  • Csoport: Alkalmi fórumtag
  • Hozzászólások: 50
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2008. 05. 07. 18:13

Idézet: Csalsz - Dátum: 2008. máj. 3., szombat - 20:05

Perfectdisk

Én is ezt használom, nekem nagyon bejött, szerintem ezerszer jobb, mint ami alapból benne van.
Gentoo Linux - 2.6.24-gentoo-r7
Windows XP with Service Pack 3
blackPantherOS 5.2.8 (Sea) - 2.6.24.2-bP - blackPanther Beta Testing Man

#69 Felhasználó inaktív   szabi 

  • Őstag
  • PipaPipaPipaPipaPipa
  • Csoport: Fórumtag
  • Hozzászólások: 5.957
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2008. 06. 09. 09:25

Hi

Pendrive-ot kell néha töredezettségmentesíteni?
A win elemzője szerint igen, ráadásul lassul a rámásolás sebessége.

SZERK: Mán nem számít.  :smoker:

Üdv
szabi

Szerkesztette: szabi 2008. 06. 09. 09:45 -kor

az internet vajon mi!? # Mire jó az ipad! # Mass Effect 2 vége
BF2 / Kép / BF3
1103hrs / 1042hrs / 66hrs

#70 Felhasználó inaktív   XkSidewalk 

  • Újonc
  • Pipa
  • Csoport: Alkalmi fórumtag
  • Hozzászólások: 4
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2009. 01. 30. 16:13

Piriform Defraglert esetleg.

#71 Felhasználó inaktív   Cathfaern 

  • Törzsvendég
  • PipaPipaPipa
  • Csoport: Fórumtag
  • Hozzászólások: 1.259
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2009. 01. 31. 12:36

Idézet: Eleanor - Dátum: 2007. máj. 8., kedd - 21:26

Kép

Kicsi, gyors, jó... ingyenes.... kell még valami egyéb hiba is?  :)

Messze a legjobb defrag program eddigi tapasztalataim szerint. Egyetlen problémája, hogy ha valami extrábbat akarunk, mint hogy az összes meghajtó defragolása, akkor parancssorhoz kell nyúlni, de nagyon alapos munkát végez amúgy (és persze ingyenes).
"Words - so innocent and powerless are they, as standing in a dictionary; how potent for good and evil they become to one who knows how to combine them!"

#72 Felhasználó inaktív   Eleanor 

  • Őstag
  • PipaPipaPipaPipaPipa
  • Csoport: Fórumtag
  • Hozzászólások: 19.620
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2009. 01. 31. 12:50

Idézet: Cathfaern - Dátum: 2009. jan. 31., szombat - 13:36

Messze a legjobb defrag program eddigi tapasztalataim szerint. Egyetlen problémája, hogy ha valami extrábbat akarunk, mint hogy az összes meghajtó defragolása, akkor parancssorhoz kell nyúlni, de nagyon alapos munkát végez amúgy (és persze ingyenes).

Hmmm, azért kapásból lehet egy-egy linket csinálni minden meghajtóhoz külön-külön, és máris közelebb vagy a célhoz... :)

Meg persze, ez is létezik:

Kép
 
 
Ha az agyatok fele akkora lenne, mint az arcotok… zsenik lennétek.. (T.B.)
 

Téma megosztása:


  • (4 Oldal)
  • +
  • « Első
  • 2
  • 3
  • 4
  • Nem indíthatsz témát.
  • A téma zárva.

1 felhasználó olvassa ezt a témát.
0 felhasználó, 1 vendég, 0 anonim felhasználó