HWSW Informatikai Kerekasztal: Hibás Kingston Ram? - HWSW Informatikai Kerekasztal

Ugrás a tartalomhoz

Mellékleteink: HUP | Gamekapocs

  • (2 Oldal)
  • +
  • 1
  • 2
  • Nem indíthatsz témát.
  • A téma zárva.

Hibás Kingston Ram? Ti találkoztatok már ilyennel?

#1 Felhasználó inaktív   McElroy 

  • Senior tag
  • PipaPipaPipaPipa
  • Csoport: Fórumtag
  • Hozzászólások: 3.178
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2005. 09. 11. 20:19

Sziasztok!

A rövid történet a következő: Egy barátomnak nem rég raktunk össze egy AMD Athlon 64 3200 (venice magos) Abit AN8 Ultra nforce4, Asus Extreme AX800 video kártya és 2x512 MB Kingston memória konfigot.

A gép játékok alatt sorozatosan kifagy, néhol kék halállal, mindenféle memory dump hibákra és memória címekre hivatkozva, néha "bírja" néhány óráig és egyszerűen kilép. Előszőr video kártyára gondoltunk, egy csomo ATI Catalyst drivert kibpróbáltunk, nem segített. Aztán gondoltuk hogy szar az alaplap, nforce 4 chipset driverből is felraktunk 3 különbözőt,  illetve BIOS-t is frissítettünk ezek sem segítettek. Végül futtatunk egy metest 86-ot, kb 3/4 óra tesztelés mulva megjelent 100 hiba. Utána reboot, és ujra memtest, ugyanugy 100 hibát jelzett ki. Ez két dolgot jelenthet, hogy valóban szarok ezek a Kingston ram modulok ez elég furcsa lenne nekem mert én nagyon régóta használok különböző gépekben kingston ramot és soha semmi gond nem volt velük, persze az ördög sosem alszik. A másik hogy valamiféle módon mégis az alaplap hibádzik, vagy nem szereti ezt a ramot, bár ez is furcsa lenne. Holnap majd kipróbáljuk az én ramjaimmal hogy kizárjuk hogy most valójában melyik is hibádzik. De azért érdekelne hogy valaki már találkozott hibás kingston ramokkal?
: my deviantart:
CPU: Intel Core i5 3570K | Alaplap: Asus P8Z77-V LE | RAM: 2x4 GB Corsair Vengeance 1866 | VGA: Asus HD7870 (DC2-2GD5-V2) | Display: Asus PA238Q | Sound: SB Audigy 2 ZS Platinum Pro | PSU: Corsair HX650 | HDD1: WD Black Caviar 500 Gb, HDD2: WD Black Caviar 1 TB | Case: Xigmatek Midgard II

#2 Felhasználó inaktív   Jahno 

  • vérképkeretezés occsón
  • PipaPipaPipaPipaPipa
  • Csoport: Stábtag
  • Hozzászólások: 109.369
  • Csatlakozott: 2001. jan. 15.

Elküldve: 2005. 09. 11. 20:24

Idézet: McElroy - Dátum: 2005. szept. 11., vasárnap - 21:19

De azért érdekelne hogy valaki már találkozott hibás kingston ramokkal?

Nem, csak olyannal, ami egyik Asrock lapban ment, másikban meg nem ment. Előfordul. Áthajítottam Intelbe, és csókolom.
Make love not Wor.

#3 Felhasználó inaktív   Fym 

  • Őstag
  • PipaPipaPipaPipaPipa
  • Csoport: Fórumtag
  • Hozzászólások: 29.569
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2005. 09. 11. 20:29

Olyannal már találkoztam én is, hogy egyik lapban jól ment, a másikban meg állandóan hibázott...
.:: A lényeg, hogy össze kell őket párosítani, hármasával ::.
.:: Fr33 YouR MinD ::.
.:: [Konfigok] ::: [Hunclickers] ::.
.:: Join the HWSW World Community-Team© ::: A HWSW UD-Team honlapja ::.

#4 Felhasználó inaktív   pgyafi 

  • Őstag
  • PipaPipaPipaPipaPipa
  • Csoport: Fórumtag
  • Hozzászólások: 8.686
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2005. 09. 11. 20:32

Idézet: McElroy - Dátum: 2005. szept. 11., vasárnap - 21:19

De azért érdekelne hogy valaki már találkozott hibás kingston ramokkal?

Igen,  nem is egyszer!

#5 Felhasználó inaktív   McElroy 

  • Senior tag
  • PipaPipaPipaPipa
  • Csoport: Fórumtag
  • Hozzászólások: 3.178
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2005. 09. 11. 20:44

Idézet: Fym - Dátum: 2005. szept. 11., vasárnap - 21:29

Olyannal már találkoztam én is, hogy egyik lapban jól ment, a másikban meg állandóan hibázott...

Megnéztem a kingston honlapján, ő szerintük kompatibilis a szóban forgó memóra modul az Abit An8 Ultra alaplappal.
: my deviantart:
CPU: Intel Core i5 3570K | Alaplap: Asus P8Z77-V LE | RAM: 2x4 GB Corsair Vengeance 1866 | VGA: Asus HD7870 (DC2-2GD5-V2) | Display: Asus PA238Q | Sound: SB Audigy 2 ZS Platinum Pro | PSU: Corsair HX650 | HDD1: WD Black Caviar 500 Gb, HDD2: WD Black Caviar 1 TB | Case: Xigmatek Midgard II

#6 Felhasználó inaktív   Fym 

  • Őstag
  • PipaPipaPipaPipaPipa
  • Csoport: Fórumtag
  • Hozzászólások: 29.569
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2005. 09. 11. 21:09

Idézet: McElroy - Dátum: 2005. szept. 11., vasárnap - 21:44

Megnéztem a kingston honlapján, ő szerintük kompatibilis a szóban forgó memóra modul az Abit An8 Ultra alaplappal.

Azért én már láttam karón varjút... :Đ Szóval ettől függetlenül lehet még, hogy a deszka nem szereti... :think: Ki kéne a modult próbálni másik lapban, vagy egy másik ugyanilyen modult az Abitban... :think:

Szerk: Vagy csak egyszerűen kifogtál egy sz@r modult... :think: Akkor meg egyértelmű a csere...

Szerkesztette: Fym 2005. 09. 11. 21:10 -kor

.:: A lényeg, hogy össze kell őket párosítani, hármasával ::.
.:: Fr33 YouR MinD ::.
.:: [Konfigok] ::: [Hunclickers] ::.
.:: Join the HWSW World Community-Team© ::: A HWSW UD-Team honlapja ::.

#7 Felhasználó inaktív   McElroy 

  • Senior tag
  • PipaPipaPipaPipa
  • Csoport: Fórumtag
  • Hozzászólások: 3.178
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2005. 09. 11. 21:17

Idézet: Fym - Dátum: 2005. szept. 11., vasárnap - 22:09

Azért én már láttam karón varjút... :Đ Szóval ettől függetlenül lehet még, hogy a deszka nem szereti... :think: Ki kéne a modult próbálni másik lapban, vagy egy másik ugyanilyen modult az Abitban... :think:

Szerk: Vagy csak egyszerűen kifogtál egy sz@r modult... :think: Akkor meg egyértelmű a csere...

Holnap megtörténik a fejcserés támadás: nekem is ugyanolyan kingston ramjaim vannak, majd azokkal kipróbáljuk. Viszont ha az enyémekkel sem megy, amik tutira jók, akkor tényleg az van hogy ez az alaplap nem szereti ezt a fajta ramot. Ilyenkor mit lehet tenni? Ki lehet ilyen ürügyre hivatkozva cseréltetni az alaplapot ott ahol vettük? Ilyen problémám még sosem volt, ezért kérdem.
: my deviantart:
CPU: Intel Core i5 3570K | Alaplap: Asus P8Z77-V LE | RAM: 2x4 GB Corsair Vengeance 1866 | VGA: Asus HD7870 (DC2-2GD5-V2) | Display: Asus PA238Q | Sound: SB Audigy 2 ZS Platinum Pro | PSU: Corsair HX650 | HDD1: WD Black Caviar 500 Gb, HDD2: WD Black Caviar 1 TB | Case: Xigmatek Midgard II

#8 Felhasználó inaktív   Fym 

  • Őstag
  • PipaPipaPipaPipaPipa
  • Csoport: Fórumtag
  • Hozzászólások: 29.569
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2005. 09. 11. 21:23

Idézet: McElroy - Dátum: 2005. szept. 11., vasárnap - 22:17

Holnap megtörténik a fejcserés támadás: nekem is ugyanolyan kingston ramjaim vannak, majd azokkal kipróbáljuk. Viszont ha az enyémekkel sem megy, amik tutira jók, akkor tényleg az van hogy ez az alaplap nem szereti ezt a fajta ramot. Ilyenkor mit lehet tenni? Ki lehet ilyen ürügyre hivatkozva cseréltetni az alaplapot ott ahol vettük? Ilyen problémám még sosem volt, ezért kérdem.

Ez bazira a kereskedelmi egység hozzáállásától függ... :think: Elvileg lehet inkompatibilitásra hivatkozni, de véleményes az eset... :think: Az is lehet, hogy a deszka sz@r... :think:
.:: A lényeg, hogy össze kell őket párosítani, hármasával ::.
.:: Fr33 YouR MinD ::.
.:: [Konfigok] ::: [Hunclickers] ::.
.:: Join the HWSW World Community-Team© ::: A HWSW UD-Team honlapja ::.

#9 Felhasználó inaktív   McElroy 

  • Senior tag
  • PipaPipaPipaPipa
  • Csoport: Fórumtag
  • Hozzászólások: 3.178
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2005. 09. 11. 22:10

Idézet: Fym - Dátum: 2005. szept. 11., vasárnap - 22:23

Ez bazira a kereskedelmi egység hozzáállásától függ... :think: Elvileg lehet inkompatibilitásra hivatkozni, de véleményes az eset... :think: Az is lehet, hogy a deszka sz@r... :think:

Na majd kiderül. Most annak drukkolok hogy a srác ramja legyen szar és az enyémmel meg menjen jól a gépezet, mert akkor azt egyszerűbb lesz kicserélni.  :up:
: my deviantart:
CPU: Intel Core i5 3570K | Alaplap: Asus P8Z77-V LE | RAM: 2x4 GB Corsair Vengeance 1866 | VGA: Asus HD7870 (DC2-2GD5-V2) | Display: Asus PA238Q | Sound: SB Audigy 2 ZS Platinum Pro | PSU: Corsair HX650 | HDD1: WD Black Caviar 500 Gb, HDD2: WD Black Caviar 1 TB | Case: Xigmatek Midgard II

#10 Felhasználó inaktív   bigsee 

  • Őstag
  • PipaPipaPipaPipaPipa
  • Csoport: Fórumtag
  • Hozzászólások: 14.844
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2005. 09. 12. 06:07

PC3200-es Kingmax Superram-ok sorra hibáztak NF7-S lapban, ugyanazon RAM-ok a Giga-ban szó nélkül mennek. Minél több lapban próbálod a RAM-okat, annál nagyobb az esélyed a cserére, szvsz!
GA-990FXA-UD3*FX4100*HD6950 2 GiB*Vengeance DDD3-1866 8GiB kit*X-FI ExtremeMusic*L22W-6SA*HyperX 120*5000AAKS*10EACS*GSA-H62N*DeathAdder3,5*ip4200*A800 X-Touch*X-530*VA8000BWS*BQ DP Pro10 550 W

#11 Felhasználó inaktív   Jazzos 

  • Törzsvendég
  • PipaPipaPipa
  • Csoport: Fórumtag
  • Hozzászólások: 978
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2005. 09. 12. 07:22

Érdemes lenne a két ramot külön-külön letesztelni memtesttel. Ha úgy ok, akkor egyben is singe channelben. Lehet csak duálban nem szereti a lap.  :think: Ha meg az egyik már eleve hibázik külön is, akkor egyértelmű a dolog.
"Az elmélet és a gyakorlat között elméletileg nincs különbség. Gyakorlatilag viszont van!"

#12 Felhasználó inaktív   2-More 

  • Őstag
  • PipaPipaPipaPipaPipa
  • Csoport: Fórumtag
  • Hozzászólások: 16.294
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2005. 09. 12. 07:44

Lehet xar, de arra is figyelni kell, hogy megint lehet elég sokféle furcsa Kingston ramot látni a piacon, mint anno a legendás KGM100asokat, szóval, bármi lehet.
Amugy meg, leguccsó márkásram-márkásmobo felállásom: MSI K8N Platinum+3500+ A64, 2*512 Corsair ValueSelectr+420 Chieftec táp+Sapphire 9800PRO. Konfig 3 hét után viccelődik, RAM dualban hibázik, singleben OK. Aztán singlben is hiba. Mondom remek ez a Value corsair. De nem. A lap döglött le, de nem egyszerüen, mert kinyirta a két ramot is amikor többet nem volt hajlandó elindulni egyáltalán. Aztán cserénél megtudtuk, hogy igen, nem az első eset ezzel a lappal.

#13 Felhasználó inaktív   McElroy 

  • Senior tag
  • PipaPipaPipaPipa
  • Csoport: Fórumtag
  • Hozzászólások: 3.178
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2005. 09. 12. 08:34

Idézet: 2-More - Dátum: 2005. szept. 12., hétfő - 8:44

Lehet xar, de arra is figyelni kell, hogy megint lehet elég sokféle furcsa Kingston ramot látni a piacon, mint anno a legendás KGM100asokat, szóval, bármi lehet.
Amugy meg, leguccsó márkásram-márkásmobo felállásom: MSI K8N Platinum+3500+ A64, 2*512 Corsair ValueSelectr+420 Chieftec táp+Sapphire 9800PRO. Konfig 3 hét után viccelődik, RAM dualban hibázik, singleben OK. Aztán singlben is hiba. Mondom remek ez a Value corsair. De nem. A lap döglött le, de nem egyszerüen, mert kinyirta a két ramot is amikor többet nem volt hajlandó elindulni egyáltalán. Aztán cserénél megtudtuk, hogy igen, nem az első eset ezzel a lappal.

Hát ja az ördög sosem alszik. A haverom alaplapja egyébként már az AN8 ultra másodk revíziója, tehát a javított változat, az elsőre elég sokan panaszkodtak. Azért ma remélhetőleg a végére járunk a dolognak, beletesszük az én ramijaimat is, illetve megnézzük egyenként a benne lévő ram modulokat is hogy úgy is hibáznak e. Egyébként azthiszem már említettem, a kingston ajánlja a kingston ddr 400 cl 3-as ramokat az abit an8 ulltrához, tehát elviekben nem inkompatibilítási hiba kéne hogy legyen a szóban forgó probléma.
: my deviantart:
CPU: Intel Core i5 3570K | Alaplap: Asus P8Z77-V LE | RAM: 2x4 GB Corsair Vengeance 1866 | VGA: Asus HD7870 (DC2-2GD5-V2) | Display: Asus PA238Q | Sound: SB Audigy 2 ZS Platinum Pro | PSU: Corsair HX650 | HDD1: WD Black Caviar 500 Gb, HDD2: WD Black Caviar 1 TB | Case: Xigmatek Midgard II

#14 Felhasználó inaktív   McElroy 

  • Senior tag
  • PipaPipaPipaPipa
  • Csoport: Fórumtag
  • Hozzászólások: 3.178
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2005. 09. 13. 12:32

Na a történet folytatódik: Tegnap elvittem ehhez a haveromhoz az én ramjaimat, amik tutira jók. Bele raktuk a gépébe és vagy 3 órán át nyúztuk, nem volt kék halál, fagyás, semmi! Memtesztet is futtattunk, az sem jelzett hibát. Ok. Tehát ma a haverom ramjait vissza vittük az Aqua-ba ahol vette. Éppen volt szabad gépe a szerviznek ugyhogy gyorsan a két memória modult egyenként kb 20-20 perces gyors tesztnek vetették alá. A szervizben nem jött elő a hiba ezen idő alatt. Mondjuk ez túl gyors volt, hiszen mikor mi futtattunk memtesztet a gépen akkor nálunk is csak kb 45-50 perc után kezdett el hibákat kiirni. Az Aqua szervizében átvették pár napra a memória modulokat hogy alaposabban is leteszteljék. Tehát pár nap múlva eldől hogy mi lesz, viszont a szervizes srácnak volt egy olyan mondatad ami nem túl bíztató: azt mondta hogyha csak az derül ki hogy dual channel módban nem mennek a ramok, akkor erre nem vonatkozik a garancia, így nem áll módjukban kicserélni a ramokat. Ez azért picit betett. Ez szerintem a vevő abszolút szivatása. A vevő szempontjábol csak az a fontos hogy igy vagy úgy (single vagy dual channel módban)de szar a ramja, és a vevő jogosan ragaszkodik ahhoz hogy cseréljék a hibát generáló alkatrészt. Nincs igazam?
: my deviantart:
CPU: Intel Core i5 3570K | Alaplap: Asus P8Z77-V LE | RAM: 2x4 GB Corsair Vengeance 1866 | VGA: Asus HD7870 (DC2-2GD5-V2) | Display: Asus PA238Q | Sound: SB Audigy 2 ZS Platinum Pro | PSU: Corsair HX650 | HDD1: WD Black Caviar 500 Gb, HDD2: WD Black Caviar 1 TB | Case: Xigmatek Midgard II

#15 Felhasználó inaktív   pgyafi 

  • Őstag
  • PipaPipaPipaPipaPipa
  • Csoport: Fórumtag
  • Hozzászólások: 8.686
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2005. 09. 13. 13:02

Idézet: McElroy - Dátum: 2005. szept. 13., kedd - 13:32

Nincs igazam?

Nincs!
Vett 2db modult. Senki nem mondta/igérte neki, hogy biztosan mennek együtt dualban. Ez van.
Vannak direkt párban árult modulok is..

#16 Felhasználó inaktív   Etele 

  • Őstag
  • PipaPipaPipaPipaPipa
  • Csoport: Fórumtag
  • Hozzászólások: 19.713
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2005. 09. 25. 13:10

Hja.

Ez az így járás tipikus esete. :(

#17 Felhasználó inaktív   viharhozo 

  • Törzsvendég
  • PipaPipaPipa
  • Csoport: Fórumtag
  • Hozzászólások: 1.396
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2005. 09. 25. 16:03

Targytalan.

Szerkesztette: viharhozo 2005. 09. 25. 16:03 -kor


#18 Felhasználó inaktív   Tüzes13 

  • Tag
  • PipaPipa
  • Csoport: Fórumtag
  • Hozzászólások: 434
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2005. 09. 27. 22:06

Helyi számtekboltban egy SIS csipes gép van. Az ember szereti látni mit is vesz. Esetemben hugomnak kellett volna vennem olyan DDR400 memcsit, ami megyen 200/166/133  no a 133MHz a lényeg. Ezt ugye EVEREST-ten könnyen ellenőrizhetjük, hogy támogatja-e a ram. De.....  :eek:  az a maszat alaplap 1db nem sok, de NEEEM ismete fel (elsem indult,sip,fütty, stb...)  a SAMSUNG ramokat . Ami benne volt nevesincs rammal képes csak menni. Más tipus + nem volt ezen üzletben. De 12db SAMSUNG-ból egyet sem kezelt le. Tehát nemis mindig csak a rammal lehet baj. Csak kell egy megfelelő gagyi boardot keresni mellé  :D
A M D   <--+-->  Platform

#19 Felhasználó inaktív   Hondala 

  • Újonc
  • Pipa
  • Csoport: Alkalmi fórumtag
  • Hozzászólások: 17
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2005. 10. 23. 12:44

Vegul is mi lett a rammal, visszacsereltek gariban?

#20 Felhasználó inaktív   didyman 

  • Tápszag-értő
  • PipaPipaPipaPipaPipa
  • Csoport: Stábtag
  • Hozzászólások: 24.355
  • Csatlakozott: 2003. okt. 22.

Elküldve: 2005. 10. 23. 13:53

Idézet: Tüzes13 - Dátum: 2005. szept. 27., kedd - 23:06

Helyi számtekboltban egy SIS csipes gép van. Az ember szereti látni mit is vesz. Esetemben hugomnak kellett volna vennem olyan DDR400 memcsit, ami megyen   200/166/133  no a 133MHz a lényeg. Ezt ugye EVEREST-ten könnyen ellenőrizhetjük, hogy támogatja-e a ram. De.....  :eek:  az a maszat alaplap 1db nem sok, de NEEEM ismete fel (elsem indult,sip,fütty, stb...)  a SAMSUNG ramokat . Ami benne volt nevesincs rammal képes csak menni. Más tipus + nem volt ezen üzletben. De 12db SAMSUNG-ból egyet sem kezelt le. Tehát nemis mindig csak a rammal lehet baj. Csak kell egy megfelelő gagyi boardot keresni mellé  :D

Hmm. Samsung chip-es, vagy Samsung memória volt? nem mmindegy. Éppúgy gagyi is lehetett, ami a chip-ekre van írva, az egy dolog, félvezetőt "kevés" cég gyárt ilyen technikai színvonalon, átmaricázni ott is divat.

Board helyett mond lapot, vagy alaplapot.
Privát helyett email van.
Segíts nekünk, hogy segíthessünk másokon!
(Holnap délelőtt úgysem jó neki, mert nem engedem ki az ágyamból... Tündérvirág)

Téma megosztása:


  • (2 Oldal)
  • +
  • 1
  • 2
  • Nem indíthatsz témát.
  • A téma zárva.

1 felhasználó olvassa ezt a témát.
0 felhasználó, 1 vendég, 0 anonim felhasználó