HWSW Informatikai Kerekasztal: A posta újabb merénylete - HWSW Informatikai Kerekasztal

Ugrás a tartalomhoz

Mellékleteink: HUP | Gamekapocs

  • (22 Oldal)
  • +
  • 1
  • 2
  • 3
  • Utolsó »
  • Nem indíthatsz témát.
  • A téma zárva.

A posta újabb merénylete Késsel tesztelik a küldeményt Értékeld a témát: -----

#1 Felhasználó inaktív   saddam500 

  • Tag
  • PipaPipa
  • Csoport: Fórumtag
  • Hozzászólások: 157
  • Csatlakozott: --

Hozzászólás ikon  Elküldve: 2005. 09. 13. 12:37

A várva várt  ebayos AOPENgeforce6800 Ultrám ma megérkezett.
Hozzá tartozik a történethez, hogy kétszer fizettem ki mert a postán elloptak 300Eurot a borítékból ami
-még aláírom- lehet a mi hibánk.
DE MA....
Kibontás után döbbenten tapasztalom ,hogy valami csörög a kártyán.
Nézem hát egy nagy kondenzátor ki van törve tőből, az oldala felhasítva. :eek:  :eek:  :eek:
Akkor már megnéztem jobban a csomagolást. Oldalról beledöftek egy kést át az oldalsó 6cm
széles tojástartón, át az Aopen kétrétegű dobozán és mivel többször is szúrtak az egyik eltalálta a kondit
a másik meg elrepesztette az Nvsilencer plexi oldalát.
Azután vettem szemügyre a régi gyári hűtést aminek hála mert legalább 4 szúrást felfogott de
teljesen eldeformálódott az alumínium borítás.
Most megyek vissza a postára kíváncsi vagyok mit szólnak.
Múlt héten már bejelentettem egy hasonlót. Akkor csak felnyitották de nem tűnt el semmi.
Didyman meg hál isten elvállalta a kártyát úgyhogy valószínűleg tudom majd használni...
Majd rakok fel képet ha tudok.
Abit NF8, AMD Athlon64 3700+ Clawhammer + 64silencer ultra
Aopen geforce6800ultra 256ddr3 400/1100+Nvsilencer5,
Geil UltraPlatinum 2X512(466/2.5),2xSamsung 1614,Tagan 580W Easycon-series.

#2 Felhasználó inaktív   Odie 

  • Újonc
  • Pipa
  • Csoport: Alkalmi fórumtag
  • Hozzászólások: 1
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2005. 09. 13. 12:42

Pff, az igen, nekem eddig csak konkrét csomag tünt el a postán, amit szerencsére a posta térített is.., sajnos ez a magyar királyi posta. 

Hát akkor, hogy valami értelmeset is szóljak a dologhoz, a lényeg a határozott fellépés, ami ilyen kár esetén gondolom nemigazán nehézkes!

Ahogy fentebb említettem nekem eddig csak konkrét csomag eltünés problémám volt, amit térített a posta, de voltmár olyan, hogy ajánlott ként processzor felbontva ért oda a címzetthez, gondolom nemtudták mi az és visszatették szerencsére..

Ennyit a postáról, talán egy 10-20 éven belül kompenzálódik a helyzet és minden helyre áll, addig sajnos az ilyen eseteken nemkell meglepődni!

Részvétem!

Szerkesztette: Odie 2005. 09. 13. 12:45 -kor


#3 Felhasználó inaktív   Kosh Naranek 

  • Törzsvendég
  • PipaPipaPipa
  • Csoport: Fórumtag
  • Hozzászólások: 1.061
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2005. 09. 13. 12:42

Idézet: saddam500 - Dátum: 2005. szept. 13., kedd - 12:37

A várva várt  ebayos AOPENgeforce6800 Ultrám ma megérkezett.
Hozzá tartozik a történethez, hogy kétszer fizettem ki mert a postán elloptak 300Eurot a borítékból ami
-még aláírom- lehet a mi hibánk.
DE MA....
Kibontás után döbbenten tapasztalom ,hogy valami csörög a kártyán.
Nézem hát egy nagy kondenzátor ki van törve tőből, az oldala felhasítva. :eek:  :eek:  :eek:
Akkor már megnéztem jobban a csomagolást. Oldalról beledöftek egy kést át az oldalsó 6cm
széles tojástartón, át az Aopen kétrétegű dobozán és mivel többször is szúrtak az egyik eltalálta a kondit
a másik meg elrepesztette az Nvsilencer plexi oldalát.
Azután vettem szemügyre a régi gyári hűtést aminek hála mert legalább 4 szúrást felfogott de
teljesen eldeformálódott az alumínium borítás.
Most megyek vissza a postára kíváncsi vagyok mit szólnak.
Múlt héten már bejelentettem egy hasonlót. Akkor csak felnyitották de nem tűnt el semmi.
Didyman meg hál isten elvállalta a kártyát úgyhogy valószínűleg tudom majd használni...
Majd rakok fel képet ha tudok.

Ennek inkább a PÁF-ban lenne a helye, ettől függetlenül vérlázító és részvétem.

#4 Felhasználó inaktív   saddam500 

  • Tag
  • PipaPipa
  • Csoport: Fórumtag
  • Hozzászólások: 157
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2005. 09. 13. 12:45

Idézet: Kosh Naranek - Dátum: 2005. szept. 13., kedd - 11:42

Ennek inkább a PÁF-ban lenne a helye, ettől függetlenül vérlázító és részvétem.

Azért raktam ide mert itt többen látják és gondolom sokan postáznak is innen adásvételkor :respect:
Abit NF8, AMD Athlon64 3700+ Clawhammer + 64silencer ultra
Aopen geforce6800ultra 256ddr3 400/1100+Nvsilencer5,
Geil UltraPlatinum 2X512(466/2.5),2xSamsung 1614,Tagan 580W Easycon-series.

#5 Felhasználó inaktív   =Oli= 

  • Őstag
  • PipaPipaPipaPipaPipa
  • Csoport: Fórumtag
  • Hozzászólások: 9.933
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2005. 09. 13. 12:48

Idézet: saddam500 - Dátum: 2005. szept. 13., kedd - 13:37

A várva várt  ebayos AOPENgeforce6800 Ultrám ma megérkezett.
Hozzá tartozik a történethez, hogy kétszer fizettem ki mert a postán elloptak 300Eurot a borítékból ami
-még aláírom- lehet a mi hibánk.
DE MA....
Kibontás után döbbenten tapasztalom ,hogy valami csörög a kártyán.
Nézem hát egy nagy kondenzátor ki van törve tőből, az oldala felhasítva. :eek:  :eek:  :eek:
Akkor már megnéztem jobban a csomagolást. Oldalról beledöftek egy kést át az oldalsó 6cm
széles tojástartón, át az Aopen kétrétegű dobozán és mivel többször is szúrtak az egyik eltalálta a kondit
a másik meg elrepesztette az Nvsilencer plexi oldalát.
Azután vettem szemügyre a régi gyári hűtést aminek hála mert legalább 4 szúrást felfogott de
teljesen eldeformálódott az alumínium borítás.
Most megyek vissza a postára kíváncsi vagyok mit szólnak.
Múlt héten már bejelentettem egy hasonlót. Akkor csak felnyitották de nem tűnt el semmi.
Didyman meg hál isten elvállalta a kártyát úgyhogy valószínűleg tudom majd használni...
Majd rakok fel képet ha tudok.

Tanulság: csomagot jól átnézni átvételkor!!! Most már lehet, hogy hiába viszed vissza... :(

#6 Felhasználó inaktív   weihe 

  • Tag
  • PipaPipa
  • Csoport: Fórumtag
  • Hozzászólások: 469
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2005. 09. 13. 12:50

Idézet: =Oli= - Dátum: 2005. szept. 13., kedd - 12:48

Tanulság: csomagot jól átnézni átvételkor!!! Most már lehet, hogy hiába viszed vissza... :(

Igen, épp mondani akartam, hogy amikor átveszed, akkor kell megnézni alaposan, így utólag lehet, hogy már csak falrahányt borsó lesz.  :(
Amíg Ön durmol, dolgozik a Darmol.
Reggelre kelve, gatyája telve.

Artin drazsé sose káros,
Ettől székes a főváros.

#7 Felhasználó inaktív   ganxsta 

  • Törzsvendég
  • PipaPipaPipa
  • Csoport: Fórumtag
  • Hozzászólások: 583
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2005. 09. 13. 12:54

Én ilyen dolgok miatt nem használom a postát. Ha e-bay-en veszek is valamit, azt a német e-bay-ről veszem és a német postával küldetem egy kint élő rokonhoz. Magyar posta suxx. Úgy egyébként is. Legutóbbi dobásuk nálam egy cégemnek szóló apeh levél volt. a levél kelte 2005.07.28. volt, a postai bélyegző pedig 2005.09.02. És közben az apeh is már rám telefonált, hogy reagálni kellene a levélre... Kicsit se gáz... ÁÁÁÁnem. :(

Viszont elbuktad ott a történetet, hogy amikor átvetted jegyzőkönyvet kellett volna felvetetni, hogy a csomag sérült és ott helyben kibontatni.. Különben simán rámondják, hogy te szúrkáltad meg a csomagot. Minden további nélkül kitelik tőlük... :(
<span style='color:blue'>System halted! Macska reboot!</span>

#8 Felhasználó inaktív   saddam500 

  • Tag
  • PipaPipa
  • Csoport: Fórumtag
  • Hozzászólások: 157
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2005. 09. 13. 13:00

Idézet: weihe - Dátum: 2005. szept. 13., kedd - 11:50

Igen, épp mondani akartam, hogy amikor átveszed, akkor kell megnézni alaposan, így utólag lehet, hogy már csak falrahányt borsó lesz.  :(

A postás ébresztett.Kicsit állomittas voltam még.
A csomagot átnéztem nem bontották fel viszont az oldalán lévö vágást meg nem vettem észre.
ÉS ÁLMOMBAN SE GONDOLTAM VOLNA ERRE :OOO
Abit NF8, AMD Athlon64 3700+ Clawhammer + 64silencer ultra
Aopen geforce6800ultra 256ddr3 400/1100+Nvsilencer5,
Geil UltraPlatinum 2X512(466/2.5),2xSamsung 1614,Tagan 580W Easycon-series.

#9 Felhasználó inaktív   dexike 

  • Tag
  • PipaPipa
  • Csoport: Fórumtag
  • Hozzászólások: 345
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2005. 09. 13. 13:01

Részvétem! Nem is tudom, hogy tucc ilyen nyugodtan beszélni róla? Én biztos bemmennék asztaltburogatni! Huhh tejjesen kikészített amit írtál, 1üttérzek....
Ez a maicímem: zeek(kukac.at)enternet(pont.dot)hu a másik sajna beragadt:) lehet más néven is reggeltem valamikor és nem engedi megváltoztatni...

#10 Felhasználó inaktív   =Oli= 

  • Őstag
  • PipaPipaPipaPipaPipa
  • Csoport: Fórumtag
  • Hozzászólások: 9.933
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2005. 09. 13. 13:15

Idézet: weihe - Dátum: 2005. szept. 13., kedd - 13:50

Igen, épp mondani akartam, hogy amikor átveszed, akkor kell megnézni alaposan, így utólag lehet, hogy már csak falrahányt borsó lesz.  :(

Igen álíráskor, átveszed a csomagot SÉRTETLENÜL, ha aláírod b*szhatod...legalább is futároknál így van...

Omega barátom kibontotta a TFT, és beüzemelte, mielőtt még a futár lelépett volna..

Sz*r ügy, lehet menni a fogyvédőkhöz, hogy ilyenkor mi van...szerencsére javítható a cuccm és nem döfte át keresztbe a kártyát... :eek:

A postai alkalmazottakat is megértem, hogy minimálbérért b*sznak az egésre, de ez már télleg durva volt... :mad: 

#11 Felhasználó inaktív   TheZsenyka 

  • Újonc
  • Pipa
  • Csoport: Alkalmi fórumtag
  • Hozzászólások: 28
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2005. 09. 13. 13:16

Nekem több csomagomat ellopták. Egy esetben pl. egy Enermax tápot rendeltem németből, de két hónap alatt sem érkezett meg. Persze közben párszor rákérdeztem az eladónál, hogy mi a helyzet. Azt gondoltam, átvert a csóka. Aztán írt, hogy panaszt tett, rá két hétre kaptam egy levelet a Magyar Postától (magyar és francia feliratokkal) hogy nyilatkozzam, megkaptam-e a cuccot, mert ők bizony kiküldték nekem... visszaküldtem, soha nem reagáltak rá. Balkán.

Másik esetben egy Amigás videokareszt loptak el. Fentihez hasonló eset, de már meg sem panaszoltam a kinti fazonnak, mert már máskor is vettem tőle cumót (Ír arc) és mindíg megjött. Egyértelmű, hogy ezt is ellopták. Gondolom kifogtam, hogy valami tolvaj köcsög volt éppen abban a műszakban, ahol lenyúlták.

A bombabiztosan lezárt csomagjaim amiket feladtam, már két esetben jöttek vissza felnyitva... Kiteszteltük, még ha szándékosan dobálom, nagy súlyt teszek rá, ráncigálom, cibálom, akkor sem tud kinyílni...

Sajnos a Magyar Posta - részben egészen biztosan - profi bűnözők, börtöntöltelékek gyülekezete.

Szerkesztette: TheZsenyka 2005. 09. 13. 13:17 -kor


#12 Felhasználó inaktív   Etele 

  • Őstag
  • PipaPipaPipaPipaPipa
  • Csoport: Fórumtag
  • Hozzászólások: 19.713
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2005. 09. 13. 13:40

Értékbiztosítással kell feladni a cuccot, akkor nem szívhatod meg nagyon. :(

Sajnos mindig a legrosszabra kell gondolni. :(

#13 Felhasználó inaktív   saddam500 

  • Tag
  • PipaPipa
  • Csoport: Fórumtag
  • Hozzászólások: 157
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2005. 09. 13. 14:26

Na felvetettem a jegyző könyvet.
Nagyon kedvesek voltak.:reklamacio:
Azt mondták ne számitsak semmiféle kártéritésre.
Hál isten elküldték az eredeti számlát  igy bizonyított az értéke.
Na kiváncsi vagyok mi lesz.Majd levélben válaszolnak.
Abit NF8, AMD Athlon64 3700+ Clawhammer + 64silencer ultra
Aopen geforce6800ultra 256ddr3 400/1100+Nvsilencer5,
Geil UltraPlatinum 2X512(466/2.5),2xSamsung 1614,Tagan 580W Easycon-series.

#14 Felhasználó inaktív   Scae [Edgar] 

  • Törzsvendég
  • PipaPipaPipa
  • Csoport: Fórumtag
  • Hozzászólások: 1.671
  • Csatlakozott: --

Hozzászólás ikon  Elküldve: 2005. 09. 13. 14:34

Van még ember aki mer postát használni csomagküldésre??????

A magyar posta fogalom. 

#15 Felhasználó inaktív   graffin 

  • Törzsvendég
  • PipaPipaPipa
  • Csoport: Fórumtag
  • Hozzászólások: 1.230
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2005. 09. 13. 14:35

:eek:
Ezt egész egyszerüen nem hiszem el.
Nem neked nem hiszek, hanem számomra hihetetlen, elképzelhetetlen, hogy valaki a postán fog egy kést vagy akármit, és beledöf egyet a csomagba, majd továbbdobja... Ilyen emberek vannak? És ez nem derül ki, nincs rá retorzió? Nem lehet ezen változtatni?

g
Egy kedves ismerősöm bioboltja: Panakeia

#16 Felhasználó inaktív   Gabesz 

  • Senior tag
  • PipaPipaPipaPipa
  • Csoport: Fórumtag
  • Hozzászólások: 3.337
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2005. 09. 13. 14:53

De ez létezik, hogy késsel ellenörzik, hogy mi van benne? Szerintem csak rossz napja volt valami szerencsétlen postásnak és ezen élte ki magát... mondjuk akkor is elég szar ügy, nekem eddig csak cd veszett el postán, de ezt, hogy késsel ellenőriznek valamit, ezt kétlem.
ThinkPad X61
XBOX360


TopGearHungary

#17 Felhasználó inaktív   EGOKA 

  • Őstag
  • PipaPipaPipaPipaPipa
  • Csoport: Fórumtag
  • Hozzászólások: 33.937
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2005. 09. 13. 14:55

Fú, nagyon sajnálom. :(
(Nekem amúgy pont tegnap kellett bemennem - mert b*ak kihozni - egy törött bögréért...)
<b>If you can't be famous, be infamous</b>
<a href='http://megmentesreerdemeshelyek.blogspot.com/' target='_blank'>Megmentésre érdemes helyek</a>

#18 Felhasználó inaktív   Jahno 

  • vérképkeretezés occsón
  • PipaPipaPipaPipaPipa
  • Csoport: Stábtag
  • Hozzászólások: 109.369
  • Csatlakozott: 2001. jan. 15.

Elküldve: 2005. 09. 13. 14:58

Idézet: =Oli= - Dátum: 2005. szept. 13., kedd - 13:48

Tanulság: csomagot jól átnézni átvételkor!!! Most már lehet, hogy hiába viszed vissza... :(

Akkor is csak a csomagért fizetnek, engem leugattak, hogy nem tudom bizonyítani, hogy nem összebaszva raktam bele. Postavezető szeme láttára kell kibontani, és jegyzőkönyvezni, akkor ott helyben térítenek, utólag bukta az egész. Bár lehet azóta változott a helyzet, de amikor saját magamnak feladott express ajánlottamat nem kaptam meg, viszont fizetni kellett utánajárási díjat, hát annyukat :reklamacio:
Make love not Wor.

#19 Felhasználó inaktív   bundas 

  • Tag
  • PipaPipa
  • Csoport: Fórumtag
  • Hozzászólások: 472
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2005. 09. 13. 15:13

Nekem biciklivel mentek át egy kijelzőn. Szépen látszott a közepén a keréknyom. A többi cucc viszont korrektül ideért (leszámítva a azt, hogy a csomagolás néha a felére összement). Mikor lementem reklamálni, engem is elzavartak.

#20 Felhasználó inaktív   Füsti 

  • Törzsvendég
  • PipaPipaPipa
  • Csoport: Fórumtag
  • Hozzászólások: 721
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2005. 09. 13. 15:48

Na akkor szépen sorban:

A topic nyitóval együttérzek és utólag tényleg nehéz bizonyitani a csomag sérüléseit.
A kártérités is a feladónak járna és esetleg ő tudná visszautalni a költségeidet... De ez egy másik táma.

Ganxsta:
"apeh levél volt. a levél kelte 2005.07.28. volt, a postai bélyegző pedig 2005.09.02" Ezen mi a fura?
A postai bélyegző a felvétel időpontját mutatja. A kérdés: hogy mikor kaptad meg?
Az hogy addig az APEH "ült" rajta v hivatkoznak, hogy ők már rég feladták és csak akkor néznek utána. Nos sok ilyennel találkoztam már - igaz az Polg.Hiv. által feladott leveél volt...


TheZsenyka:
"Sajnos a Magyar Posta - részben egészen biztosan - profi bűnözők, börtöntöltelékek gyülekezete."
EZT MÉGSEM KELLETT VOLNA!

Az hogy a nyilatkozatod után nem értesitettek, hát nem is téged kell! A feladot kártéritik minden esetben, ha jogos a kárigény.


Jahno:
"de amikor saját magamnak feladott express ajánlottamat nem kaptam meg, viszont fizetni kellett utánajárási díjat, hát annyukat"
Kezdeném azzal, hogy az express különszolgáltatás már rég megszünt.
Gondolom a kifizetet tudakozvány dijat visszakaptad a a feladási dij XX-szeresével egyetemben. Tehát ha tényleg csak próbalevél volt akkor mondhatni nagyon jo üzleti tevékenységet folytattál. Magyarán mondva MEGTÖBBSZÖRÖZTED a feladási dijat. Gratula.

Vissza a topicnyitóhoz:

Ezeket nem azért irtam, mert a MP szent és sérthetetlen, csak legyünk tisztában a fogalmakkal.
Ha jogos a panasz a MP igenis fizet kártérítést - a feladónak!
Háromféle Ember él a Földön: aki tud számolni, és aki nem...

Téma megosztása:


  • (22 Oldal)
  • +
  • 1
  • 2
  • 3
  • Utolsó »
  • Nem indíthatsz témát.
  • A téma zárva.

1 felhasználó olvassa ezt a témát.
0 felhasználó, 1 vendég, 0 anonim felhasználó