HWSW Informatikai Kerekasztal: Államháztartástan II. - HWSW Informatikai Kerekasztal

Ugrás a tartalomhoz

Mellékleteink: HUP | Gamekapocs

  • (103 Oldal)
  • +
  • « Első
  • 100
  • 101
  • 102
  • 103
  • Nem indíthatsz témát.
  • A téma zárva.

Államháztartástan II. Értékeld a témát: -----

#2021 Felhasználó inaktív   Ombuccmann 

  • Senior tag
  • PipaPipaPipaPipa
  • Csoport: Fórumtag
  • Hozzászólások: 3.871
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2010. 06. 07. 10:17

Rövidlátók Londonban :omg: Pedig nekik tudni kéne milyen yó érzés játszadozni az árfolyamokkal, előre látni/manipulálni a változást és megfelelő időben venni eladni. Persze hülyeség az egész, jobb lett volna azt a kis pénz a bkv-ból kivenni, az elfogadottabb mértékadó körökben.

#2022 Felhasználó inaktív   Asker 

  • Őstag
  • PipaPipaPipaPipaPipa
  • Csoport: Fórumtag
  • Hozzászólások: 5.563
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2010. 06. 07. 12:45

na még egy kicsit lovagolok a témán. most ugye 25 ill 20 százalékos adó van.
ez minden terméken ott van, tehát e nélkül is nyereséges a termék.
namost tudommal 10 ill 1 az messzenem 25.

pl unios de akárcsak régios szinten be lenne vezetve akkor tényleges verseny lehetne, és szinte mindenkinek több marad a zsebében.

egyenlo feltételek, egyszeru, igazságos.
persze ezzel néhány nagykutya érdeke sérül
de értünk vannak a tnck nem pedig mi értük.

Szerkesztette: Asker 2010. 06. 07. 12:46 -kor

"I was a Marine in the invasion of Iraq. It was 2 years before I could watch any type of violent movie. War truly is hell. Killing, bleeding, dying and crying are terrible, and great. If you fight for glory and power you are evil and will die in vain. I and every other warrior fought for each other. For family, for friends, for the US, for Sparta."

#2023 Felhasználó inaktív   greeny 

  • Törzsvendég
  • PipaPipaPipa
  • Csoport: Fórumtag
  • Hozzászólások: 992
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2010. 07. 02. 18:53

UP :)
1st: MSI P45Neo C2D-E6550 2x1Kingston-800 MSI Radeon3850-512 2x500GB Samsung+Seagate Samsung S223Q DVD CT550W Altec Lansing ATP3 Logitech MX310 2nd: Giga P35-DQ6 C2Q-Q8400@... 2x2Samsung-800 HD5750-OC Vapor-X 1GB 250GB Hitachi PIO115D CT550W 3rd: Asus TUSL2-C Tua@1333 512SD... 4th: HP 6720S

#2024 Felhasználó inaktív   Dextrose 

  • Őstag
  • PipaPipaPipaPipaPipa
  • Csoport: Fórumtag
  • Hozzászólások: 10.385
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2010. 08. 10. 11:09

Létezhet-e egy ország, amely nemzetközi, azaz közös? Ne történjen ilyen, de az egyszerűség kedvéért, hogy érthető legyen, felhozom Magyarországot. Tegyük fel hogy felbomlik, de ugy, hogy csak egy földterült marad, kormányzás nélkül, és a körülötte lévő országok tartják fenn úgy, hogy odatelepülnek a környező országok cégei, de megmaradnak az egykori magyar cégek is, de azokat egytől egyig felvásárolná valamelyik ország.

Tehát miskolcra betelepül például egy csomó francia cég, az ott élők pedig értelemszerűen a franciáknak fizetik be a közüzemű számlákat. Sopronbsan inkább német cégek lennének, ott meg németeknek fizetnék a számlákat, de minden egykori itt élt magyar állampolgár felvenne egy másik ország állampolgárságát.

Határok nem lennének, szabadon mozoghatna itt az árú, magyarul csak külföldiek lennének az egész területen. Olyan lenne mint egy gazdátlan, közös földterület a bolygón, mint egy köztér.

A terület tehát behálózódik a különböző országok iparaival, vállalkozásaival, üzemeivel, és az itt lakó emberek az adott, közelben lévő ország közüzemének fizetnék be az adókat pl az áramra, vízre, gázra. Dolgozni pedig ugyanugy járhatnának az itt lakók, de mivel a területen csdak más országok cégei lennének, az hogy melyik országnak dolgoznának, az attól függne, melyik üzembe mennek dolgozni (német,francia, angol, stb...).

Szóval akik itt élnének egy ilyen "országban", azok mind valamilyen másik ország állampolgárai lennének, de egy nemzetközi, közös országban élnének.

Lehetséges-e egy ilyen modell?

Szerkesztette: Dextrose 2010. 08. 10. 11:11 -kor

Intel Core i7-8700K | 64GB Kingston HyperX Predator DDR4 3000MHz | 500GB PCIe SSD + 3000GB 7200RPM | ASUS MAXIMUS X CODE Z370 | nVidia GTX Ti 1080 8GB GDDR5X | NZXT S340 | Seasonic Platinum Prime 650W 80+ Platinum

paranormal.hu

#2025 Felhasználó inaktív   debaj 

  • Őstag
  • PipaPipaPipaPipaPipa
  • Csoport: Fórumtag
  • Hozzászólások: 29.476
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2010. 08. 10. 11:29

Üzenet megtekintéseIdézet: Dextrose - Dátum: 2010. 08. 10. 12:09

Lehetséges-e egy ilyen modell?

Az még oké, hogy ingyen elfoglalják a területet a cégek, de ki fogja szolgáltatni a közművet, hova fizetsz, honnan kapod a szolgáltatást? Milyen ország nevére szólna a kötelező "Made in..." felirat? Ki tartaná karban a "senkiföldjén" levő, ám fontos építményeket (pl autóutak)? A cégek biztos nem fognak foglalkozni a kerítésen kívüli területtel. Ki tartana rendet, ha valaki ellop egy szerszámkészletet egy francia tulajdonú gyárban, és átszalad vele egy német gyárba, akkor mi fog történni? Telekvitát ki fog rendezni, ki fogja nyilvántartani a foglalt területeket? Szóval sok a kérdés, kevés a válasz.

#2026 Felhasználó inaktív   Dextrose 

  • Őstag
  • PipaPipaPipaPipaPipa
  • Csoport: Fórumtag
  • Hozzászólások: 10.385
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2010. 08. 10. 11:52

Üzenet megtekintéseIdézet: debaj - Dátum: 2010. 08. 10. 12:29

Az még oké, hogy ingyen elfoglalják a területet a cégek, de ki fogja szolgáltatni a közművet, hova fizetsz, honnan kapod a szolgáltatást? Milyen ország nevére szólna a kötelező "Made in..." felirat? Ki tartaná karban a "senkiföldjén" levő, ám fontos építményeket (pl autóutak)? A cégek biztos nem fognak foglalkozni a kerítésen kívüli területtel. Ki tartana rendet, ha valaki ellop egy szerszámkészletet egy francia tulajdonú gyárban, és átszalad vele egy német gyárba, akkor mi fog történni? Telekvitát ki fog rendezni, ki fogja nyilvántartani a foglalt területeket? Szóval sok a kérdés, kevés a válasz.


Közművet egy-egy ország cége fogja szolgáltatni. Ha te épp egy francia tulajdonú áramszolgáltató területén élsz, akkor nekik fizetsz. Ha én épp egy orosz tulajdonú cég körzetében vagyok, akkor nekik fizetem az áramszámlát. A szolgáltatás tehát egy-egy ország cégeitől jön, akik az adott körzetben adott tőkéjükjkel letelepednek és termelnek.

Internetet is ugyanugy külföldi cégek szolgáltatnak. Ha neked drága a francia net, akkor veszel angolt. Egyszóval külföldi cégek versengenének egymással mindenhol, a nemzetközi ország több területén.

A made in felirat ennek a nemzetközi ország nevére szólna (pl common union). A postát más és más országok cégei vezetnék, attól függ, melyiknek hogy éri meg leveleket szállítani. Tehát ha a dunántul egy francia postacég kezeli, akkor a franciák fognak ott leveleket továbbitani.A tiszántúlon megint mások. Az úthálózatot is műs-más országok kezelnék, amelyiknek megéri az útadóért fenntartani az utakat, az az ország fogja kezelni az adott szakaszt.

Ha például az M3 fenntartása a németeknek éri meg, akkor ők szedik be onnan az útadót. Ha az M Lo6 a görögöknek éri meg, akkor nekik kell fizetni az útadót, cserébe ők javítják az utakat. Lopást, rendet, szintén különböző cégek tartanák fenn.

Ahogy most is, sok cég alkalmazna biztonsággal foglalkozó cégeket. Lopás, rendbontás esetén a nemzetközi jog érvényesülne. A foglalt területeket az országok tartanák nyilván. Minden cég annyi területet foglal el, amekkorát fenn bírna tartani anyagilag. Ha nem, felvásárolná egy másik.

De akár az unió is nyilvántarthatja a foglalt területeket. Az lenne az alapszabály, hogy ennyi és ennyi éven belül ennyi és ennyi profitot kell termelni. Ha ez nincs meg, jön egy másik cég (egy masik orszagból), ami átveszi a területet.

Szerkesztette: Dextrose 2010. 08. 10. 11:56 -kor

Intel Core i7-8700K | 64GB Kingston HyperX Predator DDR4 3000MHz | 500GB PCIe SSD + 3000GB 7200RPM | ASUS MAXIMUS X CODE Z370 | nVidia GTX Ti 1080 8GB GDDR5X | NZXT S340 | Seasonic Platinum Prime 650W 80+ Platinum

paranormal.hu

#2027 Felhasználó inaktív   debaj 

  • Őstag
  • PipaPipaPipaPipaPipa
  • Csoport: Fórumtag
  • Hozzászólások: 29.476
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2010. 08. 10. 12:04

Tudom, hogy csak elméletben vetetted fel a kérdést, de megint a Dextrose-módszerrel gondolkodsz: létrehozol fejben egy olyan dolgot, ami bár rengeteg szopás lehetőségét hordozza, és végletekig túl van bonyolítva, de legalább semmi értelme. Ez a te országod működne körülbelül öt percig, aztán az oroszok azt mondanák, hogy ahol én szolgáltatom az áramot, az Oroszország, a franciák azt mondanák, hogy ahol én hordom a postát, az Franciaország, a németek meg azt, hogy ahol én tartom fenn az utat, az Németország, aztán jönne egy albán, hogy én egyszer ide szartam, úgyhogy ez Albánia. Azokon a területeket meg, amik senkinek se kellenek, valószínűleg szemétlerakónak használnák, mert egyszerűbb oda kiborítani, mint fizetni a flamandoknak a szeméthordásért. Körülbelül fél óra kellene az első komolyabb pofozkodásig, és ha egy hetet kihúz ez az államforma a megalapítástól a megszűnésig, akkor már nagyon jó teljesítményről beszélünk.

Ismered a mondást, hogy közös lónak túros a háta?

#2028 Felhasználó inaktív   Asker 

  • Őstag
  • PipaPipaPipaPipaPipa
  • Csoport: Fórumtag
  • Hozzászólások: 5.563
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2010. 08. 29. 18:59

Idézet

A szelíd pénz forradalma

Dr Szalay Zsuzsanna
Budapesti Corvinus Egyetem
Vállalatgazdaságtan Intézet
Üzleti Gazdaságtan Tanszék

http://edok.lib.uni-.../1/Szalay93.pdf

Szerkesztette: Asker 2010. 08. 29. 19:04 -kor

"I was a Marine in the invasion of Iraq. It was 2 years before I could watch any type of violent movie. War truly is hell. Killing, bleeding, dying and crying are terrible, and great. If you fight for glory and power you are evil and will die in vain. I and every other warrior fought for each other. For family, for friends, for the US, for Sparta."

#2029 Felhasználó inaktív   Asker 

  • Őstag
  • PipaPipaPipaPipaPipa
  • Csoport: Fórumtag
  • Hozzászólások: 5.563
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2010. 09. 18. 10:20

leszophat a kormány egy taliga aprómajmot :s

most mikor megérné a frankhitel most már nem lehet. nehogy árfolyamnyeresége legyen a parasztnak s az életben egyszer jóljárjon. mikor ráqrhat akkor shortoltassunk vele, mikor jó lenne beshortolni belőle egy lakásra akkor már nem...
"I was a Marine in the invasion of Iraq. It was 2 years before I could watch any type of violent movie. War truly is hell. Killing, bleeding, dying and crying are terrible, and great. If you fight for glory and power you are evil and will die in vain. I and every other warrior fought for each other. For family, for friends, for the US, for Sparta."

#2030 Felhasználó inaktív   Cancer 

  • Törzsvendég
  • PipaPipaPipa
  • Csoport: Fórumtag
  • Hozzászólások: 1.310
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2010. 11. 02. 20:03

Azért olyan egetrengetően nem erősödött vissza a forint a svájc frankhoz viszonyítva, és ne is nagyon álmodozzunk arról, hogy hasonló gazdaságunk lesz.
Illetve azt se felejtsük el, hogy kb a 200-as lélektani határnál sz*rt be igazán a nép, akkor meg kevesen gondoltak hitelfelvételre... és lám újfent az augusztusi szinten vagyunk.

Kép

Én inkább arra lennék kíváncsi, hogy most mit gondolnak arról, hogy a 14 hónap letelte után miből lesz pénz egyrészről visszafizetni a "kölcsönvett" nyugdíjpénzeket, másrészről mivel lesz motiválva a kormány a "válságadók" és a mnyp-i befizetések befagyasztásának eltörlésére.

Mellesleg a "válságadókról" az a véleményem, hogy jó indok arra, hogy kicsit helyre tegyük az elmúlt 20 év elégtelen piaci szabályozásait. Mióta? kb 5 éve van különadó a gyógyszergyártókon? Az sem átmeneti lett és remekül eléldegél mellette a gyógyszeripar. Már senki sem beszél róla. A bankadó is lecseng pár hónap múlva és mindenki szépen megszokja...
Az ügyvédem nélkül nem írok alá semmit....

#2031 Felhasználó inaktív   Haderach 

  • Törzsvendég
  • PipaPipaPipa
  • Csoport: Fórumtag
  • Hozzászólások: 1.002
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2011. 01. 24. 18:37

Üzenet megtekintéseIdézet: Cancer - Dátum: 2010. 11. 02. 21:03

Én inkább arra lennék kíváncsi, hogy most mit gondolnak arról, hogy a 14 hónap letelte után miből lesz pénz egyrészről visszafizetni a "kölcsönvett" nyugdíjpénzeket, másrészről mivel lesz motiválva a kormány a "válságadók" és a mnyp-i befizetések befagyasztásának eltörlésére.


Hat ezeket a problemakat elegansan megoldottak :paci:

#2032 Felhasználó inaktív   Samott 

  • Őstag
  • PipaPipaPipaPipaPipa
  • Csoport: Fórumtag
  • Hozzászólások: 27.035
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2011. 03. 09. 14:26

Idézet

Az államháztartás hiánya - a helyi önkormányzatok nélkül - februárban 436,9 milliárd forint volt, az első két hónap deficitje 559,7 milliárd forint, amely az éves előirányzat 81,4 százaléka - közölte a Nemzetgazdasági Minisztérium. ... A múlt év első két hónapja után az államháztartás egyenlege 350,6 milliárd forintos deficitet mutatott, ami az egész éves várható hiány 40,3 százalékának felelt meg.

Brutális a februári hiány

Samott
(There is always a last time for everything.) Overhead, without any fuss, the stars were going out. | exHWSW - Értünk mindenhez IS @ PH!

#2033 Felhasználó inaktív   Samott 

  • Őstag
  • PipaPipaPipaPipaPipa
  • Csoport: Fórumtag
  • Hozzászólások: 27.035
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2011. 03. 31. 17:39

3,75 milliárd USD összegű devizakötvény-kibocsátások

"Jelen közlemény nem továbbítható amerikai elektronikus médiumok részére, illetve nem terjeszthető az USA-ban!" - ez mi a tokom? 2011-ben? Az interneten?

Samott
(There is always a last time for everything.) Overhead, without any fuss, the stars were going out. | exHWSW - Értünk mindenhez IS @ PH!

#2034 Felhasználó inaktív   azopi 

  • Senior tag
  • PipaPipaPipaPipa
  • Csoport: Fórumtag
  • Hozzászólások: 3.069
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2011. 04. 29. 00:41

Üzenet megtekintéseIdézet: Samott - Dátum: 2011. 03. 09. 14:26



Most mi a qrva faxot kötekedsz? Ez is a komonistáknak köszönhető.... Mindig lehet az elmúlt nyolc évre mutogani, ezt csináltuk régen is, és ezt csináljuk most is. Ez mindig beválik, amíg ilyen nagy arányban vannak az amnéziás kórban szenvedő agyhalott létben vegetáló szavazótársaink. :-)
Kép

#2035 Felhasználó inaktív   hkpk 

  • Senior tag
  • PipaPipaPipaPipa
  • Csoport: Fórumtag
  • Hozzászólások: 3.536
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2011. 05. 09. 13:56

Üzenet megtekintéseIdézet: Samott - Dátum: 2011. 03. 31. 18:39

3,75 milliárd USD összegű devizakötvény-kibocsátások

"Jelen közlemény nem továbbítható amerikai elektronikus médiumok részére, illetve nem terjeszthető az USA-ban!" - ez mi a tokom? 2011-ben? Az interneten?

Samott

Szerintem elfogalmazták. A Citibank ÁSZF-jének az apróbetűs részében van egy hasonlóképp érthetetlen szöveg, miszerint az ajánlat nem vonatkozik USA állampolgárokra, ill. az USA-ban devizabelföldinek számító egyénekre.
Hogy miben különbözik az USA állampolgár pénzügyi szempontból egy EU állampolgártól, nem tudom,
de még képzett, témában naprakész dr. sem tudta nekem megmondani.
Szerintem a fenti közleménnyel az van, hogy a benne foglaltak az amcsikra nem vonatkoznak.
Azaz, ha van is ilyen kötvényük, rájuk az nem vonatkozik.

#2036 Felhasználó inaktív   Samott 

  • Őstag
  • PipaPipaPipaPipaPipa
  • Csoport: Fórumtag
  • Hozzászólások: 27.035
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2011. 05. 09. 14:12

Üzenet megtekintéseIdézet: hkpk - Dátum: 2011. 05. 09. 14:56

Azaz, ha van is ilyen kötvényük, rájuk az nem vonatkozik.

Azt a kotvenyt pont Amerikaban bocsatottuk ki. Dollarban, az amcsi alapkamathoz kotve.

Samott
(There is always a last time for everything.) Overhead, without any fuss, the stars were going out. | exHWSW - Értünk mindenhez IS @ PH!

#2037 Felhasználó inaktív   hkpk 

  • Senior tag
  • PipaPipaPipaPipa
  • Csoport: Fórumtag
  • Hozzászólások: 3.536
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2011. 05. 09. 14:18

Üzenet megtekintéseIdézet: Samott - Dátum: 2011. 05. 09. 15:12

Azt a kotvenyt pont Amerikaban bocsatottuk ki. Dollarban, az amcsi alapkamathoz kotve.

Samott

Nem tudom, de mintha az amcsiknak két pár tökük lenne, vagy mi, én sem értem, de sok helyen láttam hasonló kitételt.
Engem is nagyon érdekel, hogy mi ez az egész, és kutakodtam is a témában, de senki nem tudott válaszolni.

#2038 Felhasználó inaktív   Samott 

  • Őstag
  • PipaPipaPipaPipaPipa
  • Csoport: Fórumtag
  • Hozzászólások: 27.035
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2011. 09. 16. 18:53

Idézet

A korábban bejelentett 2 százalék helyett 1,5 százalékos GDP-növekedésre épül a jövő évi költségvetés
A kormány tartja magát a 2,5 százalékos GDP-arányos hiánycélhoz.
Jövő év végére legalább 72%-ra csökken az államadósság
25 százalékról 27 százalékra nő az általános áfakulcs
Az infláció a korábban vártnál magasabb, 4,2 százalékos lesz
A szuperbruttót egy lépésben kivezetik
Egy lépésben megszűnik az adójóváírás
A fő állású vagy társasvállalkozások béralapjánál a minimálbér 1,5-szerese után kell egészségügyi járulékot fizetni.

Uniós csúcsra emeljük az áfát

Samott
(There is always a last time for everything.) Overhead, without any fuss, the stars were going out. | exHWSW - Értünk mindenhez IS @ PH!

#2039 Felhasználó inaktív   Samott 

  • Őstag
  • PipaPipaPipaPipaPipa
  • Csoport: Fórumtag
  • Hozzászólások: 27.035
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2011. 12. 20. 14:24

Fél százalékkal nőtt az alapkamat - mar 7%.

Samott
(There is always a last time for everything.) Overhead, without any fuss, the stars were going out. | exHWSW - Értünk mindenhez IS @ PH!

#2040 Felhasználó inaktív   Telcontar 

  • Őstag
  • PipaPipaPipaPipaPipa
  • Csoport: Fórumtag
  • Hozzászólások: 8.689
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2012. 06. 20. 10:16

Üzenet megtekintéseIdézet: Cancer - Dátum: 2010. 11. 02. 21:03

Azért olyan egetrengetően nem erősödött vissza a forint a svájc frankhoz viszonyítva, és ne is nagyon álmodozzunk arról, hogy hasonló gazdaságunk lesz.
Illetve azt se felejtsük el, hogy kb a 200-as lélektani határnál sz*rt be igazán a nép, akkor meg kevesen gondoltak hitelfelvételre... és lám újfent az augusztusi szinten vagyunk.

Kép

Én inkább arra lennék kíváncsi, hogy most mit gondolnak arról, hogy a 14 hónap letelte után miből lesz pénz egyrészről visszafizetni a "kölcsönvett" nyugdíjpénzeket, másrészről mivel lesz motiválva a kormány a "válságadók" és a mnyp-i befizetések befagyasztásának eltörlésére.

Mellesleg a "válságadókról" az a véleményem, hogy jó indok arra, hogy kicsit helyre tegyük az elmúlt 20 év elégtelen piaci szabályozásait. Mióta? kb 5 éve van különadó a gyógyszergyártókon? Az sem átmeneti lett és remekül eléldegél mellette a gyógyszeripar. Már senki sem beszél róla. A bankadó is lecseng pár hónap múlva és mindenki szépen megszokja...


Csak most kukkantottam be ide. Nos, pont két nappal azután, hogy állításod szerint remekül eléldegélt a gyógyszeripar a különadók alatt is, sőt, még talán bulit is rendeztek örömükben, a gyógyszergyár, ahol 15 évet dolgoztam, felmondott nekem. És még 329 munkatársamnak. A különadók ÉS a vaklicit miatt. Ne haragudj, de ezek után nem tudom elhinni, hogy a különadóknak nincs hatásuk az adott szektorra.
... a trip back in time is all I need ...

Téma megosztása:


  • (103 Oldal)
  • +
  • « Első
  • 100
  • 101
  • 102
  • 103
  • Nem indíthatsz témát.
  • A téma zárva.

1 felhasználó olvassa ezt a témát.
0 felhasználó, 1 vendég, 0 anonim felhasználó