HWSW Informatikai Kerekasztal: Államháztartástan II. - HWSW Informatikai Kerekasztal

Ugrás a tartalomhoz

Mellékleteink: HUP | Gamekapocs

  • (103 Oldal)
  • +
  • « Első
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
  • 6
  • Utolsó »
  • Nem indíthatsz témát.
  • A téma zárva.

Államháztartástan II. Értékeld a témát: -----

#61 Felhasználó inaktív   Carmaged 

  • Őstag
  • PipaPipaPipaPipaPipa
  • Csoport: Fórumtag
  • Hozzászólások: 37.787
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2005. 10. 24. 15:06

Idézet: Samott - Dátum: 2005. okt. 24., hétfő - 10:41

Meciar ugy kerul szoba, hogy ott is valasztasok lesznek es akar o is viszaterhet... es annak se orulne mindenki. A 223-at arra alapozzak, hogy folytatodik a tersegbeli valutak felertekelodesenek trendje (ami most a jelek szerint nem fog bejonni nekik)... igazabol a cikket azert ideztem be, mert ugy tunik nem csak nalunk fog csuszni az euro... mashol is gondok vannak a datummal.

Samott

Mégegyszer: nem az zavar, hogy beszél róla, hanem ahogyan. :)

Konkrétan ez a részlet bökte ki a szememet:

Idézet

főleg ha a populista Smer és az arctalan, ám rosszhírű meciari HZDS jutna hatalomra


A többivel nincs bajom. Érdemes lenne elfilózni, hogy nekünk mennyire jó/rossz, ha a többiek csúsznak. :think: Még nem tutdtam eldönteni.

#62 Felhasználó inaktív   bbence 

  • Senior tag
  • PipaPipaPipaPipa
  • Csoport: Fórumtag
  • Hozzászólások: 3.196
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2005. 10. 24. 15:34

Nekünk jó.  :cool:
Debütáló albuma zenész barátomnak: http://brushy.meltingpot.hu - letölt, hallgat, élvez

#63 Felhasználó inaktív   Samott 

  • Őstag
  • PipaPipaPipaPipaPipa
  • Csoport: Fórumtag
  • Hozzászólások: 27.035
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2005. 10. 24. 15:36

Idézet: Carmaged - Dátum: 2005. okt. 24., hétfő - 16:06

A többivel nincs bajom. Érdemes lenne elfilózni, hogy nekünk mennyire jó/rossz, ha a többiek csúsznak. :think: Még nem tutdtam eldönteni.

Meciarnak tenyleg nincs jo hire a vilagban... Smerrol nem tudok nyilatkozni. ;) Azt en se tudnam kommentalni, hogy a tobbiek csuszasa az most jo-e vagy rossz-e nekunk... csak a hirt linkeltem.

Samott
(There is always a last time for everything.) Overhead, without any fuss, the stars were going out. | exHWSW - Értünk mindenhez IS @ PH!

#64 Felhasználó inaktív   Carmaged 

  • Őstag
  • PipaPipaPipaPipaPipa
  • Csoport: Fórumtag
  • Hozzászólások: 37.787
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2005. 10. 24. 15:40

Idézet: Samott - Dátum: 2005. okt. 24., hétfő - 16:36

Meciarnak tenyleg nincs jo hire a vilagban... Smerrol nem tudok nyilatkozni. ;) Azt en se tudnam kommentalni, hogy a tobbiek csuszasa az most jo-e vagy rossz-e nekunk... csak a hirt linkeltem.

Samott

Naja, csak egyértelmű a politikai állásfoglalás. Ha valamelyik itthoni nagy erőről mondta volna, akkor lenne haddelhadd.

bbence: miért jó nekünk? A büszkeségen meg a kárörömön kívül? Én nem tudom magam meggyőzni.

#65 Felhasználó inaktív   bbence 

  • Senior tag
  • PipaPipaPipaPipa
  • Csoport: Fórumtag
  • Hozzászólások: 3.196
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2005. 10. 24. 15:50

Idézet: Carmaged - Dátum: 2005. okt. 24., hétfő - 16:40

bbence: miért jó nekünk? A büszkeségen meg a kárörömön kívül? Én nem tudom magam meggyőzni.

Nézd, ha csak mi csúszunk, akkor az elég nagy pofáraesés. A bizalom gyanítom sokkal nagyobb mértékben megrendülhet az ország iránt, ha csak nálunk késik a bevezetés. De ha több országban is, akkor az nem olyan "gáz", mert akkor el lehet mondani (még ha nem is igaz), hogy a bevezetés késlekedését nem kizárólagosan a töketlenkedés okozta, hanem a nemzetközi helyzet (utalnak majd a többi, "be nem vezető" k-európai országra, hogy lám-lám, ott sem sikerült).
A hatás első körben tehát pszichológiai, de a befektetők pszichológiája bizony pillanatok alatt pénzben is kifejezhető hatássá alakul. Számomra tehát nem kérdés, hogy a többi ország csúszása (ha mi is csúszunk, amire egyre nagyobb sajnos az esély) nekünk csak jól jöhet. És ez nem kárörvendés egyáltalán.

Szerkesztette: bbence 2005. 10. 24. 15:50 -kor

Debütáló albuma zenész barátomnak: http://brushy.meltingpot.hu - letölt, hallgat, élvez

#66 Felhasználó inaktív   Miki2 

  • Senior tag
  • PipaPipaPipaPipa
  • Csoport: Fórumtag
  • Hozzászólások: 3.277
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2005. 10. 24. 17:36

Idézet: bbence - Dátum: 2005. okt. 24., hétfő - 16:50

Nézd, ha csak mi csúszunk, akkor az elég nagy pofáraesés.

A pofáraesés még nem lenne gond. Ez az euró-bevezetés olyan hatású, mint maga a csatlakozás. Ha körülötted mindenki belép, akkor neked is menned kell, különben leírnak. A cégek ISO-bevezetése is hasonló alapon történik. Szart sem ér, senki nem használja, de fel lehet tenni a logót a weboldalra, és az érdeklődő partnerek realizálják, hogy volt két millió forintod ISO-ra, tehát biztos nem vagy kutyaütő.
Tárgyi tudástól nem elhomályosított éleslátással tekintek a világra.

#67 Felhasználó inaktív   bbence 

  • Senior tag
  • PipaPipaPipaPipa
  • Csoport: Fórumtag
  • Hozzászólások: 3.196
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2005. 10. 24. 18:54

Idézet: Miki2 - Dátum: 2005. okt. 24., hétfő - 18:36

A pofáraesés még nem lenne gond. Ez az euró-bevezetés olyan hatású, mint maga a csatlakozás. Ha körülötted mindenki belép, akkor neked is menned kell, különben leírnak. A cégek ISO-bevezetése is hasonló alapon történik. Szart sem ér, senki nem használja, de fel lehet tenni a logót a weboldalra, és az érdeklődő partnerek realizálják, hogy volt két millió forintod ISO-ra, tehát biztos nem vagy kutyaütő.

Pont azt írom én is: ha csak mi csúszunk és más nem, akkor esünk pofára.
Debütáló albuma zenész barátomnak: http://brushy.meltingpot.hu - letölt, hallgat, élvez

#68 Felhasználó inaktív   Miki2 

  • Senior tag
  • PipaPipaPipaPipa
  • Csoport: Fórumtag
  • Hozzászólások: 3.277
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2005. 10. 24. 19:04

Idézet: bbence - Dátum: 2005. okt. 24., hétfő - 19:54

Pont azt írom én is: ha csak mi csúszunk és más nem, akkor esünk pofára.

Jól beszélsz, pajtás  ;)
A bevezetéshez olyan költségvetést kellene csinálni, ami kegyetlen életszínvonal-eséssel járna. Magyarán visszaesnénk a 96-98-as szintre. Visszalépni pedig szar dolog. Ezt nem tudom, hogy fogják kisakkozni az okosok. A múltkor megjósoltam, hogy csak üres duma a 25-20%-os áfa. Hát, úgy látszik, nem volt igazam, tényleg leviszik. Még egy lépés az ellenkező irányba.
Tárgyi tudástól nem elhomályosított éleslátással tekintek a világra.

#69 Felhasználó inaktív   bbence 

  • Senior tag
  • PipaPipaPipaPipa
  • Csoport: Fórumtag
  • Hozzászólások: 3.196
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2005. 10. 24. 19:17

Idézet: Miki2 - Dátum: 2005. okt. 24., hétfő - 20:04

Jól beszélsz, pajtás  ;)
A bevezetéshez olyan költségvetést kellene csinálni, ami kegyetlen életszínvonal-eséssel járna. Magyarán visszaesnénk a 96-98-as szintre. Visszalépni pedig szar dolog. Ezt nem tudom, hogy fogják kisakkozni az okosok. A múltkor megjósoltam, hogy csak üres duma a 25-20%-os áfa. Hát, úgy látszik, nem volt igazam, tényleg leviszik. Még egy lépés az ellenkező irányba.

Én ezt nem hiszem. Nem hiszem, hogy csak úgy lehetne, ahogy írod. Persze, a jelenlegi kiadási és bevételi struktúrával természetesen igen, tehát ha nem reformálják meg az ellátórendszereket, akkor igen.
De én nem vagyok ehhez elég okos. Én csak másokra tudok mutogatni. Nevezetesen, mit válaszolnának, ha megkérdeznénk Bokros és Kupa urat? Persze Bokros nem kifejezetten a szociális érzékenységéről híres, de nem is ezért tiszteljük.
Amúgy félig komolyan mindig azt kérdezem, amikor az autópályaépítések kerülnek elő: minek autopályát építeni, ha 50 év múlva már lehet, hogy nem is autópályán közlekedünk? :D
Debütáló albuma zenész barátomnak: http://brushy.meltingpot.hu - letölt, hallgat, élvez

#70 Felhasználó inaktív   Miki2 

  • Senior tag
  • PipaPipaPipaPipa
  • Csoport: Fórumtag
  • Hozzászólások: 3.277
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2005. 10. 24. 22:10

Idézet: bbence - Dátum: 2005. okt. 24., hétfő - 20:17

Én ezt nem hiszem. Nem hiszem, hogy csak úgy lehetne, ahogy írod.

Vegyük durván a számokat: az elmúlt három évben 4400 mrd forinttal nőtt az államadósság (eközben egyre nő az áht-hiány is, de ezt most hagyjuk). Ez az összeg megfelel 4 évi nyugdíjkifizetésnek. Ez az elképesztő összeg olyan 70-20-10%-os arányban került felhasználásra: 70% a népnek (elsősorban nyugdíjasoknak és közalkalmazottaknak), 20% lenyúlás, 10% autópálya.

Szerkesztette: Miki2 2005. 10. 24. 22:12 -kor

Tárgyi tudástól nem elhomályosított éleslátással tekintek a világra.

#71 Felhasználó inaktív   Carmaged 

  • Őstag
  • PipaPipaPipaPipaPipa
  • Csoport: Fórumtag
  • Hozzászólások: 37.787
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2005. 10. 24. 22:51

Idézet: Miki2 - Dátum: 2005. okt. 24., hétfő - 20:04

Jól beszélsz, pajtás  ;)
A bevezetéshez olyan költségvetést kellene csinálni, ami kegyetlen életszínvonal-eséssel járna. Magyarán visszaesnénk a 96-98-as szintre. Visszalépni pedig szar dolog. Ezt nem tudom, hogy fogják kisakkozni az okosok. A múltkor megjósoltam, hogy csak üres duma a 25-20%-os áfa. Hát, úgy látszik, nem volt igazam, tényleg leviszik. Még egy lépés az ellenkező irányba.

Remélem érzed, hogy erősen túlzol

#72 Felhasználó inaktív   Miki2 

  • Senior tag
  • PipaPipaPipaPipa
  • Csoport: Fórumtag
  • Hozzászólások: 3.277
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2005. 10. 25. 11:13

Idézet: Carmaged - Dátum: 2005. okt. 24., hétfő - 23:51

Remélem érzed, hogy erősen túlzol

Számoljunk! 3% az elvárt hiány, jelenleg 6%. 6-3=3. GDP=22mrd. 22mrdx0.03=660mrd
Tehát 660 mrd-ot kell lefaragni. Erre rájön jövőre 400 mrd áfa-kiesés, tehát 660+400mrd=1060 mrd.
Az elmúlt három évben 4400mrd-dal nőtt az adósság, ez évente 1400mrd-ot jelentett (ráadásul elértük a maximumot, tehát tovább nem lehet számolni vele).  1400 mrd + 1060 mrd = 2460 mrd.
Tehát a 3%-os áht-hiány elérése érdekében meg kellene szüntetni a nyugdíjkifizetéseket! Sőt, még az sem lenne elég. Vagy igen?
Tárgyi tudástól nem elhomályosított éleslátással tekintek a világra.

#73 Felhasználó inaktív   bbence 

  • Senior tag
  • PipaPipaPipaPipa
  • Csoport: Fórumtag
  • Hozzászólások: 3.196
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2005. 10. 25. 11:16

Idézet: Miki2 - Dátum: 2005. okt. 25., kedd - 12:13

Számoljunk! 3% az elvárt hiány, jelenleg 6%. 6-3=3. GDP=22mrd. 22mrdx0.03=660mrd
Tehát 660 mrd-ot kell lefaragni. Erre rájön jövőre 400 mrd áfa-kiesés, tehát 660+400mrd=1060 mrd.
Az elmúlt három évben 4400mrd-dal nőtt az adósság, ez évente 1400mrd-ot jelentett (ráadásul elértük a maximumot, tehát tovább nem lehet számolni vele).  1400 mrd + 1060 mrd = 2460 mrd.
Tehát a 3%-os áht-hiány elérése érdekében meg kellene szüntetni a nyugdíjkifizetéseket! Sőt, még az sem lenne elég. Vagy igen?

Ezt a 1400 mrd + 1060 mrd = 2460 mrd. részt megmagyaráznád? Nem értem, miért kell kifizetni azt az 1400 mrd-ot is, hiszen ha 60% alatt vagyunk, akkor csak kamattörlesztés van, tőketörlesztés nem kell. Vagy igen?
Debütáló albuma zenész barátomnak: http://brushy.meltingpot.hu - letölt, hallgat, élvez

#74 Felhasználó inaktív   Carmaged 

  • Őstag
  • PipaPipaPipaPipaPipa
  • Csoport: Fórumtag
  • Hozzászólások: 37.787
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2005. 10. 25. 11:24

Idézet: Miki2 - Dátum: 2005. okt. 25., kedd - 12:13

Számoljunk! 3% az elvárt hiány, jelenleg 6%. 6-3=3. GDP=22mrd. 22mrdx0.03=660mrd
Tehát 660 mrd-ot kell lefaragni. Erre rájön jövőre 400 mrd áfa-kiesés, tehát 660+400mrd=1060 mrd.
Az elmúlt három évben 4400mrd-dal nőtt az adósság, ez évente 1400mrd-ot jelentett (ráadásul elértük a maximumot, tehát tovább nem lehet számolni vele).  1400 mrd + 1060 mrd = 2460 mrd.
Tehát a 3%-os áht-hiány elérése érdekében meg kellene szüntetni a nyugdíjkifizetéseket! Sőt, még az sem lenne elég. Vagy igen?

Feltételezve 3,5%-os éves GDP-növekedést, ami 3 év alatt 10,9%, emellett 3 év múlva 731mrd lesz a 3%... pont ezt a feltételezést hagyja ki a számításokból az ellenzék, amikor válsággal riogat.

Javaslom ezt az oldalt tanulmányozásra. :)

Szerkesztette: Carmaged 2005. 10. 25. 11:25 -kor


#75 Felhasználó inaktív   bbence 

  • Senior tag
  • PipaPipaPipaPipa
  • Csoport: Fórumtag
  • Hozzászólások: 3.196
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2005. 10. 25. 11:27

Kicsit OFF: most jött meg ez a Magyar Vizsla nevű, sajtóterméknek nem igazán nevezhető akármi. Pártállástól függetlenül, elég gáz.  :D Érdemes átfutni.
Debütáló albuma zenész barátomnak: http://brushy.meltingpot.hu - letölt, hallgat, élvez

#76 Felhasználó inaktív   Miki2 

  • Senior tag
  • PipaPipaPipaPipa
  • Csoport: Fórumtag
  • Hozzászólások: 3.277
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2005. 10. 25. 11:33

Idézet: bbence - Dátum: 2005. okt. 25., kedd - 12:16

Ezt a 1400 mrd + 1060 mrd = 2460 mrd. részt megmagyaráznád? Nem értem, miért kell kifizetni azt az 1400 mrd-ot is, hiszen ha 60% alatt vagyunk, akkor csak kamattörlesztés van, tőketörlesztés nem kell. Vagy igen?

Az 1400-at úgy értettem, hogy eddig volt, ezután nincs  ;)
Tárgyi tudástól nem elhomályosított éleslátással tekintek a világra.

#77 Felhasználó inaktív   Miki2 

  • Senior tag
  • PipaPipaPipaPipa
  • Csoport: Fórumtag
  • Hozzászólások: 3.277
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2005. 10. 25. 11:46

Ezt nem értem: tegnap megszavazták az adótörvényeket, és nem találok egyetlen hírt-összefoglalót sem róla. Ti találtok?
Tárgyi tudástól nem elhomályosított éleslátással tekintek a világra.

#78 Felhasználó inaktív   Hasse 

  • Őstag
  • PipaPipaPipaPipaPipa
  • Csoport: Fórumtag
  • Hozzászólások: 10.029
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2005. 10. 25. 12:10

Idézet: Miki2 - Dátum: 2005. okt. 25., kedd - 12:46

Ezt nem értem: tegnap megszavazták az adótörvényeket, és nem találok egyetlen hírt-összefoglalót sem róla. Ti találtok?

http://www.portfolio...tdp?k=3&i=60432

#79 Felhasználó inaktív   Miki2 

  • Senior tag
  • PipaPipaPipaPipa
  • Csoport: Fórumtag
  • Hozzászólások: 3.277
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2005. 10. 25. 12:12

Idézet: Hasse - Dátum: 2005. okt. 25., kedd - 13:10


Köszi

Idézet

Mégsem maximálják a bérjövedelem 15%-ában az adómentes természetbeni juttatásokat, ez azonban maximum évi 400,000 Ft lehet a korábban tervezett 500,000-el szemben. Az felső határt a munkaviszonyban töltött időszakkal arányosítani kell.

Jövőre havi 9,000 Ft meleg, és 4,500 Ft hideg étkezési utalvány adható, egyszeri iskolakezdési támogatásként pedig 19,000 Ft lesz adható.

3-ról 9 Ft-ra növekszik a km-enként elszámolható normaköltség a gépjárművekre, s a normákat az adóhivatal havonta teszi majd közzé a jelenlegi negyedéves rendszerességgel szemben.

A 15%-os ÁFA kulcs 5%-ra csökken a hetente legalább 4 alkalommal megjelenő napilapok, valamint az újságok, folyóiratok esetében.

A 10%-os társasági adó kulcs azon cégekre lesz érvényes, melyeknek a profitja nem haladja meg az 5 m Ft-ot, átlagosan pedig a minimálbér legalább másfélszeresét fizetik ki munkavállalóiknak, és ezek után a közterheket is befizetik.

Nem bővül azok köre, akik az ekho-t választhatják, az eva alá pedig azok is bejelentkezhetnek, akik EU-s közösségi adószámmal rendelkeznek.

2007-től 10, 2010-től pedig 18% lesz a kamat és a tőzsdei árfolyam nyereség adója, a kamatadó részleteit kormányrendelet szabályozza majd.


Ennyi az egész?  :think:
Tárgyi tudástól nem elhomályosított éleslátással tekintek a világra.

#80 Felhasználó inaktív   Hasse 

  • Őstag
  • PipaPipaPipaPipaPipa
  • Csoport: Fórumtag
  • Hozzászólások: 10.029
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2005. 10. 25. 12:18

Idézet: bbence - Dátum: 2005. okt. 25., kedd - 12:27

Kicsit OFF: most jött meg ez a Magyar Vizsla nevű, sajtóterméknek nem igazán nevezhető akármi. Pártállástól függetlenül, elég gáz.  :D Érdemes átfutni.

Festesnel jol jon, a 100 napos Nepszavabol mar csak egy oldal van. ;)

Téma megosztása:


  • (103 Oldal)
  • +
  • « Első
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
  • 6
  • Utolsó »
  • Nem indíthatsz témát.
  • A téma zárva.

1 felhasználó olvassa ezt a témát.
0 felhasználó, 1 vendég, 0 anonim felhasználó