HWSW Informatikai Kerekasztal: Fotó-Paradicsomba a "szakszerviz" - HWSW Informatikai Kerekasztal

Ugrás a tartalomhoz

Mellékleteink: HUP | Gamekapocs

Oldal 1 / 1
  • Nem indíthatsz témát.
  • A téma zárva.

Fotó-Paradicsomba a "szakszerviz" Garos gépen koszos a CCD? Az is marad!

#1 Felhasználó inaktív   miNimAL 

  • Törzsvendég
  • PipaPipaPipa
  • Blog megtekintése
  • Csoport: Fórumtag
  • Hozzászólások: 897
  • Csatlakozott: --

Hozzászólás ikon  Elküldve: 2005. 10. 11. 07:33

Tavaly októberben vásároltam 2 év garanciával egy FujiFilm márkájú ultrakompakt digitális fényképezőgépet. Szeptember elején vettem észre, hogy a készülék CCD-jének jobb felső sarkában folt van. Ez látható a készülék kijelzőjén, számítógép monitoron illetve a kidolgozott képeken is.
Fogtam a készüléket és nagy naívan elballagtam vele a hivatalos szakszervizbe, a Fotó-Paradicsomba.

Íme a kálváriám:

2005. 09. 14. - Bevittem a Fotó-Paradicsomba (hivatalos márkaszerviz) a készüléket a fent leírt problémával garanciális javításra. A szervizes megnézte, elismerte hogy látszik a folt és átvette javításra - CCD tisztításra.

2005. 09. 26. - Elmentem a készülékért, azt mondták CCD-t tisztítottak, és hogy nem is volt semmi baja.

2005. 09. 27. - Visszavittem a készüléket másodjára, mivel a folt még mindig ott volt, de nem igazán akarták a foltot észrevenni, átvették a készüléket javításra - CCD tisztításra. (más kérdés, ha szerintük nem volt folt, akkor minek vették át javításra?)

2005. 10. 03. - Elmentem a készülékért másodjára, de már a szervizben látszott, hogy a folt még mindig látható. Mutattam nekik, hogy még mindig ott a folt, ők is látták, de leráztak mindenféle kamu dumával (tükröződés, a folt a kijelzőn van, hotpixeles ami megengedett, mindjárt zárnak stb.).

2005. 10. 04. - Visszavittem harmadjára a készüléket. Előzetesen beszéltem a FujiFilm Magyarországgal, bejelentettem nekik a problémámat a szakszervizzel kapcsolatban. Ők megkeresték a szakszervizt, hogy tudnak a problémáról.

2005. 10. 10. - Elmentem a készülékért harmadjára. Most nem látható a folt a bal felső sarokban, MIVEL AZ MOST KÖZÉPRE KERÜLT!


Az eddig történtek két esetre adnak lehetőséget:

1. - Háromszor volt ugyanazzal a problémával javításra beadva a készülék a szakszervizhez és a probléma a harmadik „javítás” után is jelentkezik. Ekkor ugye cserélni kellene a készüléket. Ezek alapján a szakszerviz a FujiFilm Magyarország ellen dolgozik.

2. - A szakszerviz nem képes megfelelően CCD-t tisztítani. Akkor miért szakszerviz? Most akkor hová vigyem a készüléket, hogy szakszerű CCD tisztítást végezzenek rajta?


Nagyon dühít a szakszerviz hozzáállása, kibújnak a garanciális ügyintézés alól, hülyének nézik a vevőt - rosszhiszeműen járnak el vele szemben - és ráadásul lejáratják a FujiFilm márkanevet.


Ma fogok beszélni a FujiFilm Magyarországgal, hogy most akkor mi is legyen.

folyt. köv. ... :mad:
"Legnagyobb istenáldása a kukoricagombóc!"

#2 Felhasználó inaktív   pjotr007 

  • Törzsvendég
  • PipaPipaPipa
  • Csoport: Fórumtag
  • Hozzászólások: 861
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2005. 10. 11. 07:36

Csak az 1-es pontra tudok választ adni, annyiszor javítja ahányszor jólesik neki, nincs rá szabály, hogy mikor kell cserélnie.
A szervíz határozza meg, hogy mikortól számít javíthatatlannak a készülék, ha azt mondja, hogy márpedig ez jó, akkor nem tudsz mit csinálni.

#3 Felhasználó inaktív   miNimAL 

  • Törzsvendég
  • PipaPipaPipa
  • Blog megtekintése
  • Csoport: Fórumtag
  • Hozzászólások: 897
  • Csatlakozott: --

Hozzászólás ikon  Elküldve: 2005. 10. 11. 12:08

Háj,

most néztem hogy egy foltot eltüntettek a CCD-ről , de csináltak helyette másik kettőt. :reklamacio:
"Legnagyobb istenáldása a kukoricagombóc!"

#4 Felhasználó inaktív   pjotr007 

  • Törzsvendég
  • PipaPipaPipa
  • Csoport: Fórumtag
  • Hozzászólások: 861
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2005. 10. 11. 13:15

AMit lehet tenni, be kell írni a vásárlók könyvébe, ott a helyszínen ki kell próbálni, nem szabad elfogadni semmilyen magyarázkodást.
A hibás pixel akkor engedhető meg, ha a vásárláskor közölték veled, hogy milyen szabvány, elv szerint számolják a hibás pixeleket.
Ha ezt nem közölték, akkor nem vagy kötelest ilyet elfogadni.
Mivel a fogyasztóvédelemnek nincs embere ilyen dolgokra ezért egy út marad verni az asztalt.
Beviszed, átvételékor kipróbálod és nem veszed át ha nem jó.

#5 Felhasználó inaktív   miNimAL 

  • Törzsvendég
  • PipaPipaPipa
  • Blog megtekintése
  • Csoport: Fórumtag
  • Hozzászólások: 897
  • Csatlakozott: --

Hozzászólás ikon  Elküldve: 2005. 10. 20. 07:06

Háj,

véget ért a kálváriám.
Álljon itt a teljes történet örök tanulságul, okulhasson belőle mindenki kedve zerint.

FujiFilm ultrakompakt digitális fényképező CCD-jének jobb felső sarkában folt van. Ez látható a készülék kijelzőjén, számítógép monitoron illetve a kidolgozott képeken is.

2005. 09. 14. - Bevittem a Fotó Paradicsomba (hivatalos márkaszerviz) a készüléket a fent leírt problémával garanciális javításra. A szervizes megnézte, elismerte hogy látszik a folt és átvette javításra - CCD tisztításra.

2005. 09. 26. - Elmentem a készülékért, azt mondták CCD-t tisztítottak, és hogy nem is volt semmi baja. (ha nem volt semmi baja, akkor minek tisztítottak CCD-t?)

2005. 09. 27. - Visszavittem a készüléket másodjára, mivel a folt még mindig ott volt, de nem igazán akarták a foltot észrevenni, átvették a készüléket javításra - CCD tisztításra. (más kérdés, ha szerintük nem volt folt, akkor minek vették át javításra?). Mondtam, hogy írjunk egy jegyzőkönyvet a problémáról (ez kötelességük lett volna), erre az volt a válasz, hogy „Írjak magamnak!”

2005. 10. 03. - Elmentem a készülékért másodjára, de már a szervizben látszott, hogy a folt még mindig látható. Mutattam nekik, hogy még mindig ott a folt - ők is látták - de leráztak mindenféle kamu dumával (tükröződés, a folt a kijelzőn van, deadpixeles ami megengedett, mutogattak valami tesztképet amin nem látszott folt, mindjárt zárnak stb.). A javaslatom elől - hogy a képeket ne a készülék TFT kijelzőjén, hanem a pult másik oldalán található TFT monitoron nézzük amin persze sokkal jobban látszódtak volna foltok - mereven elzárkóztak.

2005. 10. 04. - Visszavittem harmadjára a készüléket. Előzetesen beszéltem a FujiFilm Magyarországgal, bejelentettem nekik a problémámat a szakszervizzel. Ők megkeresték a szakszervizt, hogy tudnak a problémáról. A szervizben még engem csesztek le, hogy mi az, hogy hátba támadom őket?! Mutattam nekik a levelet, amit a FujiFilm Magyarország digitális fotóosztályának írtam a garanciális „szervizelésről” és a szakszerviz hozzáállásáról. Mivel csak az volt leírva, ami történt visszavettek a nagy hangból és arcoskodásból.

2005. 10. 10. - Elmentem a készülékért harmadjára. Most már nem látható egy folt sem a bal felső sarokban, MIVEL MOST KÖZÉPEN LÁTHATÓ HELYETTE 2 ÚJ FOLT! Tehát a „javítás” után a készülék rosszabb lett, mint volt.

2005. 10. 11. - Visszavittem negyedik alkalommal is a készüléket. Azt mondták nem értik mitől a 2 új folt, hiszen előzőleg CCD-t cseréltek. Én meg azt nem értem, hogy nekem a CCD cseréről miért is nem szóltak előzőleg? Ráadásul a CCD csere hogy-hogy nem lett feltüntetve sem a munkalapon, sem pedig a garanciajegyen?

2005. 10. 17. Elmentem a készülékért negyedszer is, végre sikerült megtisztítaniuk a CCD-t.
Kérésemre ráírták a garanciajegyre a CCD cserét, de szerintem ezt kérnem sem kellett volna.

Négyszer volt ugyanazzal a problémával javításra beadva a készülék a szakszervizhez, amit így 31 napig nem tudtam használni.

Az eddig történtek számomra két esetre adnak lehetőséget:

1. - A szakszerviz nem képes megfelelően CCD-t tisztítani. Akkor miért szakszerviz? Most akkor hová vigyem a készüléket, hogy szakszerű CCD tisztítást végezzenek rajta?

2. - A készülék konstrukciós hibás (CCD-cseréltek ahelyett, hogy tisztították volna). Ez esetben a szerviz írjon egy igazolást erről, és akkor nem szívnak vele sem ők, sem én. Ekkor cseréljék ki a készüléket, vagy ha ez nem lehetséges adják vissza a vételárat.

Nagyon dühít a szakszerviz hozzáállása, kibújnak a garanciális ügyintézés alól, hülyének nézik a vevőt - rosszhiszeműen járnak el vele szemben - és ráadásul lejáratják a FujiFilm márkanevet.
"Legnagyobb istenáldása a kukoricagombóc!"

#6 Felhasználó inaktív   trancer 

  • Tag
  • PipaPipa
  • Csoport: Fórumtag
  • Hozzászólások: 287
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2005. 10. 21. 18:02

Nekem is ugyanez volt a gondom a Fuji gépemmel: porszemek kerültek a CCD-re, és ez sajnos a képeken is meglátszott. Elvittem hozzájuk a gépet, nagy nehezen bevették. 1,5 hétig volt ott a gép.
Sikerült kiszedni a portszemeket elsőre, de sajnos sikerült szarul összerakniuk az egész gépet:
Az objektív kicsit lötyög, a belső kis LCD kijelző meg nem ad képet.  :blink:
Ezt csak azután vettem észre miután elhoztam a gépet. Szerencsére a fotózásban nem nagyon zavarnak ezek a hibák, majd 1x visszaviszem mikor tudom nélkülözni pár hétig :)

Szerkesztette: trancer 2005. 10. 21. 18:05 -kor

Mi az első kérdés a HWSW-n ha nem jó a gép?
- Mekkora tápod van? :)

#7 Felhasználó inaktív   miNimAL 

  • Törzsvendég
  • PipaPipaPipa
  • Blog megtekintése
  • Csoport: Fórumtag
  • Hozzászólások: 897
  • Csatlakozott: --

Hozzászólás ikon  Elküldve: 2005. 10. 24. 10:01

Háj!

Íme még egy tanulságos történet.
"Legnagyobb istenáldása a kukoricagombóc!"

#8 Felhasználó inaktív   *Macika* 

  • Őstag
  • PipaPipaPipaPipaPipa
  • Csoport: Fórumtag
  • Hozzászólások: 10.009
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2005. 10. 24. 15:59

Idézet: miNimAL - Dátum: 2005. okt. 24., hétfő - 11:01


Ahányszor ez a sztori bejárta már a netet...
Gondolkoztál már ma?

#9 Felhasználó inaktív   mcsjunior 

  • Törzsvendég
  • PipaPipaPipa
  • Csoport: Fórumtag
  • Hozzászólások: 1.502
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2005. 10. 24. 17:11

Nekem egy Sony DSC-P92-vel volt/van hasoló problémám.
Mikor harmadszorra vittem vissza meggyanusítottak, hogy én rongálom a gépet, hogy újat kaphassak :down: , de harmadszorra sem sikerült megcsinálni. Utána felküldék Pestre (az előbbiek Szegeden történtek), de ott sem tudott mit kezdeni vele a központi Sony szerviz :confused: Azóta hagyom a francba, ha nagyon zavaró akkor Photoshoppal kijavítom......

Üdv!
Mcsjunior

#10 Felhasználó inaktív   Polikarpov 

  • Törzsvendég
  • PipaPipaPipa
  • Csoport: Fórumtag
  • Hozzászólások: 610
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2005. 10. 25. 03:48

Idézet: pjotr007 - Dátum: 2005. okt. 11., kedd - 8:36

Csak az 1-es pontra tudok választ adni, annyiszor javítja ahányszor jólesik neki, nincs rá szabály, hogy mikor kell cserélnie.
A szervíz határozza meg, hogy mikortól számít javíthatatlannak a készülék, ha azt mondja, hogy márpedig ez jó, akkor nem tudsz mit csinálni.

Sajnos ez így igaz... Nincs semmi határidő (ugyebár a "törekednie kell az egy hónapra" nem igazán jogi kategória  :(  ), nincs semmi kötelezettség.... A garancia, mint olyan, itt a balkánon ennyit jelent!  És a sok .... fogyasztóvédelmis még be akarta magyarázni az új törvények hatálybalépésekor, hogy ez nekünk milyen jó is lett!! :(

Szerkesztette: Polikarpov 2005. 10. 25. 03:49 -kor

flash-t kétféle ember használ: az egyikre rákényszerítik, a másik pedig hamis papírokkal lógott ki a zártosztályról ...
- Van a Földön értelmes élet?
- Nincs. Én is csak beugrottam ide...
- A nagyapám mindig mondogatta: "Pénzért nővel soha!". Ezt én is így gondolom, de ajándékot elfogadok.

#11 Felhasználó inaktív   pjotr007 

  • Törzsvendég
  • PipaPipaPipa
  • Csoport: Fórumtag
  • Hozzászólások: 861
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2005. 10. 25. 06:58

A 15 napra kell törekedni, nem mintha nem lenne mindegy...

Téma megosztása:


Oldal 1 / 1
  • Nem indíthatsz témát.
  • A téma zárva.

1 felhasználó olvassa ezt a témát.
0 felhasználó, 1 vendég, 0 anonim felhasználó