HWSW Informatikai Kerekasztal: - = Tuningolás kezdőknek # II. = - - HWSW Informatikai Kerekasztal

Ugrás a tartalomhoz

Mellékleteink: HUP | Gamekapocs

  • (79 Oldal)
  • +
  • 1
  • 2
  • 3
  • Utolsó »
  • Nem indíthatsz témát.
  • A téma zárva.

- = Tuningolás kezdőknek # II. = - Értékeld a témát: -----

#1 Felhasználó inaktív   HookR 

  • Senior tag
  • PipaPipaPipaPipa
  • Csoport: Fórumtag
  • Hozzászólások: 2.751
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2005. 10. 11. 09:19

A terjedelemre való tekintettel új fejezetet nyitok a témának. Az előzményeket az alábbi linkre bökve érhetitek el:
< - = Tuningolás kezdőknek = ->
A tévedés jogát fenntartom :)

"Consciousness is the uninterrupted stream of memories and simulations taking place within your brain using models of yourself, people you know, and other aspects of reality in order to accurately choose behaviours likely to result in the most beneficial outcomes."

Server Tower - 2in1
Server Tower - SSI MEB
DTX-Box :: Koncepció

#2 Felhasználó inaktív   sebgutkopf 

  • Őstag
  • PipaPipaPipaPipaPipa
  • Csoport: Fórumtag
  • Hozzászólások: 7.777
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2005. 10. 11. 12:33

Idézet

sebgutkopf még1szer kösz a helpet. Sikerült a CPU fsb-t 250-ig felvinni. Most 2500MHz-n megy. Ha 260-ra rakom, akkor már kikapcsolódik a monitor és nemtok mit csinálni, csak CMOS reset, úgyhogy úgy néz ki, hogy a 250 a plafon a gyári hűtővel. Namost, az érdekelne még, hogyha vennék egy jobb hűtőt, akkor tudnám feljebb is nyomni, vagy ez már nem a hűtőnek a hatásköre? Ja és még valami, mivel a procim elvileg alapból 3200+, akkor most ez mit is jelent végül, MHz-t? Mert alapból 2000MHz-t írt ki a CORE sebességnek. Most akkor 2500MHz-nél mennyi az ilyen plusz értékekkel nézve?


Ezek az egymagos A64-ek nem radiátorok. Jelentős többletet nem tudnál komolyabb hűtővel sem kihozni belőle. Inkább az a profitja egy jobb hűtőnek, hogy szinte némán is bőven hűsen tudják tartani a tuning mellett.

A 260-as fsb-hez lehet, hogy a chipsetnek kéne egy kis többlet fesz adni. Nézz rá. Adhatsz neki 1,6V-ot. Ha nem akkor törődj bele ebbe, így is szépen megy a proci és van benne erő bőven.

Jelölések:
Az eredeti számozás hivatalosan nem az intelhez mér, de ezt mindenki tudja, hogy nem így van, mert az volt a cél. A k7-eknél ez a P3 méréje volt, míg a 800-as fsb-s p4-ekkel már nem igaz a modell számsor azokkal nem tartaj a lépést. Más kérdés az A64, mert itt már konzervatívabb a modellszámozás és ismét nagyjából pariban vannak a számok a p4-ekkel többé kevésbé.
Órajelekről: A 2400Mhz-es A64 (egymagos 512kb L2) tipusjelzése a 3800-as, míg a 2600Mhz-es lenne a 4100-as nem létező modell. Na a tiéd pont félúton van.  :)
_____________________
-->KONFIG<--
Logitech G25 Wheel
www.rallysimfans.hu
My photos
_____________________

#3 Felhasználó inaktív   Kubbi 

  • Tag
  • PipaPipa
  • Csoport: Fórumtag
  • Hozzászólások: 356
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2005. 10. 11. 13:10

Az igaz, hogy a sampron számozása a celeronokhoz viszonyít?!
Az alplapomon van "Hyper transport" melyik soket A-s proci támogatja ezt a funkciót?!
Köszi!

#4 Felhasználó inaktív   sebgutkopf 

  • Őstag
  • PipaPipaPipaPipaPipa
  • Csoport: Fórumtag
  • Hozzászólások: 7.777
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2005. 10. 11. 13:32

Idézet: Kubbi - Dátum: 2005. okt. 11., kedd - 14:10

Az igaz, hogy a sampron számozása a celeronokhoz viszonyít?!

Igaz.

Idézet

Az alplapomon van "Hyper transport" melyik soket A-s proci támogatja ezt a funkciót?!

:confused:
Ezt nem igazán értem. Ha nf2-es lapod van annak már volt hyper transportja az északi és déli híd között, de annak semmi köze a procihoz.
_____________________
-->KONFIG<--
Logitech G25 Wheel
www.rallysimfans.hu
My photos
_____________________

#5 Felhasználó inaktív   Kubbi 

  • Tag
  • PipaPipa
  • Csoport: Fórumtag
  • Hozzászólások: 356
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2005. 10. 11. 16:09

Idézet: sebgutkopf - Dátum: 2005. okt. 11., kedd - 14:32

Igaz.


:confused:
Ezt nem igazán értem. Ha nf2-es lapod van annak már volt hyper transportja az északi és déli híd között, de annak semmi köze a procihoz.

Jaaa...  :lame:
Ezek után már nyugodtan kérdezem meg, hogy : volt egy 2200Athlon+ om, helyette szereztem, egy 2500Athlon+ 512 L2vel. A PCMark szerint ugyanaz a teljesítménye a 2500-asnak, mint a 2200esnek 11+166on.De a 2200esnek csak 256 az L2 memója.
Akkor ezt a PCMarkot töröljem le, mert rossz?! Bár az elöbbi kérdés után inkább azt mondanám bennem van a hiba :) 

Szerkesztette: Kubbi 2005. 10. 11. 16:10 -kor


#6 Felhasználó inaktív   sebgutkopf 

  • Őstag
  • PipaPipaPipaPipaPipa
  • Csoport: Fórumtag
  • Hozzászólások: 7.777
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2005. 10. 11. 17:28

Idézet: Kubbi - Dátum: 2005. okt. 11., kedd - 17:09

Jaaa...  :lame:
Ezek után már nyugodtan kérdezem meg, hogy : volt egy 2200Athlon+ om, helyette szereztem, egy 2500Athlon+ 512 L2vel. A PCMark szerint ugyanaz a teljesítménye a 2500-asnak, mint a 2200esnek 11+166on.De a 2200esnek csak 256 az L2 memója.
Akkor ezt a PCMarkot töröljem le, mert rossz?! Bár az elöbbi kérdés után inkább azt mondanám bennem van a hiba :) 

A pcmark mérése kizárólag a proci elméleti számítási kapacitását méri ahol te nézted, ami a gyakorlattal nem túl sok rokonságot mutat. Ez a puszta erőből számolás ami az órajeltől és az architektúrától függ, amiben a két proci azonos. Az más kérdés, hogy valójában az a dupla cache miatt a valós teljesítmény már közel nem azonos.
Szóval csak egy szintetikus teszt ne törődj vele. Valós alkalmazásban ott van az a különbség.
_____________________
-->KONFIG<--
Logitech G25 Wheel
www.rallysimfans.hu
My photos
_____________________

#7 Felhasználó inaktív   Kubbi 

  • Tag
  • PipaPipa
  • Csoport: Fórumtag
  • Hozzászólások: 356
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2005. 10. 11. 17:49

Idézet: sebgutkopf - Dátum: 2005. okt. 11., kedd - 18:28

A pcmark mérése kizárólag a proci elméleti számítási kapacitását méri ahol te nézted, ami a gyakorlattal nem túl sok rokonságot mutat. Ez a puszta erőből számolás ami az órajeltől és az architektúrától függ, amiben a két proci azonos. Az más kérdés, hogy valójában az a dupla cache miatt a valós teljesítmény már közel nem azonos.
Szóval csak egy szintetikus teszt ne törődj vele. Valós alkalmazásban ott van az a különbség.

:D  :respect:

#8 Felhasználó inaktív   Algoris 

  • Újonc
  • Pipa
  • Csoport: Alkalmi fórumtag
  • Hozzászólások: 61
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2005. 10. 12. 19:31

Idézet

Idézet 
sebgutkopf még1szer kösz a helpet. Sikerült a CPU fsb-t 250-ig felvinni. Most 2500MHz-n megy. Ha 260-ra rakom, akkor már kikapcsolódik a monitor és nemtok mit csinálni, csak CMOS reset, úgyhogy úgy néz ki, hogy a 250 a plafon a gyári hűtővel. Namost, az érdekelne még, hogyha vennék egy jobb hűtőt, akkor tudnám feljebb is nyomni, vagy ez már nem a hűtőnek a hatásköre? Ja és még valami, mivel a procim elvileg alapból 3200+, akkor most ez mit is jelent végül, MHz-t? Mert alapból 2000MHz-t írt ki a CORE sebességnek. Most akkor 2500MHz-nél mennyi az ilyen plusz értékekkel nézve? 



Ezek az egymagos A64-ek nem radiátorok. Jelentős többletet nem tudnál komolyabb hűtővel sem kihozni belőle. Inkább az a profitja egy jobb hűtőnek, hogy szinte némán is bőven hűsen tudják tartani a tuning mellett.

A 260-as fsb-hez lehet, hogy a chipsetnek kéne egy kis többlet fesz adni. Nézz rá. Adhatsz neki 1,6V-ot. Ha nem akkor törődj bele ebbe, így is szépen megy a proci és van benne erő bőven.

Jelölések:
Az eredeti számozás hivatalosan nem az intelhez mér, de ezt mindenki tudja, hogy nem így van, mert az volt a cél. A k7-eknél ez a P3 méréje volt, míg a 800-as fsb-s p4-ekkel már nem igaz a modell számsor azokkal nem tartaj a lépést. Más kérdés az A64, mert itt már konzervatívabb a modellszámozás és ismét nagyjából pariban vannak a számok a p4-ekkel többé kevésbé.
Órajelekről: A 2400Mhz-es A64 (egymagos 512kb L2) tipusjelzése a 3800-as, míg a 2600Mhz-es lenne a 4100-as nem létező modell. Na a tiéd pont félúton van.




Nah, felraktam a chipsetet 1.6V-re és sikerült felhúznom 270-ig, tovább nem ment. Viszont az a 270fsb stabilan ment. Leteszteltem. Maxon terheltem a gépet, és bírta gond nélkül. Mikor újraindítottam, vagy kikapcsoltam, akkor se volt gond. A gond ott kezdődött mikor kihúztam az áramból és utána újra bekapcsoltam. Akkor monitor kikapcsolt és mehetett a cmos reset. Ezt többször is kipróbáltam, de mindig ugyanazt tette. Semmi gond nincsen amíg, nem áramtalanítom. Utána viszont már csak a cmos reset segít. Ezt 270-en meg 260-on is ugyanúgy eljátssza. Viszont 250-en minden rendben, ott mehet az áramtalanítás is. Miért van az, hogyha akadás nélkül megy 270-en, akkor áramtalanítás után meg kiakad? Lehet erre is valami megoldást találni? Mert nem lenne rossz, ha 270-en futna áramtalanítás után is.

#9 Felhasználó inaktív   sebgutkopf 

  • Őstag
  • PipaPipaPipaPipaPipa
  • Csoport: Fórumtag
  • Hozzászólások: 7.777
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2005. 10. 12. 20:09

Idézet: Algoris - Dátum: 2005. okt. 12., szerda - 20:31



Nah, felraktam a chipsetet 1.6V-re és sikerült felhúznom 270-ig, tovább nem ment. Viszont az a 270fsb stabilan ment. Leteszteltem. Maxon terheltem a gépet, és bírta gond nélkül. Mikor újraindítottam, vagy kikapcsoltam, akkor se volt gond. A gond ott kezdődött mikor kihúztam az áramból és utána újra bekapcsoltam. Akkor monitor kikapcsolt és mehetett a cmos reset. Ezt többször is kipróbáltam, de mindig ugyanazt tette. Semmi gond nincsen amíg, nem áramtalanítom. Utána viszont már csak a cmos reset segít. Ezt 270-en meg 260-on is ugyanúgy eljátssza. Viszont 250-en minden rendben, ott mehet az áramtalanítás is. Miért van az, hogyha akadás nélkül megy 270-en, akkor áramtalanítás után meg kiakad? Lehet erre is valami megoldást találni? Mert nem lenne rossz, ha 270-en futna áramtalanítás után is.

Stabilitást teszteld le mondjuk úgy 6-7 órányi prime95 féle torture testtel.

Talán segíthet, ha van olyanod a biosban, hogy a cpu reference voltage-t megemeled 1 tizeddel. Télleg milyen lapod is van (chipset, márka)?
_____________________
-->KONFIG<--
Logitech G25 Wheel
www.rallysimfans.hu
My photos
_____________________

#10 Felhasználó inaktív   Algoris 

  • Újonc
  • Pipa
  • Csoport: Alkalmi fórumtag
  • Hozzászólások: 61
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2005. 10. 12. 21:39

Idézet

Stabilitást teszteld le mondjuk úgy 6-7 órányi prime95 féle torture testtel.

Talán segíthet, ha van olyanod a biosban, hogy a cpu reference voltage-t megemeled 1 tizeddel. Télleg milyen lapod is van (chipset, márka)?


Az alaplapom egy ABIT KN8 ULTRA, NForce 4 Ultra chipsetel. Bios a legfrissebb.

#11 Felhasználó inaktív   Gordon Freeman 

  • Törzsvendég
  • PipaPipaPipa
  • Csoport: Fórumtag
  • Hozzászólások: 918
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2005. 10. 15. 08:21

Mi az a EXT-P2P's Discard time ? NF7-esem van. Valaki azt irta ,érdemes 3.8ra rakni... Igaz ez?
Gigabyte K8N51GMF-9 S939, AMD Athlon64 3500 Venice, Hynix 4x512Mb DDR400, Inno3D 7600GS, NEC DVD_RW ND-3520A, LD DVD ROM

#12 Felhasználó inaktív   sebgutkopf 

  • Őstag
  • PipaPipaPipaPipaPipa
  • Csoport: Fórumtag
  • Hozzászólások: 7.777
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2005. 10. 15. 10:04

Idézet: Algoris - Dátum: 2005. okt. 12., szerda - 22:39

Az alaplapom egy ABIT KN8 ULTRA, NForce 4 Ultra chipsetel. Bios a legfrissebb.

Akkor neked soft menüd van és nem oc guru a biosban ugye? Viszont olyan elvileg lehene a soft-ban, hogy cpu ref voltage. Itt adj neki egy egységnyit pluszba és próbáld meg úgy indítani a gépet a 260-as fsb-vel. Meg amikor 260-as az fsb, akkor a htt szorzót vagy vedd le 3x-ra az advanced chipset features-ben, vagy szintén a soft-ban emeld meg a HTT a feszét a default 1,2V-ról 1,25-re, de elsőre inkább a szorzó csökkentését javaslom és ha az megoldja a gondot, utána lehet próbálkozni vele, hogy visszatenni 4x-re és fesszel megpróbálni.
_____________________
-->KONFIG<--
Logitech G25 Wheel
www.rallysimfans.hu
My photos
_____________________

#13 Felhasználó inaktív   sebgutkopf 

  • Őstag
  • PipaPipaPipaPipaPipa
  • Csoport: Fórumtag
  • Hozzászólások: 7.777
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2005. 10. 15. 10:05

Idézet: Gordon Freeman - Dátum: 2005. okt. 15., szombat - 9:21

Mi az a EXT-P2P's Discard time ? NF7-esem van. Valaki azt irta ,érdemes 3.8ra rakni... Igaz ez?

Fogalmam sincs!  :Đ

Amikor nf7-s-em volt ilyet tuti nem piszkáltam sehol.  :)
_____________________
-->KONFIG<--
Logitech G25 Wheel
www.rallysimfans.hu
My photos
_____________________

#14 Felhasználó inaktív   Gordon Freeman 

  • Törzsvendég
  • PipaPipaPipa
  • Csoport: Fórumtag
  • Hozzászólások: 918
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2005. 10. 15. 14:42

Szerintetek érdemes egy 333Mhz-es (nem megy 400-on) memoria mellé venni egy 400Mhz-eset? Dualban szeretném használni.
Gigabyte K8N51GMF-9 S939, AMD Athlon64 3500 Venice, Hynix 4x512Mb DDR400, Inno3D 7600GS, NEC DVD_RW ND-3520A, LD DVD ROM

#15 Felhasználó inaktív   UnConnecteD 

  • Senior tag
  • PipaPipaPipaPipa
  • Csoport: Fórumtag
  • Hozzászólások: 2.667
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2005. 10. 15. 15:03

:offtopic:

RGB atment a HWOC-ra

4 hozzaszolasbol nyitott egy fizika topicot (" A tágulás invezióspont felett melegít, fura, de így van.
pl a higrogén inverziós pont -72C (?), tehát a 20Cos H táguláskor melegít " a tobbiben meg lelamazza a hozzaszolokat  :D

  :pokeas2:

#16 Felhasználó inaktív   Kubbi 

  • Tag
  • PipaPipa
  • Csoport: Fórumtag
  • Hozzászólások: 356
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2005. 10. 15. 16:04

Idézet: UnConnecteD - Dátum: 2005. okt. 15., szombat - 16:03

:offtopic:

RGB atment a HWOC-ra

4 hozzaszolasbol nyitott egy fizika topicot (" A tágulás invezióspont felett melegít, fura, de így van.
pl a higrogén inverziós pont -72C (?), tehát a 20Cos H táguláskor melegít " a tobbiben meg lelamazza a hozzaszolokat  :D

  :pokeas2:

Szeritnem ezt Te nem ide szántad... :D

#17 Felhasználó inaktív   candleman 

  • Újonc
  • Pipa
  • Csoport: Alkalmi fórumtag
  • Hozzászólások: 35
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2005. 10. 16. 10:11

Sziasztok!

configom:
Asus a8n-e alaplap
AMD64 3200+ venice proci (Arctic cooling freezer 64 huto)
2*512 twinmos cl2.5 ram 400 mhz

Eddig a biosban felkinalt automatikus 10%-os (2200 mhz) tunigot probaltam ki:) ami megy is problema nelkul. Azonban szeretnek minumum egy 2400 mhz-et. Mielott elkezdenek probalkozni, eleg lesz ehhez az hogy a memoriak 400-on mennek vagy elotte ezeket is feljebb kellene vinni, ha lehet?

#18 Felhasználó inaktív   Gordon Freeman 

  • Törzsvendég
  • PipaPipaPipa
  • Csoport: Fórumtag
  • Hozzászólások: 918
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2005. 10. 16. 12:44

Idézet: Gordon Freeman - Dátum: 2005. okt. 15., szombat - 15:42

Szerintetek érdemes egy 333Mhz-es (nem megy 400-on) memoria mellé venni egy 400Mhz-eset? Dualban szeretném használni.

Erre senki nem tudja a választ?

Szerkesztette: Gordon Freeman 2005. 10. 16. 13:05 -kor

Gigabyte K8N51GMF-9 S939, AMD Athlon64 3500 Venice, Hynix 4x512Mb DDR400, Inno3D 7600GS, NEC DVD_RW ND-3520A, LD DVD ROM

#19 Felhasználó inaktív   sebgutkopf 

  • Őstag
  • PipaPipaPipaPipaPipa
  • Csoport: Fórumtag
  • Hozzászólások: 7.777
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2005. 10. 16. 18:13

Idézet: Gordon Freeman - Dátum: 2005. okt. 16., vasárnap - 13:44

Erre senki nem tudja a választ?

Hát mégegy 333-asat már ne vegyél.  :D

Persze a kettő együtt csak 333-on fog menni, de legalább lesz egy ramod, amit még egy ideig tudsz majd használni.
_____________________
-->KONFIG<--
Logitech G25 Wheel
www.rallysimfans.hu
My photos
_____________________

#20 Felhasználó inaktív   sebgutkopf 

  • Őstag
  • PipaPipaPipaPipaPipa
  • Csoport: Fórumtag
  • Hozzászólások: 7.777
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2005. 10. 16. 18:15

Idézet: candleman - Dátum: 2005. okt. 16., vasárnap - 11:11

Sziasztok!

configom:
Asus a8n-e alaplap
AMD64 3200+ venice proci (Arctic cooling freezer 64 huto)
2*512 twinmos cl2.5 ram 400 mhz

Eddig a biosban felkinalt automatikus 10%-os (2200 mhz) tunigot probaltam ki:) ami megy is problema nelkul. Azonban szeretnek minumum egy 2400 mhz-et. Mielott elkezdenek probalkozni, eleg lesz ehhez az hogy a memoriak 400-on mennek vagy elotte ezeket is feljebb kellene vinni, ha lehet?

Az proci tuningjával együtt a memókat is húzod automatikusan. A 400-as twinmos-ok 440-ig mindenképpen menni szoktak a 2,5-3-3-7-el, de tovább nem sokkal. Ha az fsb tehát 220 fölé megy (a 220 pont a 10%), akkor a ramot vissza kell osztani 333-asnak és mehet följebb a proci.
_____________________
-->KONFIG<--
Logitech G25 Wheel
www.rallysimfans.hu
My photos
_____________________

Téma megosztása:


  • (79 Oldal)
  • +
  • 1
  • 2
  • 3
  • Utolsó »
  • Nem indíthatsz témát.
  • A téma zárva.

2 felhasználó olvassa ezt a témát.
0 felhasználó, 2 vendég, 0 anonim felhasználó