HWSW Informatikai Kerekasztal: - = Tuningolás kezdőknek # II. = - - HWSW Informatikai Kerekasztal

Ugrás a tartalomhoz

Mellékleteink: HUP | Gamekapocs

  • (79 Oldal)
  • +
  • « Első
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
  • 6
  • Utolsó »
  • Nem indíthatsz témát.
  • A téma zárva.

- = Tuningolás kezdőknek # II. = - Értékeld a témát: -----

#61 Felhasználó inaktív   Hermes007 

  • Tag
  • PipaPipa
  • Csoport: Fórumtag
  • Hozzászólások: 113
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2005. 11. 03. 08:23

Idézet: sebgutkopf - Dátum: 2005. nov. 3., csütörtök - 7:15

Amint a proci órajelét nem modell szám, hanem manualra állítod te is látni fogod mennyi az fsb. Lényegében arra figyelj, hogy az fsb emelésével a ramo-ot és a HT-t is tuningolod, tehát ezeket egy idő után vissza kell osztani, hogy a proci tuning folytatódjon. A HT-t szorzót már az elején célszerű 4-re levenni a kingmax ram egy darabig még bírni fogja a tuningot, de idővel az is lesztásra szorul.

Bocs

Mi is a HT ?
A proci órajel  szorzójára gondolsz ?
Ha igen akkor a 9 -es szorzót egyből 4 -ra levenni ez nem veti vissza a tuningot ?

#62 Felhasználó inaktív   Omega 

  • Őstag
  • PipaPipaPipaPipaPipa
  • Csoport: Fórumtag
  • Hozzászólások: 47.832
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2005. 11. 03. 18:42

Idézet: sebgutkopf - Dátum: 2005. nov. 2., szerda - 21:17

A rendes PII első sorban a fél megás L2 cache-ben tér el a cerkától és az fsb a másik. Egy rendes 450-es dvdzésre simán jó. A pIII az 450-től indult (nagyon kevés volt ebből), de 500-tól volt elterjedt (pIII-ból a 100-as mellett volt már 133-as fsb-s is). Ezeket ma már utánad dobálják. A vga viszont fontos lehet a dvd-nél.
Nem akarlak én rábeszélni drágább cuccra. Ha ram és vga-ban megfelelő társai vannak a 466-os cerkának, akkor ki kell próbálni és valszeg menne is, csak én károgok fölöslegesen, mert jobb előre félni mint utólag azt mondani, hogy én nem ezt a lovat akartam.

Én úgy tudom, hogy PII-ből 500-as volt a legnagyobb. 466-os PII nem létezik, csak Celeron2, 'rendes' PII 100-as FSB-vel 450 és 500-as (ez utóbbi ritkább). Egy 400-as, 433 vagy 466-os Celeron már bőven jó DVD-zéshez.
Videokártya sem muszáj túl jó, elég akár egy Voodoo Banshee vagy Voodoo3 is akár, ha van mellette Mpeg2 dekódoló 'DVD gyorsító' társkártya. Ilyen pl. egy Real Magic Hollywood Plus.
Az első, hardveres filmgyorsítóval integrált videokártyák egyike a Riva TNT2 volt, ennek is az M64, a Pro és az Ultra változata. Onnantól a GeForce-ok már mind tudták a dolgot. Savage 3D-vel kapcsolatban nem vagyok biztos, Diamond Viper 770 talán... régen volt.


Azonban azt gondolom, hogy anyagilag jobban jönne ki acidofilus egy olcsóbb, belépő szintű kategóriában kapható 10.000,- Ft-os asztali DVD lejátszóval. Olcsóbb, halkabb, kisebb helyen elfér, kevesebbet fogyaszt és nem kell szoftverekkel nyűglődni. :up:

/ON!

Szerkesztette: Omega 2005. 11. 03. 18:44 -kor


#63 Felhasználó inaktív   Kubbi 

  • Tag
  • PipaPipa
  • Csoport: Fórumtag
  • Hozzászólások: 356
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2005. 11. 03. 18:53

Idézet: Omega - Dátum: 2005. nov. 3., csütörtök - 19:42

Az első, hardveres filmgyorsítóval integrált videokártyák egyike a Riva TNT2 volt, ennek is az M64, a Pro és az Ultra változata.

Én is a TNT-t ajánlottam :D  :dance:

#64 Felhasználó inaktív   Omega 

  • Őstag
  • PipaPipaPipaPipaPipa
  • Csoport: Fórumtag
  • Hozzászólások: 47.832
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2005. 11. 03. 19:13

Idézet: Kubbi - Dátum: 2005. nov. 3., csütörtök - 18:53

Én is a TNT-t ajánlottam :D  :dance:

És felrobbant? :D

#65 Felhasználó inaktív   acidofilus 

  • Újonc
  • Pipa
  • Csoport: Alkalmi fórumtag
  • Hozzászólások: 32
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2005. 11. 03. 19:19

Idézet: Omega - Dátum: 2005. nov. 3., csütörtök - 19:42

Én úgy tudom, hogy PII-ből 500-as volt a legnagyobb. 466-os PII nem létezik, csak Celeron2, 'rendes' PII 100-as FSB-vel 450 és 500-as (ez utóbbi ritkább). Egy 400-as, 433 vagy 466-os Celeron már bőven jó DVD-zéshez.
Videokártya sem muszáj túl jó, elég akár egy Voodoo Banshee vagy Voodoo3 is akár, ha van mellette Mpeg2 dekódoló 'DVD gyorsító' társkártya. Ilyen pl. egy Real Magic Hollywood Plus.
Az első, hardveres filmgyorsítóval integrált videokártyák egyike a Riva TNT2 volt, ennek is az M64, a Pro és az Ultra változata. Onnantól a GeForce-ok már mind tudták a dolgot. Savage 3D-vel kapcsolatban nem vagyok biztos, Diamond Viper 770 talán... régen volt.


Azonban azt gondolom, hogy anyagilag jobban jönne ki acidofilus egy olcsóbb, belépő szintű kategóriában kapható 10.000,- Ft-os asztali DVD lejátszóval. Olcsóbb, halkabb, kisebb helyen elfér, kevesebbet fogyaszt és nem kell szoftverekkel nyűglődni. :up:

/ON!

    Köszönöm Omega!Nagyon meggyőző az ervelésed meg a többbieké is.
      Mindenképpen egy Pc kell mert több funkciót is el kell látnia pl:Hangrögzítés,prezentációs feledatok
    véletlenszerű zene bejátszás stb.Sajnos ezek asztali dvd-n nem müködnek elég hatékonyan.Jobb egy            monitoron navigálni mint egy pici kijelzőn vakoskodni meg a reakcióidök is eltérnek.az asztaliak nagyon lusták.

#66 Felhasználó inaktív   acidofilus 

  • Újonc
  • Pipa
  • Csoport: Alkalmi fórumtag
  • Hozzászólások: 32
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2005. 11. 03. 19:23

Idézet: sebgutkopf - Dátum: 2005. nov. 2., szerda - 22:17

A rendes PII első sorban a fél megás L2 cache-ben tér el a cerkától és az fsb a másik. Egy rendes 450-es dvdzésre simán jó. A pIII az 450-től indult (nagyon kevés volt ebből), de 500-tól volt elterjedt (pIII-ból a 100-as mellett volt már 133-as fsb-s is). Ezeket ma már utánad dobálják. A vga viszont fontos lehet a dvd-nél.
Nem akarlak én rábeszélni drágább cuccra. Ha ram és vga-ban megfelelő társai vannak a 466-os cerkának, akkor ki kell próbálni és valszeg menne is, csak én károgok fölöslegesen, mert jobb előre félni mint utólag azt mondani, hogy én nem ezt a lovat akartam.

      Sebgutkopf,mit értesz azon,hogy a PIII-asokat utánnunk dobálják dobják?Mennyi most egy gyenge konfiguráció?

#67 Felhasználó inaktív   Omega 

  • Őstag
  • PipaPipaPipaPipaPipa
  • Csoport: Fórumtag
  • Hozzászólások: 47.832
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2005. 11. 03. 19:31

Szívesen, de... Acidofilus, kérlek menjünk át ide a kérdéseddel: Megint egy új gép... II. , itt több eséllyel találsz segítséget, hogy a kívánt feladatok elvégzéséhez megfelelő gépet rakhass össze. :)
(Azt hiszem, itt ebben az esetben nem tuning függvénye a kérdés, hanem elemi dolgok szükségesek a feladatokhoz. Pl Windows XP, ehhez én minimum 256MB RAM-ot ajánlok. Alacsonyabb órajelű Celeron, vagy egy AMD Sempron, hangkártya és egy alsóközépkategóriás videokártya, közepes méretű winchester és CDRW-DVDR combo vagy DVDRW biztosan kelleni fog, ha belemerülsz a gyönyörökbe. :) )

Szerkesztette: Omega 2005. 11. 03. 19:32 -kor


#68 Felhasználó inaktív   sebgutkopf 

  • Őstag
  • PipaPipaPipaPipaPipa
  • Csoport: Fórumtag
  • Hozzászólások: 7.777
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2005. 11. 04. 08:04

Idézet: acidofilus - Dátum: 2005. nov. 3., csütörtök - 20:23

      Sebgutkopf,mit értesz azon,hogy a PIII-asokat utánnunk dobálják dobják?Mennyi most egy gyenge konfiguráció?

Figyi egy jóval erősebb már ghz fölötti procikat is 5-6e Ft-ért lehet csak eladni. Akkor gondolj bele mennyiért lehet egy 450-500-as procit eladni.
Amúgy Omegának igaza van jobban illik ez a téma a másik topicba.
_____________________
-->KONFIG<--
Logitech G25 Wheel
www.rallysimfans.hu
My photos
_____________________

#69 Felhasználó inaktív   sebgutkopf 

  • Őstag
  • PipaPipaPipaPipaPipa
  • Csoport: Fórumtag
  • Hozzászólások: 7.777
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2005. 11. 04. 08:08

Idézet: Hermes007 - Dátum: 2005. nov. 3., csütörtök - 9:23

Bocs

Mi is a HT ?
A proci órajel  szorzójára gondolsz ?
Ha igen akkor a 9 -es szorzót egyből 4 -ra levenni ez nem veti vissza a tuningot ?

Ajjjajjjj!

Biztosan akarsz tuningolni?  :eek:

Amire te gondolsz az a proci szorzó az lehet nálad 9. Na azt ne piszkáld.  :D

A HT az a hyper transzport, amin keresztül a proci az északi híddal kommunikál. Ez alapból 200x5, tehát 1Ghz. A 200 az fsb ebben, amit ha emelsz a proci tuning miatt, akkor ezzel együtt a HT-t is húzni fogod, de az nem gyorsít a rendszereden, csak hamarabb válik instabillá, ezért kell az alap 5-ös szorzót lejjebb venni. A HT szorzót úgy célszerű megválasztani, hogy az órajele 900-1100 között legyen. Ha 1000 fölötti jön ki akkor szükség lehet egy kis plusz feszültségre a HT-nek a stabil működés érdekében.
_____________________
-->KONFIG<--
Logitech G25 Wheel
www.rallysimfans.hu
My photos
_____________________

#70 Felhasználó inaktív   Hermes007 

  • Tag
  • PipaPipa
  • Csoport: Fórumtag
  • Hozzászólások: 113
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2005. 11. 04. 15:05

Idézet: sebgutkopf - Dátum: 2005. nov. 4., péntek - 7:08

Ajjjajjjj!

Biztosan akarsz tuningolni?  :eek:

Amire te gondolsz az a proci szorzó az lehet nálad 9. Na azt ne piszkáld.  :D

A HT az a hyper transzport, amin keresztül a proci az északi híddal kommunikál. Ez alapból 200x5, tehát 1Ghz. A 200 az fsb ebben, amit ha emelsz a proci tuning miatt, akkor ezzel együtt a HT-t is húzni fogod, de az nem gyorsít a rendszereden, csak hamarabb válik instabillá, ezért kell az alap 5-ös szorzót lejjebb venni. A HT szorzót úgy célszerű megválasztani, hogy az órajele 900-1100 között legyen. Ha 1000 fölötti jön ki akkor szükség lehet egy kis plusz feszültségre a HT-nek a stabil működés érdekében.

Biztos !!!

De előtte össze szedem a szükséges infókat.
Nem rohanok fejjel a falnak. ;)

#71 Felhasználó inaktív   sebgutkopf 

  • Őstag
  • PipaPipaPipaPipaPipa
  • Csoport: Fórumtag
  • Hozzászólások: 7.777
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2005. 11. 04. 16:09

Idézet: Hermes007 - Dátum: 2005. nov. 4., péntek - 16:05

Biztos !!!

De előtte össze szedem a szükséges infókat.
Nem rohanok fejjel a falnak. ;)

Helyes.  ;)

A kérdés az nem fáj.
_____________________
-->KONFIG<--
Logitech G25 Wheel
www.rallysimfans.hu
My photos
_____________________

#72 Felhasználó inaktív   Lipton 

  • Őstag
  • PipaPipaPipaPipaPipa
  • Csoport: Fórumtag
  • Hozzászólások: 13.494
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2005. 11. 08. 21:48

Letezik olyan program win alatt, amivel a BIOS-ban beallitott legkisebb fesznel kevesebbet lehet beallitani a procinak?

#73 Felhasználó inaktív   Adr3n4l1n 

  • Újonc
  • Pipa
  • Csoport: Alkalmi fórumtag
  • Hozzászólások: 42
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2005. 11. 14. 14:28

Sziasztok!

p4 S478 3gHz-es Prescott procim van egy Abit IC7 alaplapban. Kipróbáltam, hogy mennyit lehet húzni a procit, felhúztam 3,2-re, majd 3,4-re,lefuttattam rajta 3d markot meg valami procitesztet, hiba nélkül csinálta.magfeszt nem állítottam, alapon hagytam. A tesztek után, gondoltam már elég lesz, visszaraktam az alap, 3.0 gHz-re. Semmi baja a gépnek, viszont, ha felhúzom ismét a procit, akárcsak 15 mHz-el is, nem indul el. Megcsinálja a ram tesztet,kiírja hogy dualban megy meg hogy HT-s proci,aztán kifagy.
Ha valakinek van vmi ötlete,ossza meg pls!
THX
ASUS P5B; Intel 640 3.2GHz (800MHz FSB 1MB L2 Cache)& Zalman 7700 AlCu; 2*1GB 800MHz Geil Super Value; Inno 7900GT & Zalman VF700 AlCu; 250GB SATA Samsung; 200GB SATA Seagate; 80GB PATA Seagate; Coolink 500W

#74 Felhasználó inaktív   Lipton 

  • Őstag
  • PipaPipaPipaPipaPipa
  • Csoport: Fórumtag
  • Hozzászólások: 13.494
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2005. 11. 14. 14:44

Lehet, hogy a memóriád nem bírja a kiképzést, próbáld meg leosztani 5:4 arányban, hátha úgy elindul a gép.

#75 Felhasználó inaktív   Adr3n4l1n 

  • Újonc
  • Pipa
  • Csoport: Alkalmi fórumtag
  • Hozzászólások: 42
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2005. 11. 14. 15:13

Idézet: Lipton - Dátum: 2005. nov. 14., hétfő - 15:44

Lehet, hogy a memóriád nem bírja a kiképzést, próbáld meg leosztani 5:4 arányban, hátha úgy elindul a gép.

Aha,az lehet.
Próbáltam úgy húzni a procit, hogy az AGP meg a RAM frekvenciát ne emelje, és akkor ment is. így felhúztam 3,2-re, viszont pl 3d markban kevesebbet csinált, mint alapon, 3,0 gHz-en... :think:
ASUS P5B; Intel 640 3.2GHz (800MHz FSB 1MB L2 Cache)& Zalman 7700 AlCu; 2*1GB 800MHz Geil Super Value; Inno 7900GT & Zalman VF700 AlCu; 250GB SATA Samsung; 200GB SATA Seagate; 80GB PATA Seagate; Coolink 500W

#76 Felhasználó inaktív   Hermes007 

  • Tag
  • PipaPipa
  • Csoport: Fórumtag
  • Hozzászólások: 113
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2005. 11. 14. 16:45

Na Szóval.
Az alaplap ( K8N-E Deluxe ) 10% os tuningját megcsináltam és zokszó nélkül tudomásul vette a hardver.
Kíváncsi fickó révén ennyivel nem érem be, de néhány dolgot nem értek.
A memória időzítések pontosan ( közérthetően )mit takarnak?

Jelenjeg 2,5 ;  3 ; 7 ; 3  ( minnél alacsonyabb annál jobb ? )

A memória 220.on megy ( ja 10 %  :D  )

A HT 5-öt milyen kiírás alatt keresem ?

Van valakinek semprom 64 3000+ os tuning tapasztalata.

Max FSB , ram beállítások , időzítések ?

Az AGP ilyen tuningnál nem akad ki ?


MÁS

Ha a  gépemben 1 512-es KING MAX superram van akkor azt melyik foglalatba célszerű tenni ?

Ha vennék még egyet mennyi sebesség többlettel járna az egész rendszerhez viszonyítva ?

Bocs a sok kérdésért de most jutottam el addig , hogy működik az XP és az összes telepített hardver ( 1 hét vacakolás  :mad: )
Most azon vagyok , hogy az egészet hazavágjam.  :D  :lame:

Szerkesztette: Hermes007 2005. 11. 14. 16:46 -kor


#77 Felhasználó inaktív   sebgutkopf 

  • Őstag
  • PipaPipaPipaPipaPipa
  • Csoport: Fórumtag
  • Hozzászólások: 7.777
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2005. 11. 15. 10:57

Idézet

Jelenjeg 2,5 ;  3 ; 7 ; 3  ( minnél alacsonyabb annál jobb ? )


igen

Idézet

A HT 5-öt milyen kiírás alatt keresem ?


Kell valahol egy HT multipler beállításnak lennie a biosban. Az advanced chipset features tartalmában érdemes kutakodni. Az fsb emelésével a HT szorzót célszerű visszavenni 4-re, illetve később akár 3-ra.

Idézet

Max FSB , ram beállítások , időzítések ?


Ezt a kérdést ugye te se gondoltad komolyan. Minden darab egyedi így nem lehet megmondani a tiéd mit fog menni, ezt neked kell kiderítened.

Idézet

Az AGP ilyen tuningnál nem akad ki ?


Az nf3 chipset fix órajelen tudja tartja a pci és agp frekiket, tehát a tuning nem befolyásolja.

Idézet

Ha a  gépemben 1 512-es KING MAX superram van akkor azt melyik foglalatba célszerű tenni ?

Valamelyik szélsőbe, amelyik szimpibb.

Idézet

Ha vennék még egyet mennyi sebesség többlettel járna az egész rendszerhez viszonyítva ?


Konkrét memó írás/olvasás nem gyorsulna mert a proci nem kezeli a dual channelt. A giga ram viszont jótékony hatással van a rendszerre. Nem konkréten valaminek a sebességén veszed észre, hanem hogy a vinyó kevesebbet dolgozik, frissebb lesz tőle a gép viselkedése, később kell swap-elnie gépnek...
Ez viszont erősen észrevehető.
_____________________
-->KONFIG<--
Logitech G25 Wheel
www.rallysimfans.hu
My photos
_____________________

#78 Felhasználó inaktív   Kubbi 

  • Tag
  • PipaPipa
  • Csoport: Fórumtag
  • Hozzászólások: 356
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2005. 11. 15. 11:17

Idézet: sebgutkopf - Dátum: 2005. nov. 15., kedd - 11:57

Konkrét memó írás/olvasás nem gyorsulna mert a proci nem kezeli a dual channelt.

Nem az alaplapon múlik?

#79 Felhasználó inaktív   Adr3n4l1n 

  • Újonc
  • Pipa
  • Csoport: Alkalmi fórumtag
  • Hozzászólások: 42
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2005. 11. 15. 11:58

Idézet: Lipton - Dátum: 2005. nov. 14., hétfő - 15:44

Lehet, hogy a memóriád nem bírja a kiképzést, próbáld meg leosztani 5:4 arányban, hátha úgy elindul a gép.

Ehh,így sem jó!
Ugyan úgy kifagy...Az lehet, hogy a memóriáknak lett valami maradandó baja a 3,4-re felhúzásnál?
Nem értem... :think:
ASUS P5B; Intel 640 3.2GHz (800MHz FSB 1MB L2 Cache)& Zalman 7700 AlCu; 2*1GB 800MHz Geil Super Value; Inno 7900GT & Zalman VF700 AlCu; 250GB SATA Samsung; 200GB SATA Seagate; 80GB PATA Seagate; Coolink 500W

#80 Felhasználó inaktív   Lipton 

  • Őstag
  • PipaPipaPipaPipaPipa
  • Csoport: Fórumtag
  • Hozzászólások: 13.494
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2005. 11. 15. 14:03

Idézet: Adr3n4l1n - Dátum: 2005. nov. 15., kedd - 11:58

Ehh,így sem jó!
Ugyan úgy kifagy...Az lehet, hogy a memóriáknak lett valami maradandó baja a 3,4-re felhúzásnál?
Nem értem... :think:

Nem tudom mennyire értesz a géphez, de egy CMOS resetet ki kéne próbálni, hátha segít.
Elvileg nem lehet a memóriának maradandó baja, mert gondolom feszt nem emeltél neki.

Téma megosztása:


  • (79 Oldal)
  • +
  • « Első
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
  • 6
  • Utolsó »
  • Nem indíthatsz témát.
  • A téma zárva.

1 felhasználó olvassa ezt a témát.
0 felhasználó, 1 vendég, 0 anonim felhasználó