HWSW Informatikai Kerekasztal: Mindent a tölthető ceruzaakkukról... II. - HWSW Informatikai Kerekasztal

Ugrás a tartalomhoz

Mellékleteink: HUP | Gamekapocs

  • (91 Oldal)
  • +
  • « Első
  • 87
  • 88
  • 89
  • 90
  • 91
  • Nem indíthatsz témát.
  • A téma zárva.

Mindent a tölthető ceruzaakkukról... II. ...NiMH, NiCd, foto Litium Értékeld a témát: -----

#1761 Felhasználó inaktív   Gyula2222 

  • Őstag
  • PipaPipaPipaPipaPipa
  • Csoport: Fórumtag
  • Hozzászólások: 11.315
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2012. 12. 21. 14:08

Üzenet megtekintéseIdézet: debaj - Dátum: 2012. 12. 21. 13:13

Ilyenkor jó amúgy, hogy a Li-ion akksik elektronikája általában megóvja a cellákat az ilyen doktoruraktól meg a spéci töltőiktől, úgyhogy "mélykisütés" címén nem robban a cucc az arcukba, és ha már úgyis le tudott merülni értelmesen, akkor be is kalibrálja magát rendesen (ez viszont elég fontos dolog pár havonta, viszont doktorurak és spéci töltők nélkül, házilag is kivitelezhető).

Az mondjuk dicséretes, hogy ezért még pénzt is adtak neki. :-)

Nálad is szépen működik a BIRODALMI kondicionáltság.
Mind a mások hülyeségébe vetett mélységes hit, mind a köztudományosságokban terjesztettek igazságába vetett hited, mind a rosszindulatúságra való kondicionáltság (eretnekek taposás).
A lítiumos celláknál is (a közállításokkal ellentétben) létezik a cellarészegségnek is nevezett jelenség. Erre megfelelő módszerekkel ki is hozhatók ebből az állapotból.

#1762 Felhasználó inaktív   debaj 

  • Őstag
  • PipaPipaPipaPipaPipa
  • Csoport: Fórumtag
  • Hozzászólások: 29.476
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2012. 12. 21. 14:27

Üzenet megtekintéseIdézet: Gyula2222 - Dátum: 2012. 12. 21. 14:08

(eretnekek taposás).

Leírtam már, mi a különbség közted és az "eretnekek" között, de leírom most is. Téged nem érdemes még taposni se, mert nem eretnek vagy, csak egy zavart öregember, aki valamiért úgy érzi, hogy a korából kifolyólag a világon mindenhez ért. Sajnálom, hogy ezt nem látod magadon, mert akkor tényleg segítséget kérnél, pár hónapja még tényleg vicces volt a folyamatos feszengésed, de most már nagyon világosan látszik, hogy teljesen az agyadra ment ez a sok képzelgés.

És nem, ez nem rosszindulat, hanem sajnálat, teljesen értelmes ember voltál, amíg nem vetted ezt a sok baromságot a fejedbe, amit most minden topikba zúdítasz.

Szerkesztette: debaj 2012. 12. 21. 14:30 -kor


#1763 Felhasználó inaktív   Gyula2222 

  • Őstag
  • PipaPipaPipaPipaPipa
  • Csoport: Fórumtag
  • Hozzászólások: 11.315
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2012. 12. 21. 14:36

Üzenet megtekintéseIdézet: debaj - Dátum: 2012. 12. 21. 14:27

Leírtam már, mi a különbség közted és az "eretnekek" között, de leírom most is.

Én pedig leírtam azt, mi a különbség a szabadgondolkozók és a zombik között.
A zombik egyik jellemzője, h nem látják be milyen állapotban vannak és minden megfontolás nélkül mereven elutasítják ennek még a lehetségességét is.

#1764 Felhasználó inaktív   debaj 

  • Őstag
  • PipaPipaPipaPipaPipa
  • Csoport: Fórumtag
  • Hozzászólások: 29.476
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2012. 12. 21. 14:44

Üzenet megtekintéseIdézet: Gyula2222 - Dátum: 2012. 12. 21. 14:36

A zombik egyik jellemzője, h nem látják be milyen állapotban vannak és minden megfontolás nélkül mereven elutasítják ennek még a lehetségességét is.

Tehát zombi vagy.

#1765 Felhasználó inaktív   Jahno 

  • vérképkeretezés occsón
  • PipaPipaPipaPipaPipa
  • Csoport: Stábtag
  • Hozzászólások: 109.369
  • Csatlakozott: 2001. jan. 15.

Elküldve: 2012. 12. 21. 14:54

Üzenet megtekintéseIdézet: Gyula2222 - Dátum: 2012. 12. 21. 14:36

Én pedig leírtam azt, mi a különbség a szabadgondolkozók és a zombik között.
A zombik egyik jellemzője, h nem látják be milyen állapotban vannak és minden megfontolás nélkül mereven elutasítják ennek még a lehetségességét is.


Szóval zombi vagy. Értem.
Make love not Wor.

#1766 Felhasználó inaktív   Gyula2222 

  • Őstag
  • PipaPipaPipaPipaPipa
  • Csoport: Fórumtag
  • Hozzászólások: 11.315
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2012. 12. 21. 15:30

Üzenet megtekintéseIdézet: Jahno - Dátum: 2012. 12. 21. 14:54

Szóval zombi vagy. Értem.

Nem minden rovar bogár is egyben.

#1767 Felhasználó inaktív   Jahno 

  • vérképkeretezés occsón
  • PipaPipaPipaPipaPipa
  • Csoport: Stábtag
  • Hozzászólások: 109.369
  • Csatlakozott: 2001. jan. 15.

Elküldve: 2012. 12. 21. 17:31

Üzenet megtekintéseIdézet: Gyula2222 - Dátum: 2012. 12. 21. 15:30

Nem minden rovar bogár is egyben.


Áháááááá! Értem! Szóval nem minden zombi Gyula, de Gyula az zombi. Minden körülmények közepette.
Make love not Wor.

#1768 Felhasználó inaktív   hamyka 

  • Újonc
  • Pipa
  • Csoport: Alkalmi fórumtag
  • Hozzászólások: 8
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2012. 12. 23. 18:41

Szép jó estét :)

Na vettem eneloopot ( jelenleg micro méretű 750 milliamperes és 1800 feltölthetőség van ráírva )

Jelenleg vezeték nélküli egérbe használom, tegnap jött meg a csomagocska :)

Ja és vettem hozzá Voltcraft IPC 1 L töltőt, remélem jól tettem :)

Conrados akku élet tartama érdekelne engem hogy érdemes-e venni, mert van :

ceruza/micro/ 9 voltos/ góliát akku is belőle

ha nem érdemes akkor milyet érdemes venni? :)

előre is köszi :)

ui: mikor lemerülnek az eneloop elemeim mekkora kisütő/töltő árammal töltsem majd őket ??

remélem tudtok segíteni :)

#1769 Felhasználó inaktív   Jahno 

  • vérképkeretezés occsón
  • PipaPipaPipaPipaPipa
  • Csoport: Stábtag
  • Hozzászólások: 109.369
  • Csatlakozott: 2001. jan. 15.

Elküldve: 2012. 12. 23. 19:06

Üzenet megtekintéseIdézet: hamyka - Dátum: 2012. 12. 23. 18:41

Conrados akku élet tartama érdekelne engem hogy érdemes-e venni, mert van :


Hullámzó a minősége, de többnyire szarabb, mint a nevesebb gyártók cucca, így inkább ne.
Make love not Wor.

#1770 Felhasználó inaktív   hamyka 

  • Újonc
  • Pipa
  • Csoport: Alkalmi fórumtag
  • Hozzászólások: 8
  • Csatlakozott: --

Hozzászólás ikon  Elküldve: 2012. 12. 23. 19:14

Üzenet megtekintéseIdézet: hamyka - Dátum: 2012. 12. 23. 18:41

Szép jó estét :)

Na vettem eneloopot ( jelenleg micro méretű 750 milliamperes és 1800 feltölthetőség van ráírva )

Jelenleg vezeték nélküli egérbe használom, tegnap jött meg a csomagocska :)

Ja és vettem hozzá Voltcraft IPC 1 L töltőt, remélem jól tettem :)

Conrados akku élet tartama érdekelne engem hogy érdemes-e venni, mert van :

ceruza/micro/ 9 voltos/ góliát akku is belőle

ha nem érdemes akkor milyet érdemes venni? :)

előre is köszi :)

ui: mikor lemerülnek az eneloop elemeim mekkora kisütő/töltő árammal töltsem majd őket ??

remélem tudtok segíteni :)




Illetve olyan jutott eszembe még hogy :

Van aki azt mondja a gyors töltés a jó van aki szerint a lassabb hogy is van ez

#1771 Felhasználó inaktív   hamyka 

  • Újonc
  • Pipa
  • Csoport: Alkalmi fórumtag
  • Hozzászólások: 8
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2012. 12. 23. 19:15

Üzenet megtekintéseIdézet: Jahno - Dátum: 2012. 12. 23. 19:06

Hullámzó a minősége, de többnyire szarabb, mint a nevesebb gyártók cucca, így inkább ne.



Most látom hogy írtál :)

Oké köszi akkor nem veszek Conrados akkut :)

Ugye a Sanyo eneloop akkuk mínősége nem hullámzó? :)

hullámzó minőség alatt gondolom azt érted hol prima hol pocsék vagy tévedek ??

Szerkesztette: hamyka 2012. 12. 23. 19:17 -kor


#1772 Felhasználó inaktív   Jahno 

  • vérképkeretezés occsón
  • PipaPipaPipaPipaPipa
  • Csoport: Stábtag
  • Hozzászólások: 109.369
  • Csatlakozott: 2001. jan. 15.

Elküldve: 2012. 12. 23. 20:34

Üzenet megtekintéseIdézet: hamyka - Dátum: 2012. 12. 23. 19:15

hullámzó minőség alatt gondolom azt érted hol prima hol pocsék vagy tévedek ??


Azt ja, van ami bírja, van ami nem. Gondolom 170 helyen gyártják, minőségbiztosítás meg olyan, amilyen.
Make love not Wor.

#1773 Felhasználó inaktív   didyman 

  • Tápszag-értő
  • PipaPipaPipaPipaPipa
  • Csoport: Stábtag
  • Hozzászólások: 24.355
  • Csatlakozott: 2003. okt. 22.

Elküldve: 2012. 12. 24. 07:42

Üzenet megtekintéseIdézet: hamyka - Dátum: 2012. 12. 23. 19:14

Illetve olyan jutott eszembe még hogy :

Van aki azt mondja a gyors töltés a jó van aki szerint a lassabb hogy is van ez

Szerintem érthetően leírtam korábban. A gyorstöltés C/3 árammal történik (esetedben 200mA lesz ehhez közel a 750-eseknél). Ez egészséges kompromisszum töltési idő (kb. 3 óra) és élettartam között. Nem maga a gyorstöltés káros, hanem az ennek hatására melegedő elektróda, de az IPC erre figyel. A lassú töltéssel (C/10) idővel növekszik az akku belső ellenállása, amitől az akku egyes feladatokra hasznavehetetlen lesz, mielőtt kifutna a ciklusszám. Amit élettartam szempontjából kerülni érdemes, az a C/3-nál nagyobb áramú töltés.
Privát helyett email van.
Segíts nekünk, hogy segíthessünk másokon!
(Holnap délelőtt úgysem jó neki, mert nem engedem ki az ágyamból... Tündérvirág)

#1774 Felhasználó inaktív   Ádyka 

  • Törzsvendég
  • PipaPipaPipa
  • Csoport: Fórumtag
  • Hozzászólások: 1.602
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2013. 02. 27. 13:06

Elektro szakik figyelem! Én már kifogytam az ötletekből…

Előzmény: Voltcraft IPC1-L, a 3-as rekeszbe sikeresen kifolyt egy akku, amit kb 10 nap múlva vettem észre. Amennyire lehetett alkohollal és kontatk spray + ecset párossal letakarítottam a trutyit, ami szépen átfolyt a nyák túloldalára is (a 3-as választó gomb kapcsoló lyukain) a felület szerelt alkatrészekre.

Utózmány: Ránézésre semmi baj nem lett a készülékkel, de mégis. Csak a 3-as cellát nem tölti. Szépen jelez a kijelző ha behelyezünk akksit, lehet választani töltőáramot és üzemmódot, szépen számolgatja a bemenő mA-eket (ami ugye csak egy stopper szerű, jelen hibajelenség bizonyítja, hogy csak egy számláló), viszont a cellafeszültség nem változik. Kisütni viszont tud, de utána sem tölt valójában. A töltés végét 3,7Ah-nál FULL felirattal zárja, de a cellafesz az pont annyi maradt, amennyi kisütés után benne volt. szóval 1 mA sem kerül a cellába.
Üresen mindegyik töltőrekesz 3,1 V körül van, még a rossz is. Ez elvileg így normális.

Mi lehet a gond? Processzorhiba? Akkor miért csak pont tölteni nem tud?
Inkább valami felület szerelt alkatrész mehetett tönkre. A forrósodó dióda sem melegszik semennyire sem. Kimérve jónak tűnik.

piros: kifolyt trutyi területe
kék: a dióda ami már nem melegszik, pedig kéne, főleg 700 mA-en
sárga: valami 6 lábú IC ami alatt még mindig van trutyi

Csatolt fájl:


(4db) VARTA PROFESSIONAL 2700 mAh ceruza akksi 3000 Ft! (4db) VARTA PROFESSIONAL R2U 2500 mAh ceruza akksi 2600 Ft! (4db) VARTA vagy KODAK Ready 2 Use 2100 mAh ceruza akksi 2000 Ft! (4db) DURACELL STAY CHARGED R2U 2000 mAh ceruza akksi 2000 Ft! (4db)VARTA PROFESSIONAL 1000 mikro ceruza akksi 2500 Ft! (4db)VARTA POWER 1000 vagy R2U 800 mAh mikro ceruza akksi 2000 Ft!

#1775 Felhasználó inaktív   Signal 

  • Senior tag
  • PipaPipaPipaPipa
  • Csoport: Fórumtag
  • Hozzászólások: 3.599
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2013. 02. 27. 13:41

Üzenet megtekintéseIdézet: Ádyka - Dátum: 2013. 02. 27. 14:06

sárga: valami 6 lábú IC ami alatt még mindig van trutyi

Az elég baj, mert az a kapcsoló-FET, ha jól látom, a kapuelektródánál pedig nem sok átvezetés kell ahhoz, hogy más irányba menjen az áram, mivel a Gate ugyebár eleve jelképes áramokkal működik.

Idézet

lehet választani töltőáramot és üzemmódot, szépen számolgatja a bemenő mA-eket (ami ugye csak egy stopper szerű, jelen hibajelenség bizonyítja, hogy csak egy számláló

Mivel az Ah az amper és óra szorzata, te pedig beállítottál egy konkrét áramot, elvileg azt szorozza az idővel. Vagyis bizonyára gyorsabban számolna 700 mA töltőáramon, mint 200 mA-en. Ha így van, inkább csak azt bizonyítja, hogy nem a tényleges mért áram alapján kalkulál (pl. 199 mA-t látunk a kijelzőn, de ő 200-zal számol). Ez nem olyan vészes, a töltőáram egyébként úgyis stabilizált (áramgenerátoros táplálás).

#1776 Felhasználó inaktív   Signal 

  • Senior tag
  • PipaPipaPipaPipa
  • Csoport: Fórumtag
  • Hozzászólások: 3.599
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2013. 02. 27. 14:40

Üzenet megtekintéseIdézet: Ádyka - Dátum: 2013. 02. 27. 14:06

lehet választani töltőáramot és üzemmódot, szépen számolgatja a bemenő mA-eket (ami ugye csak egy stopper szerű, jelen hibajelenség bizonyítja, hogy csak egy számláló), viszont a cellafeszültség nem változik.

Egyébként az egy dolog, hogy indítás előtt választunk egy áramot, viszont menet közben hány mA-t mutat? (Most nem a mAh-ra gondolok, ami folyamatosan növekszik .)

#1777 Felhasználó inaktív   hamyka 

  • Újonc
  • Pipa
  • Csoport: Alkalmi fórumtag
  • Hozzászólások: 8
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2013. 02. 27. 14:48

Üzenet megtekintéseIdézet: Ádyka - Dátum: 2013. 02. 27. 13:06

Elektro szakik figyelem! Én már kifogytam az ötletekből…

Előzmény: Voltcraft IPC1-L, a 3-as rekeszbe sikeresen kifolyt egy akku, amit kb 10 nap múlva vettem észre. Amennyire lehetett alkohollal és kontatk spray + ecset párossal letakarítottam a trutyit, ami szépen átfolyt a nyák túloldalára is (a 3-as választó gomb kapcsoló lyukain) a felület szerelt alkatrészekre.

Utózmány: Ránézésre semmi baj nem lett a készülékkel, de mégis. Csak a 3-as cellát nem tölti. Szépen jelez a kijelző ha behelyezünk akksit, lehet választani töltőáramot és üzemmódot, szépen számolgatja a bemenő mA-eket (ami ugye csak egy stopper szerű, jelen hibajelenség bizonyítja, hogy csak egy számláló), viszont a cellafeszültség nem változik. Kisütni viszont tud, de utána sem tölt valójában. A töltés végét 3,7Ah-nál FULL felirattal zárja, de a cellafesz az pont annyi maradt, amennyi kisütés után benne volt. szóval 1 mA sem kerül a cellába.
Üresen mindegyik töltőrekesz 3,1 V körül van, még a rossz is. Ez elvileg így normális.

Mi lehet a gond? Processzorhiba? Akkor miért csak pont tölteni nem tud?
Inkább valami felület szerelt alkatrész mehetett tönkre. A forrósodó dióda sem melegszik semennyire sem. Kimérve jónak tűnik.

piros: kifolyt trutyi területe
kék: a dióda ami már nem melegszik, pedig kéne, főleg 700 mA-en
sárga: valami 6 lábú IC ami alatt még mindig van trutyi



Szép jó napot neked és mindenkinek :)

Engem az érdekelne hogy milyen akkut töltöttél vele hogy belefolyt ? vagy nem akkut töltöttél vele és azért folyt bele ? mert nem derül ki az írásodból....

Szerkesztette: hamyka 2013. 02. 27. 14:50 -kor


#1778 Felhasználó inaktív   Ádyka 

  • Törzsvendég
  • PipaPipaPipa
  • Csoport: Fórumtag
  • Hozzászólások: 1.602
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2013. 02. 27. 15:11

Kb azt mutatja, amit beállítok neki. 200-nál 202 mA, 500-nál 505, 700-nál 707, de hát ez azért szokott ingadozni, főleg ha a töltés működik is.
Szóval a fet lábain elég nagy töménységben állt a trutyi, alóla nem is nagyon tudom kiszedni.

Szerkesztette: Ádyka 2013. 02. 27. 15:14 -kor

(4db) VARTA PROFESSIONAL 2700 mAh ceruza akksi 3000 Ft! (4db) VARTA PROFESSIONAL R2U 2500 mAh ceruza akksi 2600 Ft! (4db) VARTA vagy KODAK Ready 2 Use 2100 mAh ceruza akksi 2000 Ft! (4db) DURACELL STAY CHARGED R2U 2000 mAh ceruza akksi 2000 Ft! (4db)VARTA PROFESSIONAL 1000 mikro ceruza akksi 2500 Ft! (4db)VARTA POWER 1000 vagy R2U 800 mAh mikro ceruza akksi 2000 Ft!

#1779 Felhasználó inaktív   Signal 

  • Senior tag
  • PipaPipaPipaPipa
  • Csoport: Fórumtag
  • Hozzászólások: 3.599
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2013. 02. 27. 15:21

Üzenet megtekintéseIdézet: Ádyka - Dátum: 2013. 02. 27. 16:11

Kb azt mutatja, amit beállítok neki. 200-nál 202 mA, 500-nál 505, 700-nál 707, de hát ez azért szokott ingadozni, főleg ha a töltés működik is.
Szóval a fet lábain elég nagy töménységben állt a trutyi, alóla nem is nagyon tudom kiszedni.

Arra számítottam, hogy 0-t mutat, így viszont borul az elmélet. Ha rajzon látnám az áramkört, jobban ki tudnám találni, bár így is van egy sejtésem, de inkább nem találgatok.

#1780 Felhasználó inaktív   Gyula2222 

  • Őstag
  • PipaPipaPipaPipaPipa
  • Csoport: Fórumtag
  • Hozzászólások: 11.315
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2013. 02. 28. 04:58

Üzenet megtekintéseIdézet: Signal - Dátum: 2013. 02. 27. 15:21

Arra számítottam, hogy 0-t mutat, így viszont borul az elmélet. Ha rajzon látnám az áramkört, jobban ki tudnám találni, bár így is van egy sejtésem, de inkább nem találgatok.

Kérlek, találgass.
Eddig abban a hiszemben voltam, h impulzus szélesség szabályozással állítja be a beállított értékre az átlag töltőáramot. A szabályozáshoz pedig az átfolyó áramot méri.

Téma megosztása:


  • (91 Oldal)
  • +
  • « Első
  • 87
  • 88
  • 89
  • 90
  • 91
  • Nem indíthatsz témát.
  • A téma zárva.

1 felhasználó olvassa ezt a témát.
0 felhasználó, 1 vendég, 0 anonim felhasználó