HWSW Informatikai Kerekasztal: Mindent a tölthető ceruzaakkukról... II. - HWSW Informatikai Kerekasztal

Ugrás a tartalomhoz

Mellékleteink: HUP | Gamekapocs

  • (91 Oldal)
  • +
  • « Első
  • 85
  • 86
  • 87
  • 88
  • 89
  • Utolsó »
  • Nem indíthatsz témát.
  • A téma zárva.

Mindent a tölthető ceruzaakkukról... II. ...NiMH, NiCd, foto Litium Értékeld a témát: -----

#1721 Felhasználó inaktív   didyman 

  • Tápszag-értő
  • PipaPipaPipaPipaPipa
  • Csoport: Stábtag
  • Hozzászólások: 24.355
  • Csatlakozott: 2003. okt. 22.

Elküldve: 2012. 05. 13. 16:52

Üzenet megtekintéseIdézet: gopajti - Dátum: 2012. 05. 13. 17:33

Ezt a bonyolult dolgot már korábban is olvastam, kicsit tartottam is tőle. Ebből semmi nem igaz. Elméletileg van annyiféle beállítása, hogy percekig lehetne vele szórakozni, de gyakorlatilag kb. 10mp alatt be lehet állítani a négy akkuhoz a programokat. Minden teljesen egyértelmű. A gombok igényesebbek mint az IPC-é, ez nem azt jelenti, hogy ne lenne megbízható a Voltcraft, csak érzésre egyértelműen jobb az MH-C. Lehet nem nyomtam elég erősen azért nem reagáltak néha. A melegedéssel kapcsolatban, elhiszem hogy visszavett volna, ha túlságosan melegednek az akksik, de akkor is soknak tűnt. Forróak voltak. Mindig mást olvasni, valahol azt írják nem jó, ha melegszik, van ahol meg nem számít, úgy is figyeli a töltő stb. Mindenesetre a Powerexnél nincs problémám ezzel sem.

A kijelzőről ugyanazt tudom mondani, mint a beállításokról. Minden jól látható rajta, elég nagyok a feliratok is. A háttérvilágítás előnyeit meg nem kell külön ecsetelni. Maguk az adatok néhány mp alatt elérhetőek bármelyik akkunál a legtávolabbi adat a feszültség, ezt 8mp-en belül lehet elérni, ez a leghosszabb várakozási idő. A kapacitás leolvasása bármelyik akkunál kb 1mp mivel az az első a sorban és lépkedésnél mindig ezt mutatja elsőnek.

Az egyetlen észrevételem eddig a kitámasztójával kapcsolatos. Ujjal elég nehéz kiszedni a helyéről, eddig mindig inkább kipiszkáltam vmivel.

10s? Az IPC kb. 1. :-) Leolvasás szintén. De kinek a paplan..
Háttérvili: Én mindig világosban pakolom be az akkukat, a kijelző meg elég kontrasztos Sose éreztem hiányát :-) .
Privát helyett email van.
Segíts nekünk, hogy segíthessünk másokon!
(Holnap délelőtt úgysem jó neki, mert nem engedem ki az ágyamból... Tündérvirág)

#1722 Felhasználó inaktív   gopajti 

  • Újonc
  • Pipa
  • Csoport: Alkalmi fórumtag
  • Hozzászólások: 20
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2012. 05. 13. 17:13

Üzenet megtekintéseIdézet: didyman - Dátum: 2012. 05. 13. 17:52

10s? Az IPC kb. 1. :-) Leolvasás szintén. De kinek a paplan..
Háttérvili: Én mindig világosban pakolom be az akkukat, a kijelző meg elég kontrasztos Sose éreztem hiányát :-) .


Emlékeim szerint azért 1mp alatt nem tudtam beállítani az IPC-1L-t, ettől függetlenül szeretem az ilyen babrálósabb dolgokat. Este meg jól jön, ha nem kell telefonért, elemlámpáért vagy a villanykapcsolóért matatni, ha meg akarom nézni, mi a helyzet :cool2:

Más téma. Van egy Li-ion töltőm ami egy 18650-es Panasonic ipari akkuval 4.22V-nál állt meg. Ennyit mértem amikor kivettem a töltőből. Ez nem lehet gond az akksira nézve? Hivatalosan ezeknek a töltőknek a leírásában +-0.05V szerepel, tehát ez elvileg ok, de azt tudom, hogy ezeknél az ipari celláknál különösen oda kell figyelni, hogy ne legyenek túltöltve, veszélyes lehet. Mennyire szigorú ez a 4.20V-os határ? Használhatom így a töltőt?

Szerkesztette: gopajti 2012. 05. 13. 17:14 -kor


#1723 Felhasználó inaktív   didyman 

  • Tápszag-értő
  • PipaPipaPipaPipaPipa
  • Csoport: Stábtag
  • Hozzászólások: 24.355
  • Csatlakozott: 2003. okt. 22.

Elküldve: 2012. 05. 13. 21:18

Üzenet megtekintéseIdézet: gopajti - Dátum: 2012. 05. 13. 18:13

Emlékeim szerint azért 1mp alatt nem tudtam beállítani az IPC-1L-t, ettől függetlenül szeretem az ilyen babrálósabb dolgokat. Este meg jól jön, ha nem kell telefonért, elemlámpáért vagy a villanykapcsolóért matatni, ha meg akarom nézni, mi a helyzet :cool2:

Más téma. Van egy Li-ion töltőm ami egy 18650-es Panasonic ipari akkuval 4.22V-nál állt meg. Ennyit mértem amikor kivettem a töltőből. Ez nem lehet gond az akksira nézve? Hivatalosan ezeknek a töltőknek a leírásában +-0.05V szerepel, tehát ez elvileg ok, de azt tudom, hogy ezeknél az ipari celláknál különösen oda kell figyelni, hogy ne legyenek túltöltve, veszélyes lehet. Mennyire szigorú ez a 4.20V-os határ? Használhatom így a töltőt?

Ha ilyen babrálós vagy, akkor ja, én mondjuk lelőném a LED-et benne, ha éjjel a plafonon látnám a fényét-nem vagyunk egyformák :-) . Én beteszem az akkukat, aztán a reakcióidőn belül vagyok még, két gombnyomás, az 700mA, az összes cellára, többit csinálja a gép. Aztán már csak akkor nézem, amikor a fullt kiírja. Tervezéskor, vagy teszteléskor persze én is nézegetem, de amúgy meg látok elég LCD kijelzőt :-D .
Ipari cella: Ha van benne védelmi áramkör, akkor teljesen mindegy (ha nincs, akkor meg a töltőben és a fogadó elektronikában kell lennie), ha nincs, akkor sem gond a 2 század V eltérés, simán lehet a műszered mérési pontatlansága is (4,22V-nál 20V a méréshatár, az arra vonatkoztatott kijelzési pontosság is 1 ezrelék a 0,02-re, aztán ehhez jön még az abszolút hiba).
Privát helyett email van.
Segíts nekünk, hogy segíthessünk másokon!
(Holnap délelőtt úgysem jó neki, mert nem engedem ki az ágyamból... Tündérvirág)

#1724 Felhasználó inaktív   gopajti 

  • Újonc
  • Pipa
  • Csoport: Alkalmi fórumtag
  • Hozzászólások: 20
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2012. 05. 13. 21:42

Üzenet megtekintéseIdézet: didyman - Dátum: 2012. 05. 13. 22:18

Ha ilyen babrálós vagy, akkor ja, én mondjuk lelőném a LED-et benne, ha éjjel a plafonon látnám a fényét-nem vagyunk egyformák :-) . Én beteszem az akkukat, aztán a reakcióidőn belül vagyok még, két gombnyomás, az 700mA, az összes cellára, többit csinálja a gép. Aztán már csak akkor nézem, amikor a fullt kiírja. Tervezéskor, vagy teszteléskor persze én is nézegetem, de amúgy meg látok elég LCD kijelzőt :-D .
Ipari cella: Ha van benne védelmi áramkör, akkor teljesen mindegy (ha nincs, akkor meg a töltőben és a fogadó elektronikában kell lennie), ha nincs, akkor sem gond a 2 század V eltérés, simán lehet a műszered mérési pontatlansága is (4,22V-nál 20V a méréshatár, az arra vonatkoztatott kijelzési pontosság is 1 ezrelék a 0,02-re, aztán ehhez jön még az abszolút hiba).


Nincs rajta védelem. Van olyan akksim is, de jobban szeretem ezeket a csupaszokat. Megmondom, hogy a 4.22-t a kis usb-s töltőm mérőjével néztem (ez a töltő látszik az egyik képen a blogon) elvileg elég pontos. Egy angol srác készíti. Viszont a multiméterem (nem profi cucc) ugyanerre az akksira 4.20-at mutatna. Ez az USB-s töltő egyébként mindig fix 4.19V-nál megáll. Meg van két másik töltőm is azok se mennek 4.20 fölé.

szerk.

Cottonpickers Li-ion USB töltő 4.2V-os li-ion akkukhoz. Bővebben itt

Kép

Kép

Jön egy picit komolyabb változata is később, annak már lesz valamiféle "háza" is. De ezt is nagyon szeretem.

működés közben :cool2: , ha végzett kialszik a piros led a hátulján.


Szerkesztette: gopajti 2012. 05. 13. 21:50 -kor


#1725 Felhasználó inaktív   didyman 

  • Tápszag-értő
  • PipaPipaPipaPipaPipa
  • Csoport: Stábtag
  • Hozzászólások: 24.355
  • Csatlakozott: 2003. okt. 22.

Elküldve: 2012. 05. 14. 07:08

Üzenet megtekintéseIdézet: gopajti - Dátum: 2012. 05. 13. 22:42

Nincs rajta védelem. Van olyan akksim is, de jobban szeretem ezeket a csupaszokat. Megmondom, hogy a 4.22-t a kis usb-s töltőm mérőjével néztem (ez a töltő látszik az egyik képen a blogon) elvileg elég pontos. Egy angol srác készíti. Viszont a multiméterem (nem profi cucc) ugyanerre az akksira 4.20-at mutatna. Ez az USB-s töltő egyébként mindig fix 4.19V-nál megáll. Meg van két másik töltőm is azok se mennek 4.20 fölé.

szerk.

Cottonpickers Li-ion USB töltő 4.2V-os li-ion akkukhoz. Bővebben itt

Kép

Kép

Jön egy picit komolyabb változata is később, annak már lesz valamiféle "háza" is. De ezt is nagyon szeretem.

működés közben :cool2: , ha végzett kialszik a piros led a hátulján.



Jópofa a töltő, de legalább egy hőbiztosító lehetne mellé párosítva (sorosan kötve a kimenettel mondjuk), bár alacsony áramoknál egyszerűen nem tud akkora diszzipáció keletkezni, 700mA-nél is csak 3W lehet maximum, ekkora cellán az langyos lesz, de ha az IC tönkremegy, akkor azért nem baj, ha van valami külsődleges védelem.
A pontossága abszolút értékben 0,005V, de a kijelzés miatt 0,01V eltérés adódhat ebből, hiszen az utolsó digit kerekít. Aztán, a többit a fene tudja, ha nem hitelesített, akkor nem lehet megbízni az adatban, de tényleg nincs jelentősége, ettől még nem fog tönkremenni a cella: 50mV a tolerancia a cellafesz maximumára, ha több műszered is ezalatt mutat bőven, akkor, nincs miért aggódni :-) .
Privát helyett email van.
Segíts nekünk, hogy segíthessünk másokon!
(Holnap délelőtt úgysem jó neki, mert nem engedem ki az ágyamból... Tündérvirág)

#1726 Felhasználó inaktív   gopajti 

  • Újonc
  • Pipa
  • Csoport: Alkalmi fórumtag
  • Hozzászólások: 20
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2012. 05. 22. 09:11

Nem tudom, hogy ez most mennyire offtopic,

Megérkezett az usb-s li-ion töltő párja, ez már kapott egy kis házat is, plusz többféle töltőáram közül lehet választani.

A felső kapcsoló állásai: Off, 50mA, 100mA, 200mA, 300mA, 400mA, 500mA, 600mA, 700mA, 750mA. A másik a kijelzőt működteti (50mA-es töltéshez ajánlott kapcsolni, hogy ne szórakozzon túl sokat a pici aksikkal).

Kép

Kép

Kép

Kép

Szerkesztette: gopajti 2012. 05. 22. 09:20 -kor


#1727 Felhasználó inaktív   didyman 

  • Tápszag-értő
  • PipaPipaPipaPipaPipa
  • Csoport: Stábtag
  • Hozzászólások: 24.355
  • Csatlakozott: 2003. okt. 22.

Elküldve: 2012. 05. 23. 06:34

Kék, lencsés LED az a zseblámpa rajta? :Đ
Privát helyett email van.
Segíts nekünk, hogy segíthessünk másokon!
(Holnap délelőtt úgysem jó neki, mert nem engedem ki az ágyamból... Tündérvirág)

#1728 Felhasználó inaktív   gopajti 

  • Újonc
  • Pipa
  • Csoport: Alkalmi fórumtag
  • Hozzászólások: 20
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2012. 05. 23. 07:49

Üzenet megtekintéseIdézet: didyman - Dátum: 2012. 05. 23. 07:34

Kék, lencsés LED az a zseblámpa rajta? :Đ


Ja, akár az is lehetne :) de csak "munka" közben világít, ha végzett a töltéssel, elalszik a fény.

Kép

#1729 Felhasználó inaktív   gezatata 

  • Újonc
  • Pipa
  • Csoport: Alkalmi fórumtag
  • Hozzászólások: 8
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2012. 05. 23. 11:24

Kép

nézetek el tudatlanságomat de ilyen akkukat miben használtok?
pontosan mennyi voltos és mennyi mAh-es?

Szerkesztette: gezatata 2012. 05. 23. 11:25 -kor


#1730 Felhasználó inaktív   gopajti 

  • Újonc
  • Pipa
  • Csoport: Alkalmi fórumtag
  • Hozzászólások: 20
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2012. 05. 23. 12:37

gezatata

elemlámpákban használom és használjuk sokan, 4.2V-ig kell tölteni őket. A képen látható Panasonic NCR18650A akku kapacitása 3100mAh. Jelenleg ez a csúcs. Másik nagyon jó akksi a 2600mAh-s Sanyo URF18650FM. A Sanyonak és a Samsungnak is vannak 3000mAh-s cellái, de ezeket 4.35V-ig kellene tölteni, speciális töltőre van szükség hozzájuk (cottonpickersnek van ilyen is). Persze lehetne 4.2V-al is használni, csak akkor nem lesz meg a 3000mAh csak mondjuk 2500. Nem javasolt 2.5V (panasonic 2900, 3100mAh) illetve 2.75V (sanyo stb) alá meríteni (én 3.6V-3.7V körül már töltöm) őket. Fontos, hogy ezek ipari cellák, tehát nincs rajtuk védelmi elektronika ami közbelépne egy esetleges túltöltésnél vagy túlmerítésnél, rövidzárnál. Tehát nem árt odafigyelni. Védelemmel ellátott akksik közül ezek a legjobbak: AW, Redilast, olcsóbbak közül Intl-Outdoor, Spark, XTAR márkájúak. Ezek közül szinte mindegyik Sanyo, Panasonic cellát használ illetve van ahol az elektronika is japán cucc (pl. Redilast).

Sunwayman T20CS + Sanyo UR18650FM 2600mAh (max. kisütési áram 5200mA) a lámpában lévő Cree XM-L ledet hivatalosan max. 3A-n lehet hajtani, tehát egy ilyen akksinak meg se kottyan, de ebben a lámpában nincs ennyire meghajtva.

Kép

Szerkesztette: gopajti 2012. 05. 23. 12:44 -kor


#1731 Felhasználó inaktív   DDani 

  • Újonc
  • Pipa
  • Csoport: Alkalmi fórumtag
  • Hozzászólások: 33
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2012. 05. 23. 23:01

Sziasztok!

A topic hatására vettem jó pár évvel ezelőtt egy IPC-1-et. Nagyon bevált, csak - már a kezdetek óta - van egy problémája, mégpedig, hogy a kábel mozgatására újraindul a töltő (mintha kihúznánk és újra bedugnánk).
Régebben mintha más is írta volna itt a problémát, de most nem találtam meg. Annyira nem zavart eddig, de most gondoltam rákérdezek, mit lehet kezdeni vele? Az autós töltővel nem produkálja a hibát, szóval a kábellel lehet valami... Köszi előre is!

#1732 Felhasználó inaktív   didyman 

  • Tápszag-értő
  • PipaPipaPipaPipaPipa
  • Csoport: Stábtag
  • Hozzászólások: 24.355
  • Csatlakozott: 2003. okt. 22.

Elküldve: 2012. 05. 24. 05:12

Üzenet megtekintéseIdézet: DDani - Dátum: 2012. 05. 24. 00:01

Sziasztok!

A topic hatására vettem jó pár évvel ezelőtt egy IPC-1-et. Nagyon bevált, csak - már a kezdetek óta - van egy problémája, mégpedig, hogy a kábel mozgatására újraindul a töltő (mintha kihúznánk és újra bedugnánk).
Régebben mintha más is írta volna itt a problémát, de most nem találtam meg. Annyira nem zavart eddig, de most gondoltam rákérdezek, mit lehet kezdeni vele? Az autós töltővel nem produkálja a hibát, szóval a kábellel lehet valami... Köszi előre is!

Miért nem vitted vissza gariba? A hiba helyét meg kell keresni, aztán vagy kivágni, vagy új csatlakozót szerelni rá.
Privát helyett email van.
Segíts nekünk, hogy segíthessünk másokon!
(Holnap délelőtt úgysem jó neki, mert nem engedem ki az ágyamból... Tündérvirág)

#1733 Felhasználó inaktív   didyman 

  • Tápszag-értő
  • PipaPipaPipaPipaPipa
  • Csoport: Stábtag
  • Hozzászólások: 24.355
  • Csatlakozott: 2003. okt. 22.

Elküldve: 2012. 05. 24. 05:14

Üzenet megtekintéseIdézet: gezatata - Dátum: 2012. 05. 23. 12:24

nézetek el tudatlanságomat de ilyen akkukat miben használtok?
pontosan mennyi voltos és mennyi mAh-es?

Mindenben. Modellezők, akkus csavarhúzók, zseblámpák és ilyen 18650-es (18mm átmérő, 650mm hossz) cellákból van a legtöbb laptop akkupakkja.
Privát helyett email van.
Segíts nekünk, hogy segíthessünk másokon!
(Holnap délelőtt úgysem jó neki, mert nem engedem ki az ágyamból... Tündérvirág)

#1734 Felhasználó inaktív   worxland 

  • Senior tag
  • PipaPipaPipaPipa
  • Csoport: Fórumtag
  • Hozzászólások: 2.707
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2012. 05. 24. 08:58

Üzenet megtekintéseIdézet: didyman - Dátum: 2012. 05. 24. 06:14

Mindenben. Modellezők, akkus csavarhúzók, zseblámpák és ilyen 18650-es (18mm átmérő, 650mm hossz) cellákból van a legtöbb laptop akkupakkja.


65 mm lesz az. :)
 aláírás
Spoiler

#1735 Felhasználó inaktív   stephan_derrick 

  • Tag
  • PipaPipa
  • Csoport: Fórumtag
  • Hozzászólások: 376
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2012. 06. 15. 16:33

Sziasztok,
vettünk egy ilyet
Kaptunk is hozzá 4 db akkut.
Az egyik defektes, pedig a gyártási év 2011. 06. 09.
Ez lehetséges? Vagy csak fel kell éleszteni valahogy?
Volt olyan (de az már öreg) akksim, amit gagyi töltővel sikerült annyira beröffenteni, hogy ez a BC500 ne defektesnek ismerje fel. Bár utána már fényképezőgépet nem hajtotta meg, mikrofonba és egyéb igénytelen cuccba jó volt.
Ezt viszont szeretném fotózásra használni és nem akarom kitaposni a belét a teszkós töltővel.
Mi tévő legyek?
"Unless that was a guitar in the rifle case." :-)

#1736 Felhasználó inaktív   didyman 

  • Tápszag-értő
  • PipaPipaPipaPipaPipa
  • Csoport: Stábtag
  • Hozzászólások: 24.355
  • Csatlakozott: 2003. okt. 22.

Elküldve: 2012. 06. 15. 21:34

Üzenet megtekintéseIdézet: stephan_derrick - Dátum: 2012. 06. 15. 17:33

Sziasztok,
vettünk egy ilyet
Kaptunk is hozzá 4 db akkut.
Az egyik defektes, pedig a gyártási év 2011. 06. 09.
Ez lehetséges? Vagy csak fel kell éleszteni valahogy?
Volt olyan (de az már öreg) akksim, amit gagyi töltővel sikerült annyira beröffenteni, hogy ez a BC500 ne defektesnek ismerje fel. Bár utána már fényképezőgépet nem hajtotta meg, mikrofonba és egyéb igénytelen cuccba jó volt.
Ezt viszont szeretném fotózásra használni és nem akarom kitaposni a belét a teszkós töltővel.
Mi tévő legyek?

Nem fogod :-) . Tedd rá tíz percre.
Privát helyett email van.
Segíts nekünk, hogy segíthessünk másokon!
(Holnap délelőtt úgysem jó neki, mert nem engedem ki az ágyamból... Tündérvirág)

#1737 Felhasználó inaktív   gezatata 

  • Újonc
  • Pipa
  • Csoport: Alkalmi fórumtag
  • Hozzászólások: 8
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2012. 06. 18. 07:38

Mennyire ajánlot vétel Voltcraft CM410, az IPC-1L-vel szemben?

- nekem azért tetszett meg mert:
1. hasonló programjai vannak mint a IPC-1L-nek,
2. 12 Voltról működik,
3. tölthetek vele NiZn akkukat is.

nem tudom mennyire fontos az alacsony kisütőérám és töltőarám, eneloop 2000 AA, eneloop 800 AAA, töltenék vele + a NiZn akkuk amiket kapnék mellé.

Ebben a cikkben ajánlják, szerintetek is megéri megvásárolni?
Főként fényképezőgépbe használom az akkukat.

#1738 Felhasználó inaktív   didyman 

  • Tápszag-értő
  • PipaPipaPipaPipaPipa
  • Csoport: Stábtag
  • Hozzászólások: 24.355
  • Csatlakozott: 2003. okt. 22.

Elküldve: 2012. 06. 18. 08:31

Üzenet megtekintéseIdézet: gezatata - Dátum: 2012. 06. 18. 08:38

Mennyire ajánlot vétel Voltcraft CM410, az IPC-1L-vel szemben?

- nekem azért tetszett meg mert:
1. hasonló programjai vannak mint a IPC-1L-nek,
2. 12 Voltról működik,
3. tölthetek vele NiZn akkukat is.

nem tudom mennyire fontos az alacsony kisütőérám és töltőarám, eneloop 2000 AA, eneloop 800 AAA, töltenék vele + a NiZn akkuk amiket kapnék mellé.

Ebben a cikkben ajánlják, szerintetek is megéri megvásárolni?
Főként fényképezőgépbe használom az akkukat.

Ha régebbi a fényképezőgéped, akkor jó a NiZn akku hozzá, ha nem, akkor nem biztos, hogy érezhető előnye lesz (a többlet kapacitáson és új akku létére jobb paramétereken kívül).
Privát helyett email van.
Segíts nekünk, hogy segíthessünk másokon!
(Holnap délelőtt úgysem jó neki, mert nem engedem ki az ágyamból... Tündérvirág)

#1739 Felhasználó inaktív   Gyula2222 

  • Őstag
  • PipaPipaPipaPipaPipa
  • Csoport: Fórumtag
  • Hozzászólások: 11.315
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2012. 10. 11. 16:27

Tudja valamelyiketek, h a Samsung N 150-es gyönyörűség akkupakkjában milyen és hány darab cella van (és ezeket (lehetőleg Pécsett) hol érdemes beszerezni)?
A Hugom gépe bejelentette, h hamarosan kell neki egy új garnitúra.

Szerkesztette: Gyula2222 2012. 10. 11. 16:29 -kor


#1740 Felhasználó inaktív   hamyka 

  • Újonc
  • Pipa
  • Csoport: Alkalmi fórumtag
  • Hozzászólások: 8
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2012. 12. 18. 23:10

Sziasztok :)

Na sikerült ide beregisztrálnom ( igaz le kellett kérnem a jelszót na se baj )

Gondolom sok itt a hozzászólás de kérem csak is kizárólag műszaki szaki, illetve aki nagyon ért hozzá de inkább szakember szóljon hozzá az alábbi írásomhoz mert a véleményét kérem !!!!

Szóval :

Mint a topik cime is szól :

Tölthető ceruza akkukról lesz szó de nézzétek el nekem hogy én tölthető elemnek hívom, tudom tölthető elem nincs de én még is így hívom, ezért elnézést kérek !!

Sok-sok véleményt olvastam az interneten és kiderítettem hogy az a jó fajta töltő ami cellánként tölti a tölthető elemeket, illetve hogy lehet állítani az áram erősséget, és én úgy tudom hogy úgy a helyes hogy minél lassabban tölteni hogy az akkumulátor ne károsodjon, bár meg fordult a fejemben a gyors töltős módszer is, bár olvastam azt hogy a gyors töltés annyiban jó hogy gyorsan fel vannak töltve ám károsodnak az akkumulátorok és melegszenek és én ebből adódóan azt gondolom hogy fel is robbanhatnak.....

Nekem vannak itthon töltőjeim és bár nem voltcraft meg powerex csodák, LCD kijelzőjük sincs ......

Nemrég 1 ilyen pakkot rendeltem Conradtól :

http://www.conrad.hu...ucts&pid=252044 (1x4 db) =4290 ft

http://www.conrad.hu...ucts&pid=201101 Voltcraft IPC-1L akkutöltő 1 db 9990 ft

http://www.conrad.hu...ucts&pid=252004 (1x4 db) 3990 ft


Sok jót olvastam a töltöröl hogy milyen jó meg hogy akku mentő :D

Először ilyet rendeltem Conradtól :

http://www.conrad.hu...ucts&pid=200062

De aztán ezt vissza mondtam :)

Használ valaki itt Nizn tölthető elemeket ?? megéri? nem? én asztali/fali órákba használnám, nincs rajtuk Led,

illetve vezeték nélküli egérbe/vérnyomás mérőbe használnám :D amit vettem vérnyomás mérőt az ilyen : http://gyogyseged.hu...apter-5815.html

Elég nagy a káosz a fejemben, remélem tudtok segíteni, és bocsánat a linkekért csak segítséget szeretnék kérni :)

Illetve láttam ezt a powerex márkájú töltőt amennyivel drágább annyival jobb is ?? és mennyibe kerül a powerex töltő +posta+vám+ tudom is én? mindennel együtt mennyi ??

Conrad az megbízható ??

Magyarországon van beszerzője a powerexnek ?? ( csak kérdezem )

Olvastam hogy valaki pörkölgetett egy powerex márkájú akkumulátort 700 milliamperrel és majdnem megjárta !!

a lényeg :

hogyan érdemes tölteni az akkumulátorokat ? a Voltcraft márka megbízható ??

Írjatok és üdv: Hamyka :)

Téma megosztása:


  • (91 Oldal)
  • +
  • « Első
  • 85
  • 86
  • 87
  • 88
  • 89
  • Utolsó »
  • Nem indíthatsz témát.
  • A téma zárva.

1 felhasználó olvassa ezt a témát.
0 felhasználó, 1 vendég, 0 anonim felhasználó