HWSW Informatikai Kerekasztal: SMC Router beállítás - HWSW Informatikai Kerekasztal

Ugrás a tartalomhoz

Mellékleteink: HUP | Gamekapocs

  • (47 Oldal)
  • +
  • « Első
  • 17
  • 18
  • 19
  • 20
  • 21
  • Utolsó »
  • Nem indíthatsz témát.
  • A téma zárva.

SMC Router beállítás SMCWBR14t_G

#361 Felhasználó inaktív   glow 

  • Újonc
  • Pipa
  • Csoport: Alkalmi fórumtag
  • Hozzászólások: 13
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2007. 03. 07. 23:43

Idézet: Jahno - Dátum: 2007. márc. 7., szerda - 23:38

Most akkor pppoe, vagy csak sima dhcp? Winben is pppoe tárcsázással nyomulsz, vagy csak bedugod aztán működik?

Hátmármint a routerben bevan kapcsolva a dhcp kiosztás, mivelhogy nekem semmiféle ip cimet meg hasonlót nemkell beirnom, azt elvileg automatice megkéne h kapja a router!
PPPoE kapcsolatot használok a routernél (de a windowsban is ha mint pl mostis nincs bekötve a router)... beirom a felhasználónevem meg jelszavam és elvileg menniek kéne a dolognak, de vmiért nemkap meg semmilyen cimet a router.... ellenben ha a netkábelt a gépbe dugom akkor minden megy faszán PPPoE kapcsolattal!
vmi?

#362 Felhasználó inaktív   Csirke 

  • Senior tag
  • PipaPipaPipaPipa
  • Csoport: Fórumtag
  • Hozzászólások: 2.107
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2007. 03. 08. 16:02

Idézet: glow - Dátum: 2007. márc. 8., csütörtök - 0:43

Hátmármint a routerben bevan kapcsolva a dhcp kiosztás, mivelhogy nekem semmiféle ip cimet meg hasonlót nemkell beirnom, azt elvileg automatice megkéne h kapja a router!
PPPoE kapcsolatot használok a routernél (de a windowsban is ha mint pl mostis nincs bekötve a router)... beirom a felhasználónevem meg jelszavam és elvileg menniek kéne a dolognak, de vmiért nemkap meg semmilyen cimet a router.... ellenben ha a netkábelt a gépbe dugom akkor minden megy faszán PPPoE kapcsolattal!
vmi?

A routerben a státusz disconnected? Auto Connect állapota?
Manuálisan connect?
Biztos jól van megadva a név, meg a jelszó? (t-com, t-online esetén az emailcím kukaccal, mindennel)
"In my self righteous suicide
I cry when angels deserve to die"
/System Of A Down - Chop Suey!/

#363 Felhasználó inaktív   Csirke 

  • Senior tag
  • PipaPipaPipaPipa
  • Csoport: Fórumtag
  • Hozzászólások: 2.107
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2007. 03. 08. 16:04

Idézet: Terrier - Dátum: 2007. márc. 7., szerda - 19:27

Smc honlapjan is fonn van mar 1.06, az ami igen furcsa, hogy nem akkora, mint http://www.cszerviz.hu/ honlapjan levo, es nem is engedi folrakni smcset, de mar az eredeti 1.02-t e engedi. Erdekes.

Product number stimmel?
Az eltérő product numberek nem mennek fel!
smc-eu.com-on is érdemes nézelődni
"In my self righteous suicide
I cry when angels deserve to die"
/System Of A Down - Chop Suey!/

#364 Felhasználó inaktív   Terrier 

  • Újonc
  • Pipa
  • Csoport: Alkalmi fórumtag
  • Hozzászólások: 11
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2007. 03. 08. 17:10

Idézet: Csirke - Dátum: 2007. márc. 8., csütörtök - 16:04

Product number stimmel?
Az eltérő product numberek nem mennek fel!
smc-eu.com-on is érdemes nézelődni

Persze, stimmel a part number. Az 1.02t mar egyszer folraktam smc oldalarol (mikor megvettem a routert), most azt sem engedi, csak a csserviz 1.06-osat hagyja ujra folrakni (meg regebbieket sem).

Szerkesztette: Terrier 2007. 03. 08. 17:13 -kor


#365 Felhasználó inaktív   Gyula2222 

  • Őstag
  • PipaPipaPipaPipaPipa
  • Csoport: Fórumtag
  • Hozzászólások: 11.315
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2007. 03. 09. 00:16

Idézet: Terrier - Dátum: 2007. márc. 8., csütörtök - 17:10

Persze, stimmel a part number. Az 1.02t mar egyszer folraktam smc oldalarol (mikor megvettem a routert), most azt sem engedi, csak a csserviz 1.06-osat hagyja ujra folrakni (meg regebbieket sem).

Elég durva megoldás, de a korábban ezeken a lapokon írták, h a router fel van készítve a hibás bios kijavítására.
Ha csinálsz egy megszakított frissítést, akkor utána egy ROM menű jelentkezik. Innen valószínüleg bármelyik feltölthető.

#366 Felhasználó inaktív   kopasztigris 

  • Újonc
  • Pipa
  • Csoport: Alkalmi fórumtag
  • Hozzászólások: 3
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2007. 03. 12. 20:57

Hali!

Nekem SMCWBR14-G2v2 van, 1.06-os fw-vel. Eddig úgy tünik, sikerült megoldani a "van torrent-nincs net" problémát.
A NAT Virual Server-ben meg kell nyitni tcp-re is és udp-re is a 1000-4000 közötti portokat, és voila!, minden pörög egyszerre, mint kisangyal.. Valamiért ezeket a portokat is használja az Azureus a NAT mapping table szerint..

#367 Felhasználó inaktív   Terrier 

  • Újonc
  • Pipa
  • Csoport: Alkalmi fórumtag
  • Hozzászólások: 11
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2007. 03. 18. 17:39

Idézet: Gyula2222 - Dátum: 2007. márc. 9., péntek - 0:16

Elég durva megoldás, de a korábban ezeken a lapokon írták, h a router fel van készítve a hibás bios kijavítására.
Ha csinálsz egy megszakított frissítést, akkor utána egy ROM menű jelentkezik. Innen valószínüleg bármelyik feltölthető.

Most mar kezd kicsit felidegeseiteni ez a routernek nevezett ipari hulladek.
1 hetig nem hasznaltam, beuzemelem, es hagyja a fwt frissiteni. Frissitek, factory reset, elojon a rom-menu, hogy ugyan toltseg mar fel egy fwt, mert megnyekkent. Fw fel ujra, factory reset, elsore minden szep es jo, de most meg nem enged portokat nyitni (a hibauzenet, hogy DHCP elevulest allitsam orokre. Atallitom, hibauzenet marad, es fw ujrarakasa se segit). Pihentetem megint egy hetet, hatha...

#368 Felhasználó inaktív   Csirke 

  • Senior tag
  • PipaPipaPipaPipa
  • Csoport: Fórumtag
  • Hozzászólások: 2.107
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2007. 03. 18. 18:04

Idézet: Terrier - Dátum: 2007. márc. 18., vasárnap - 18:39

Most mar kezd kicsit felidegeseiteni ez a routernek nevezett ipari hulladek.
1 hetig nem hasznaltam, beuzemelem, es hagyja a fwt frissiteni. Frissitek, factory reset, elojon a rom-menu, hogy ugyan toltseg mar fel egy fwt, mert megnyekkent. Fw fel ujra, factory reset, elsore minden szep es jo, de most meg nem enged portokat nyitni (a hibauzenet, hogy DHCP elevulest allitsam orokre. Atallitom, hibauzenet marad, es fw ujrarakasa se segit). Pihentetem megint egy hetet, hatha...

Biztos, hogy ráklikkeltél az apply gombra a foreverre való állításnál?
Rengeteg ilyen router megfordult a kezeim között, és ilyeneket egyik sem művelt.
Ha gondolod, és teheted, bejössz hozzánk, aztán ránézek, és megmondom, hogy garis, vagy valamit nem jól csinálsz.
"In my self righteous suicide
I cry when angels deserve to die"
/System Of A Down - Chop Suey!/

#369 Felhasználó inaktív   Terrier 

  • Újonc
  • Pipa
  • Csoport: Alkalmi fórumtag
  • Hozzászólások: 11
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2007. 03. 18. 18:39

Idézet: Csirke - Dátum: 2007. márc. 18., vasárnap - 18:04

Biztos, hogy ráklikkeltél az apply gombra a foreverre való állításnál?
Rengeteg ilyen router megfordult a kezeim között, és ilyeneket egyik sem művelt.
Ha gondolod, és teheted, bejössz hozzánk, aztán ránézek, és megmondom, hogy garis, vagy valamit nem jól csinálsz.

Biztos. Most forever.
Hagyom pihenni egy ideig, mert se idom, se kedvem most ezzel a routterel hulyeskedni, de koszi a felajanlast, lehet majd igenybe veszem.
Egyebkent aki ilyet hasznal annak mik a tapasztalatai, az 1000-4000es portok megnyitasa tenyleg megoldja a szakadasokat?

#370 Felhasználó inaktív   bajsz 

  • Törzsvendég
  • PipaPipaPipa
  • Csoport: Fórumtag
  • Hozzászólások: 704
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2007. 03. 18. 19:24

Idézet: Terrier - Dátum: 2007. márc. 18., vasárnap - 17:39

Egyebkent aki ilyet hasznal annak mik a tapasztalatai, az 1000-4000es portok megnyitasa tenyleg megoldja a szakadasokat?

Hát ha hazamegyek, kipróbálom én is ezt a 1000-4000-es portok megnyitását.

Mert beszéltem valakivel, ahonnan vettem a routert, és ajánlott egy magyar smc oldalt, onnan meg leszedtem egy 2006 decemberi firmwaret, de az sem oldotta meg a szakadozást sajnos.

#371 Felhasználó inaktív   gwalmaren 

  • Újonc
  • Pipa
  • Csoport: Alkalmi fórumtag
  • Hozzászólások: 8
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2007. 03. 19. 14:25

Hali! Tök láma vagyok, átnyálaztam a topicot, de egy kérdésemre nem találtam választ!!
Nos: van a kis router, az asztali gép lan1 porton, megy a kábelnet a routeron keresztül. Ok. Van egy laptop egy PCMCIA wireless vevővel. Milyen beállításokat alkalmazzak a laptopon? Előre is thx.

#372 Felhasználó inaktív   Kory 

  • Őstag
  • PipaPipaPipaPipaPipa
  • Csoport: Fórumtag
  • Hozzászólások: 25.198
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2007. 03. 19. 14:50

Idézet: gwalmaren - Dátum: 2007. márc. 19., hétfő - 14:25

Hali! Tök láma vagyok, átnyálaztam a topicot, de egy kérdésemre nem találtam választ!!
Nos: van a kis router, az asztali gép lan1 porton, megy a kábelnet a routeron keresztül. Ok. Van egy laptop egy PCMCIA wireless vevővel. Milyen beállításokat alkalmazzak a laptopon? Előre is thx.

Attól függ, hogy a Wireless router mire van állítva, titkosítás van (security menü)?
Először is kerestess rá a vezetéknélküli hálózatknál mondjuk...

Szerkesztette: Kory 2007. 03. 19. 14:50 -kor


#373 Felhasználó inaktív   gwalmaren 

  • Újonc
  • Pipa
  • Csoport: Alkalmi fórumtag
  • Hozzászólások: 8
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2007. 03. 19. 15:00

Igen van titkosítás.

#374 Felhasználó inaktív   gwalmaren 

  • Újonc
  • Pipa
  • Csoport: Alkalmi fórumtag
  • Hozzászólások: 8
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2007. 03. 19. 15:42

szóval: sikerült minden, de a laptopon a net pár pillanat múlva megszakad. a pcmcia kártyát látja meg azt írja: csatlakozva van. Mi lehet ez?

#375 Felhasználó inaktív   Kory 

  • Őstag
  • PipaPipaPipaPipaPipa
  • Csoport: Fórumtag
  • Hozzászólások: 25.198
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2007. 03. 19. 15:49

Idézet: gwalmaren - Dátum: 2007. márc. 19., hétfő - 15:42

szóval: sikerült minden, de a laptopon a net pár pillanat múlva megszakad. a pcmcia kártyát látja meg azt írja: csatlakozva van. Mi lehet ez?

Egész pontosan milyen SMC Router ez?

#376 Felhasználó inaktív   gwalmaren 

  • Újonc
  • Pipa
  • Csoport: Alkalmi fórumtag
  • Hozzászólások: 8
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2007. 03. 19. 15:55

SMC-WBR14-G/2. 1.05-ös firmware. De a hiba vhol a laptopban lesz. :s

#377 Felhasználó inaktív   Kory 

  • Őstag
  • PipaPipaPipaPipaPipa
  • Csoport: Fórumtag
  • Hozzászólások: 25.198
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2007. 03. 19. 15:57

Idézet: gwalmaren - Dátum: 2007. márc. 19., hétfő - 15:55

SMC-WBR14-G/2. 1.05-ös firmware. De a hiba vhol a laptopban lesz. :s

Próbáld meg azt, hogy átállítod a routerben a csatornát (channel ID) valamilyen teljesen másra (ha auto-n volt akkor pl. fix 11-re vagy 2-re), majd ez után csatlakozol újból a laptoppal.

Szerkesztette: Kory 2007. 03. 19. 15:57 -kor


#378 Felhasználó inaktív   gwalmaren 

  • Újonc
  • Pipa
  • Csoport: Alkalmi fórumtag
  • Hozzászólások: 8
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2007. 03. 19. 16:07

MAC címnek mit adjak?
Egyébként átállítottam, de ugyan úgy megszakad. Laptop: csatlakoztatva, jelerősség kiváló, stb...Net elindul, aztán meg egy idő után: "A kiszolgáló nem található". Ugyan úgy van kapcsolat, küldött/fogadott csomagok, stb. ?!?!?! Na ez mi lehet? Sajnos ezt eljátszotta ethernettel is. :s:S:S

#379 Felhasználó inaktív   bajsz 

  • Törzsvendég
  • PipaPipaPipa
  • Csoport: Fórumtag
  • Hozzászólások: 704
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2007. 03. 19. 16:15

Idézet: gwalmaren - Dátum: 2007. márc. 19., hétfő - 15:07

MAC címnek mit adjak?
Egyébként átállítottam, de ugyan úgy megszakad. Laptop: csatlakoztatva, jelerősség kiváló, stb...Net elindul, aztán meg egy idő után: "A kiszolgáló nem található". Ugyan úgy van kapcsolat, küldött/fogadott csomagok, stb. ?!?!?! Na ez mi lehet? Sajnos ezt eljátszotta ethernettel is. :s:S:S

Először is derítsd ki, hogy mi a hiba. A kapcsolat a gép és router között, vagy az internet beállítás. Attól, hogy a wifi jel van, az még nem jelenti azt, hgy van rendesen kapcsolat. Nézd meg a kapcsolatnál, hogy van-e ki meg bejövő kapcsolat. Ha az megy rendesen, akkor ez frankó. Ha nem, akkor nézd meg, hogy jó alhálón vagy-e, átjáró stimmel-e, stb...
Ha ez mind jó, akkor a laptopon van a rossz beállítás. Nekem is szokott ilyen lenni. Az az egyszerű megoldás, ha minden kapcsolatot kitörölsz az "észlelt vezeték nélküli hálózat"-okból, és csinálsz egy újat... rendesen beállítva a titkosítást, stb...
volt már olyan nekem sokszor, hogy minden jó volt, de szakadozott, azt kitöröltem, ugyanazt visszacsináltam, és ment minden rendesen. Ez csak Microsoft...  :)

#380 Felhasználó inaktív   gwalmaren 

  • Újonc
  • Pipa
  • Csoport: Alkalmi fórumtag
  • Hozzászólások: 8
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2007. 03. 19. 16:40

"Nézd meg a kapcsolatnál, hogy van-e ki meg bejövő kapcsolat. Ha az megy rendesen, akkor ez frankó. " --->Ez megy. 17000 küldött, és fogadott is van rendesen, mennek, jönnek. 

Hogy tudom kitörölni a kapcsolatot? És hogy adjak hozzá újat? Milyen beállításokat alkalmazzak? :s:S:S A windows szépen beállította magától..Help!

Téma megosztása:


  • (47 Oldal)
  • +
  • « Első
  • 17
  • 18
  • 19
  • 20
  • 21
  • Utolsó »
  • Nem indíthatsz témát.
  • A téma zárva.

1 felhasználó olvassa ezt a témát.
0 felhasználó, 1 vendég, 0 anonim felhasználó