HWSW Informatikai Kerekasztal: Re: Történelmének legnagyobb veszteségét szenvedte el a Sony - HWSW Informatikai Kerekasztal

Ugrás a tartalomhoz

Mellékleteink: HUP | Gamekapocs

  • (3 Oldal)
  • +
  • 1
  • 2
  • 3
  • Nem indíthatsz témát.
  • A téma zárva.

Re: Történelmének legnagyobb veszteségét szenvedte el a Sony Értékeld a témát: -----

#21 Felhasználó inaktív   dikki 

  • Törzsvendég
  • PipaPipaPipa
  • Csoport: Fórumtag
  • Hozzászólások: 1.706
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2012. 05. 10. 20:17

szerintem a sonynak még nincs vége. csak meg kell venniük verstől a progiját, két év múlva kilóra megveszik az applet kápéban.

#22 Felhasználó inaktív   xclusiv 

  • Őstag
  • PipaPipaPipaPipaPipa
  • Csoport: Fórumtag
  • Hozzászólások: 11.057
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2012. 05. 11. 15:23

Üzenet megtekintéseIdézet: 'Geri' - Dátum: 2012. 05. 10. 16:55

-korlátozták a másolt játékok futtatását

A kurva anyjukat, phöjj...

#23 Felhasználó inaktív   'Geri' 

  • Őstag
  • PipaPipaPipaPipaPipa
  • Csoport: Fórumtag
  • Hozzászólások: 5.056
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2012. 05. 11. 16:23

Üzenet megtekintéseIdézet: xclusiv - Dátum: 2012. 05. 11. 15:23

A kurva anyjukat, phöjj...


tudod, ez nem feltétlenül a kalózkodást akadályozza, hanem az esetlegesen ingyenes játékok lemásolását, amelyek szolgáltatások nyújtásával termelnek bevételt.
vagyis a szabad versenyt.

persze nyilván egy random fórumpistikének ezt hiába magyaráznám.

#24 Felhasználó inaktív   xclusiv 

  • Őstag
  • PipaPipaPipaPipaPipa
  • Csoport: Fórumtag
  • Hozzászólások: 11.057
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2012. 05. 11. 16:38

Üzenet megtekintéseIdézet: 'Geri' - Dátum: 2012. 05. 11. 17:23

tudod, ez nem feltétlenül a kalózkodást akadályozza, hanem az esetlegesen ingyenes játékok lemásolását, amelyek szolgáltatások nyújtásával termelnek bevételt.
vagyis a szabad versenyt.

És mik ezek? Mert én még ilyenről nem nagyon hallottam.
Továbbá én úgy tudom, hogy a konzolpiac úgy működik, hogy a gyártó tisztes veszteséggel adja a konzolt (eleinte legalábbis), és a kiadóktól a konzolra kiadott játékok árából kap pénzt, ezzel hozza be a konzolon termelt veszteséget és így termel nyereséget (már ha sikerül ugye). És ebbe a modellbe nekem nem igazán fér bele az ingyenes játék koncepciója szerintem. Bár a fene tudja, ha tényleg vannak szolgáltatások és abból értelmezhető bevétel folyik be, akkor szerintem a konzolgyártó beengedi azt a gépére jó pénzért. De azt nem várhatja el senki, hogy a gyártó sok milliárd dolláros költséggel megtervezi a ps3-at, azt gyártja drágán és eladja olcsóbban (veszteséggel), majd jön egy másik cég aki ezen ellenszolgáltatás nélkül keresne...

Szerintem egyébként a "másolt játékok futtatása 99%-ban nem az általadvázolt üzleti modellt jelenti, hanem, ugye...

Idézet

persze nyilván egy random fórumpistikének ezt hiába magyaráznám.

Ha vennéd a fáradságot akkor lehet, hogy megérteném, de random fórumpistikézni nyilván egyszerűbb...

Szerkesztette: xclusiv 2012. 05. 11. 16:39 -kor


#25 Felhasználó inaktív   'Geri' 

  • Őstag
  • PipaPipaPipaPipaPipa
  • Csoport: Fórumtag
  • Hozzászólások: 5.056
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2012. 05. 11. 20:59

Idézet

És mik ezek? Mert én még ilyenről nem nagyon hallottam

-mondjuk a valaha megjelent mmorpg kb hatod része (amik mind ingyenesek, és abból élnek, hogy a hősödnek smsben lehet fegyvereket, páncélokat, bukkake kosztümöket venni...)
-az összes valaha megjelent shareware játék (amiket ingyen terjesztenek, majd regisztrációs kulccsal később aktiválhatod a játék további részeit, ha akarod...)
-minden, ami ingyenes, de reklámokat rak ki időnként (több százezres nagyságrendű ilyen játék van, főleg logikai játékok)
-meg a fél casual ipar, ami gyakorlatilag a teljes ipar húzószegmense...
de hadd ne is merüljek bele ebbe a gondolatmenetbe jobban.

Idézet

Továbbá én úgy tudom, hogy a konzolpiac úgy működik, hogy a gyártó tisztes veszteséggel adja a konzolt

ez így is van, de szerintem ha a kacsa nem tud úszni, nem a víz a hülye. ki kényszeríti arra, hogy veszteséggel adja? tettek volna bene normális processzort, 20%-al lassabb videókártyát, etc...
amúgy később pedig nyereséggel adja, mert előbb utóbb nyereségessé válik. Összességében tehát sokkal nagyobb nyereséggel adják el, mint amennyi veszteséget eleinte kénytelenek elszenvedni. Ennek normális esetben amúgy SEMMI köze sem kéne, hogy legyen a platformra írt, gyártótól független szoftverekhez.
és valóban, ebbe a modellbe nem igazán fér bele egy ingyenes program koncepciója, CSAKHOGY a valódi világ nem úgy működik, mint amilyet a sony összehallucinált magának.
nem beszélve arról, hogy a hardver és a szoftver bármilyen szintű árukapcsolása az európai unió területén belül szinte mármár az illegalitás határvonalán lavírozik és amúgyis egy undorító dolog.

azért fórumpistikéztelek le, mert olyan stílusban szólok mindenkihez, ahogy ő is hozzám szól. :p

#26 Felhasználó inaktív   xclusiv 

  • Őstag
  • PipaPipaPipaPipaPipa
  • Csoport: Fórumtag
  • Hozzászólások: 11.057
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2012. 05. 13. 11:32

Üzenet megtekintéseIdézet: 'Geri' - Dátum: 2012. 05. 11. 21:59

-mondjuk a valaha megjelent mmorpg kb hatod része (amik mind ingyenesek, és abból élnek, hogy a hősödnek smsben lehet fegyvereket, páncélokat, bukkake kosztümöket venni...)
-az összes valaha megjelent shareware játék (amiket ingyen terjesztenek, majd regisztrációs kulccsal később aktiválhatod a játék további részeit, ha akarod...)
-minden, ami ingyenes, de reklámokat rak ki időnként (több százezres nagyságrendű ilyen játék van, főleg logikai játékok)
-meg a fél casual ipar, ami gyakorlatilag a teljes ipar húzószegmense...
de hadd ne is merüljek bele ebbe a gondolatmenetbe jobban.

Ja, és ezeket portolták volna ps-re, vagy mi? És tejeltek volna a befolyó zs-ből a sony-nak? És ezt a sony nem engedte?
Mert ha ezen 3 pont valamelyike nem teljesül, akkor nincs miről beszélni. Arról nem is beszélve, hogy a csúcskonzolok és a casual game-ek piacának igen kicsi a metszete...

Idézet

ez így is van, de szerintem ha a kacsa nem tud úszni, nem a víz a hülye. ki kényszeríti arra, hogy veszteséggel adja? tettek volna bene normális processzort, 20%-al lassabb videókártyát, etc...

Ja, csak itt nem a sony a kacsa. És nem tud a speckón így-úgy vágni, nem tud gyengébb VGA-t beletenni, mert a konzolokat PC-s szemmel nézve hosszú életciklusra készítik. Kijöttek vele 2006 végén, 5,5 éve, és még mindig nincs semmi hír az utódjáról. Nem hozhatnak ki egy ps3.1-et 1,5 év múlva csak azért, mert az elején drága lett volna bele a vga, nem fragmentálhatják a piacot, hiszen annak az a lényege, hogy egyszer veszel egy eszközt, és arra már érdemben nem kell költened, csak játékot venni hozzá.

Idézet

amúgy később pedig nyereséggel adja, mert előbb utóbb nyereségessé válik. Összességében tehát sokkal nagyobb nyereséggel adják el, mint amennyi veszteséget eleinte kénytelenek elszenvedni.

Ja, szumma nyereséges lesz, már ha bejön a számításuk. Mert egy dolog, hogy később tud 300 dollárért adni egy 250 gyártási költségű gépet, de van ott még tervezés, marketing, logisztika, garancia, csupa milliárd dolláros költség, amit kifizet a gyártó, csak ezeket elég nehéz számszerűsíteni.

Idézet

Ennek normális esetben amúgy SEMMI köze sem kéne, hogy legyen a platformra írt, gyártótól független szoftverekhez.

Basszus, miről beszélsz? Ez a piac így működik, itt _ez_ az üzleti modell, pont. Ha konzolra akarsz fejleszteni akkor tejelned kell a konzolgyártónak. Ha szifonra akarsz játékot eladni, akkor a bevételed 30%-a megy az epülnek, az a piac meg úgy.

Idézet

CSAKHOGY a valódi világ nem úgy működik, mint amilyet a sony összehallucinált magának.

CSAKHOGY ezt nem a sony haluzta össze magának, ugyanígy van a nintendo és a ms konzoloknál is.
Senki nem tenne milliárdokat egy termék fejlesztésébe és senki nem adná beker költség alatt (eleinte) csak azért, hogy más jól tudjon keresni rajta. Ha pedig ezt nem teszik meg akkor nincs konzol, ezt kéne megérteni.

Idézet

nem beszélve arról, hogy a hardver és a szoftver bármilyen szintű árukapcsolása az európai unió területén belül szinte mármár az illegalitás határvonalán lavírozik és amúgyis egy undorító dolog.

Nincs itt semmilyen árukapcsolás. Ez egy zárt piac, ha itt akarsz pénzt csinálni akkor tejelned kell. Remélem nem gondolod, hogy ha ezen bármilyen fogást lehetne találni jogilag, akkor a játékgyártók már nem próbáltak volna rá...

Szerkesztette: xclusiv 2012. 05. 13. 11:33 -kor


#27 Felhasználó inaktív   'Geri' 

  • Őstag
  • PipaPipaPipaPipaPipa
  • Csoport: Fórumtag
  • Hozzászólások: 5.056
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2012. 05. 13. 12:04

drága kedves mondatotértelmeznikevésbé képes barátom, én azt értem, hogy ez az üzleti modelljük, mivel ERRŐL BESZÉLEK. aztán pedig arról, hogy MIÉRT EZ az üzleti modelljük. ezt jelenti a ,,ha a kacsa nem tud úszni''. tudod, ez egy ilyen szimbólum. nem szó szerint kell értelmezni, hogy a sony olyan kacsát gyárt, ami nem tud úszni, de ebbe ne is menjünk bele, mert ezekszerint túl bonyolult.

a kommented olvasása közben az egyetlen gondolat, ami megfordult a fejemben, hogy te vagy sony alkalmazott vagy, vagy kizárólag császármetszés útján voltál képes megszületni.

Idézet

Ja, és ezeket portolták volna ps-re, vagy mi?

miért ne portolták volna? nem tetszik nekik a ps színe? vagy talán nem szeretik a pénzt? :o

Idézet

VGA-t beletenni

sejtettem, hogy a visszavágó kommentedben meg sem mered említeni a már ránézésre is használhatatlan koncepció alapján elkészített cell processzort. de végülis ez is egyfajta válasz :3

Idézet

Ez a piac így működik, itt _ez_ az üzleti modell, pont.

így működik?
miért, szerinted ez *működik*?
akkor miért köröznek fölöttük most a dögkeselyűk?
szerinted bárhol máshol egyáltalán működik így?
nem, mert sehol máshol nincs ilyen modell.

Idézet

ugyanígy van a nintendo

nem. a nintendo eleve nyereséges volt.

Idézet

ms konzoloknál

msnél van külön környezet a casual devhez

nem mintha erről szóltak volna a kommentjeim. szóval nem az a kérdés, hogy én miről beszélek, a kérdés az, hogy te miről beszélsz. hisz érdemben nem tudtad továbbvinni a gondolatmenetet, csak néhány valóságtól igencsak távol álló hasonlatot próbáltál meg összetornyosítani, sikertelenül.

Idézet

ha ezen bármilyen fogást lehetne találni jogilag, akkor a játékgyártók már nem próbáltak volna rá...

a sony konzoljain csak az nem talál már ránézésre legalább 4-5 fogást jogilag, aki igencsak amatőr az informatikában.

de azt azért sikerrel bizonyítottad, hogy a sony platformjai méltán haldokolnak, a fanoknak (pl te) pedig egy egyszerű vitában sem tudják megmenteni a kedvenc platformjukat, és talán fogalmuk sincs, hogy a világ többi, normálisabb részei hogyan működnek. fogadd
őszinte gratulációmat :D

Szerkesztette: 'Geri' 2012. 05. 13. 12:18 -kor


#28 Felhasználó inaktív   xclusiv 

  • Őstag
  • PipaPipaPipaPipaPipa
  • Csoport: Fórumtag
  • Hozzászólások: 11.057
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2012. 05. 13. 16:52

Üzenet megtekintéseIdézet: 'Geri' - Dátum: 2012. 05. 13. 13:04

drága kedves mondatotértelmeznikevésbé képes barátom, én azt értem, hogy ez az üzleti modelljük, mivel ERRŐL BESZÉLEK. aztán pedig arról, hogy MIÉRT EZ az üzleti modelljük. ezt jelenti a ,,ha a kacsa nem tud úszni''. tudod, ez egy ilyen szimbólum. nem szó szerint kell értelmezni, hogy a sony olyan kacsát gyárt, ami nem tud úszni, de ebbe ne is menjünk bele, mert ezekszerint túl bonyolult.

Ja, tényleg túl bonyolult. Az egész konzolbiznisz így működik amióta létezik.

Idézet

a kommented olvasása közben az egyetlen gondolat, ami megfordult a fejemben, hogy te vagy sony alkalmazott vagy, vagy kizárólag császármetszés útján voltál képes megszületni.

Ja, apád meg csinált volna inkább kisszéket helyetted, de ebbe az irányba ne menjünk már el inkább...

Idézet

miért ne portolták volna? nem tetszik nekik a ps színe? vagy talán nem szeretik a pénzt? :o

Pl. mert esetleg nem éri meg nekik? Tudod, profit = bevétel - kiadás...
Pl. azért, mert elég kicsi a metszete a PS3 tulajoknak és az mmorpg/casual game játékosoknak?
Ha akkora piac van, akkor miért is hagyták ezt parlagon?

Idézet

sejtettem, hogy a visszavágó kommentedben meg sem mered említeni a már ránézésre is használhatatlan koncepció alapján elkészített cell processzort. de végülis ez is egyfajta válasz :3

Miért említeném meg? Tán esetleg írtál róla?
Na nem mintha releváns lenne "korlátozták a másolt játékok futtatását" témában, amiből ez az egész vita kiindult. Vagy szerinted ez a cell proci limitációja, vagy hogy jön ez ide?

Idézet

így működik?
miért, szerinted ez *működik*?
akkor miért köröznek fölöttük most a dögkeselyűk?
szerinted bárhol máshol egyáltalán működik így?
nem, mert sehol máshol nincs ilyen modell.

Érdekes, a PS2 érában működött. Továbbá nem hiszem, hogy a többi konzolgyártónál máshogy működne.
Mert szerinted egyébként csak és kizárólag az a sony emberes veszteségének az oka, hogy "korlátozták a másolt játékok futtatását" egy _szerinted_ rossz üzleti modell miatt?

Idézet

nem. a nintendo eleve nyereséges volt.

Egen, mert bölcsen nem szálltak be a játékba a két nagy pénzes gyártóval, és inkább lowcost konzolt csináltak, és az ötletes kiegészítőkkel csináltak egy másik piacot maguknak, elsősorban a casual gamer-ekre alapozva...

Idézet

msnél van külön környezet a casual devhez

Nagyszerű, és?

Idézet

nem mintha erről szóltak volna a kommentjeim. szóval nem az a kérdés, hogy én miről beszélek, a kérdés az, hogy te miről beszélsz. hisz érdemben nem tudtad továbbvinni a gondolatmenetet, csak néhány valóságtól igencsak távol álló hasonlatot próbáltál meg összetornyosítani, sikertelenül.

mit kéne azon tovább vinni, hogy "korlátozták a másolt játékok futtatását"? Már azon kívül, hogy LOL...

Idézet

a sony konzoljain csak az nem talál már ránézésre legalább 4-5 fogást jogilag, aki igencsak amatőr az informatikában.

LOL, bullshit. Kezdjük ott, hogy az informatika és a jog két külön dolog. És nyilván a sok PS-re fejlesztő cég csakis direkt szar jogászokat foglalkoztat, de legalábbis olyanokat, akik amatőrök az informatikában :D
Tényleg, ezt véded szerzői jogilag, vagy betehetem az aláírásomba? Már csak azért, hogy lássa mindenki mekkora zsenik vannak itt a fórumon, akik informatikai alapon jogászkodnak :D

Idézet

de azt azért sikerrel bizonyítottad, hogy a sony platformjai méltán haldokolnak, a fanoknak (pl te) pedig egy egyszerű vitában sem tudják megmenteni a kedvenc platformjukat, és talán fogalmuk sincs, hogy a világ többi, normálisabb részei hogyan működnek. fogadd
őszinte gratulációmat :D

Na, egy újabb epic fail.
Én sony cuccot egyet vettem életemben, az egy walkman volt sok éve. Használtan, jó áron. Na ennyire vagyok sony fan :D
Egyébként pedig túlárazottnak tartom a sony cuccokat, ezért nem veszem. Halkan teszem hozzá: nem csak én, ez a sony veszteségeinek fő oka :D
Nem mellesleg nem védem a sony-t csak a kreténségeidre reagálok. Emberes munka ez is, amilyen volumenben termeled az alapanyagot.

#29 Felhasználó inaktív   'Geri' 

  • Őstag
  • PipaPipaPipaPipaPipa
  • Csoport: Fórumtag
  • Hozzászólások: 5.056
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2012. 05. 13. 19:14

Pl. mert esetleg nem éri meg nekik? Tudod, profit = bevétel - kiadás...

na, nem éri meg nekik kicserélni a forráskódban két includeot, meg átírni 100 sort az inputban és a platformfájlban?
nem minden projektben fossák ám tele a game meg az engine logicot platformspecifikus kódokkal, hanem van, ahol normálisan elmaszkolják a kódot...
gondolom nem gondolkodtál még el azon, hogy egyes játékok miért jönnek ki szinte minden platformra napokon belül.
persze nyilván ilyet még nem láttál, szóval ezt nem rovom fel neked.



Pl. azért, mert elég kicsi a metszete a PS3 tulajoknak és az mmorpg/casual game játékosoknak?
ezt mire alapozod? kíváncsian várom az elemzésedet, és a reprezentatív közvéleménykutatásodat, amely bizonyítja, hogy a ps3 tulajok nem szeretnének pl mmorpg-vel gamelni.
bár valami azt súgja, hogy ilyet nem leszel képes produkálni, hanem még mindig ott tartunk, hogy a valóságtól elrugaszkodott hülyeségeidet szajkózod.



Ha akkora piac van, akkor miért is hagyták ezt parlagon?
ha akkora piac a ps3, akkor miért sikerült a sonynak története egyik legnagyobb, brutális veszteségét felhalmoznia ismét?
meg aztán mi az, hogy rajtam kéred számon, hogy a sony mit hagy parlagon?
nem vagyok sony alkalmazott, ez nyilvánvalóan feltűnt a hozzáállásomból, szóval esetleg tőlük kéne megkérdezni, hogy miért így csinálták ilyen szarul a dolgaikat.



Miért említeném meg? Tán esetleg írtál róla?
éppenséggel írtam, csak nem neveztem nevén. ha a ps3 platform felépítését legalább elméletileg értenéd, akkor nyilvánvalóan feltűnt volna.



Vagy szerinted ez a cell proci limitációja, vagy hogy jön ez ide?
természetesen nem, a két dolog két külön ok, amik hozzájárultak a platform, a koncepció, és a sony kudarcához, a további okok százai mellett.



Érdekes, a PS2 érában működött. Továbbá nem hiszem, hogy a többi konzolgyártónál máshogy működne.
leírtam, hogy a többi konzolgyártónak hogy máshogy működik, ez nem hit kérdése.
nem az számít, hogy mit hiszel, hanem a tények számítanak. vagy ha imádkozol hozzá a hited által, akkor jobbak lesznek az eladások? :D



PS2 érában
érdekes dolog 13 éves technológiákkal példálózni, azóta kicsit már átalakultak a fejlesztők, a kiadók, a játékok, a terjesztés, az igények. ez most kicsit olyan volt, mintha azt mondtad volna, hogy
,,háde a cyrixnek még elég volt a 233 mhz, miaz hogy mostmár nem elég a 233 mhz, miközben 13 éve az még egy jó koncepció volt?!?!?!''




Mert szerinted egyébként csak és kizárólag az a sony emberes veszteségének az oka, hogy "korlátozták a másolt játékok futtatását" egy _szerinted_ rossz üzleti modell miatt?
hogy saját magamat idézzem:
,,természetesen nem .... amik hozzájárultak a platform, a koncepció, és a sony kudarcához, a további okok százai mellett''




Egen, mert bölcsen nem szálltak be a játékba a két nagy pénzes gyártóval, és inkább lowcost konzolt csináltak, és az ötletes kiegészítőkkel csináltak egy másik piacot maguknak, elsősorban a casual gamer-ekre alapozva...
a mondandód első fele a nintendora igaz, a második fele az androidra igaz. összemostál néhány külön gondolatot, amiknek egymáshoz semmi köze. esetleg vegyél nyelvleckéket, vagy nem tudom, és akkor nem következhet be ilyen :D



mit kéne azon tovább vinni, hogy "korlátozták a másolt játékok futtatását"? Már azon kívül, hogy LOL...
te kérdőjelezted meg. én elmondtam, hogy ez miért baj. ha ez neked nem tetszik, hát akkor így jártál. sok minden olyan is van a világon, ami meg pont hogy nekem nem tetszik.
ezek tények. ha zavar, akkor nézegess másfele, és akkor majd nem fog zavarni.



LOL, bullshit. Kezdjük ott, hogy az informatika és a jog két külön dolog.
Kép
tényleg, captain obvious? egyéb kinyilatkoztatás? sőt lehet, hogy a víz és a kacsa is két külön dolog! :D




de legalábbis olyanokat, akik amatőrök az informatikában
hát én itt most kéremalássan mindösszesen egyetlen amatőr-az-informatikában embert látok, és az pont te vagy :D



Idézet

Tényleg, ezt véded szerzői jogilag, vagy betehetem az aláírásomba?

tedd, ha ez boldoggá tesz majd, örömködve nézed évek múlva, főleg ha addigra már nem is lesz majd sony, hisz jelen állás szerint még erre is reális esély van, persze nem kívánom a vesztüket.

Idézet

Már csak azért, hogy lássa mindenki mekkora zsenik vannak itt a fórumon

azt már látták, amikor megnyitották a profilod.

Idézet

Egyébként pedig túlárazottnak tartom a sony cuccokat

erről is volt már szó a fentebbi gondolatok között, senki sem állította az ellenkezőjét.

Idézet

Én sony cuccot egyet vettem életemben, az egy walkman volt sok éve. Használtan, jó áron.

én se vettem túl sok sony terméket, de ez azt hiszem, hogy így is marad.

Idézet

Nem mellesleg nem védem a sony-t csak a kreténségeidre reagálok.

hát igen, szóval a tények logikus felsorolása nyilván kreténség, a 13 éves szintű derpegésed, meg puffogásod, hogy LOLIKSZDÉMÁSOLTJÁTÉKOKXDXDXD, pedig nyilvánvalóan valami magas, már már processzor szintű reakció. szerintem menj, és gondold át az életed.

#30 Felhasználó inaktív   gronhold 

  • Tag
  • PipaPipa
  • Csoport: Alkalmi fórumtag
  • Hozzászólások: 192
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2012. 05. 13. 21:54

A Sony pont olyan drága mint amilyen minőségi! Csak éppen a vásárló magasról tesz rá, ha a Samsung hasonló minőséget hoz olcsóbban... Itt most főként az LCD üzletágról beszélek.

#31 Felhasználó inaktív   xclusiv 

  • Őstag
  • PipaPipaPipaPipaPipa
  • Csoport: Fórumtag
  • Hozzászólások: 11.057
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2012. 05. 13. 23:40

Üzenet megtekintéseIdézet: 'Geri' - Dátum: 2012. 05. 13. 20:14

Pl. mert esetleg nem éri meg nekik? Tudod, profit = bevétel - kiadás...

na, nem éri meg nekik kicserélni a forráskódban két includeot, meg átírni 100 sort az inputban és a platformfájlban?
nem minden projektben fossák ám tele a game meg az engine logicot platformspecifikus kódokkal, hanem van, ahol normálisan elmaszkolják a kódot...

Osztán megvan-é neked a Cell proci lelki világa? Egy komoly core meg 7 vektorproci, körbuszon, apámfasza.
Ha erre te tetszőleges windows vagy xbox kódból 2 include kicserélése és 100 sor átírása után _optimális_ kódot írsz, (nyilván csak mai szemmel értékelhető játék kódjáról beszélek, nem hello world szintről), akkor leszoplak a Kossuth téren.
Maga az engine egy dolog, abból tudsz multiplatformost licenszelni, csak fölé köll faragni a játékot is, ami nem triviális...
Továbbá ha nem optimálod a kódot akkor bukod a performanciát, ezzel gondolom nem mondok újat.

Idézet

gondolom nem gondolkodtál még el azon, hogy egyes játékok miért jönnek ki szinte minden platformra napokon belül.
persze nyilván ilyet még nem láttál, szóval ezt nem rovom fel neked.

Igazából telibe szarom a játékpiacot, a Worms volt az utolsó játék, ami lekötött.
De azt nyilván te se gondolod komolyan, hogy ezeket a multiplatformos játékokat lefejlesztik win-re és box-ra, majd amikor készen vannak akkor szólnak a PS portoló gurunak, aki kicserél 2 include-ot és átír 100 sort, aztán máris kész a ps port...
Nemtom láttál-e már teljesítményre kigyúrt multiplatform kódot. Ha nem, akkor elárulom, hogy tele van platformspecifikus kóddal ifdef-ben.

Idézet

Pl. azért, mert elég kicsi a metszete a PS3 tulajoknak és az mmorpg/casual game játékosoknak?
ezt mire alapozod? kíváncsian várom az elemzésedet, és a reprezentatív közvéleménykutatásodat, amely bizonyítja, hogy a ps3 tulajok nem szeretnének pl mmorpg-vel gamelni.

Nyilván pont annyit tudok hozni, mint te az ellenkezőjére. Azaz a PS3 tulajok beszarnak a fájdalomtól, hogy a casual game-eket nem tudják a ps3-on tolni, továbbá hogy az mmorpg gamer-ek milliónál félre van téve a ps3 ára, csak azért nem veszik meg, mert nem tudnak másolt lemezzel játszani.

Idézet

bár valami azt súgja, hogy ilyet nem leszel képes produkálni, hanem még mindig ott tartunk, hogy a valóságtól elrugaszkodott hülyeségeidet szajkózod.

jaja, nyilván :)

Idézet

Ha akkora piac van, akkor miért is hagyták ezt parlagon?
ha akkora piac a ps3, akkor miért sikerült a sonynak története egyik legnagyobb, brutális veszteségét felhalmoznia ismét?

Tessen elolvasni a cikket basszameg.
De segítek: "legrosszabb teljesítményét a konzumelektronikai részleg mutatta fel, ahol a forgalom 16 százalékkal 328 milliárd jenre esett vissza éves összehasonlításban - ennek nagyját az árfolyamhatás tette ki."
Kérdezném álnaívan: az árfolyamhatáson mit segítenének a másoltlemezes mmorpg és casual game-ek?
Amúgy persze minden visszaesett, konkrétan:
TV: 4,5 -> 3,7
digitális fényképező: 4,3 -> 3,6
PS3: 2,1 -> 1,9
PSP: 1,7 -> 0,9
PS2: 1,2 -> 0,6
programok: 42 -> 34
Akárhogy is nézem, 9,5% visszaeséssel még mindig a ps3 teljesített a legjobban az összes közül, a többi mind bőven 10% fölötti visszaesést produkált.

#32 Felhasználó inaktív   xclusiv 

  • Őstag
  • PipaPipaPipaPipaPipa
  • Csoport: Fórumtag
  • Hozzászólások: 11.057
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2012. 05. 13. 23:41

Üzenet megtekintéseIdézet: 'Geri' - Dátum: 2012. 05. 13. 20:14

meg aztán mi az, hogy rajtam kéred számon, hogy a sony mit hagy parlagon?
nem vagyok sony alkalmazott, ez nyilvánvalóan feltűnt a hozzáállásomból, szóval esetleg tőlük kéne megkérdezni, hogy miért így csinálták ilyen szarul a dolgaikat.

Baszki, ha ez tényleg akkora óriási piac lenne, mint amilyennek te beállítod, akkor azt azért a sony-nál is látni kéne, vagy legalább a játékpiaccal foglalkozó újságoknál, ahonnan csak eljutna a sony-hoz ez az infó, nem?

Idézet

Miért említeném meg? Tán esetleg írtál róla?
éppenséggel írtam, csak nem neveztem nevén. ha a ps3 platform felépítését legalább elméletileg értenéd, akkor nyilvánvalóan feltűnt volna.

Ha írtál is jól elrejtetted, első post-ból 2 dolog köthető ehhez: zárt platform és emuláció. Meg esetleg a linux eltávolítása. Egyik se segítene sokat szerintem.

Idézet

Vagy szerinted ez a cell proci limitációja, vagy hogy jön ez ide?
természetesen nem, a két dolog két külön ok, amik hozzájárultak a platform, a koncepció, és a sony kudarcához, a további okok százai mellett.

Na végre egy dolog, amiben egyetértünk. :)

Idézet

Érdekes, a PS2 érában működött. Továbbá nem hiszem, hogy a többi konzolgyártónál máshogy működne.
leírtam, hogy a többi konzolgyártónak hogy máshogy működik, ez nem hit kérdése.
nem az számít, hogy mit hiszel, hanem a tények számítanak. vagy ha imádkozol hozzá a hited által, akkor jobbak lesznek az eladások? :D

Na mégegyszer: szerintem a konzolpiac így működik. Box-ra tudsz úgy játékot kihozni, hogy nem csengetsz a ms-nak? Wii-re anélkül, hogy nem csengetsz a Nintendo-nak? Vagy ipad-ra úgy, hogy nem csengetsz az epülnek?
Tényeket várnék, igen/nem válaszokat. Imádkozni meg nem fogok, mert a szegmenst és a céget is telibe leszarom, de a válaszokra kiváncsi lennék.

Idézet

PS2 érában
érdekes dolog 13 éves technológiákkal példálózni, azóta kicsit már átalakultak a fejlesztők, a kiadók, a játékok, a terjesztés, az igények. ez most kicsit olyan volt, mintha azt mondtad volna, hogy
,,háde a cyrixnek még elég volt a 233 mhz, miaz hogy mostmár nem elég a 233 mhz, miközben 13 éve az még egy jó koncepció volt?!?!?!''

A PS3 2006 novemberében jött ki, kb. 5,5 éve. Ez azért bőven nem 13 év, és előtte a PS2 modellje jól működött. Az más kérdés, hogy egy olyan új játékos jelent meg a piacon, amelyik képes (kereszt)finanszírozni bármekkora veszteséget, ha egy piacot stratégiailag fontosnak tart, továbbá a casual gamer-ek jó részét elvitte az ios/droid...
Persze nyilván erre reagálniuk kellett volna, de ez ekkora cégeknek gyakran okoz problémát, lásd a ms esete az internettel vagy az okostelópiaccal. Persze ez nem menti a bénázásukat, nyilván, csak arra szeretnék rámutatni, hogy hasonló elbaszások vannak mindenhol.

#33 Felhasználó inaktív   xclusiv 

  • Őstag
  • PipaPipaPipaPipaPipa
  • Csoport: Fórumtag
  • Hozzászólások: 11.057
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2012. 05. 13. 23:41

Üzenet megtekintéseIdézet: 'Geri' - Dátum: 2012. 05. 13. 20:14

Mert szerinted egyébként csak és kizárólag az a sony emberes veszteségének az oka, hogy "korlátozták a másolt játékok futtatását" egy _szerinted_ rossz üzleti modell miatt?
hogy saját magamat idézzem:
,,természetesen nem .... amik hozzájárultak a platform, a koncepció, és a sony kudarcához, a további okok százai mellett''

Így rendben van, de nem hiszem, hogy a másolt játékok segítettek volna...

Idézet

Egen, mert bölcsen nem szálltak be a játékba a két nagy pénzes gyártóval, és inkább lowcost konzolt csináltak, és az ötletes kiegészítőkkel csináltak egy másik piacot maguknak, elsősorban a casual gamer-ekre alapozva...
a mondandód első fele a nintendora igaz, a második fele az androidra igaz. összemostál néhány külön gondolatot, amiknek egymáshoz semmi köze. esetleg vegyél nyelvleckéket, vagy nem tudom, és akkor nem következhet be ilyen :D

Hehh, mert szerinted a wii a nunchaku, fit és hasonló témákkal nem a casual gamer-ekre ment rá? Akik nem vesznek véresen komolyan pályákat, küldetéseket, stb., csak szeretnének kikapcsolódni egy félórára, vagy többre?
Nyelvlecke, hápersze, nyilván...

Idézet

mit kéne azon tovább vinni, hogy "korlátozták a másolt játékok futtatását"? Már azon kívül, hogy LOL...
te kérdőjelezted meg. én elmondtam, hogy ez miért baj. ha ez neked nem tetszik, hát akkor így jártál. sok minden olyan is van a világon, ami meg pont hogy nekem nem tetszik.
ezek tények. ha zavar, akkor nézegess másfele, és akkor majd nem fog zavarni.

Tények egy faszt, semmi tényt nem tudtál felmutatni, csak hogy szerinted a casual gamerek (akiket elvisz a mobil/tábla/pc piac) és az mmorpg játékosok (akik főleg pc-n tolják) akkora piac, hogy a világ kettéfossa magát tőlük.

Idézet

LOL, bullshit. Kezdjük ott, hogy az informatika és a jog két külön dolog.
Kép
tényleg, captain obvious? egyéb kinyilatkoztatás? sőt lehet, hogy a víz és a kacsa is két külön dolog! :D

Nem, nincs, csak szerettem volna arra rámutatni, hogy mekkora fogalmatlan hülye vagy.
Idézem még egyszer: "a sony konzoljain csak az nem talál már ránézésre legalább 4-5 fogást jogilag, aki igencsak amatőr az informatikában."

Idézet

de legalábbis olyanokat, akik amatőrök az informatikában
hát én itt most kéremalássan mindösszesen egyetlen amatőr-az-informatikában embert látok, és az pont te vagy :D

Epic fail, ismét. Na nem mintha jogi témákhoz bármelyikünk érdemben hozzá tudna szólni, ugyanis az "nem ugyanaz a műfaj, nem ugyanaz a játék, nem ugyanaz a sportág, baszd meg.

Idézet

tedd, ha ez boldoggá tesz majd, örömködve nézed évek múlva, főleg ha addigra már nem is lesz majd sony, hisz jelen állás szerint még erre is reális esély van, persze nem kívánom a vesztüket.

Kösz :)

#34 Felhasználó inaktív   xclusiv 

  • Őstag
  • PipaPipaPipaPipaPipa
  • Csoport: Fórumtag
  • Hozzászólások: 11.057
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2012. 05. 13. 23:42

Üzenet megtekintéseIdézet: gronhold - Dátum: 2012. 05. 13. 22:54

A Sony pont olyan drága mint amilyen minőségi! Csak éppen a vásárló magasról tesz rá, ha a Samsung hasonló minőséget hoz olcsóbban... Itt most főként az LCD üzletágról beszélek.

A fene tudja mennyire minőségi. Ha a vásárló nem lát különbséget, akkor nem fogja megvenni...

#35 Felhasználó inaktív   didyman 

  • Tápszag-értő
  • PipaPipaPipaPipaPipa
  • Csoport: Stábtag
  • Hozzászólások: 24.355
  • Csatlakozott: 2003. okt. 22.

Elküldve: 2012. 05. 14. 07:28

Üzenet megtekintéseIdézet: xclusiv - Dátum: 2012. 05. 14. 00:42

A fene tudja mennyire minőségi. Ha a vásárló nem lát különbséget, akkor nem fogja megvenni...

Régesrég nem olyan minőségi. Ugyanolyan összeszerelde, mint mindenki más. A nevük ér többt, meg az ilyen berögződések. Sajnos. Kár értük. De ez a konzumer része, az a terület, ahol a konkurencia is tud nyújtani, el fog sorvadni így belátható időn belül. A profi rész az más tészta.
Privát helyett email van.
Segíts nekünk, hogy segíthessünk másokon!
(Holnap délelőtt úgysem jó neki, mert nem engedem ki az ágyamból... Tündérvirág)

#36 Felhasználó inaktív   didyman 

  • Tápszag-értő
  • PipaPipaPipaPipaPipa
  • Csoport: Stábtag
  • Hozzászólások: 24.355
  • Csatlakozott: 2003. okt. 22.

Elküldve: 2012. 05. 14. 07:34

Üzenet megtekintéseIdézet: 'Geri' - Dátum: 2012. 05. 13. 13:04

a kommented olvasása közben az egyetlen gondolat, ami megfordult a fejemben, hogy te vagy sony alkalmazott vagy, vagy kizárólag császármetszés útján voltál képes megszületni.

Geri, kezded elvetni a sulykot a stílusoddal. Egyrészt a srác közel sem úgy szólt hozzád, hogy ilyen reakciót érdemelne érte, másrészt meg az egyéni hasfájástól függetlenül próbálj meg normálisan beszélni azokkal, akikkel nem egyezik a véleményed-a tiéd sem több az övénél. Ha meg sértve érzed magad, akkor ott a jelzés gomb.
Privát helyett email van.
Segíts nekünk, hogy segíthessünk másokon!
(Holnap délelőtt úgysem jó neki, mert nem engedem ki az ágyamból... Tündérvirág)

#37 Felhasználó inaktív   Csula kapitány 

  • Őstag
  • PipaPipaPipaPipaPipa
  • Csoport: Fórumtag
  • Hozzászólások: 6.793
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2012. 05. 14. 11:33

@xclusiv: Nem, nincs, csak szerettem volna arra rámutatni, hogy mekkora fogalmatlan hülye vagy.
ha reflektorokat irányozná rá fényes nappal se tudnád azt sötétséget eloszlatni, ami a fejében van...

Idézet

A materialista hitűek számára értelmezhetetlen a galaktikus geometria változásával vezérelt ciklikusságok.

#38 Felhasználó inaktív   'Geri' 

  • Őstag
  • PipaPipaPipaPipaPipa
  • Csoport: Fórumtag
  • Hozzászólások: 5.056
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2012. 05. 14. 12:09

Osztán megvan-é neked a Cell proci lelki világa? Egy komoly core meg 7 vektorproci, körbuszon, apámfasza.
Tényleg?! Azért ez már egy komoly felismerés, és ezt mind egyedül tudtad kigooglezni! Akkor azért mégis csak lehet rád számítani, úgy látom :D
Akkor remélem, hogy nem is kell elkezdenem részletesebben ecsetelnem, hogy a kudarc okaihoz milyen módon járul hozzá egy ilyen elven megépített processzor.


_optimális_
Nem állítottam olyat, hogy egy ilyen kód olyan hú de nagyon _optimális_ lenne. Egy játéknak általában nem az a célja, hogy optimális legyen a kódja, hanem a szórakoztatás. Bizonyos játékokhoz persze nem árt az optimális kód, pl ahol komolyabb fizika kell a játék segge alá, ott igencsak szűkös lesz az a ppc, de ez a ritkább eset. A teljes piac húzócímei tipikusan a faék egyszerűségű játékok, az ilyen wii fit szintű játékokhoz meg eredetileg sokkal gyengébb gép is bőven elég.


Igazából telibe szarom a játékpiacot

szóval elkezdessz róla vitatkozni, aztán meg közlöd, hogy telibeszarod, merthogy a worms3 volt az utolsó, ami lekötött.
ez nem logikus :D


hogy ezeket a multiplatformos játékokat lefejlesztik win-re és box-ra

hát pont ez az. kész a multiplatformos játék, lefordítják hamar winre, xbox-ra, aztán ha már ott vannak, akkor macra és linuxra is, aztán mennek, és lefordítják androidra és iosra. mi a pöcsnek szarakodnának már le ps3-ra is, miközben több milliós devkit kell hozzá? Erről beszélek! hiába fordulna le pöccre, inkább dobják a kukába az egészet, mert a többi is bőven elég. tehát ezzel lényegében egyetértettél a gondolatmenetemmel :p


Nemtom láttál-e már teljesítményre kigyúrt multiplatform kódot. Ha nem, akkor elárulom, hogy tele van platformspecifikus kóddal ifdef-ben.

a nem-teljesítményre kigyúrt multiplatform kód is televan platformspecifikus kóddal ifdefben, különben hogy a toszban akarnád lefordítani ugye.


Nyilván pont annyit tudok hozni, mint te az ellenkezőjére
http://www.google.hu...lient=firefox-a
Nagyjából 23 100 000 találat (0,24 másodperc)
hát akkor sok sikert, tesó ;D


Tessen elolvasni a cikket basszameg.
köszönöm fiam, basszameg, egyszer is elég volt elolvasnom.


Akárhogy is nézem, 9,5% visszaeséssel még mindig
nem állítottam az ellenkezőjét annak, hogy a ps3 a legkevésbé visszaesett húzótermékük lenne. szerintem egy szóval sem mondtam, hogy melyik termékük mennyivel esett vissza.


Baszki, ha ez tényleg akkora óriási piac lenne, mint amilyennek te beállítod, akkor azt azért a sony-nál is látni kéne, vagy legalább a játékpiaccal foglalkozó újságoknál, ahonnan csak eljutna a sony-hoz ez az infó, nem?

látják, van már nekik droidos gamer-telcsijük, az a neve, hogy Xperia PLAY.
ott is hasonló hibákat követtek el, megpróbálták a játékterjesztést saját kezűleg szabályozni, miközben a világot a többi androidos telcsi ledarálta, és az android közben de-facto mobiltelefon-platformmá és ezzel együtt az elsődleges mobil-gaming platformmá vált.


...Meg esetleg a linux eltávolítása. Egyik se segítene sokat szerintem.
most már nem. azonban ne felejtsük el, hogy az anon és a lulzsec éppen azért állt bosszút a sonyn, mert kivették a linux bootolásának lehetőségét az operációs rendszerből. ezért törték fel a szervereiket, szivárogtatták ki az előfizetők személyes adatait... tehát ezzel az undorító eltávolítós megmozdulásukért hatalmas árat voltak kénytelenek fizetni.


hogy nem csengetsz

a kérdés inkább az, hogy mennyit kell szopni előtte, hogy csengethess?
mennyit kell csengetni (15 ezret,, vagy X milliós devkitet kell venni)? mennyire körülményes a partnerkapcsolat? kitöltessz egy űrlapot és átutalsz paypalon?


PS3 2006 novemberében jött
tekintve, hogy ez a konzoltechnológiájuk zászlóshajója, szerintem elvárható eme produktum esetében a naprakész trendek követése, elvégre -a processzorarhitektúrát leszámítva - a problémák nagy része szoftveres, vagy bürokratikus jellegű. az évszám tehát félig meddig irreleváns.


Így rendben van, de nem hiszem, hogy a másolt játékok segítettek volna...
segíteni segítettek volna. ahogy a többi száz kicsi apró, könnyen orvosolható ok is segített volna ez mellett.


Hehh, mert szerinted a wii a nunchaku, fit és hasonló témákkal nem a casual gamer-ekre ment rá?
dehogynem. a fit egy nagyon népszerű játék, azonban wii fit NEM egyenlő wii.
a wiire nem lehet azt mondani, hogy elsősorban a casual gamerekre menne rá. a wii kicsit mindenkire megpróbált rámenni, ennek köszönhetően sikerült is a platformot elég széles körben elterjeszteni.


akkora piac, hogy a világ kettéfossa magát tőlük

az előbb beszúrtam ezzel kapcsolatban egy google linket, 3 másodperc volt megkeresni. de gondolom a google sem tény, biztos mindenki csak hazudozik abban a 10 millió találatban is, nyilván én fizettem le őket, hogy megnyerjem ezt a kis hwsw-s vitát. bla bla bla bla.


hogy mekkora fogalmatlan hülye vagy
rólad bezzeg már elsőre ránézésre süt, hogy isten kiválasztott prófétája vagy, sokkal jobb világ lenne, ha mindenki olyan lenne, mint te, és ész nélküli derpegésbe fogna mindenféle fórumon, olyan szófordulatokkal, hogy ÉN A WORMSZ 3MAL GAMELTEM ÚGY IGAZÁBÓL UTOLJÁRA, AMI 10 ÉVE VOLT, ÚGYHOGY MEGLÁTSZIK HOGY MENNYIRE ÉRTEK AZ IPARHOZ, ÚGYHOGY MOST A KÖVETKEZŐ KINYILATKOZTATÁST TESZEM.
gondolom te is ilyen újgeneráfciós európaszabvány vagy :D

Geri, kezded elvetni a sulykot a stílusoddal
nem sértésnek szántam, inkább csak viccesnek, ő sem sértegetett engem, egészen eddig a ,,fogalmatlan hülye'' kifejezésig, de akkor mondjuk úgy, hogy egyenlítette a számlát ezzel, és kész :p



#39 Felhasználó inaktív   xclusiv 

  • Őstag
  • PipaPipaPipaPipaPipa
  • Csoport: Fórumtag
  • Hozzászólások: 11.057
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2012. 05. 14. 13:07

Üzenet megtekintéseIdézet: 'Geri' - Dátum: 2012. 05. 14. 13:09

Osztán megvan-é neked a Cell proci lelki világa? Egy komoly core meg 7 vektorproci, körbuszon, apámfasza.
Tényleg?! Azért ez már egy komoly felismerés, és ezt mind egyedül tudtad kigooglezni! Akkor azért mégis csak lehet rád számítani, úgy látom :D
Akkor remélem, hogy nem is kell elkezdenem részletesebben ecsetelnem, hogy a kudarc okaihoz milyen módon járul hozzá egy ilyen elven megépített processzor.

Hehe :)
Öcsi, én már akkor vitatkoztam a ps3-ról, amikor te még a homokba pisiltél és abból sütöttél pogácsát.

Idézet

_optimális_
Nem állítottam olyat, hogy egy ilyen kód olyan hú de nagyon _optimális_ lenne. Egy játéknak általában nem az a célja, hogy optimális legyen a kódja, hanem a szórakoztatás. Bizonyos játékokhoz persze nem árt az optimális kód, pl ahol komolyabb fizika kell a játék segge alá, ott igencsak szűkös lesz az a ppc, de ez a ritkább eset. A teljes piac húzócímei tipikusan a faék egyszerűségű játékok, az ilyen wii fit szintű játékokhoz meg eredetileg sokkal gyengébb gép is bőven elég.

De épp a cell miatt egyáltalán nem triviális, hogy az amúgy faék egyszerű game úgy fog futni rajta, mint a több erős core-ral megáldott procikon.
A wii fit meg épp hogy nem ps-re van, a wii egy gyenge gép gyenge játékokhoz.

Idézet


Igazából telibe szarom a játékpiacot

szóval elkezdessz róla vitatkozni, aztán meg közlöd, hogy telibeszarod, merthogy a worms3 volt az utolsó, ami lekötött.
ez nem logikus :D

Nem worms3, hanem worms1 :D

Idézet


hogy ezeket a multiplatformos játékokat lefejlesztik win-re és box-ra

hát pont ez az. kész a multiplatformos játék, lefordítják hamar winre, xbox-ra, aztán ha már ott vannak, akkor macra és linuxra is, aztán mennek, és lefordítják androidra és iosra. mi a pöcsnek szarakodnának már le ps3-ra is, miközben több milliós devkit kell hozzá? Erről beszélek! hiába fordulna le pöccre, inkább dobják a kukába az egészet, mert a többi is bőven elég. tehát ezzel lényegében egyetértettél a gondolatmenetemmel :p

Hát ez egyébként pont nem így megy, de mindegy...

Idézet


Nemtom láttál-e már teljesítményre kigyúrt multiplatform kódot. Ha nem, akkor elárulom, hogy tele van platformspecifikus kóddal ifdef-ben.

a nem-teljesítményre kigyúrt multiplatform kód is televan platformspecifikus kóddal ifdefben, különben hogy a toszban akarnád lefordítani ugye.

Ja, és akkor csak pikkpakk lefordítod, mint az előbb is írtad, csak előtte kicserélsz 2 include-ot meg 100 sort. Oh, wait...

Idézet

Nyilván pont annyit tudok hozni, mint te az ellenkezőjére
http://www.google.hu...lient=firefox-a
Nagyjából 23 100 000 találat (0,24 másodperc)
hát akkor sok sikert, tesó ;D

Epic
Nagyjából 1 070 000 000 találat

Szóval 46x annyi PS3-al kapcsolatos találatban le se szarják az mmorpg-t, mint amennyiben valahol megemlítik. Szóval a piac 2 százalékára vered itt magad... (némi túlzással természetesen, hiszen egyik link se jelent lófaszt se, de ha már ilyen irányba indultál el...)

#40 Felhasználó inaktív   xclusiv 

  • Őstag
  • PipaPipaPipaPipaPipa
  • Csoport: Fórumtag
  • Hozzászólások: 11.057
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2012. 05. 14. 13:07

Üzenet megtekintéseIdézet: 'Geri' - Dátum: 2012. 05. 14. 13:09

Tessen elolvasni a cikket basszameg.
köszönöm fiam, basszameg, egyszer is elég volt elolvasnom.

Értelmezni se ártott volna...

Idézet

...Meg esetleg a linux eltávolítása. Egyik se segítene sokat szerintem.
most már nem. azonban ne felejtsük el, hogy az anon és a lulzsec éppen azért állt bosszút a sonyn, mert kivették a linux bootolásának lehetőségét az operációs rendszerből. ezért törték fel a szervereiket, szivárogtatták ki az előfizetők személyes adatait... tehát ezzel az undorító eltávolítós megmozdulásukért hatalmas árat voltak kénytelenek fizetni.

A hatalmas ár tény, de az anon és a lulz "for fun" is breach-el, szóval simán lehet, hogy ha nem vezik ki a leenugzot akkor is megpattintják ezeket az adatokat. Ráadásul nem számszerűsíthető az elszenvedett (elsősorban presztízs)veszteség.

Idézet


hogy nem csengetsz

a kérdés inkább az, hogy mennyit kell szopni előtte, hogy csengethess?
mennyit kell csengetni (15 ezret,, vagy X milliós devkitet kell venni)? mennyire körülményes a partnerkapcsolat? kitöltessz egy űrlapot és átutalsz paypalon?

Ez nyilván probléma, persze. De az igazán komoly eladásokat produkáló gyártóknál ez nem tétel, szóval szerintem túlbecsülöd kicsit a hatását.

Idézet

PS3 2006 novemberében jött
tekintve, hogy ez a konzoltechnológiájuk zászlóshajója, szerintem elvárható eme produktum esetében a naprakész trendek követése, elvégre -a processzorarhitektúrát leszámítva - a problémák nagy része szoftveres, vagy bürokratikus jellegű. az évszám tehát félig meddig irreleváns.

A fenti idézetet arra írtam, hogy a ps2 érában bevált modell szerinted 13 éve volt. Pedig kevesbb, mint 6. Nice try...


Idézet

Így rendben van, de nem hiszem, hogy a másolt játékok segítettek volna...
segíteni segítettek volna. ahogy a többi száz kicsi apró, könnyen orvosolható ok is segített volna ez mellett.

Ja, hát ha úgy nézzük, akkor ha mindent faszául csináltak volna és nem szarul, akkor most a helyzet fasza lenne és nem szar. Szerintem az itt felhozott problémák minimális hatással vannak a sony eredményére...

Idézet

Hehh, mert szerinted a wii a nunchaku, fit és hasonló témákkal nem a casual gamer-ekre ment rá?
dehogynem. a fit egy nagyon népszerű játék, azonban wii fit NEM egyenlő wii.
a wiire nem lehet azt mondani, hogy elsősorban a casual gamerekre menne rá. a wii kicsit mindenkire megpróbált rámenni, ennek köszönhetően sikerült is a platformot elég széles körben elterjeszteni.

Persze, de a casual gamer-ek _elsősorban_ wii-t vettek (olcsó és vicces), míg a hc gamerek ps-t vagy boxot (drága és komoly tudású).

Idézet


akkora piac, hogy a világ kettéfossa magát tőlük

az előbb beszúrtam ezzel kapcsolatban egy google linket, 3 másodperc volt megkeresni. de gondolom a google sem tény, biztos mindenki csak hazudozik abban a 10 millió találatban is, nyilván én fizettem le őket, hogy megnyerjem ezt a kis hwsw-s vitát. bla bla bla bla.

Ja, még mindig 2%-ról beszélünk...

Idézet

hogy mekkora fogalmatlan hülye vagy
rólad bezzeg már elsőre ránézésre süt, hogy isten kiválasztott prófétája vagy, sokkal jobb világ lenne, ha mindenki olyan lenne, mint te, és ész nélküli derpegésbe fogna mindenféle fórumon, olyan szófordulatokkal, hogy ÉN A WORMSZ 3MAL GAMELTEM ÚGY IGAZÁBÓL UTOLJÁRA, AMI 10 ÉVE VOLT, ÚGYHOGY MEGLÁTSZIK HOGY MENNYIRE ÉRTEK AZ IPARHOZ, ÚGYHOGY MOST A KÖVETKEZŐ KINYILATKOZTATÁST TESZEM.
gondolom te is ilyen újgeneráfciós európaszabvány vagy :D

Nem, soha nem beszéltem worms3-ról. Én az első worms-szal játszottam DOS-on, ha jól emlékszem 386-os gépen, még a kilencvenesek közepén. :D
Egyébként meg mi a faszom az a derpegés?

Idézet

Geri, kezded elvetni a sulykot a stílusoddal
nem sértésnek szántam, inkább csak viccesnek, ő sem sértegetett engem, egészen eddig a ,,fogalmatlan hülye'' kifejezésig, de akkor mondjuk úgy, hogy egyenlítette a számlát ezzel, és kész :p

Jaja, nem sértődök meg, viszont az it-jogtémájú fejtegetésre mást nem lehet mondani :D

Szerkesztette: xclusiv 2012. 05. 14. 13:09 -kor


Téma megosztása:


  • (3 Oldal)
  • +
  • 1
  • 2
  • 3
  • Nem indíthatsz témát.
  • A téma zárva.

1 felhasználó olvassa ezt a témát.
0 felhasználó, 1 vendég, 0 anonim felhasználó