HWSW Informatikai Kerekasztal: Re: Új perifériákkal erősíti a táblagépeit a Microsoft - HWSW Informatikai Kerekasztal

Ugrás a tartalomhoz

Mellékleteink: HUP | Gamekapocs

  • (10 Oldal)
  • +
  • « Első
  • 3
  • 4
  • 5
  • 6
  • 7
  • Utolsó »
  • Nem indíthatsz témát.
  • A téma zárva.

Re: Új perifériákkal erősíti a táblagépeit a Microsoft Értékeld a témát: -----

#81 Felhasználó inaktív   Jahno 

  • vérképkeretezés occsón
  • PipaPipaPipaPipaPipa
  • Csoport: Stábtag
  • Hozzászólások: 109.369
  • Csatlakozott: 2001. jan. 15.

Elküldve: 2012. 07. 31. 16:38

Üzenet megtekintéseIdézet: 'Geri' - Dátum: 2012. 07. 31. 13:58

a rendszergazda kínszenvedéseinek nagysága egy flash frissítés tükrében ebből a szempontból nem igazán releváns szerintem.


Dehogynem. Mikor a 200 fpős cégemet megveszi a multi, oszt kitalálja a HR, hogy mostantól legyen egységes a loginscreen meg a céges háttér, akkor azt miképpen oldanád meg a sok más szopószorzó közt? Igen, néha a júzer/HR/főnök/satöbbi a hülye, mikor jajj egységes logonscreen kell, de ha szoftverből ki tudom tolni bizonyos csoportoknak, vagy gépeknek, addig nekem jobb. Persze ezekre lehet vannak kiváló Linuxos megoldások, amihez én vagyok balfasz, de akkor modnjad azt. A wines részéről biztos nem sokat tudsz és nagyobb céget sem láttál, az biztos.
Make love not Wor.

#82 Felhasználó inaktív   Jahno 

  • vérképkeretezés occsón
  • PipaPipaPipaPipaPipa
  • Csoport: Stábtag
  • Hozzászólások: 109.369
  • Csatlakozott: 2001. jan. 15.

Elküldve: 2012. 07. 31. 16:44

Üzenet megtekintéseIdézet: 'Geri' - Dátum: 2012. 07. 31. 13:31

nézzetek a metrora, és tegyétek a szívetekre a kezeteket: ezzel a fossal akartok vállalatot (!) irányítani, tervezőalkalmazásokat (!) futtatni, excell táblákat molyoltatni?


Hádenem. Nem is ezt mondtam. Lehet más se, itt a környéken.
Make love not Wor.

#83 Felhasználó inaktív   'Geri' 

  • Őstag
  • PipaPipaPipaPipaPipa
  • Csoport: Fórumtag
  • Hozzászólások: 5.056
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2012. 07. 31. 16:44

miért térsz el az altémától? vagy szerinted a metro alatt fog a rendszergazda távoli beállításokat eszközölni? tudod egyáltalán, hogy miről van szó? ha nem, akkor minek szólsz bele? mintha nem is olvastad volna el az elmúlt 3 oldalt, ma szellemileg nem vagy topon ahogy látom. amúgy linux alatt van egy ssh, amivel tetszőlegesen beléphetsz a kliensek gépére belső hálón. ennek segítségével tetszőleges szkriptet, kódot, akármit futtathatsz le, ciklusba dobva akár az összes számítógépen egyszerre. a hozzáállásodból úgy látszik, mintha valamiféle pistike lennél, aki látott egyszer egy activedirectoryt. és azóta arra arcozik, mert ezekkel a ,,szerintem nem láttál még céget" beszólásokkal csak saját magad gyalázod meg.

#84 Felhasználó inaktív   Jahno 

  • vérképkeretezés occsón
  • PipaPipaPipaPipaPipa
  • Csoport: Stábtag
  • Hozzászólások: 109.369
  • Csatlakozott: 2001. jan. 15.

Elküldve: 2012. 07. 31. 16:48

Üzenet megtekintéseIdézet: 'Geri' - Dátum: 2012. 07. 31. 17:44

miért térsz el az altémától? vagy szerinted a metro alatt fog a rendszergazda távoli beállításokat eszközölni?

amúgy linux alatt van egy ssh, amivel tetszőlegesen beléphetsz a kliensek gépére belső hálón. ennek segítségével tetszőleges szkriptet, kódot, akármit futtathatsz le, ciklusba dobva akár az összes számítógépen egyszerre.


Akár Win8on is, igen. Itt külön konténerben vannak, és nem patchelődnek maguktól.

Linuxot meg is írtad, be kell lépni. Émn nem lépek be. Szerveren kitolom, és műxik.

Azt meg tudod csinálni, hogy kilistázod az összes céges gépen lévő szoftvert mondjuk szépen összesítve, hogy hány darab feltelepített Photoshop, warez Néró, meg hasonlók vannak? egyáltalán, üzemeltetsz 100 gépes nagyságrendben valami haladó rendszert, vagy olyat, ami esetleg nem sok gép, de pár kontinensen szét van szórva?
Make love not Wor.

#85 Felhasználó inaktív   Jahno 

  • vérképkeretezés occsón
  • PipaPipaPipaPipaPipa
  • Csoport: Stábtag
  • Hozzászólások: 109.369
  • Csatlakozott: 2001. jan. 15.

Elküldve: 2012. 07. 31. 16:53

Üzenet megtekintéseIdézet: avman - Dátum: 2012. 07. 31. 15:38

gerike, bazmeg ne idegeljél már szíjje. megnyomja az ember azt a kurva win gombot, az megkapja a régebbi felületet.


Mondjuk egy parancssort erőteljesen kerestem, meg úgy általában azt lessük, hogy itt mindent újra kell tanulni, szóval nem ilyen egyszerű.
Make love not Wor.

#86 Felhasználó inaktív   'Geri' 

  • Őstag
  • PipaPipaPipaPipaPipa
  • Csoport: Fórumtag
  • Hozzászólások: 5.056
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2012. 07. 31. 17:00

én nem üzelemtetek semmilyen szervert, ha már szerverek, akkor max írni szoktam őket, mivel én egy programozó vagyok, nem pedig hálózatpistike. mellesleg linuxon szintén létezik a távoli bejelentkezés. tetszőlegesen szervezheted a klienseket, akár windowsos active directoryhoz, fájlmegosztásokhoz, nyomtatókhoz (pl samba). a szoftvereket szkripttel listázhatod pl apt-gettel. nyilván nem ugyanúgy működik, mint windows alatt, de egyszerűen megvalósítható, ha megtanulod a rendszer sajátosságait. megvalósítható a háttérkép lecserélése, programok installálása/uninstallálása frissítése az összes kliensen parancsra, vagy akár a náci himnusz gép elindítását követő lejátszása, ha éppenséggel erre lenne ingered.

#87 Felhasználó inaktív   Jahno 

  • vérképkeretezés occsón
  • PipaPipaPipaPipaPipa
  • Csoport: Stábtag
  • Hozzászólások: 109.369
  • Csatlakozott: 2001. jan. 15.

Elküldve: 2012. 07. 31. 17:09

Üzenet megtekintéseIdézet: 'Geri' - Dátum: 2012. 07. 31. 18:00

én nem üzelemtetek semmilyen szervert, ha már szerverek, akkor max írni szoktam őket, mivel én egy programozó vagyok, nem pedig hálózatpistike. mellesleg linuxon szintén létezik a távoli bejelentkezés. tetszőlegesen szervezheted a klienseket, akár windowsos active directoryhoz, fájlmegosztásokhoz, nyomtatókhoz (pl samba). a szoftvereket szkripttel listázhatod pl apt-gettel.


Kéárdezném, hogy minek szólsz bele, de akkor még egyszer. Én nem lépkedek be a gépekre, hanem egy adott felületen látom, hogy miből mennyi van, és melyik gépen mennyi. Ilyet Linuxon mennyire kell kalapálni? Azt mennyire kell kalapálni, hogy vidéki irodában ott a júzer, engem elér VPN-el, de ha itt lép be, akkor a helyi nyomtató lesz a default és rögtön a helyi proxy, meg egyéb szabályok az aktívak?
Make love not Wor.

#88 Felhasználó inaktív   'Geri' 

  • Őstag
  • PipaPipaPipaPipaPipa
  • Csoport: Fórumtag
  • Hozzászólások: 5.056
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2012. 07. 31. 17:27

a linuxos hálózatkezelés más, és gyökereiben tér el a windowsos megközelítéstől. windowson maga a kliens oprendszer az, ami a szerverrel való interakciót megvalósítja, míg linuxon a munka egy központi szerveren fut. vagyis belép az user a linuxos szerverre, a szerveren vannak az adatok, tehát az xls dokumentumjaid, és a programjaid is a szerveren futnak. tetszőleges gépről tetszőleges fiókokba lehet belépni a szerveren, a kliens operációs rendszer fiókjai, beállításai, egyebek nem függenek a szervertől. tehát a dolog teljesen az ellentéte annak, mint ami windows alatt van, hogy indításnál beloginolsz, és akkor a kliens oprendszer interakcióban van a szerveroprendszerrel. linux alatt ez nem így van. a munkás így aztán tetszőlegesen letöltheti a dokumentumokat a gépére, akár grafikus felületeken, megosztott könyvtárakon, akár parancssorban. emellett minden kliens gépen lehet egy központi rendszergazdai fiókja a főadminisztrátornak, amelybe beléphet. és közvetlen módosításokat hajthat végre a gépen (tehát magán a kliensen). ez kicsit ahhoz hasonló, mint windows alatt a távoli asztali kapcsolat. természetesen ez nem ennyiben merül ki, ugyanis a toolok ennek figyelembe vételével vannak fejlesztve már évtizedek óta, szóval nem csak úgy bele van baszva, hogy tessék, itt van. linuxban a kliens operációs rendszer kiépítését telepítés során szokás megadni, így aztán befolyásolható a kliens működése. lehetőség van akár hálózati bootolásra (akár a kliens bootolására közvetlenül a hálózatról) azonban a kérdés, mely szerint ,,kinek milyen programja van, ki mikor milyen szoftvert futtat és meddig'' teljesen más megvilágításba kerülnek, mivel ezen infókat, szoftvereket, munkákat közvetlenül a szervergép tárolja, csak úgy, mint ahogy magát a munkamenetet a szerver futtatja - tárolja, az userek adatait és futó munkafolyamatait tetszőleges módon elszeparálva. a linuxos szerverkörnyezethez természetesen windowsos kliensek is csatlakozhatnak a megfelelő szoftverek telepítése során, és sokkal, nagyságrendekkel szerteágazóbb dolgokat lehet így megvalósítani, mint amilyenre a windows server egyáltalán képes. míg ahogy mondtad, windowson a nyomtató egy sarkallatos kérdés, ez itt egy nevetségesen egyszerű és bagatell problémává válik. a két rendszer egyszerűen nincs egy súlycsoportban. így működik a google, az nvidia, a facebook, és még számos más vállalat is, amelyeket felesleges is sorolni, meg szerintem nem is kell ecsetelni, hogy ez szervezésileg mennyivel komolyabb munka, mint néhány száz gépet összehangolni windows alatt. a kérdés nem az, hogy miért használnál a vállalatodban linuxot, a kérdés az, hogy miért használod a sokkal fejletlenebb, igénytelenebb windowst, amikor minőségileg magasabbrendű, logikusan elszeparált, kohézív terminál-kliens-szerver interakciót valósíthatnál meg ingyen, jobb minőségben?

Szerkesztette: 'Geri' 2012. 07. 31. 17:37 -kor


#89 Felhasználó inaktív   xclusiv 

  • Őstag
  • PipaPipaPipaPipaPipa
  • Csoport: Fórumtag
  • Hozzászólások: 11.057
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2012. 07. 31. 17:49

Üzenet megtekintéseIdézet: sir ny2 - Dátum: 2012. 07. 31. 16:43

A face meg egyelőre a google felől tart a másik irányba, bing térkép, bing fordító, google inmár nem keres benne, ésatöbbi. A másik irányban meg ugye tudjuk, hogy a kékek ülnek.

Aztat én értem meg látom. Csak azt nem látom, hogy az ms hogyan tudna profitálni a fészből.

#90 Felhasználó inaktív   xclusiv 

  • Őstag
  • PipaPipaPipaPipaPipa
  • Csoport: Fórumtag
  • Hozzászólások: 11.057
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2012. 07. 31. 17:52

Üzenet megtekintéseIdézet: 'Geri' - Dátum: 2012. 07. 31. 18:27

a linuxos hálózatkezelés más, és gyökereiben tér el a windowsos megközelítéstől. windowson maga a kliens oprendszer az, ami a szerverrel való interakciót megvalósítja, míg linuxon a munka egy központi szerveren fut.

Duhh...
Hát bazmeg most majdnem előcsaltál belőlem egy flessdizájnor féle smiley halmot :D

#91 Felhasználó inaktív   Jahno 

  • vérképkeretezés occsón
  • PipaPipaPipaPipaPipa
  • Csoport: Stábtag
  • Hozzászólások: 109.369
  • Csatlakozott: 2001. jan. 15.

Elküldve: 2012. 07. 31. 18:00

Üzenet megtekintéseIdézet: xclusiv - Dátum: 2012. 07. 31. 18:52

Duhh...
Hát bazmeg most majdnem előcsaltál belőlem egy flessdizájnor féle smiley halmot :D


Szerinted érti a kérdést, hogy nekem az a abjom, mikor pld. a licenszekkel kell elszámolni, vagy meglesni, pld. fut-e valahol régebbi bugos Adobe reader? Ezt domainból lehúzzuk, ezzelazzal.
Make love not Wor.

#92 Felhasználó inaktív   'Geri' 

  • Őstag
  • PipaPipaPipaPipaPipa
  • Csoport: Fórumtag
  • Hozzászólások: 5.056
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2012. 07. 31. 18:03

Idézet

hogy nekem az a abjom

hát akkor azt mond, hogy az a bajod, vazze. ott be kell lépned root accal az adott kliensgépbe, és ott kell megnézned a szoftverlistát, központilag nem tudod lehúzni, hacsak nem gyártassz hozzá egy szkriptet, ami lehúzza. különben meg ezzel semmire se méssz, mert a legtöbb program megy simán felmásolással is, és akkor nem lesz neki telepítőbejegyzése se windowson, se lünixon, tehát ez a kérdés így nem igazán megoldható eleve.

#93 Felhasználó inaktív   Jahno 

  • vérképkeretezés occsón
  • PipaPipaPipaPipaPipa
  • Csoport: Stábtag
  • Hozzászólások: 109.369
  • Csatlakozott: 2001. jan. 15.

Elküldve: 2012. 07. 31. 18:15

Üzenet megtekintéseIdézet: 'Geri' - Dátum: 2012. 07. 31. 19:03

ott be kell lépned root accal az adott kliensgépbe, és ott kell megnézned a szoftverlistát, központilag nem tudod lehúzni,


Na látod. És még tudod mennyi mindent nem lehet központilag, ami nekem eszembe sem jut? Ugyanezt írtam felmappelt nyomtatóra, proxyra, olyanok vannak?
Make love not Wor.

#94 Felhasználó inaktív   'Geri' 

  • Őstag
  • PipaPipaPipaPipaPipa
  • Csoport: Fórumtag
  • Hozzászólások: 5.056
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2012. 07. 31. 18:20

központilag nem tudja, de meg lehet csinálni. központilag egy csomó mindent nem tud, és vice versa. de ezek nem pótolhatatlan dolgok. a funkcionalitását tökéletesen ellátja. tehát nem olyanok, hogy jaj, nincs autocad (mert az metróra sincs). nincs olyan lényeges momentum, amely csorbát szenvedne a hálózat belinuxozásától a vállalatodban. a 2 szintű (szerver-kliens) koncepció 3 szintűvé válik linuxban, és kész. amúgy meg ha nem teszel vinyót a dolgozók gépeibe, akkor biztos hogy nem telepítenek rá photoshopot :p

#95 Felhasználó inaktív   VKP 

  • Senior tag
  • PipaPipaPipaPipa
  • Csoport: Fórumtag
  • Hozzászólások: 4.852
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2012. 07. 31. 18:21

Üzenet megtekintéseIdézet: 'Geri' - Dátum: 2012. 07. 31. 19:03

hát akkor azt mond, hogy az a bajod, vazze. ott be kell lépned root accal az adott kliensgépbe, és ott kell megnézned a szoftverlistát, központilag nem tudod lehúzni, hacsak nem gyártassz hozzá egy szkriptet, ami lehúzza. különben meg ezzel semmire se méssz, mert a legtöbb program megy simán felmásolással is, és akkor nem lesz neki telepítőbejegyzése se windowson, se lünixon, tehát ez a kérdés így nem igazán megoldható eleve.


És ha kirúgod az egyik rendszergazdát, akkor a másik nekiáll végigverni a rootjelszót minden gépen? stb...
Rendszergazda vagyok. Ha röhögni lát, mentsen!

"De sokkal nagyobb a valószínűsége annak, hogy Kecskemét külsőn fejedre esik egy bazi nagy sárga tehén."

#96 Felhasználó inaktív   avman 

  • Őstag
  • PipaPipaPipaPipaPipa
  • Csoport: Ellenőrzés alatt
  • Hozzászólások: 6.732
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2012. 07. 31. 18:23

@Leni: Forrás?
mindenkinek megvan a forrása, van akinek a cijonistákok, itt gondolom az impregnialisták heti hírmondója. esetleg nagyon vékonybélbelső hírforrás. kicsit bélsáros, de hát ez van.
same shit.
- Tiszta idegbeteg vagyok mostanában, a legapróbb dolgokon dührohamot kapok. Lehet valami nyugtatót kéne szednem, vagy jógáznom kellene.
- A jóga egy baromság, inkább gyógyszerezd magad.

#97 Felhasználó inaktív   'Geri' 

  • Őstag
  • PipaPipaPipaPipaPipa
  • Csoport: Fórumtag
  • Hozzászólások: 5.056
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2012. 07. 31. 18:23

vkp: ez hülyeség, a kérdésed arra utal, hogy nem megfelelően szemléled a 3 szintű szerver-kliens kommunikáció mikéntjét, és az előretelepített linuxok működését, és a linuxos multi-user interakciót.

Szerkesztette: 'Geri' 2012. 07. 31. 18:23 -kor


#98 Felhasználó inaktív   Leni 

  • Senior tag
  • PipaPipaPipaPipa
  • Csoport: Fórumtag
  • Hozzászólások: 4.173
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2012. 07. 31. 18:30

@"Geri": Kerlek nezd mar meg mi az a group policy es active directory! Ha tudnad nem beszelnel suletlensegeket...sosem lattal meg win szervert az tuti, de linuxban is eleg kezdo lehetsz. Nezz utana LDAP es tarsainak..


#99 Felhasználó inaktív   'Geri' 

  • Őstag
  • PipaPipaPipaPipaPipa
  • Csoport: Fórumtag
  • Hozzászólások: 5.056
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2012. 07. 31. 18:34

Üzenet megtekintéseIdézet: Leni - Dátum: 2012. 07. 31. 18:30

@"Geri": Kerlek nezd mar meg mi az a group policy es active directory! Ha tudnad nem beszelnel suletlensegeket...sosem lattal meg win szervert az tuti, de linuxban is eleg kezdo lehetsz. Nezz utana LDAP es tarsainak..

honnan tudod, hogy én mit tudok? az active directoryról annyit, hogy megírom neked jobb minőségben 4 hónap alatt, ha elég sokat fizetsz érte. De szerintem annyit nem tudsz, sőt, inkább vedd vissza az egódat, ebben a topikban még nem mondtál semmi konstruktívat. Pattogsz itt, mint egy keljfeljancsi, kritizálódsz, meg vered magad a semmire. én a helyedben nagyon csendben maradnék, mert ez így kevés.

#100 Felhasználó inaktív   avman 

  • Őstag
  • PipaPipaPipaPipaPipa
  • Csoport: Ellenőrzés alatt
  • Hozzászólások: 6.732
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2012. 07. 31. 18:40

@Jahno: Mondjuk egy parancssort erőteljesen kerestem, meg úgy általában azt lessük, hogy itt mindent újra kell tanulni, szóval nem ilyen egyszerű.
az egyszerű az, amire válaszoltam. ne legyél már te is kurva hülye. nem muszáj a metro, a desktopra váltás róla meg könnyű, nem mindenáron akarja lenyomni a ms a torkokon.
így elsőre a kezelésben a különbség meg kb. ott van mint az xp meg a win7 között.
egyébként elő csalható a klasszikus start menü is, kérdés, h mennyire lesz affinitásuk hivatalosan egykattos lehetőségként beépíteni.
az meg, h egy rendszergazda parancssorozni akar, hát bazmeg oldja már meg, te átlagfelhasználónak ne ez legyen a kiindulópont már.
sőt, az a lényeg, h megy, lekapja a drivereket, kinyalja a felhasználó valagát tükrösre, nem kelljen már minden szarral szopkodni.
a vállalti szférába nem tudom mennyire akar majd beépülni, ebben azért ti szabcsival, vkp-val jobban képbe vagytok. tippem szerint pár anyázás el fog hangzani. meg h ezért fizetnek, oldjátok meg.
az ms egyértelműen a tablet piacra szeretne bejutni. a tablet piac meg azért kevéssé van hatással a pc-kre. még. mert azok kihalnak majd, és beleállnak a földbe, természetesen. az ms is beleáll a földbe. meg kihal. és az intel is. aztán meg mindenhol android lesz, meg linux, ripsz-ropsz, jön a szabad verseny végre, arm, a lányok csöcséből meg sör folyik.
- Tiszta idegbeteg vagyok mostanában, a legapróbb dolgokon dührohamot kapok. Lehet valami nyugtatót kéne szednem, vagy jógáznom kellene.
- A jóga egy baromság, inkább gyógyszerezd magad.

Téma megosztása:


  • (10 Oldal)
  • +
  • « Első
  • 3
  • 4
  • 5
  • 6
  • 7
  • Utolsó »
  • Nem indíthatsz témát.
  • A téma zárva.

1 felhasználó olvassa ezt a témát.
0 felhasználó, 1 vendég, 0 anonim felhasználó