HWSW Informatikai Kerekasztal: EPoX Fanok ide, avagy EPoX FAQ - HWSW Informatikai Kerekasztal

Ugrás a tartalomhoz

Mellékleteink: HUP | Gamekapocs

  • (76 Oldal)
  • +
  • « Első
  • 73
  • 74
  • 75
  • 76
  • Nem indíthatsz témát.
  • A téma zárva.

EPoX Fanok ide, avagy EPoX FAQ Értékeld a témát: -----

#1471 Felhasználó inaktív   Carmaged 

  • Őstag
  • PipaPipaPipaPipaPipa
  • Csoport: Fórumtag
  • Hozzászólások: 37.787
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2006. 06. 29. 23:21

A tápról is csak annyit tudunk, hogy új, semmi többet.

#1472 Felhasználó inaktív   voneout 

  • Újonc
  • Pipa
  • Csoport: Alkalmi fórumtag
  • Hozzászólások: 66
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2006. 06. 30. 07:10

Idézet: Bucy - Dátum: 2006. jún. 29., csütörtök - 11:58

El se mozdul FF-ről, vagy pörög a kijelző és FF-nél áll meg? Nem mind1, mert ha meg se mozdul az azt jelenti, hogy el se kezdi a boot folyamatot.

El sem kezdi a boot folyamatot...bekapcs a gép, és FF rögtön. Új Mercury 300w-al próbáltam ki(csak ilyenek vannak itt sajna), most hajtok egy 400w-os konkrétabbat, csak rendelésre hozzák az a baj. Mint utóbb kiderült, amit kaptam procit kipróbálni, az egy duron 1700es vagy mifene volt! Ezekbe meg csak a Sempron, Athlon, Barton megy bele igaz? Még jó, hogy itt a melóhelyen mindenki Intel *uzi, és egyiknek sincs AMD-je. Meg az összes céges gép Intel..váááá!

#1473 Felhasználó inaktív   Bucy 

  • Őstag
  • PipaPipaPipaPipaPipa
  • Csoport: Fórumtag
  • Hozzászólások: 7.608
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2006. 06. 30. 07:45

Idézet: voneout - Dátum: 2006. jún. 30., péntek - 8:10

El sem kezdi a boot folyamatot...bekapcs a gép, és FF rögtön. Új Mercury 300w-al próbáltam ki(csak ilyenek vannak itt sajna), most hajtok egy 400w-os konkrétabbat, csak rendelésre hozzák az a baj. Mint utóbb kiderült, amit kaptam procit kipróbálni, az egy duron 1700es vagy mifene volt! Ezekbe meg csak a Sempron, Athlon, Barton megy bele igaz? Még jó, hogy itt a melóhelyen mindenki Intel *uzi, és egyiknek sincs AMD-je. Meg az összes céges gép Intel..váááá!

A ventilátorok megmozdulnak 1 pillanatra, történik valami bekapcsoláskor?
Nincs a cégnél 1 másik táp próbára? Jó egy 235W körüli márkás is, nekem 200-as Compaq vitte 1 darabig, többet ér mit a 300-as Mercury.
Cégnél az Intel:AMD arány nálunk is 100:1.  :cool:

#1474 Felhasználó inaktív   sokadikgab 

  • Újonc
  • Pipa
  • Csoport: Alkalmi fórumtag
  • Hozzászólások: 27
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2006. 07. 11. 10:06

Van egy szerverunk Epox 4pca3+ alaplapra epitve. Masfel ev futas utan megadta magat. Vagy 3 kondenzator puposodott fel rajta. Elvittuk kijavittatni, de addig is kellenenek rola az adatok. Az adatok RAID-ben a rajta levo HighPoint HPT-374 RAID controlleren voltak RAID 0ban (STRIP, 2*120GB HDD).
E nelkul az alaplap nelkul hogyan tudnank kinyerni az adatokat?

koszi szepen

gabor

#1475 Felhasználó inaktív   Rosep 

  • Törzsvendég
  • PipaPipaPipa
  • Csoport: Fórumtag
  • Hozzászólások: 544
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2006. 07. 11. 20:25

Tudna valaki segíteni?
Adott egy 8RDA3I, POST 1d-nél áll és sípol mint az őrült (mint amikor magas valamilyen hőmérséklet), jobban mondva szirénázik.
Kézikönyv szerint: 1Dh - Initial EARLY_PM_INIT switch.

#1476 Felhasználó inaktív   [sabee] 

  • Tag
  • PipaPipa
  • Csoport: Fórumtag
  • Hozzászólások: 221
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2006. 07. 16. 21:37

Idézet: Rosep - Dátum: 2006. júl. 11., kedd - 20:25

Tudna valaki segíteni?
Adott egy 8RDA3I, POST 1d-nél áll és sípol mint az őrült (mint amikor magas valamilyen hőmérséklet), jobban mondva szirénázik.
Kézikönyv szerint: 1Dh - Initial EARLY_PM_INIT switch.

Egy másik fórumon ua. problémára (9800proval) ezt írta be vki:

Idézet

1) Card not seating properly

2) Power supplies tried are not robust enough. Maybe you and your buddies
motherboard/cpu takes more power than your wife's.

3) You have a bad card



Hátha...

Amúgy valakinek van 9NPA+ Ultrája ZALMAN kék Northbridge hűtővel? HA van, mondja meg lécci, hogy mennyire meleg, mert nekem megfoghatatlanul forró lett 10 perc után... :think:
konfig / asszony-konfig
It's not denial. I'm just selective about the reality I accept.

#1477 Felhasználó inaktív   Scytam 

  • Törzsvendég
  • PipaPipaPipa
  • Csoport: Fórumtag
  • Hozzászólások: 953
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2006. 07. 18. 09:10

Olyan érdekes jelenséggel találkoztam a minap, amivel még eddig egy deszkámon sem! Lemerült az elem!  :eek: Ez azért furcsa a számomra, mert eddig valamennyi alaplapomat lecseréltem/elhalt mielőtt az elemből kifogyott volna a szufla. :)
Most meg hazajöttem a nyaralásból, és azt kell tapasztalnom, hogy BIOS állandóan elfelejti a beállításiat.
Namost a kérdésem a következő: hol juthatok én ilyen elemhez? A teszkóban még nem láttam. Talán egy órásnál...?  :think:
Ne menj mögöttem, mert nem vezetlek.
Ne menj előttem, mert nem követlek.
Mellettem se menj.
CSAK HAGYJ A FRANCBA BÉKÉN!

#1478 Felhasználó inaktív   Rosep 

  • Törzsvendég
  • PipaPipaPipa
  • Csoport: Fórumtag
  • Hozzászólások: 544
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2006. 07. 18. 12:54

Idézet: Scytam - Dátum: 2006. júl. 18., kedd - 10:10

Olyan érdekes jelenséggel találkoztam a minap, amivel még eddig egy deszkámon sem! Lemerült az elem!  :eek: Ez azért furcsa a számomra, mert eddig valamennyi alaplapomat lecseréltem/elhalt mielőtt az elemből kifogyott volna a szufla. :)
Most meg hazajöttem a nyaralásból, és azt kell tapasztalnom, hogy BIOS állandóan elfelejti a beállításiat.
Namost a kérdésem a következő: hol juthatok én ilyen elemhez? A teszkóban még nem láttam. Talán egy órásnál...?  :think:

Én mindig az órásnál veszem! Van egy típusszáma (talán CR232), van vagy 300 Ft. :)
De eddig én is csak 8-10 éves gépeknél találkoztam lemerült elemmel. Talán az lehet hogy ugyebár ATX-es, és kihúztad a falból egy hétre, nem tudott töltve maradni... (nem kapott 5V-ot)

#1479 Felhasználó inaktív   Scytam 

  • Törzsvendég
  • PipaPipaPipa
  • Csoport: Fórumtag
  • Hozzászólások: 953
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2006. 07. 18. 13:12

Idézet: Rosep - Dátum: 2006. júl. 18., kedd - 13:54

Én mindig az órásnál veszem! Van egy típusszáma (talán CR232), van vagy 300 Ft. :)
De eddig én is csak 8-10 éves gépeknél találkoztam lemerült elemmel. Talán az lehet hogy ugyebár ATX-es, és kihúztad a falból egy hétre, nem tudott töltve maradni... (nem kapott 5V-ot)

Bezony, ki volt húzva a 220-ból. Jött már be villám, így inkább elemet veszek, mint gépet. :)
Ne menj mögöttem, mert nem vezetlek.
Ne menj előttem, mert nem követlek.
Mellettem se menj.
CSAK HAGYJ A FRANCBA BÉKÉN!

#1480 Felhasználó inaktív   Marczeeee 

  • Tag
  • PipaPipa
  • Csoport: Fórumtag
  • Hozzászólások: 260
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2006. 07. 28. 21:15

Nekem egy 9NDA3I lappal van egy érdekes bajom, eddig az alaplapi hangkártyát használtam, de valahogy a hangja sem tetszett, meg linux alatt sem sikerült sehogy kicsalnom belőle hangot a s/pdif-en keresztül, így visszaraktam a jó öreg SB Live-om. Erre a linux azzal válaszolt, hogy normálnak tűnő boot után az X már nem indult el, teljesen lefagyott a gép. Próbáltam vagy 3x egymás után, mindig ez volt. Na jó, bootoltam egy xp-t, elindult szépen, felismerte hogy van egy live a gépben, igaz szólni nem volt hajlandó. Na jó, akkor egy reboot (az egy windowsnak sosem árthat :), még az xp logo bejött boot közben, aztán katt, a gép újraindult. Új próba, ugyanaz. És még párszor. Gépből live kiszed, xp is, linux is gond nélkül fut. A hangkártya egy 8RDA3+-ban egy hete még vígan ontotta a zenét magából, kétlem hogy azóta a polcon elromlott volna. Találkozott már valaki ilyen problémával? Netán inkompatibilis lenne a live és a lap?  :think:

#1481 Felhasználó inaktív   eisei 

  • Tag
  • PipaPipa
  • Csoport: Fórumtag
  • Hozzászólások: 183
  • Csatlakozott: --

Hozzászólás ikon  Elküldve: 2006. 08. 03. 21:08

Hello!

Van nekem egy 8RDA-m. Benne: 2.2-es barton, 1.5 Gagyi ram, bliss 7800gs+, winchester 200 gigás, kövezzetek meg, nem jut eszembe a márkája, pedig a kedvencem ... ööö, maxtor, csak beugrott, SB live player óccsóság, meg méregdrága enermax táp. :D

Azért vettem ilyen humoristára, mert ilyen vicces emberke vagyok,  :omg: és szerintem teljesen mindegy mi van a gépben, mert a hiba kikapcsolt állapotban jön elő (ATX power down, tehát bekapcsolt táp, kikapcsolt gép): folyamatosan sípol, majd szirénázik/hümmög/szaggatottan sípol a speaker (tuti a speaker, ha kihúzom elhallgat - egyébként ez ezer éves papírkonuszos cucc nem a mai piezok egyike). Nem igazán tudom meghatározni a hangot, nem túl hangos, de jól hallható, magas frekvenciájú, előszőr folyamatos, majd később ismétlődő valami.

Nem igazán tudom, mi lehet ez, kézikönyv semmi hasonlót nem ír, hasonlót semelyik ismerősöm nem élt át, ötletem sincs, kit kérdezzek irl, ezért feldobom ide: ilyesmit csak nekem tartogat az élet, vagy van valakinek valami ötlete, hogy ez mi lehet?  :think:
--
eisei/nba

Commodore 64 PC | CBM6510@1Mhz | 64k 200ns 4164-2/MK4564N-20 dRAM | VIC II 6567 | SID 6581 | ActionReplayMkVII
WHAT? You never played X-com? What are you, an alien? - techtite.com

#1482 Felhasználó inaktív   Bbarnamaci 

  • Tag
  • PipaPipa
  • Csoport: Fórumtag
  • Hozzászólások: 223
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2006. 11. 01. 20:19

Hi! Epox 8rda3+ rev3-as lapom van és nemnagyon akar rajta menni a sata, vagyis működik de van amikor elkezd töteni a gép mint az atom "lefagy" minden és továbbmegy főleg fájlműveleteknél csinálja : másolás , telepítés, de elvétve alapállapotban is . A winyó egy :hitachi 160-as sata winyó (nincs 1 hónapos) de a samsungnál is ezt csinálta. Ha ata winyó van ebenne az müxik tökéletesen.Pls valaki segítsen!

#1483 Felhasználó inaktív   An-Dee 

  • Törzsvendég
  • PipaPipaPipa
  • Csoport: Fórumtag
  • Hozzászólások: 506
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2006. 11. 01. 21:07

Hello

van 1 epox 8kha+ alaplapom, és úgy néz ki valami elromlott rajta, keresnék ugyan ilyet használtan, mivel valószínű, hogy csak alaplapot nem ad el valaki, ram-is érdekel (266mhz-s) és a cpu-t is ha jó áron van akkor megvenném.

köszi
An-Dee
Intel Core2Duo E8400@3GHZ, Asus Barebone, 2 GB DDR 800, Ati HD4670, Samsung 400GB Sata, LG Sata DVDRW, Gigabit Lan
AMD Athlon 1000, Epox 8kha+, 512MB DDR 266 MHZ, Ati 9600, Gigabit Lan, Sb live, LG DVDRW
Netgear ReadyNas Duo 2x1TB,  Buffalo MiniStation 120
Netgear FVS318 ProSafe router, Netgear GS105  Gigabit Switch
MSI PR210 Notebook, Popcorn Hour NMT C200
MySite

#1484 Felhasználó inaktív   Bucy 

  • Őstag
  • PipaPipaPipaPipaPipa
  • Csoport: Fórumtag
  • Hozzászólások: 7.608
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2006. 11. 01. 21:21

Idézet: An-Dee - Dátum: 2006. nov. 1., szerda - 21:07

Hello

van 1 epox 8kha+ alaplapom, és úgy néz ki valami elromlott rajta, keresnék ugyan ilyet használtan, mivel valószínű, hogy csak alaplapot nem ad el valaki, ram-is érdekel (266mhz-s) és a cpu-t is ha jó áron van akkor megvenném.

köszi
An-Dee

Nincs a lapon púpos kifolyt kondi?
Mi a hibajelenség?
Ha kondis az könnyen orvosolható.

#1485 Felhasználó inaktív   An-Dee 

  • Törzsvendég
  • PipaPipaPipa
  • Csoport: Fórumtag
  • Hozzászólások: 506
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2006. 11. 02. 10:01

hol merre mit nézzek? csak este tudom megnézni, jó lenne ha csak ennyi gond lenne, mivel nem szeretnék új alaplapot meg reinstall meg egyebek, meg BeOS is van még nekem, és az új lapokkal az már nem muxik.

An-Dee
Intel Core2Duo E8400@3GHZ, Asus Barebone, 2 GB DDR 800, Ati HD4670, Samsung 400GB Sata, LG Sata DVDRW, Gigabit Lan
AMD Athlon 1000, Epox 8kha+, 512MB DDR 266 MHZ, Ati 9600, Gigabit Lan, Sb live, LG DVDRW
Netgear ReadyNas Duo 2x1TB,  Buffalo MiniStation 120
Netgear FVS318 ProSafe router, Netgear GS105  Gigabit Switch
MSI PR210 Notebook, Popcorn Hour NMT C200
MySite

#1486 Felhasználó inaktív   An-Dee 

  • Törzsvendég
  • PipaPipaPipa
  • Csoport: Fórumtag
  • Hozzászólások: 506
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2006. 11. 02. 18:53

csináltam 2 képet, remélem hogy van rá megoldás

Kép

Kép
[ Kattints ide a teljes méretű képhez ]

Hogyen lehet a képen látható problémát orvosolni?

An-Dee
Intel Core2Duo E8400@3GHZ, Asus Barebone, 2 GB DDR 800, Ati HD4670, Samsung 400GB Sata, LG Sata DVDRW, Gigabit Lan
AMD Athlon 1000, Epox 8kha+, 512MB DDR 266 MHZ, Ati 9600, Gigabit Lan, Sb live, LG DVDRW
Netgear ReadyNas Duo 2x1TB,  Buffalo MiniStation 120
Netgear FVS318 ProSafe router, Netgear GS105  Gigabit Switch
MSI PR210 Notebook, Popcorn Hour NMT C200
MySite

#1487 Felhasználó inaktív   Bucy 

  • Őstag
  • PipaPipaPipaPipaPipa
  • Csoport: Fórumtag
  • Hozzászólások: 7.608
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2006. 11. 02. 19:23

Idézet: An-Dee - Dátum: 2006. nov. 2., csütörtök - 18:53

csináltam 2 képet, remélem hogy van rá megoldás
Hogyen lehet a képen látható problémát orvosolni?

Erre gondoltam. A probléma 1-2 ezer forintból orvosolható.
Az összes GSC kondit cserélni kell és várhatóan jó lesz.
Attól függ merre laksz Stol (Miskolc)és Didyman (BP) topiktársakat keresd, de ha van műszerész ismerősöd fél óra alatt megoldja.

#1488 Felhasználó inaktív   An-Dee 

  • Törzsvendég
  • PipaPipaPipa
  • Csoport: Fórumtag
  • Hozzászólások: 506
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2006. 11. 03. 12:04

Didyman-nak irtam, de még nem válaszolt.

Mellesleg én nem tudom kicserélni? Béna nem vagyok, mellesleg informatikus vagyok :)
A kérdés, hogy miylen kondi kell bele (ehhez nem értek, ide teljes leírás kéne, tipus, egyéb jellemzők, ráadásul ahogy láttam 2 méretű is van az alaplapon), gondolom érdemes az összeset kicserélni.

Van egy gázos pákám, úgy vélem ez elég hozzá, tápokban a nagy venti cseréjénél jó :)

Köszi
An-Dee
Intel Core2Duo E8400@3GHZ, Asus Barebone, 2 GB DDR 800, Ati HD4670, Samsung 400GB Sata, LG Sata DVDRW, Gigabit Lan
AMD Athlon 1000, Epox 8kha+, 512MB DDR 266 MHZ, Ati 9600, Gigabit Lan, Sb live, LG DVDRW
Netgear ReadyNas Duo 2x1TB,  Buffalo MiniStation 120
Netgear FVS318 ProSafe router, Netgear GS105  Gigabit Switch
MSI PR210 Notebook, Popcorn Hour NMT C200
MySite

#1489 Felhasználó inaktív   Bucy 

  • Őstag
  • PipaPipaPipaPipaPipa
  • Csoport: Fórumtag
  • Hozzászólások: 7.608
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2006. 11. 03. 13:45

Idézet: An-Dee - Dátum: 2006. nov. 3., péntek - 12:04

Mellesleg én nem tudom kicserélni? Béna nem vagyok, mellesleg informatikus vagyok :)
A kérdés, hogy miylen kondi kell bele (ehhez nem értek, ide teljes leírás kéne, tipus, egyéb jellemzők, ráadásul ahogy láttam 2 méretű is van az alaplapon), gondolom érdemes az összeset kicserélni.

Van egy gázos pákám, úgy vélem ez elég hozzá, tápokban a nagy venti cseréjénél jó :)

Hogy ki tudod-e cserélni azt csak te tudod, én gázos pákával nem vállalnám be az biztos és nem is ajánlom.

A kondiknál nem a méret a lényeg, hanem amir rá van írva, ha nem értesz hozzá írj fel minden adatot róluk vagy vidd a kondikat a vásárláshoz. Cserélni érdemes az összes zöld és lila GSC márkájú kondit.

#1490 Felhasználó inaktív   didyman 

  • Tápszag-értő
  • PipaPipaPipaPipaPipa
  • Csoport: Stábtag
  • Hozzászólások: 24.355
  • Csatlakozott: 2003. okt. 22.

Elküldve: 2006. 11. 05. 21:54

Idézet: An-Dee - Dátum: 2006. nov. 3., péntek - 13:04

Didyman-nak irtam, de még nem válaszolt.

Mellesleg én nem tudom kicserélni? Béna nem vagyok, mellesleg informatikus vagyok :)
A kérdés, hogy miylen kondi kell bele (ehhez nem értek, ide teljes leírás kéne, tipus, egyéb jellemzők, ráadásul ahogy láttam 2 méretű is van az alaplapon), gondolom érdemes az összeset kicserélni.

Van egy gázos pákám, úgy vélem ez elég hozzá, tápokban a nagy venti cseréjénél jó :)

Köszi
An-Dee

Akkor válaszolok itt :) .
Kedden járok Pesten, akkor tudok vele foglalkozni, Gugánál ott is tudod hagyni akár-aznap készen is lehet akkor. Gázos pákával és 4 rétegű panel forrasztási tapasztalatok nélkül ne állj neki, könnyen helyrehozhatatlan rétegzárlat/szakadás lehet az eredménye.
Privát helyett email van.
Segíts nekünk, hogy segíthessünk másokon!
(Holnap délelőtt úgysem jó neki, mert nem engedem ki az ágyamból... Tündérvirág)

Téma megosztása:


  • (76 Oldal)
  • +
  • « Első
  • 73
  • 74
  • 75
  • 76
  • Nem indíthatsz témát.
  • A téma zárva.

1 felhasználó olvassa ezt a témát.
0 felhasználó, 1 vendég, 0 anonim felhasználó