Meg képzeld magad a helyükbe. Megveszel valami cuccost nehezen összespórolt pénzen (mondjuk nem PC-t, hanem más műszaki vagy nem műszaki dolgot) és viszed vissza garba (dühösen, szabadnapodon, pihenőidődben, néha sokadszorra). A múltbéli rossz tapasztalok miatt (mert pofátlan a boltos vagy más hasonló boltban pofátlankodtak már veled) nehezebb higgadtnak maradni, szépen kérni. Az ember ilyenkor a legrosszabbra készül fel eleve. Nem azt modom, hogy ez mentesíti a bunkóság alól, de az ő szemszögéből némileg érthető. Az esetleges dühe nem a te személyed ellen irányul. Ha olyan finnyás vagy, hogy magadra veszed, akkor menj el papnak vagy virágkötözőnek, ott nem beszélnek durván az "ügyfelek".
Ha te ezt a tárgyalási hibát nem nézed el az járatlan ügyfélnek, akkor milyen alapon várod el, hogy ő tekintettel legyen arra, kaptál-e sört/pinát? A kellemetlen ügyfeleket pont a higgadt, korrekt magatartással lehet lerázni. Ha annyira kavarja a szart, akkor felveszel néhány soros jegyzőkönyvet (jogi passzusokat tartalmazó iratmintából kiindulva) és gépiesen tájékoztatod benne a jogairól. Aztán rögzíted a jegyzőkönyvben melyik jog lett választva, mi lesz a cuccossal. Ha tovább hőbörög, akkor elküldöd a fogyasztóvédelemhez, bíróságra, stb. Ha korrekt voltál, jogszerű a jegyzőkönyv, akkor nincs mitől tartanod, ott is fogják látni, hogy lúzer az illető és nem fog menni ott se semmire. Így még a hangod sem kell megemelned. Nincs idegeskedés, konfliktus. Rutinnal el lehet kerülni, nem szabad hagyni támadási felületet.
Ha meg beüt a legdurvább eset, mondjuk egy 20 tagú brazil família fog közre, akkor az első nekik nem tetsző mozzanatnál poszter vékonyságúra vernek, még mielőtt a 112-őt tárcsázni tudnád. Akármit is csinálsz, napi sör/pina leveltől függetlenül.
Annyira ne legyél biztos, hogy 1000-ből csak 1-et nyernek meg...
Szerkesztette: N0zer0 2008. 07. 25. 07:46 -kor