Problémák a következő generációs Itaniummal
Idézet
Az Itanium processzorok (IPF) az Intel első chipjei, melyek a felső kategóriás vállalati rendszerek igényeinek szem előtt tartásával terveztek meg. ... Az alapelv az, hogy szilíciumot minél egyszerűbben tartsák, hogy elkerüljék a túlzott komplexitást, valamint az elérhető teljesítménypotenciát növeljék.
...
Az eszkalálódó fejlesztési költségek azonban egyre többek számára tette gazdaságtalanná ezeknek az életben tartását, ... Ma IPF-re alapozza jövőjét a HP, az SGI, és beszállt többek között a Fujitsu, az NEC, a Hitachi, a Bull, Unisys. Az IPF-fel szemben két főbb erő maradt egyelőre talpon, az IBM Power-architektúra, és a Sun SPARC, míg az Alpha vagy a PA-RISC sorsa már meg lett írva.
...
A tegnap lábra kelt információk szerint a probléma több természetű. ... A chip mindig annyi feszültséget kap, amennyi adott órajelszint mellett a működés stabilan tartásához szükséges. ... a Foxton méri a chip fogyasztását, és amennyiben az egy meghatározott határérték alatt marad, növeli a chip feszültségét, és ezt követően néhány milliomod másodpercet követően az órajelét.
...
A késés okozta lassuláson, és a legfőbb ellenfeleknek számító IBM Power5 és hamarosan megjelenő Power5+ rendszerekkel szembeni versenyképesség romlásán túl a legnagyobb csapás a bizalom és az elkötelezettség szenvedheti el.
Szerintem:
Idézet
Az Itanium processzorok (IPF) az Intel első chipjei, melyeket a felső kategóriás vállalati rendszerek igényeinek szem előtt tartásával terveztek meg. ... Az alapelv az, hogy a szilícium minél egyszerűbb legyen, hogy elkerüljék a túlzott komplexitást, valamint az elérhető teljesítménypotenciáLt növeljék.
...
Az eszkalálódó fejlesztési költségek azonban egyre többek számára tették gazdaságtalanná ezeknek az életben tartását, ... Ma IPF-re alapozza jövőjét a HP, az SGI, és beszállt többek között a Fujitsu, az NEC, a Hitachi, a Bull és a Unisys is. Az IPF-fel szemben két főbb erő maradt egyelőre talpon, az IBM Power-architektúra, és a Sun SPARC, míg az Alpha vagy a PA-RISC sorsa már megpecsételődött.
...
A tegnap lábra kelt információk szerint a probléma többrétű. ... A chip mindig annyi feszültséget kap, amennyi adott órajelszint mellett a stabil működéshez szükséges. ... a Foxton méri a chip fogyasztását, és amennyiben az egy meghatározott határérték alatt marad, növeli a chip feszültségét, majd néhány milliomod másodperccel később az órajelét.
...
A késés okozta lassuláson, és a legfőbb ellenfeleknek számító IBM Power5 és hamarosan megjelenő Power5+ rendszerekkel szembeni versenyképesség romlásán túl a legnagyobb csapás a bizalom és az elkötelezettség csökkenése.
Talán túl sokat olvasod SFIJ-t mostanában.
Szerkesztette: cx.core 2005. 09. 30. 11:31 -kor