Idézet: BIGfoot - Dátum: 2006. aug. 7., hétfő - 16:57
1. Ha a vízhűtésbe nem rakok tartályt, akkor nem is tudom hogy feltölteni a rendszert?
2. Ha rakok tartályt, akkor azt gondolom a vízhűtés legmagasabb pontjára kell tenni. Ez így van?
3. Ha a radiátort úgy akarom megoldani hogy a gép tetején legyen ( kívülről vagy belülről ez végülis mindegy ) akkor annál magasabban kell lennie a tartálynak?
4. A rendszert a gépbeszerelés előtt vagy után kell feltölteni?
5. Ha nem rakok tartályt akkor a hő hatására tágult folyadék esetleg szétnyomja a csövet valahol?
1. Ha ügyes vagy, akár fel is tudhatod tölteni. Ez a rendszer konkrét megvalósításától függ.
2. Nem feltétlenül, de a legcélszerűbb ott lenne.
3. Logikázd ki: ha a legmagasabb ponton van, akkor a radinál is magasabban.
4. Ez megint a konkrét rendszertől függ. Ha lehet, akkor mindenképpen kényelmesebb (és biztonságosabb) lenne a gépen kívül feltölteni.
5. Annyit nem tágul, illetve a keletkezett "nyomás" nem számottevő, nem nyomja szét a csöveket.
1,2,3,5 A tartály szerepe inkább a feltöltésnél van, nem a nyomáskiegyenlítés a célja. Ha már használsz tartályt, akkor azt a lehető legmagasabbra érdemes helyezni, hiszen a feltöltés ilyenkor a legegyszerűbb.
3. Ha a radi belül, a gép tetejében van, akkor hová hűlik? Ezt se feledd.
4. Ha a cső valahol átmegy a házon (mert a radi kívül van), akkor nem tudod előre feltölteni, csak ha a csövet már befűzted.
+1 A "feltöltés" tulajdonképpen "letöltés": a víz lefelé folyik. Tehát a rendszer legmagasabb pontján tudod beönteni, onnan csorog le, ahová tud. Párszor be kell indítani a pumpát, hogy a bezáródott légbuborékok ki tudjanak jönni. Ekkor jön jól a tartály, hiszen ha a pumpa ilyenkor ismét levegőt kénytelen szívni, mert nincs "tartalék", akkor nagyon lassan fogod csak légteleníteni a rendszert.