Idézet: fcseh - Dátum: 2004. dec. 19., vasárnap - 12:46
Szia!
Rosszul emlékszel a HyperWRT-vel még kevesebbet tudsz kihozni a routerből mw szinten mint a Sveasoft Satori 4.0-val!
Apropo mielőtt elfelejtem, mind kettő fw. kiprobáltam ugy, hogy 2db számítógép volt rákötve a routerre WRT54G V2-re. De érdekes módón csak pingelni tudták egymást a számítógépek, de látni nem látták egymást. Tűzfal egyik számítógépen sincsen, a router pedig simma AP üzemmódban működött. Egész az a poén, hogy az eredeti Linksys fw. minden rendesen működik még a számítógépek is látták egymást. Az emlitett 2 fw. pedig csak pingelésre van lehetőség.
Mi az ami alapol rosszúl van beállítva?
Minek kellene szerepelnie a router táblájában, ahoz hogy mind a kettő számítógép rendesen tudjon egymással komunikálni????
Router IP: 192.168.0.1
DHCP-vel kiosztott IP osztály: 192.168.0.100 - (50 user)
Előre is köszsön az infokat!
Másnak a Sveasoft Satori 4.0-val működik a router AP része, ugy hogy látják egymást a számítógépek?
Neked megvan a fizikai kapcsolatod a ket gep kozott (lan kartyak latjak egymast) viszont nincs logikai kapcsolatod (windowsok nem latjak egymast) ehez a kovetkezoket kell csinalni:
- Windows halozatokkezelese
- Windows csoport nev (barmi lehet de mindegyiknel ugyan az)
- + kell ha nincs felteve Windows network ugyfel es a Windows falj es nyomtatomegosztas network ugyfelhez
- felhasznalo kezeles mind ket gepen ugyan olyan nevu felhasznalo kell lennie legalab egynek
A halozat kesz a ket gep latja egymast, a jatekhoz elvileg elegnek kell lenni.
Ja ha veletlenul a gepen bevan kapcsolva a tuzfal azt ajanlott kikapcsolni vagy beallitani hogy ki engedelyezett azaz az osszes belso gep ful port full jog.
ahoz, hogy masolas menjen megkell osztani az adott konyvtarat
- faljkezelo
- konyvtar nevet kivalaszt
- megosztas
- megadni milyen neven es jogokkal es ki lassa itt ajanlott: minden vendeg
Az informatika atok de jo hogy van.