Idézet: Jahno - Dátum: 2009. márc. 22., vasárnap - 17:20
De minek járjon utána a supportnak? Ez nem lustaság, hanem van egy gép, mukoggy. Minél egyszerűbben. Egyszeri Jóska berakja a nyomtató/PDA/estébé CDjét, "nyomogat valamit", aztán kütyü bedug, működik.
Jó, van amikor nem érdemes.
Pl. helyi általános iskolában volt számítógépes terem. Délután tartott szakkört egy muki. Meg gondolom napközben voltak órák benne.
Már jó 6-7 éve történt a dolog, még nem volt ADSL a környéken.
És valamiért kitalálták, hogy legyen egy linuxos szerver, amire bejön a net, és abból lett szétosztva egy hubbal 6-8, már akkor elavultnak számító 486-os és PI-es Win98-as meg Win95-ös gépekre.
Jó, valahonnét szereztek is egy embert, aki szervert felállította, szintén egy 486 vagy PI-es gépen, grafikus felület nélkül, és az ott ment, anélkül, hogy hozzá kellett volna nyúlni, vagy bárki hozzá tudott volna nyúlni. Annyit tudtak, hogy ha netezni akartak, akkor volt 2 script írva, leültek elé, és beírták, hogy
felcsatlakozas vagy valami hasonló, akkor volt internet a gépeken. Amikor meg befejezték, akkor beírták, hogy
lecsatlakozas, és akkor nem volt internet a gépeken.
Jó is volt, amíg egyszercsak megváltozott a betárcsázandó szám.
És senki nem akadt, aki a becsatlakozas scriptben át tudta volna írni a telefonszámot. Végül egy hétvégi napon valahogy eljutottak hozzám, és behívtak a suliba, hogy segítsek. Elég fura érzés volt, mert rég nem jártam ott.
Itt sok értelme valóban nem volt, mert ezt simán megoldhatták volna Win 98-cal is, biztos volt arra is olyan program, hogy a soros portra dugott modemen bejövő netet megosztja egy hálókártya felé.
Szerk: ja, ami a lényeg, de épp ez maradt le:
Nem kell utánajárás. Eleve olyan cuccokat kell venni ilyen esetben, ami működik Linuxszal is.
Hogy gond van vele?
Ez csak nézőpont kérdése: pl. főnököm nagy Linux (meg úgy általában Unix) fan.
Neki a Windowsszal van problémája néha még mindig. (Pl. emlékszem, hogy mennyire meg volt lepődve, hogy nem törölhető egy program, ha fut: Oracle kliens uninstall, ami nincs gépesítve, ezért úgy szokott menni, hogy registry-ből kézzel ki kell törölni az Oracle cuccait, utána számítógép újraindítás. Ekkor már nem fut a program, mivel a registryből kivette, és utána törölni kell filerendszer szinten a programot. Ő az újraindítást alapból kihagyta, mivel ez Linuxban nem okozott volna gondot: attól, hogy fut, törölhető a directory-ból. Amikor majd megáll, akkor az i-node-ja is törlésre kerül, ha már 0 helyről hivatkoznak rá. Jött át, hogy nem tud törölni (ráadásul az intéző valami tök más üzenetet írt ki, hogy nincs rá jogosultsága, vagy hasonlót, de nem ezt, hogy fut vagy hogy lock-olt) és nézzük meg. Kérdezem egy idő után, mikor gyanús volt a dolog: újraindítottál? Mondja nem, nem is értem mért kell?

)
Szerkesztette: Sparow2 2009. 03. 22. 18:16 -kor