HWSW Informatikai Kerekasztal: Pantel lakossági internetszolgáltatása - HWSW Informatikai Kerekasztal

Ugrás a tartalomhoz

Mellékleteink: HUP | Gamekapocs

  • (125 Oldal)
  • +
  • « Első
  • 16
  • 17
  • 18
  • 19
  • 20
  • Utolsó »
  • Nem indíthatsz témát.
  • A téma zárva.

Pantel lakossági internetszolgáltatása akár 24 megabit/s letöltési sebesség Értékeld a témát: -----

#331 Felhasználó inaktív   stark100 

  • Tag
  • PipaPipa
  • Csoport: Fórumtag
  • Hozzászólások: 321
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2006. 07. 10. 10:39

Sziasztok!
Engem is nagyon érdekelne ez a szolgáltatóváltás, csak az a baj, hogy favoritos hűségünk van. Tudja valaki, hogy kb mennyibe kerülne a váltás a hűség felmondásával?
köszi

#332 Felhasználó inaktív   mikimaus 

  • Újonc
  • Pipa
  • Csoport: Alkalmi fórumtag
  • Hozzászólások: 34
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2006. 07. 10. 13:41

Idézet: Adam84 - Dátum: 2006. júl. 7., péntek - 23:57

Szerintem meg egyszerűen csak betömték azt a jogi kiskaput, ami a "kiugrást" eddig lehetővé tette.

Szia Adam84!
No ha újra indulna a 14 hónap, akkor az elég érdekes helyzetet eredményezne. Mert akkor megint alapjaiban és az efi kárára változott meg a feltételrendszer (nem a kiugrás, hanem a 14 hónap újraindulás a 60 nap nélkül) - és sajnálatosan még mellékesen sem jelent meg a módosításra utalás a hirdetményben.
Szóval én ezért viszem ezt (is) az NHHH elé.
Bocs az off-ért!
Robi

#333 Felhasználó inaktív   mikimaus 

  • Újonc
  • Pipa
  • Csoport: Alkalmi fórumtag
  • Hozzászólások: 34
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2006. 07. 10. 13:45

Idézet: Pikkolo - Dátum: 2006. júl. 8., szombat - 8:06

Ezt a favoritos dolgot nem lehet máshol megbeszélni? A topik fele erről szól.

:offtopic:
Mea culpa - egy T-com-os kiskapu bezáródására és a magam korrigálására mertem helyet pazarolni egy akkor napokig ülő topikban. De, hogy a fele erről szólna, azt szeretném visszautasítani, mert alaptalan. :smoker:
Robi


#334 Felhasználó inaktív   mikimaus 

  • Újonc
  • Pipa
  • Csoport: Alkalmi fórumtag
  • Hozzászólások: 34
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2006. 07. 10. 13:51

Idézet: shabba - Dátum: 2006. júl. 9., vasárnap - 14:14

Pl. Favorit csomagok 14 hónapos hűségébe, ami ráadásul automatikusan újra hosszabodik

Szia Shabba!
Augusztus 1.-től ez is változott némileg: kötelezettséget vállal a T-Com, hogy a 30 nap elindulása előtt írásban egyenként figyelmeztet...
Robi

Szerkesztette: mikimaus 2006. 07. 10. 14:02 -kor


#335 Felhasználó inaktív   mikimaus 

  • Újonc
  • Pipa
  • Csoport: Alkalmi fórumtag
  • Hozzászólások: 34
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2006. 07. 10. 14:01

Idézet: stark100 - Dátum: 2006. júl. 10., hétfő - 11:39

..favoritos hűségünk van. Tudja valaki, hogy kb mennyibe kerülne a váltás a hűség felmondásával?

:offtopic: (?!)
Augusztus 1. előtt menj át egy másik Favoritra, majd ez után de lehetőleg szintén augusztus 1. előtt pl. Sokatmondó vagy Bázis csomagra. ÉS az 1212-nél az első alkalommal (a Favorit - Favorit váltás előtt) egyértelműen kérdezz rá, hogy megnyílik-e a 60 nap, ami alatt bárhova átrendelhetsz!

Egyébként kb. 4.120,- forint/fennmaradó hónap a kötbér egyösszegben (reálisan 8..56 ezer forint).

Robi

#336 Felhasználó inaktív   Insider_info 

  • Tag
  • PipaPipa
  • Csoport: Fórumtag
  • Hozzászólások: 144
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2006. 07. 10. 16:36

Idézet: shabba - Dátum: 2006. júl. 7., péntek - 14:21

Többször elhangzott és a Pantel oldalán is szerepel hogy legalább 6 hét az átmigrálás időszaka, szóval ha valaki volt is olyan bátor hogy már az első nap leadta a jelentkezést az is szerintem inkább a hónap végére várhat bekötést. Már ha addigra megtörténik hisz ismerve TvNet átmigrálást ott volt aki 2-3-4 hónapot is várt igaz ott már a TvNet betelepülési késedelme is belejátszott. Szóval én még azon sem lepőd még ha a nyár során nem tűnne fel egyetlen első fecske sem. A hsz.-ek alapján úgy tűnik a beírók inkább kivárásra játszanak és jegelik a témát szeptember-októberig.

Pantel belsőstől kérdem, voltak egyáltalán olyan bátor emberek akik már az első napon bevállalták a szolgáltatást és azóta folyamatban van a bekötésük, esetleg már be is fejeződött valakinél?

Szia Shabba,

Igen vannak olyanok akik bevállalták a gyors szerződéskötést... a szerződéskötés menetéből adódóan azonban idő, amíg a szolgáltatást nyújtani tudjuk.

Sajnos olyan is volt ezek között, akit már formai okokra hivatkozva vissza is utasított a T-COM...

Én mától szabin vagyok, így a fórumot nem fogom olvasni kb 2 hétig.

Üdv.,

T.

Valaki kérdezte a modemet:

Modemet akkor küldünk, amikor a vonalhordozás időpontja eldőlt. futárral szállítjuk, az első két kiszállítási próba ingyenes... persze lehet kérni segítséget a telepítéshez, ha valaki nem akarja a 3 kábel összecsatlakoztatását saját kezűleg elvégezni, ebben az esetben viszont mélyen zsebbe kell nyúlni (15.600 Ft.) és szerelővel együtt érkezik a modem. A modem egyébként a PanTel tulajdonában marad a szolgáltatás ideje alatt, tehát a teljes szolgáltatási időtartam alatt vonatkozik rá a garancia, nem csak egy évig.

Valaki kérdezte a belépési díjat:

Ezt elengedjük, tekintettel az egy évews határozott idejű szerződésre.

ui.:  A legrészletesebb információ a letölthető szerződésminta "szerződési feltételek" oldalain található...

#337 Felhasználó inaktív   shabba 

  • Senior tag
  • PipaPipaPipaPipa
  • Csoport: Fórumtag
  • Hozzászólások: 4.433
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2006. 07. 10. 17:46

Insider_info:

Remélem még netközelben vagy. Úgy emléxem modemről még volt szó hogy milyet adtok. Tíkomos-t ahogy TvNet vagy saját beszerzésűt. A kapcsolt telefonszolgáltatás miatt ami úgy tudom IP telefon szolgáltatás az lenne logikus hogy residental gateway-t adtok, viszont az RG sokkal drágább eszköz mint egy sima modem. Amennyiben márkahűek vagytok akkor logikusan az RG-nek is Allied Telesis-nek kellene lennie, AT-RG 634-es. Ilyet eszközt adtok vagy más comboval oldjárok meg az IP telefont?

#338 Felhasználó inaktív   laccoss 

  • Újonc
  • Pipa
  • Csoport: Alkalmi fórumtag
  • Hozzászólások: 15
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2006. 07. 10. 23:12

Idézet: Insider_info - Dátum: 2006. júl. 10., hétfő - 17:36

Valaki kérdezte a modemet:

Modemet akkor küldünk, amikor a vonalhordozás időpontja eldőlt. futárral szállítjuk, az első két kiszállítási próba ingyenes... persze lehet kérni segítséget a telepítéshez, ha valaki nem akarja a 3 kábel összecsatlakoztatását saját kezűleg elvégezni, ebben az esetben viszont mélyen zsebbe kell nyúlni (15.600 Ft.) és szerelővel együtt érkezik a modem. A modem egyébként a PanTel tulajdonában marad a szolgáltatás ideje alatt, tehát a teljes szolgáltatási időtartam alatt vonatkozik rá a garancia, nem csak egy évig.

Valaki kérdezte a belépési díjat:

Ezt elengedjük, tekintettel az egy évews határozott idejű szerződésre.

ui.:  A legrészletesebb információ a letölthető szerződésminta "szerződési feltételek" oldalain található...

Én kérdeztem a modemet. Kösszi Insider_info az infót:)

Csak nem igazán láttam ezt sehol sem konkrétan leirva, vagy csak én voltam figyelmetlen akkor bocs!
Még1x köszi!
Abit IC7 v1.1, Intel P4 Prescott 2.8E prockó, His Excalibur Radeon 9800Pro videókari, 80Gb Maxtor IDE, HP DVD+RW 300c, 2*256Mb Samsung DDR, Prime Cooler Hypercooler II+, Revoltec chipsethűtő, Morex ház, Macron MPT-401 400W táp. ..

#339 Felhasználó inaktív   Nezelodo 

  • Törzsvendég
  • PipaPipaPipa
  • Csoport: Fórumtag
  • Hozzászólások: 1.043
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2006. 07. 12. 07:30

off:
Shabba: szerkeszd meg a legutobbit, ez a PanTel topic, szal nyilvan nem vesznek TvNet-est ;)
Udv: Nezelodo

#340 Felhasználó inaktív   Krinyo 

  • Őstag
  • PipaPipaPipaPipaPipa
  • Csoport: Fórumtag
  • Hozzászólások: 13.253
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2006. 07. 12. 09:00

Idézet: Nezelodo - Dátum: 2006. júl. 12., szerda - 8:30

off:
Shabba: szerkeszd meg a legutobbit, ez a PanTel topic, szal nyilvan nem vesznek TvNet-est ;)

Miert kellene szerkesztenie?
Olvasd el ujra...

Idézet

Tíkomos-t ahogy TvNet vagy saját beszerzésűt


Krinyo
72792 óra, 6649 anyag, 11 376 878 karakter (6772 A4-es oldal) = az én HWSW-m

#341 Felhasználó inaktív   Nezelodo 

  • Törzsvendég
  • PipaPipaPipa
  • Csoport: Fórumtag
  • Hozzászólások: 1.043
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2006. 07. 13. 01:11

Weh igazad van, de mar hujeseg lenne kiszerkesztenem belole a tartalmat :) Ugyhogy mea culpa, 7.30-kor mar kisse osszefolynak a betuk :)
Udv: Nezelodo

#342 Felhasználó inaktív   Pikkolo 

  • Őstag
  • PipaPipaPipaPipaPipa
  • Csoport: Fórumtag
  • Hozzászólások: 5.296
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2006. 07. 14. 10:40

Itt az új RUO

Erősödhet a verseny az ADSL-piacon

#343 Felhasználó inaktív   kew 

  • Tag
  • PipaPipa
  • Csoport: Fórumtag
  • Hozzászólások: 177
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2006. 07. 14. 10:52

Idézet: Pikkolo - Dátum: 2006. júl. 14., péntek - 11:40


a szolgáltatás kieséssel kapcsolatban van benne valami újdonság? vagy az még várat magára :confused:

#344 Felhasználó inaktív   shabba 

  • Senior tag
  • PipaPipaPipaPipa
  • Csoport: Fórumtag
  • Hozzászólások: 4.433
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2006. 07. 14. 11:13

Idézet: Pikkolo - Dátum: 2006. júl. 14., péntek - 11:40


Ez csak határozat tervezet, nem végleges. A GTS-Datanetnek a teljes hurokátengedési díj 2412Ft-ról 2000FT-ra történő csökkenése nem igazán jött be mert alig 13Ft-tal csökkent ez a tétel 2399Ft-ra.

Arról meg a cikk nem szól semmit más technikai részletben milyen változások történtek mert itt csak az árakat említik. Pedig a kisördög a részletekben lakozik. ;)

#345 Felhasználó inaktív   shabba 

  • Senior tag
  • PipaPipaPipaPipa
  • Csoport: Fórumtag
  • Hozzászólások: 4.433
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2006. 07. 14. 11:20

MT határozat tervezet:
http://www.nhh.hu/menu2/m2_1/tanacs/hataro...6/dh-370-10.pdf

MARUO referencia ajánlat:
http://www.nhh.hu/menu2/m2_1/tanacs/ruo200...o_t/maruo_t.htm

A többi telcoé:
http://www.nhh.hu/menu2/m2_1/tanacs/2006_r...vezetek2006.htm

Bekeolvasva a legelső bekezdésben a határozat tervezetben máris benne van az hogy nem csak élő vonalra lehet hurkot elhordozni hanem inaktív hurkot is.

Úgy látom később az is benne van hogy akkor is lehet migrálást kezdeményezni ha a vonalon harmadik féltől elő ADSL szolgáltatás van és igazolod annak lemondását. Ez kvázi a kiesésmentes szolgáltatóváltást célozza hurokátengedés esetén is.

Ahogy nézem a kötbérezési díjakat is megemelték, ezzel gondolom azt akarták elérni hogy az időn túli csúszásokkal kevésbé lehessen "szabotálni" az átállás folyamatát.

Belevettek egy korrekciót ami a TvNetnek lehet fontos, mert engedi átmigrálni részleges hurokról teljesre a DSL szolgáltatás szüneteltetése nélkül. Míg régen ha megszünt az MT telefon szerződés az magával vonta a részleges hurok megszüntét is.

Az új xDSL szabványok felhasználhatóságával kapcsolatban viszont továbbra sem engedékeny a határozat tervezet pedig ez olyan pont úgy tudom amit a szolgáltatók sérelmeztek. Annex B-től eltérő változatokat továbbra is egyedi alkalmasság vizsgálatnak kell alávetni, aminek gondolom kiegészítő díjtétele is lehet. És csak ADSL-ről esik szó, pl. VDSL2-t nem is látok pedig ma már ennek a szabályozása is fontos lenne.

Ahogy látom elég sok kiegészítő díjtétel meg akar szüntetni NHH. Kíváncsi leszek mi lesz ebből. Úgy emléxem a tavaly határozat tervezet is teli volt ilyennek aztán a véglegesben alig történt érdemi változás.

Egy elég érdekes rész van az MT részleges hurokátengedési árajánlatában. Ez korábban 1002Ft volt és az új ajánlatban ez a díj 1289Ft ami drágulást jelentene. Vajon mit szól majd ehhez a TvNet.  Viszont teljesen új díjtételek is feltüntek amit nem igazán tudok hova rakni:

Pl. teljes hurok bérletnél eddig csak egyetlen havidíj volt 2412Ft egyetlen érpárra. Most ennek az új díja 2399Ft viszont van mellett még két új díjtétel is. 10 érpáras blokk havi díja 4369Ft, 100 érpára blokk havid díja 5919Ft. Most ez vajon micsoda? Mert az érdekes lenne ha ez után 100 érpár bérlete után 5919Ft-ot fizetne egy szolgáltató az egy vonalra leszámítva nincs 60Ft ami az eddigi díj 1/40-ed része lenne. Ha valaki ezt a részt érti az homályosítson már fel.

Szerkesztette: shabba 2006. 07. 14. 12:13 -kor


#346 Felhasználó inaktív   hpx 

  • Törzsvendég
  • PipaPipaPipa
  • Csoport: Fórumtag
  • Hozzászólások: 556
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2006. 07. 14. 12:09

targytalan - elolvastam a cikket :-)

Szerkesztette: hpx 2006. 07. 14. 12:12 -kor


#347 Felhasználó inaktív   shabba 

  • Senior tag
  • PipaPipaPipaPipa
  • Csoport: Fórumtag
  • Hozzászólások: 4.433
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2006. 07. 14. 12:24

Idézet: shabba - Dátum: 2006. júl. 14., péntek - 12:20

......

Ok most látom ezt teljesen átdolgozták most már van hely hurok részleges és teljes is és ugyanez alhurokra is és a kettő díjazása eltérő. Ilyen a régiben nem volt.

Az új rendszerben a teljes alhurok bérleti díj 1764Ft ami jóval kevesebb a régi 2412Ft-os teljes hurokhoz képest,  viszont a részleges alhurok ugyanúgy 1289Ft mint a sima hurokbérlet esetén és így mindkettő drágább a korábbi 1002Ft-os hurokbérleti díjhoz képest. Ez így elég szivacs lesz a TvNet-nek gyanítom idővel ők is át fognak állni teljes hurok bérletre mert így ebben a konstrukcióban nincs igazán fantázia.

Akkor ez most gondolom azt jelentené hogy alhurokra is engedélyezett lenne a hurokhordozás így pedig kibővül a betelepülés köre, egyre több központot és alközpontot lefedve. Kérdés az FTTN vagy FTTB(pl. Hytasnál) + xDSL jellegű kialakításnál is alkalmazva lesz-e ez az alhurok bérlet megállapítás. Mert a későbbi FTTx beruházásait biztos védeni fogja MT ahogy németben is teszi DT a hasonló FTTC+VDSL2 projectje esetén.

#348 Felhasználó inaktív   Krinyo 

  • Őstag
  • PipaPipaPipaPipaPipa
  • Csoport: Fórumtag
  • Hozzászólások: 13.253
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2006. 07. 14. 12:50

Na igen, a lenyeget kihagyta a sajtokozlemenyebol az NHH...

Krinyo

PS: irtam egy osszefoglalo, rovidebb hirt ezzel kapcsolatosan...
72792 óra, 6649 anyag, 11 376 878 karakter (6772 A4-es oldal) = az én HWSW-m

#349 Felhasználó inaktív   shabba 

  • Senior tag
  • PipaPipaPipaPipa
  • Csoport: Fórumtag
  • Hozzászólások: 4.433
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2006. 07. 14. 13:50

Hoppá, hoppá mik ki nem derülnek erről az alhurok konstrukcióról. Az első ami feltünt a nyitó ábrán hogy VDSL2-es modem van berajzolva előfizetői oldalhoz, de a folytatás még érdekesebb.


4E melléklet: Hely alhurok teljes átengedése szolgáltatás leírása
http://www.nhh.hu/menu2/m2_1/tanacs/ruo200...e_melleklet.pdf

4. Szolgáltatás igénybevételének korlátai

4.3-as pont Szélessávú szolgáltatásként Teljes Alhurok Átengedés keretében csak a 5.B  Mellékletben (A helyi hurok specktrumgazdálkodása) specifikált VDSL2 technológia alkalmazható.

4.4 A teljes hurok Átengedés szolgáltatás csak a Magyar Telekom informatikai és támogatói rendszereinek fejlesztése után nyújtható, amely fejlesztés befejezésének várható időpontja 2006 ősze. A rendszer fejlesztéseket a Magyar Telekom szerződött partnerei végzik, amely késedelmes teljesítéséért a Magyar Telekom nem vállal felelősséget.


Ebből nekem igen erősen hasonló fejlesztési project képe bontakozik ki mint amit DT csinál odahaza, ami egy FTTC+VDSL2 project. Szolgáltatás oldalról abból a DT IPTV-t csinál és 50/10Mbps-es adatszolgáltatást. És míly véletlen Tí induló IPTV szolgáltatása is pont egybecseng ezen fenti 2006 őszi időponttal. Lehet valami készül MT boszorkánykonyhájában és a tavaly ősz óta zajló fejlesztések hátterében nem csak csupán egy ADSL2+os migráció van hanem inkább VDSL2 ahogy odahaza németben DT is ebben látja a jővőt?

Viszont a spectrum gazdálkodási leírásban csak a 12b-s VDSL2 profile támogatásról van szó ami legkisebb és inkább FTTN+VDSL2-höz készült. Annak a max sávszél értéke úgy ~50/10. A DT odahaza a 17a-s profilet használ ami szélesebb spectrumot használ így az elérhető sávszél is nagyobb akár max 100Mbps. A 17a profile az már FTTC-hez készült és a DT projectje az is. Lehet akkor nálunk az MT FTTN+VDSL2 tervezne ami kisebb sávszélt ígérne a nagyobb réztávolság miatt, úgy 20-50Mbps közöttit?

Viszont szépen le van írva az 5B specktrum gazdálkodási részben hogy a VDSL2 szabványnak tavaly májusban elfogadott első változata még nem teljes. Az EU és amcsi piacokon csak 17a profileig definiálja a dolgokat és csak a japán piacra van profile tervezett a legnagyobb 30Mhz-es spectrumot használó max 100/100Mbps-et elérő VDSL2 változatra. Viszont írják hogy rövidesen várható a szabvány második változatának speficikálása, ami tudtommal idén év végén december körül várható. A második változat már az EU és amcsi piacokra is specifikálná a legnagyobb sebességű változatot és további kiegészítéseket és fejlesztéseket hozna a VDSL2 szabvány további finomítás és teljesítmény növelése érdekében.


Szóval a fenti rész benne elég egyértelmű gyanut kelt abban hogy MT ősszel elő akar rukkolni egy FTTN+VDSL2 megoldással ami talán pont az induló IPTV szolgáltatásához lesz majd köthető, ahogy németben is az ősszel hasonlóképp fog történni.

Krinyó nem akartok egy kicsit a téma után nyomozni? Nektek biztos jobban van belső informátorotok, ismerősötök MT-nél. Habár ha így lesz idő előtt úgy sem fogják elismerni, szerintem eddig tudták halasztani ezt az infót de a maruo nyílvánosságra hozatalával ki kellett teríteniük a lapokat.

Vélemény, vagy esetleg én értettem valamit nagyon félre és abból téves következtetéseket vontam le?

#350 Felhasználó inaktív   Krinyo 

  • Őstag
  • PipaPipaPipaPipaPipa
  • Csoport: Fórumtag
  • Hozzászólások: 13.253
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2006. 07. 16. 20:25

Idézet

Nektek biztos jobban van belső informátorotok, ismerősötök MT-nél. Habár ha így lesz idő előtt úgy sem fogják elismerni, szerintem eddig tudták halasztani ezt az infót de a maruo nyílvánosságra hozatalával ki kellett teríteniük a lapokat.


A MT ugy utal minket, hogy ha tehetnek, velunk osztanak meg legutoljara az infokat... :D

Krinyo
72792 óra, 6649 anyag, 11 376 878 karakter (6772 A4-es oldal) = az én HWSW-m

Téma megosztása:


  • (125 Oldal)
  • +
  • « Első
  • 16
  • 17
  • 18
  • 19
  • 20
  • Utolsó »
  • Nem indíthatsz témát.
  • A téma zárva.

1 felhasználó olvassa ezt a témát.
0 felhasználó, 1 vendég, 0 anonim felhasználó