HWSW Informatikai Kerekasztal: Re: Vásárolhat-e az állam mobilszolgáltatót? - HWSW Informatikai Kerekasztal

Ugrás a tartalomhoz

Mellékleteink: HUP | Gamekapocs

  • (5 Oldal)
  • +
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
  • Nem indíthatsz témát.
  • A téma zárva.

Re: Vásárolhat-e az állam mobilszolgáltatót? Értékeld a témát: -----

#41 Felhasználó inaktív   Atko 

  • Törzsvendég
  • PipaPipaPipa
  • Csoport: Fórumtag
  • Hozzászólások: 1.627
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2013. 01. 29. 12:49

@UnA: látom megtanultad hogyan emelj ki szövegkörnyezetből félmondatokat... Igen, hazudtunk, igen...

#42 Felhasználó inaktív   Atko 

  • Törzsvendég
  • PipaPipaPipa
  • Csoport: Fórumtag
  • Hozzászólások: 1.627
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2013. 01. 29. 12:51

@kockulat: tegyük fel, hogy ezt megteszik, és mondjuk az állami szolgáltató nyer minden állami mobil előfizetést. És attól miért lesz olcsóbb bárkinek is a telefonálás Magyarországon?

#43 Felhasználó inaktív   Atko 

  • Törzsvendég
  • PipaPipaPipa
  • Csoport: Fórumtag
  • Hozzászólások: 1.627
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2013. 01. 29. 12:52

@Atko: miért lesz attól árverseny, mert mondjuk több százezer, esetleg millió előfizetést elvisznek a többi szolgáltatótól? Én vagyok a hülye, tudom. De még mindig lopás szaga van.

#44 Felhasználó inaktív   bogdan 

  • Őstag
  • PipaPipaPipaPipaPipa
  • Csoport: Fórumtag
  • Hozzászólások: 18.631
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2013. 01. 29. 12:55

Üzenet megtekintéseIdézet: Atko - Dátum: 2013. 01. 29. 11:53

Erre most próbálunk észérveket felsorakoztatni arra vonatkozóan, hogy miért lenne jó?
remelem azt mar latod, hogy en nem eszerveket sorakoztattam fel, hanem a kerdesedre valaszoltam!
a forum ma:
"Ez van bazdmeg, ha nem tetszik, el lehet menni."

#45 Felhasználó inaktív   Renwick 

  • Renwick
  • PipaPipaPipaPipaPipa
  • Csoport: Stábtag
  • Hozzászólások: 8.707
  • Csatlakozott: 2001. jan. 01.

Elküldve: 2013. 01. 29. 12:59

@ATC: de akkor meg azt nem értem, minek vették meg 2004-ben? A bespájzolást mindenesetre a mostani hírközlési hatóság gyanítom jóval kevésbé fogja tolerálni.
Can you hear me, major Tom?

#46 Felhasználó inaktív   ATC 

  • Törzsvendég
  • PipaPipaPipa
  • Csoport: Fórumtag
  • Hozzászólások: 539
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2013. 01. 29. 13:00

@Atko: Amit átvittek az állami szolgáltatóhoz, annak a bevételei nem a két külföldi multi kasszáját gyarapítja és nem tudják az országból semmilyen jogcímen kivinni. Vagyis valamennyi belőle biztosan az ország gyarpodását szolgálná. Szerintem.

#47 Felhasználó inaktív   ATC 

  • Törzsvendég
  • PipaPipaPipa
  • Csoport: Fórumtag
  • Hozzászólások: 539
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2013. 01. 29. 13:02

@Koi Tamás: Megfizették a spájzolás árát, 2004-ben közel 20 milliárd forintot fizettek az 1800+2100 frekvenciákért...

#48 Felhasználó inaktív   kockulat 

  • Senior tag
  • PipaPipaPipaPipa
  • Csoport: Fórumtag
  • Hozzászólások: 4.346
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2013. 01. 29. 13:09

Üzenet megtekintéseIdézet: Atko - Dátum: 2013. 01. 29. 12:51

@kockulat: tegyük fel, hogy ezt megteszik, és mondjuk az állami szolgáltató nyer minden állami mobil előfizetést. És attól miért lesz olcsóbb bárkinek is a telefonálás Magyarországon?

Ja hogy te maradéktalanul elhiszed, hogy itt az a cél? :) Én már nem hiszek a mesékben. A kérdés az volt, hogy megtehetik-e, a válasz pedig az, hogy igen. Egy teljesen más kérdés, hogy mire jó, vagy jó-e ez egyáltalán.

#49 Felhasználó inaktív   hch 

  • Tag
  • PipaPipa
  • Csoport: Alkalmi fórumtag
  • Hozzászólások: 105
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2013. 01. 29. 13:10

@ATC: Folytatva a logikát, a lehető legtöbb tevékenységet állami kézbe kellene venni, úgy "biztosan az ország gyarpodását szolgálná." Ezt elég sokan gondolják így, népszerű is az "idegenszívű multi" meghatározás.
Volt már minden állami kézben, aztán eljött 1989.

#50 Felhasználó inaktív   mizu12 

  • Újonc
  • Pipa
  • Csoport: Ellenőrzés alatt
  • Hozzászólások: 28
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2013. 01. 29. 13:13

Nem értem ezt a bénázást!
Miért ne lehetne államosítani bármelyik szolgáltatót?? Csak bökni kell, hogy "einstand", és kész is a fínom állami szolgáltató.

Vagy az összeset, és akkor nem kell szarozni a bíróságon/ügyészségen mindenféle engedélyekkel a lehallgatáshoz. Csak bekapcsolják a megfelelő vonalat a megfelelő irodába, és kész.

Az ügyfélszolgálatot az okmányirodák adják H-CS: 8.00-16.00, P: 8.00-14.00, hétvégén zárva.
Telefonos ügyfélszolgálat: kizárólag munkaidőben. (Aláfestőzene: Bánk bán: Hazám, hazám)


#51 Felhasználó inaktív   ATC 

  • Törzsvendég
  • PipaPipaPipa
  • Csoport: Fórumtag
  • Hozzászólások: 539
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2013. 01. 29. 13:20

@mizu12: És a Turulnet szolgáltató még azt az igényedet is kielégíti, amiről még magad sem tudsz!

#52 Felhasználó inaktív   xclusiv 

  • Őstag
  • PipaPipaPipaPipaPipa
  • Csoport: Fórumtag
  • Hozzászólások: 11.057
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2013. 01. 29. 13:34

Üzenet megtekintéseIdézet: kockulat - Dátum: 2013. 01. 29. 12:37

mondjuk akkor kiírnak egy tendert, aztán azon véletlenül pont csak az állami szolgáltató felel meg. Ilyet láttunk már? Hát persze, pont az állami szolgáltató megalakulásával kapcsolatban.

Aminek mi is lett a vége?

#53 Felhasználó inaktív   hilti 

  • Tag
  • PipaPipa
  • Csoport: Alkalmi fórumtag
  • Hozzászólások: 452
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2013. 01. 29. 13:34

Most komolyan eldurran az agyam ezen az egész őrületen. Mi szükség van egy állami mobilszolgáltatóra?! Majd biztos a sok léhűtő, távközléshez semmit nem értő Mr. TizSzázalék fog gazdaságosan üzemeltetni egy ilyet és árversenyt generálni. Komolyan mennyi ideig lehet még ebbe az őrültségbe büntetlenül ölni a pénzt?! Közben meg már egy értelmes orvos nincsen Mo-n. Csak a kutyaütők maradtak

#54 Felhasználó inaktív   Atko 

  • Törzsvendég
  • PipaPipaPipa
  • Csoport: Fórumtag
  • Hozzászólások: 1.627
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2013. 01. 29. 13:35

@ATC: ez a "nem a két külföldi multi kasszáját gyarapítaná" szöveggel én azért nagyon óvatosan bánnék. Nem csak azért, mert (hogy az alapfelvetésemnél maradjak) propagandaszöveg, hanem azért is mert nem tudjuk, hogy kinek a kasszáját gyarapítaná a nemzeti mobil.

@kockulat: persze bármit megtehetnek, csak nem bármeddig. És ha te egy t-s alkalmazott vagy, akit azért építenek le, mert elvett tőlük az állam sok százezer előfizetést, akkor sok kis t-s alkalmazott sok szavazót fog jelenteni.

Amúgy meg nem védem én itt egyik mostani mobilszolgáltatót sem, mert még ők fizethetnének nekem, hogy őket használjam, és ne szidjam a szolgáltatásukat. Szóval van még hova fejlődniük... :evilgrin:

#55 Felhasználó inaktív   Stalki 

  • Újonc
  • Pipa
  • Csoport: Alkalmi fórumtag
  • Hozzászólások: 8
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2013. 01. 29. 13:48

Ebben a cikkben mi a valós tény és a hír? ez eddig csak nagy spekuláció

#56 Felhasználó inaktív   map 

  • Senior tag
  • PipaPipaPipaPipa
  • Blog megtekintése
  • Csoport: Fórumtag
  • Hozzászólások: 3.559
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2013. 01. 29. 13:58

Nem kell ezen görcsölni, vásárolhat-e az állam mobilszolgáltatót? Hogy a gránátba ne!
És küldenék is egy számot a zállami mobiltelkónak :D
" Ebben a 3 bekezdésben több tárgyi tévedés van mint egy egész évnyi Index techrovatban"
"Linkelj még pár perpetuum mobilét, meg egy Széles Gábor portrét, és akkor elhiszek neked mindent!"

#57 Felhasználó inaktív   szomova 

  • Törzsvendég
  • PipaPipaPipa
  • Csoport: Fórumtag
  • Hozzászólások: 1.549
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2013. 01. 29. 14:08

Ha a nyereség belőle több mint évi 6%, akkor igen, ellenkező esetben adósságtörlesztésre kellene fordítani a szabadon elkölthető forintokat!



#58 Felhasználó inaktív   kromagg 

  • Újonc
  • Pipa
  • Csoport: Alkalmi fórumtag
  • Hozzászólások: 3
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2013. 01. 29. 14:09

@ATC:

Már van turulnet. :D

http://www.turulnet.hu/

#59 Felhasználó inaktív   k_chris 

  • Törzsvendég
  • PipaPipaPipa
  • Csoport: Fórumtag
  • Hozzászólások: 1.552
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2013. 01. 29. 14:17

@InnerMan: hm, igazad van, de kérdésem hogy Te építési engedélyt jogerősen kaptad meg?Mert ha jól emlékszem ez az eredményhirdetés sosem volt jogerős. Persze a díj kamatostul visszajár amit befizettek a nyertes szolgáltatók, de egyéb költség.. nem tudom jogilag melyik milyen kategória, de én erről a közbeszelj-ról mindig csak azt olvastam hogy nem jogerős nem jogerős nem jogerős (rögtön megtámadták az eredményt a szolgáltatók is nemcsak eljárási hiba volt benne, tehát egyértelműen számolniuk kellett azzal hogy ez az eljárás egy "package" tehát ha az MPVI-t elkaszálják akkor az ő frekijüknek is lőttek)

#60 Felhasználó inaktív   kisrobert 

  • Törzsvendég
  • PipaPipaPipa
  • Csoport: Fórumtag
  • Hozzászólások: 1.564
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2013. 01. 29. 14:21

@kromagg: Majd azt is visszaállamosítják. Ha máshogy nem megy, akkor előtte kiszabnak rá egy turuladót.

Téma megosztása:


  • (5 Oldal)
  • +
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
  • Nem indíthatsz témát.
  • A téma zárva.


Recent blog entries on this topic

From: Re: Vásárolhat-e az állam mobilszolgáltatót?

map  map's Blog, on 2013. 01. 29. 14:00
Nem kell ezen görcsölni, vásárolhat-e az állam mobilszolgáltatót? Hogy a gránátba ne!
És küldenék is egy számot a zállami mobiltelkónak :D

Source: Re: Vásárolhat-e az állam mobilszolgáltatót?

1 felhasználó olvassa ezt a témát.
0 felhasználó, 1 vendég, 0 anonim felhasználó